Rowery na stojaki
Stojaki na rowery są coraz powszechniejsze na chojnickich osiedlach i ulicach. Są także obowiązkowym elementem parkingów przy marketach. Sprawdziliśmy, czy są również w centrum miasta.
Stojaki na rowery można znaleźć przy każdym budynku mieszkalnym należącym do Chojnickiego TBS Sp. z o.o. Jest także przy siedzibie tej spółki przy ul. Mickiewicza 12A, gdzie są także biura różnych organizacji społecznych. Na Starym Rynku także ich nie brakuje. Są m.in. przy poczcie głównej czy ratuszu. Nie znaleźliśmy ich natomiast przy Bazylice Mniejszej czy Hotelu Turystycznym. Przydałyby się także przy gmachu sądu rejonowego i prokuratury. Nie ma ich również przy siedzibie muzeum w Bramie Człuchowskiej. Kilka egzemplarzy stojaków jest zamontowanych przy starostwie powiatowym i urzędzie gminy.
Reklama | Czytaj dalej »
Serwis Rowerowa Łódź zaleca, by kształt stojaków rowerowych był możliwie prosty. Powinny być wykonywane z trwałych materiałów, odpornych na wpływ warunków atmosferycznych, a także trwale przymocowane do podłoża. Powinny umożliwiać, niezależnie od typu roweru, jego oparcie oraz przypięcie do stojaka ramy i jednego koła roweru przy pomocy pojedynczego zapięcia typu U-lock (kłódką szeklową). Wskazane jest, by stojaki były w kształcie odwróconej litery "U". „Taki typ stojaka umożliwia oparcie i przypięcie, co najmniej 2 rowerów niezależnie od rozmiaru ramy, szerokości opony czy też kształtu kierownicy. Standardowe wymiary tego typu stojaka to: długość ok. 1 m, wysokość 60-80 cm, średnica rury 5-9 cm.” – podano na Rowerowej Łodzi.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (32)
- Komentarze Facebook (...)
32 komentarzy
kolejny przykład na to jakie wspaniałe "stojaki" mamy w Chojnicach. Tak to jest jak za coś takiego zabiera się osoba z zerowym pojęciem o swoim obowiązku.
Za to muszę przyznać, że bardzo lubię rowerowe parkingi w centrum miasta. Chociaż mogły by być ciut szersze, żeby w sytuacjach kiedy wszystkie miejsca są zajęte nie trzeba było podnosić roweru, ponad poziom kierownicy sąsiada żeby go wydobyć ;p Ale to w sumie szczegół.
http://bractworowerowe.blox.pl/2012/10/Standardy-stojkowe.html
i obiecuje sukcesyną wymianę "wyrwikółek" i instalację takich stojaków przy swoich sklepach...
Park 100-lecia (wiem powtarzam się):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/594eea045441eff7.html
Biedronka przy Jana Pawła II ; Wyrwikółka notorycznie blokowane przez święte krowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f78e2793df82b1f4.html
Biedronka na Kościerskiej - nie dość, że często blokowany, to jeszcze pogięty
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ff5425ab08ab7f9.html
Netto koło Reserved
Wyrwikółka, nie dość że pogięte część to jeszcze jak tu wciśniesz 3 rower?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf640c30b71ff819.html
Można jeszcze dodać Lidla i ich wymysł, a tak niewiele potrzeba - pomyśleć i poklikać
http://roweremnazakupy.wordpress.com/
Jedyne akceptowalne typy stojaków to konstrukcje "U" kształtne - jak zauważył autor artykułu, któremu przynajmniem chciało się, w przeciwieństwie do "użendnikuf" czy innych "stojakodawców", zrobić małą kwwerendę w necie dotyczącą zalecanych konstrukcji stojaków rowerowych...
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!