Piątek, 19 Kwietnia 2024 | Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. i fot. (aw)

Nawet 3200 zł mandatu!

1 lipca w całym kraju ruszyła akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon". Urzędnicy kontroli skarbowej ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości turystycznych sprawdzają czy przedsiębiorcy wywiązują się z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasach rejestrujących i wydają paragony. Sprawdziliśmy, jaki aktualnie jest wynik kontroli w naszym regionie.

Obok pracowników Urzędu Skarbowego w Chojnicach, kontrole w zakresie wypełniania obowiązków ewidencyjnych prowadzi Urząd Kontroli Skarbowej. Nie ma ograniczenia czasu kontroli do godzin urzędowania obu urzędów, a także liczba pracowników w terenie jest różna. - Do chwili obecnej skontrolowaliśmy ponad 50 podmiotów zobowiązanych do dziennego ewidencjonowania sprzedaży. Nałożyliśmy 50 mandatów, kilka osób zostało upomnianych. Maksymalna stawka mandatu za wykroczenie skarbowe wynosi 3200 zł, i takich kwot mogą spodziewać się osoby wielokrotnie zastane przy niewidencjonowaniu sprzedaży, niewydawaniu paragonu - informuje zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Chojnicach Maria Lipińska.

Reklama | Czytaj dalej »


- Kampania "Weź paragon" ma na celu ochronę Budżetu Państwa poprzez eliminowanie szarej strefy, zapewnienie porównywalności cen, budowanie uczciwej konkurencji pomiędzy podatnikami prowadzącymi działalność i cel nadrzędny - ochronę praw konsumenta m.in. z tytułu gwarancji i rękojmi - dodaje Lipińska.

Akcja potrwa do 31 sierpnia.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~wesołek
Skontrolujcie wypożyczanie kajaków oraz tzw "agroturyzm" w Swornegaciach. Tam ludzie bogacą się nie płacąc podatków! To widać gołym okiem
05 Sierpnia 2013, godzina 16:05
Oceniono 4 razy -2
~wiedza nie boli !!!
http://chojnice24.pl/forum/temat/4483/czyste-rece-kk/220/
25 Lipca 2013, godzina 18:42
Oceniono 13 razy -1
~fax
piszesz o lobby żydowskim.. zarządzają światową finansjerą od dawna? mają oczywiście niewielki wpływ na polską gospodarkę , w naszym kraju szczególnie niebezpiecznie działa wzmocniona przez jp II wewnątrzkościelna organizacja skupiająca polityków i biznesmenów (opus dei) , która lobbuje na rzecz kościoła katolickiego i okrada nasz biedny kraj najintensywniej od dziesięcioleci..
25 Lipca 2013, godzina 11:32
Oceniono 12 razy 6
~Kazik
To pisanie g...o daje przecież golym okiem widać że ten jak mu tam vincent /celowo malymi literami/ celowo wykańcza małe firmy .Przecież kazdy jełop widzi że powinni w dupę wchodzić każdemu kto chce zaryzykować czasami całym swoim majatkiem otwierając w tym chorym kraju działalność . To nie rzad to okupanci żerujacy na Polakach . Teoria spisku mówi że maczaja tu swoje brudne paluchy czosnkowi.
25 Lipca 2013, godzina 10:33
Oceniono 11 razy 11
~przedsiębiorca
Małe i średnie firmy wytwarzają 67% PKB, zatrudniają 3/4 pracowników, stanowią ponad 98% ogółu podmiotów gospodarczych... a traktowani jesteśmy jak pospolici złodzieje i kombinatorzy.
W tym kraju czuć jeszcze ducha poprzedniego systemu. Kreatywność młodych ludzi niszczy się w zarodku.
Przedsiębiorcy, powinniśmy zorganizować się!!!
Większość pozostałych grup zawodowych ma swoje związki, przedstawicieli
(nauczyciele, mundurowi, rolnicy, pielęgniarki itp.) i z nimi się rząd liczy.

Nie ma takiego okropieństwa do którego nie posunie się rząd w obliczu dziury budżetowej...
a wszystko niby pod przykrywką dbania o zdrową konkurencję wśród przedsiębiorców?!

Niech przestaną wpieprzać się, gdyż swoją "pomocą" tylko nas krzywdzą!


25 Lipca 2013, godzina 09:16
Oceniono 7 razy 7
~również podatnik
Urzędnicy skarbowi będą "łapaĆ" , karać, aż w końcu małe działalności padną . Nie będzie za co utrzymywać tych pracowników us , bo nie będzie małych działalności które płacą podatki i .....będą zwalniać samych pracownikóe urzędu skarbowego i wówczas życzę pracow us założenie działalności i posmakowania tychŻE przyjemności. Bo markety przecież nie łożą na ich utrzymanie , podatków nie płacą
Pan burmistrz kiedyś się wypowiedział że sam swego czasu miał działalność i wie jaki to ciężki chleb i że nie pracuje się tylko po 8 godz ALE WIDZĘ ŻE ZAPOMNIAŁ , zapomniał o tym co nam obiecał .... a wybory tuż , tuż i ...krótko przed znów będzie obiecywał a może stał się cud i markety zaczęły płacić podatki tak jak "mali" których sie kosi.
A może kiedyś jak nas małych nie zniszcza to na rynku będziemy obok siebie handlować : Pan Burmistrz gdy nie będzie burmistrzem i pracownicy urzędu skarbowego gdy już nie będą pracownikami urzędu i razem będziemy pracować na chleb
24 Lipca 2013, godzina 22:25
Oceniono 21 razy 1
~uczeN
W polsce tylko karac i mandaty dawac jak najwięcej wyciagnac z ludzi. Rzad i urzędnicy nic sobie zarzucić nie moga taka bezbledna polityka. W naszym kraju nawet godnie zarobić nie można ale za to karac podwoje jak zabraknie młodych do pracy zobaczymy kto utrzyma urzednikow i politykow czas uciekać za granice
24 Lipca 2013, godzina 20:53
Oceniono 16 razy 16
~:)
Znajomek prowadził działalność w Polsce. Opowiadał o tym, jak harował od rana do nocy aby związać koniec z końcem i popłacić wszystkie ZUSy i inne takie.... Otrzymywał wezwania (!) do Urzędu, gdzie był traktowany jak przestępca (!), pogardzany przez spasionego urzędasa, który patrzał na niego z góry i się szyderczo uśmiechał mając świadomość, że od jego "widzi mi się" wszystko zależy! Teraz ma firmę w Norwegi. Jak jest jakaś sprawa to dzwonią do niego z Urzędu i pytają: kiedy by mógł przyjść, jaki termin mu pasuje, aby coś tam wyjaśnić/załatwić? A jak tam jest to podejście urzędników jest mniej więcej takie: co jest dla pana problemem, co możemy dla pana zrobić aby panu pomóc i coś uprościć, przepisy i my jesteśmy tu dla pana! Opowiadał, że czuł się jak by przybył na inną planetę. Zaczynając działalność miał normalne startowe problemy (językowe iitd... ) Urząd sam polecił mu i załatwił (w ramach jakiegoś tam programu rządowego) korzystanie z Biura rachunkowego bezpłatnie przez pół rok. Płaci za niego rząd norweski - ale ma on w tym piękny interes. Kosztuje to tylko 5 000 nok miesięcznie ale on teraz już zatrudnia 6 pracowników, za których opłaca składki a oni płacą podatki i wydają te pieniądze, które zarabiają pracując... Norwegi to się opłaca. Mówił mi ostatnio, że chyba w sierpniu.... sprowadzi do Norwegii żonę i dzieci.... PS - A te dzieci kiedyś napiszą: "DZIĘKUJEMY CI POLSKO" !!!! - tylko napiszą to pewnie po norwesku.... ! Czuwaj!
24 Lipca 2013, godzina 19:50
Oceniono 24 razy 24
~podatnik
A kiedy wprowadzą tace fiskalne ? Ta firma zarabia krocie i nie płaci jakichkolwiek podatków dojąc na maksa budżet.
24 Lipca 2013, godzina 19:12
Oceniono 11 razy 7
~Smerf Maruda
Znalezione w NaTemat.pl: (http://natemat.pl/69163,kamil-cebulski-najmlodszy-milioner-w-polsce-urzednicy-w-polsce-nie-pozwalaja-zeby-czlowiek-za-dlugo-mial-pieniadze) "Jakieś dwa tygodnie temu pomogłem jednemu człowiekowi zarejestrować firmę w Wielkiej Brytanii. Dla niego miarka z polskimi urzędami przebrała się, gdy dostał wezwanie do urzędu skarbowego w sprawie nadpłaty 7 zł podatku VAT. Był na wyjeździe i nie mógł się zjawić w terminie, więc teraz ma zapłacić karę 2700 zł za niestawienie się na wezwanie do urzędu. To jest niepojęte. Tu nie chodzi o wysokość podatków, o pieniądze, ale o szacunek." Ręce i nogi opadają...
24 Lipca 2013, godzina 18:52
Oceniono 13 razy 13
~markiety - paragony niefiskalne
Jak zwykle "mali dostają popalić" , przez niektórych pracowników z urzędu skarbowego traktowani są jak złodzieje.
Dlaczego pracownicy z US nie ponoszą odpowiedzialności karnej finansowej za źle podjęte decyzje podczas kontroli. Prawo winno być sprawiedliwe po obu stronach. Obie strony powinny ponosić odp FINANSOWĄ za źle wykonaną pracę. Programy telew wielokrotnie to pokazywały. Firmę zrujnowano , potem okazało się że to pomyłka - firmy nie ma a pracownik z Urzędu skarb nie dostał kary lecz nagrodę.
Dlaczego markety chojnickie mogą czasem wydawać paragony niefiskalne ? Proszę się wybrac na zakupy np w niedzielę


24 Lipca 2013, godzina 18:41
Oceniono 22 razy 22
~zGaga
Ciekawe czy sprawdzono np. adwokatów czy prawników, lekarzy!!!!!!!!!!! i np. księży?
24 Lipca 2013, godzina 17:27
Oceniono 31 razy 29
~Podatnik
I bardzo dobrze łupić mały biznes żeby już nie podniósł się z kolan . Te kontrole nie mają na celu podreperowanie budżetu tylko zlikwidowanie resztek inicjatywy u obywateli . To sabotaż w czystej postaci widzę tu rekę czosnkowych . Apel do młodych !!!!!!!!!!!! Uczczie się języków i wyjeżdzajcie jak te cymbały zostana same to może wasze dzieci tu wrócą
24 Lipca 2013, godzina 16:32
Oceniono 26 razy 18
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Lipca 2013, godzina 15:07
Oceniono 19 razy -15
~czytelnik
Hej lemingu nie trać wiary
Rzekł profesor kiedyś stary.
Chcesz być sławny,oraz wielki
Wpieprzaj szczaw i mirabelki
A jak przeżyć ci się uda
To zobaczysz inne cuda.
Z Amber Goldu złote sztaby
Chłopów przerobionych w baby.
Dwa kasyna na cmentarzu
Śluby gejów przy ołtarzu.
Za Madonnę zwrot kasiory
Bezrobocia spadek spory.
Sprawną kolej ekspresową
Sól drogową bardzo zdrową.
Dach zamknięty na stadionie
Tunel który w wodzie tonie
Dla Małgosi suknie nowe
Za pieniądze PO składkowe
Ze związkami cud debatę
I niewinną S. Beatę
Oraz to co się już zdarza
Los z loterii do lekarza.
24 Lipca 2013, godzina 13:47
Oceniono 53 razy 47

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 403.00 410.00 DKKDKK 51.30 54.70
EUREUR 429.00 437.00 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 441.00 451.00 NOKNOK 31.90 34.50
GBPGBP 498.00 506.00 SEKSEK 36.20 37.20
Aktualizacja: 2024-04-19 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 403.95 408.50 DKKDKK 51.40 54.60
EUREUR 429.99 434.93 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 442.83 449.52 NOKNOK 32.20 34.40
GBPGBP 498.73 504.41 SEKSEK 36.30 37.10
Aktualizacja: 2024-04-19 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Co sądzisz o wycince drzew pod inwestycję na ul. Ceynowy w Chojnicach?
Ceny paliw2024-04-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 7 zł 2.69 zł
Circle K 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.82 zł 7.57 zł 6.93 zł 2.69 zł
PKS 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij