Nawet 3200 zł mandatu!
1 lipca w całym kraju ruszyła akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon". Urzędnicy kontroli skarbowej ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości turystycznych sprawdzają czy przedsiębiorcy wywiązują się z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasach rejestrujących i wydają paragony. Sprawdziliśmy, jaki aktualnie jest wynik kontroli w naszym regionie.
Obok pracowników Urzędu Skarbowego w Chojnicach, kontrole w zakresie wypełniania obowiązków ewidencyjnych prowadzi Urząd Kontroli Skarbowej. Nie ma ograniczenia czasu kontroli do godzin urzędowania obu urzędów, a także liczba pracowników w terenie jest różna. - Do chwili obecnej skontrolowaliśmy ponad 50 podmiotów zobowiązanych do dziennego ewidencjonowania sprzedaży. Nałożyliśmy 50 mandatów, kilka osób zostało upomnianych. Maksymalna stawka mandatu za wykroczenie skarbowe wynosi 3200 zł, i takich kwot mogą spodziewać się osoby wielokrotnie zastane przy niewidencjonowaniu sprzedaży, niewydawaniu paragonu - informuje zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Chojnicach Maria Lipińska.
Reklama | Czytaj dalej »
- Kampania "Weź paragon" ma na celu ochronę Budżetu Państwa poprzez eliminowanie szarej strefy, zapewnienie porównywalności cen, budowanie uczciwej konkurencji pomiędzy podatnikami prowadzącymi działalność i cel nadrzędny - ochronę praw konsumenta m.in. z tytułu gwarancji i rękojmi - dodaje Lipińska.
Akcja potrwa do 31 sierpnia.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (18)
- Komentarze Facebook (...)
18 komentarzy
Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach - około 1 150 mln zł
Dotacje dla Kościelnych Uczelni Wyższych, wydziałów teologicznych, szkół, przedszkoli i ochronek
521 mln zł
Fundusz Kościelny - 89 mln zł
Dotacje do remontów zabytków kościelnych 26,6 mln zł
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego 19,2 mln zł
Caritas Polska 5,5 mln zł
Kapelani szpitalni 3 mln zł
Kapelani więzienni 2,4 mln zł
Kapelani Straży Granicznej 842 tys. zł
Kapelani Straży Pożarnej 745 tys. zł
Kapelani w Policji 441 tys. zł
Kapelani Biura Ochrony Rządu 150 tys. zł
RAZEM: blisko 1 820 mln zł
To nie koniec bonusów. Konkordat zagwarantował też kościołowi katolickiemu swobodę w prowadzeniu zbiórek pieniędzy. Artykuł 21. mówi, że przepisy prawa polskiego o zbiórkach publicznych nie mają zastosowania do zbierania ofiar. Wystarczy, że cele związane są z religią i kościołem.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!