Acta Pomerania po raz kolejny…
Kolejny numer Acta Pomerania – periodyku naukowego Powszechnej Wyższej Szkoły Humanistycznej „Pomerania” w Chojnicach poświęcony został zagadnieniom securitologicznym. Stąd problemy bezpieczeństwa rozpatrywane są w zeszycie naukowym z bardzo różnorodnej perspektywy. Wszystkie zostały przygotowane przede wszystkim z myślą o zabezpieczeniu potrzeb dydaktycznych studentów kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Zadbali o to redaktorzy naukowi całości: dr Janusz Gierszewski i dr Juliusz Piwowarski, z których pierwszy jest rektorem chojnickiej Pomeranii, drugi zaś rektorem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie.
Reklama | Czytaj dalej »
Pośród podjętych tematów znajdujemy w opracowaniu kilka artykułów, w tym m.in.: analizę państwa jako podmiotu bezpieczeństwa (dr A. Urbanek) i organizacji wybranych podsystemów bezpieczeństwa wewnętrznego (dr G. Goryński), zarysowanie stanu ochrony infrastruktury krytycznej w RP (dr A. Tyburska), opisy wybranych problemów krajowego
i unijnego bezpieczeństwa energetycznego (dr B. Soliński i prof. dr hab. J. Ochmann) oraz poszukiwania azjatyckich wzorców etycznych w kontekście wyzwań moralnych współczesnej Europy w zakresie bezpieczeństwa (dr G. Piwowarski), a także jedna recenzja wydawnicza dr J. Gierszewskiego.
W sumie mamy do czynienia nie tylko z ciekawym ujęciem wielu zagadnień, ale i znaczącym wypełnieniem luk w dotychczasowych osiągnięciach doktryny nauk o bezpieczeństwie. Z kolei, z punktu widzenia rozwoju wydawniczego chojnickiej uczelni, pozycja ta przyczyni się z pewnością do dalszego umocnienia periodyku Acta Pomerania, który jak już donosiliśmy wcześniej, został w ubiegłym roku zakwalifikowany na tyle wysoko, iż autor każdej z publikacji może liczyć na aż cztery punkty, wzbogacające jego dotychczasowy dorobek naukowy.
Z uzyskanych w Pomeranii informacji możemy wnioskować, że czekają nas w tym roku prezentacje jeszcze innych pozycji wydawniczych. Widać, że komitet redakcyjny wydawnictw PWSH „Pomerania” nie ma żadnych kłopotów z uzyskaniem tekstów do publikacji, co dobrze rokuje na przyszłości.
Z publikacją można się zapoznać w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, bądź w siedzibie uczelni (ul. Świętopełka 10).
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!