Przekręt przy rejestracji przyczep
Policjanci z Zespołu ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą chojnickiej komendy ustalili trzy osoby podejrzane o popełnienie przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów w związku z rejestracją przyczepek samochodowych typu „SAM”. 53-letni pracownik jednej ze stacji diagnostycznych w Chojnicach odpowie za wydanie poświadczających nieprawdę zaświadczeń o przeprowadzeniu badania technicznego przyczepek, zaś chojniczanie w wieku 31 i 38 lat –za wyłudzenie na podstawie tych zaświadczeń decyzji o ich rejestracji w starostwie powiatowym. Poświadczenie nieprawdy w dokumencie zagrożone jest karą 5 lat więzienia, zaś wyłudzenie poświadczenia nieprawdy – karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Reklama | Czytaj dalej »
2 września br. policjanci z Zespołu ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą chojnickiej komendy uzyskali informację, że 38-letni mieszkaniec Chojnic zrobił „na lewo” przegląd techniczny samorobnej przyczepki samochodowej na stacji kontroli pojazdów w Chojnicach i zarejestrował ją w starostwie powiatowym.
Jeszcze tego samego policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z podejrzeniem wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumentach wystawianych w starostwie powiatowym. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego pracownika jednej ze stacji kontroli pojazdów w Chojnicach, który miał wydawać poświadczające nieprawdę zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego.
Śledczy ustalili, że 38-letni mężczyzna budował przyczepkę samochodową typu „Sam”. Ponieważ pod koniec czerwca miały zmienić się przepisy i zniesiona miała zostać możliwość rejestracji samorobnych przyczepek samochodowych, mężczyzna postanowił działać zawczasu i uzyskać rejestrację jeszcze nie istniejącej przyczepki. W tym celu chojniczanin zwrócił się do pracownika stacji diagnostycznej o wydanie potrzebnego zaświadczeniao przeprowadzeniu badania technicznego przyczepki. 53-latek nie widząc pojazdu na oczy wydał stosowny dokument, potwierdzając w nim tym samym nieprawdę. Następnie 38-latek przedłożył uzyskane zaświadczenie w starostwie powiatowym i na jego podstawie wyłudził decyzję o rejestracji będącej jeszcze w budowie przyczepki i otrzymał tablicę rejestracyjną.
W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci ustalili jeszcze trzecią osobę – 31-letniego chojniczanina, który w podobny sposób zarejestrował przyczepkę „typu „Sam”, uzyskując wcześniej od 53-letniego pracownika stacji diagnostycznej poświadczające nieprawdę zaświadczenie.
4 września br. cała trójka usłyszała od policjantów zarzuty. 53-latek odpowie za poświadczenie nieprawdy w dokumentach , zaś 31 i 38-latek – za wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumentach wystawianych w starostwie powiatowym.
Sprawa objęta jest śledztwem. Policjanci wczoraj wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec pracownika stacji diagnostycznej poręczenia majątkowego. Poświadczenie nieprawdy w dokumencie zagrożone jest karą 5 lat więzienia, zaś wyłudzenie poświadczenia nieprawdy – karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (9)
- Komentarze Facebook (...)
9 komentarzy
Zamiast oryginału egzemplarza umowy dostarczyli nam kopie z tylko naszymi skopiowanymi podpisami bez żadnych innych pieczęci i podpisów!
Wpadli po tym jak zaczęto nam fałszować, dublować polisy AC i ciągłe nieprawidłowości w ich naliczaniu!
Dla nas to jest nie do pojęcia, ale Tym oszustom noga sama się podwinęła!
Traktowali oszustwa jako rutynę, która sama ich zgubiła!
Każde oszustwo ma swój początek i koniec!
Teraz żądamy zwrotu wszystkich wpłaconych pieniędzy tak samo jak na nas nasyłali firmy windykacyjne, zamiast wyjaśnić swe nieprawidłowości!
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!