Świętowali Dzień Muzyki
We wtorek - 1 października, z inicjatywy nauczyciela muzyki Michała Leszczyńskiego po raz pierwszy w szkole obchodzono ,,Międzynarodowy Dzień Muzyki”.
Tego dnia w auli szkoły odbył się koncert muzyki instrumentalnej i pogadanka o instrumentach, przygotowana przez p. Wojciecha Daszkowskiego - dyrektora Szkoły Muzycznej w Chojnicach, oraz uczniów tejże szkoły, którzy zaprezentowali utwory wykonane na: fortepianie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, flecie i trąbce. Publiczność (kl. I-III) z wielkim zainteresowaniem i podziwem słuchała młodych wykonawców muzyki instrumentalnej, nagradzając ich gromkimi oklaskami. Na zakończenie koncertu organizator M. Leszczyński złożył podziękowania dyrektorowi Daszkowskiemu za udział i przygotowanie występów, uczniom Szkoły Muzycznej wręczył pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, życząc dalszego rozwoju muzycznego.
W ramach obchodów Dnia Muzyki, po południu uczniowie kl. IV - VI mogli obejrzeć koncert DVD Andre Rieu (holenderskiego skrzypka i dyrygenta) i jego orkiestry.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (3)
- Komentarze Facebook (...)
3 komentarze
Łatwiej organizować takie imprezy gdy otrzymuje się zaproszenie! Lecz dyrektor szkoły muzycznej może także sam z własnej inicjatywy zaoferować koncerty swoich wychowanków w innych szkołach z którymi nie ma wcześniejszych personalnych kontaktów, tak jak z Michałem Leszczyńskim ze SP nr 1.
Kształcenie muzyczne dzieci ma wiele zalet bezpośrednio w zdobywaniu umiejętności muzycznych i praktycznej wiedzy o grze na instrumentach muzycznych. Dodatkowo, nauka muzyki, ma istotny efekt na kształtowanie osobowości, osobistej dyscypliny, i rutyny w nauce innych przedmiotów. Chociażby, jak wykazują badania naukowe, dzieci, które rozwijały swoje umiejętności i wiedzę muzyczna uczą się szybciej i z lepszymi efektami języków obcych, bo praktyczne umiejętności muzyczne pozwalają im wymawiać dźwięki używane w obcych językach bardziej precyzyjnie niż dzieci bez wykształcenia muzycznego. Tak wiec, nauka muzyki ma wiele pozytywnych konsekwencji dydaktycznych i pozwala dzieciom i młodzieży osiągnąć lepsze efekty i rezultaty w nauce, nawet w przedmiotach, które wydawało by się nie maja żadnego bezpośredniego powiązania z muzyką. Tak wiec kształcenie muzyczne dzieci i młodzieży daje im możliwość osiągnięcia lepszych i wielostronnych efektów z nauczania szkolnego, a społeczeństwo osiąga lepsze rezultaty edukacyjne z pieniędzy wydanych na edukacje.
Aby szkoła muzyczna mogla funkcjonować prawidłowo i wypełniać swoją misje społeczną i dydaktyczną musi być wsparta odpowiednimi funduszami na zakup, naprawy, i wymianę instrumentów muzycznych potrzebnych w kształceniu uczniów, a dodatkowo budynek szkoły wymaga remontów, specjalnych dźwiękochłonnych pomieszczeń, specyficznej akustyki by stworzyć uczniom odpowiednie środowisko do ćwiczeń i umożliwić naukę gry na instrumentach. Chojnicki samorząd jest głównym źródłem funduszy dla chojnickiej szkoły muzycznej i obcięcie funduszy na szkole ogranicza możliwości edukacyjne tej szkoły jak i innych chojnickich szkół.
Jest to bardzo niepokojące zjawisko, gdy w czasie gdy burmistrz i samorząd chojnicki obcina fundusze na szkoły, włącznie ze szkolą muzyczną, miejskie fundusze są w tajemnicy przed społeczeństwem przekazywane prywatnych osobom i kultom religijnym na prywatne zakupy instrumentów muzycznych. Burmistrz Finster robi oszczędności na chojnickich szkołach by pieniądze zabrane ze szkolnych funduszy przeznaczać na zakup prywatnych organów przez Jacka Dawidowskiego. Burmistrz Finster, jeżeli ma ochotę to może swoje prywatne pieniądze przekazać kościołowi na nowe organy, lecz defraudowanie społecznych funduszy jest złodziejstwem i korupcją! Nowe organy do kościoła gimnazjalnego wycenione na ponad 1 milion złotych są finansowane w kilku ratach, po 250 tys zł, przez burmistrza Finstera z funduszy miejskich, które burmistrz zabiera miedzy innymi z chojnickich szkół. Takie przekazywanie społecznych pieniędzy na prywatne cele i motywowanie ich fikcyjnymi korzyściami (jak darmowe słuchanie 2 koncertów organowych miesięcznie w czasie mszy) jest niczym innym jak jawną kradzieżą społecznych pieniędzy i przekazywaniem ich na prywatne cele. Burmistrz okrada społeczeństwo Chojnic obcinając (według burmistrza "zaoszczędzając" fundusze społeczne by przekazać je na zakup prywatnych organów do kościoła. Oczywiście, takie korupcyjne działania są przejrzyste, bo jest to oczywistym faktem, że za społeczne pieniądze przekazane Jackowi Dawidowskiemu, burmistrz chce kupić sobie poparcie z kościelnych ambon w nadchodzących w przyszłym roku wyborach samorządowych. Korupcja burmistrza w przekazywaniu społecznych pieniędzy na prywatne potrzeby kościelne nie może być bardziej oczywista! Burmistrz okrada społecznikostwo Chojnic, chojnickie szkoły i działalność edukacyjno-kulturalną. Mam nadzieje, że społeczeństwo Chojnic odpowiednia napiętnuje takie złodziejstwo społecznych pieniędzy burmistrza. Mam także nadzieje, że wymiar sprawiedliwości zajmie się ta korupcja burmistrza Finstera i kradzieżą społecznych pieniędzy jakiej on się dopuszcza.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!