Czwartek, 25 Lipca 2024 | Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz, nadesłane

Stowarzyszenia zwykłe i (nie)zwykłe

Za naprawę karuzeli zapłacić ma urząd miejski (zdjęcie z 7.10).

Za naprawę karuzeli zapłacić ma urząd miejski (zdjęcie z 7.10).

- 95 % działań PChS to polityka – twierdzi burmistrz. Gdyby choćby zrobili zbiórkę krwi jak Aurochs, to może członkowie tej organizacji pozarządowej mogliby liczyć na współpracę z samorządem. Ba, nawet na siedzibę, jak jest w przypadku klubu motocyklowego. Tymczasem Projekt Chojnicka Samorządność skarży się na dyskryminację, bo nie ma co liczyć na salkę konferencyjną raz w miesiącu.


Radni podzielili zdanie włodarza i dwie skargi odrzucili. Jedna była konsekwencją drugiej, bo najpierw argumentowano, że stowarzyszenie zwykłe niekorzystające z grantów nie może liczyć na pomoc miasta. Tymczasem inne zwykłe stowarzyszenie na początku 2012 roku dostało w użyczenie domek pod sosną, co śmieli zauważyć adwersarze burmistrza. - To jest użyczenie za opiekę, naprawę, remonty tego domku, opiekowanie się placem zabaw, organizację imprez dla dzieci w Dniu Dziecka – argumentuje burmistrz. W czasie kiedy podnoszone są te argumenty, nasz Czytelnik zmuszony jest interweniować w straży miejskiej, a do redakcji wysyła zdjęcia dziurawej karuzeli i innych usterek. Już w zeszłym roku pisaliśmy o uszkodzonych elementach małej architektury w lasku. Wtedy szkody zobowiązali się naprawić członkowie stowarzyszenia i ostatecznie po kilku tygodniach je wykonali. Niekoniecznie odpowiadały one pierwotnemu wyglądowi urządzeń, ale jednak dobrych chęci nie można było im odmówić. Nie one są tu jednak najważniejsze, a umowa skonstruowana w urzędzie, dokładnie w wydziale gospodarki przestrzennej, której punkt 6 brzmi: „Stowarzyszenie będzie używać przedmiot użyczenia zgodnie z zasadami racjonalnej gospodarki, utrzymując obiekt w należytym stanie technicznym, zabezpieczając go przed zniszczeniem, w szczególności plac zabaw, a szkody powstałe w przedmiocie użyczenia usunie niezwłocznie”. Również w uzasadnieniu uchwały o bezzasadności skargi napisano: "wszelkie koszty związane z utrzymaniem, konserwacją "Domku pod sosną" i placu zabaw ponosi w całości stowarzyszenie".

Reklama | Czytaj dalej »

Tym razem jednak urząd sam zleci prace, a ich koszty weźmie na siebie. Jak tłumaczy dyrektor komunalki Jarosław Rekowski, karuzela jest jednym z najstarszych urządzeń i wymaga gruntownej naprawy. - Drobne naprawy, jak wymiana pojedynczych elementów, stowarzyszenie realizuje własnym sumptem. Za grubsze odpowiada urząd – wyjaśnia. Informuje, że przeglądy placu, który w użyczeniu ma stowarzyszenie, odbywają się regularnie. W zasadzie za jego stan odpowiadają trzy podmioty: wydziały komunalny i gospodarowania przestrzenią, gdzie podpisano umowę oraz Aurochs. To stowarzyszenie z pewnością na dyskryminację się nie poskarży, bo na pomoc urzędu w wypełnianiu własnych obowiązków może liczyć.

Miejskie mienie stowarzyszenie używa „na cele działalności rekreacyjno-sportowej”. Czy można zaliczyć do nich prywatną imprezę? W internecie krążą zdjęcia z takowej, a w zasadzie krążyły, bo... zniknęły. Ślad w internecie zostaje, a poza tym naprawdę nie tak trudno zrobić zrzut ekranu. Jakie cele statutowe stowarzyszenia są w ten sposób realizowane? - zastanawiają się internauci, którzy zdjęcia widzieli. Jeden z zapisów umowy brzmi: „stowarzyszenie nie może udostępniać przedmiotu użyczenia w całości lub w części osobom trzecim, bez pisemnej zgody Gminy”. Sprawdziliśmy w urzędzie i takiej zgody do tej pory nie wydawano.

PChS wniosło skargę na dyskryminowanie stowarzyszenia oraz niezgodne z prawem dysponowanie mieniem komunalnym przez burmistrza. Skargę tę radni uznali za bezzasadną. W uzasadnieniu uchwały wskazano, że warunkiem niezbędnym by stowarzyszeniu udzielić mienia komunalnego jest „istnienie jakiejkolwiek formy współpracy i realizacja w ramach tej współpracy zadań publicznych zbieżnych dla organu administracji i organizacji pozarządowych”. Nie ulega wątpliwości, że współpraca ratusza z Aurochsem istnieje na wielu płaszczyznach. Co do drugiego stowarzyszenia burmistrz zarzeka się, że żadnego konfliktu nie ma, a warunki dla wszystkich są takie same. - Jestem zdeterminowany do współpracy. Każda inicjatywa z grantem lub bez, nakierowana społecznie spotka się ze współpracą – deklaruje Arseniusz Finster na sesji. Chwilę później szesnastu radnych skargę odrzuca, trzech wstrzymuje się.

Zdjęcia nadesłane przez czytelnika w dn. 3.10.13 r.

Skarga z 13.09.13 r.

Uzasad. uchwały

Skarga z 26.09.13 r.

Uzasad. uchwały

"Zapomniany plac zabaw" - 20.08.2012 r.

"Coś zrobiono, ale niekoniecznie dobrze" - 11.09.2012 r.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

40 komentarzy

~z archiwum
KOMENTARZ DO ARTYKUŁU NT. ZAŚMIECANIA WSI RYTEL

W dniu 4 września ukazał się w Czasie Chojnic artykuł o pracowniku chojnickiego Ratusza Zbigniewie Buławie. Buława zaśmiecał wieś Rytel i wykpił się sądowi. Do czego to dochodzi, że sąd wierzy takiemu człowiekowi i umarza wykonanie wyroku nakazowego. Niby jakich świadków przesłuchano-żonę Buławy czy jego syna? Parodia wymiaru sprawiedliwości. Buława zeznał że go nie było kilka dni i nie wyrzucał śmieci na teren pobocza drogi krajowej i na teren działek gminy Czersk i sąd mu uwierzył. Winę próbuje zrzucić na jakiegoś Pana który niby pisze o nim w internecie. Skoro pisze prawdę, niech pisze. Nieprawdą jest, że w dniu kiedy wyrzucano śmieci z jego posesji w Rytlu nie było go w domu i przez kilka dni. W chwili, kiedy jego starszy syn wywoził śmieci na pobocze drogi na oczach żony Buławy, on sam był w domu, widział to i coś robił przy swoim samochodzie.
Zaśmiecanie pobocza drogi i terenów przyległych to nagminne działania Buławy i jego żony. Za każdym razem tak robią kiedy wysprzątają swoje podwórko. Uniewinnienie tego urzędnika jest porażką sądu, a ten człowiek dalej może zgrywać butnego cwaniaka.

Z. Partyka


http://www.weekendfm.pl/?n=46239&gmina_czersk-kaszubska_marszruta_utrudnieniem_dla_mieszkancow

Nie ma żadnych utrudnień dla mieszkańców. To sztucznie rozdmuchiwany problem przez Zbigniewa Buławę i jego żonę. Rytel ma ok. 2000 mieszkańców ale jak coś się nie podoba to jak zwykle tylko Buławom. Oni nie potrafią żyć w zgodzie z Rytlanami i sąsiadami a teraz utrudniają budowę ścieżki. Buława jako radny nic nie zrobił pożytecznego dla Rytla a teraz wsadza nos w nie swoje sprawy. Szkoda, że Pani Buława nie wspomniała w swej wypowiedzi że legalnie wybudowany wjazd jest nieużywany przez nich a wjazd z którego korzystaja jest wybudowany nielegalnie, bez pozwolenia. Trzeba o tym powiadomić odpowiednie służby.

Ale jaja ruda Fiona wystąpiła w radio. No tak bo jej shreka Zbycha nikt by nie zrozumiał. ten fyfloniak potrzebuje tłumacza

Po co Fiono mają wjeżdżać samochody z materiałami budowlanymi do was? bedziesz coś budować? a po co ci samochody z węglem? przecież nie masz pieca na węgiel
11 Października 2013, godzina 22:40
Oceniono 9 razy 7
~z archiwum
~ v///////////////////////////////////////////////////////vvvvv
http://chojnice24.pl...inne-samorzady/

~buła
A B/u/ł/a/w/a czego tam chce? Czego ten dziecioł chce sie nauczyć, co podejrzeć? Nowe kosiarki? Jak wyprowadzać własność urzędu na swoje podwórko? Już jedną sprawę w sądzie ma za złodziejstwo. Policja podobno mu zajęła w domu kilkanascie kosiarek i motorki do trawy należace wcześniej do Ratusza. Ten buc nie ma nic wspólnego ze sportem i kulturą tym bardziej, gbur jeden i prostak.
24 Lutego 2013, godzina 18:48
Oceniono 18 razy 14

~precz z B/////uławą!!!
Wiadomo po co tam jadą - nachlać się i narzreć za pieniadze podatników na popołudniowo-wieczornych spotkaniach. Buława jak wszyscy wiedzą za kołnierz nie wylewa. W jego wsi go znaja i nawet mowią, że całe lato po pijaku jexdzi samochodem lub rowerem. To że Buława jest osobą nikompetentną na swoim stanowisku, to wiadomo od dawna. No i jeszcze ta sprawa w sadzie, fałszywe zeznania, itp.
24 Lutego 2013, godzina 18:58
Oceniono 18 razy 14

~Widz
Dziwie się Burmistrzowi że trzyma B/u/ł/a/wę na takim stanowisku. Przecież tten niekompetenty gość daje złe świadectwo ratuszowi i przedewszystik burmistrzowi
24 Lutego 2013, godzina 19:09
Oceniono 16 razy 14

~Pytanko
... Czy Bu////ława może być urzędnikiem mając problemy z prawem?
24 Lutego 2013, godzina 19:13
Oceniono 17 razy 15
~ciekawostka
A ja słyszałam że ten B/u/ł/a/wa wytoczył sprawę pewnemu Panu o niby pomówienie.Sąd skazał tego Pana ponoć niesłusznie a ten odwołał się do Słupska. Tamtejszy sąd uznał apelację i uchylił wyrok sądu w Chojnicach. Podobno Buława skladał fałszywe zeznania i wraz z Wajlonisem Wpłynęli na jakiegoś biegłego i ten zafałszował ekspertyzę. Teraz chyba sąd w Chojnicach ponownie ma rozpatrzeć sprawę. Swoją drogą to teraz nie można już nic powiedzieć na urzędnika Ratusza,, bo zaraz krzywda się dzieje? Buława to mistrz w pomawianiu i opisywaniu ludzi na forach internetowych a teraz ma pretensje że o nim PRAWDĘ piszą. Państwo w Państwie.
24 Lutego 2013, godzina 20:06
Oceniono 25 razy 19

~kosiarka
A tak. To słynna sprawa kradzieży kosiarek. Dużo o niej się pisze na forum Pomorskiej. Dokładnie wiadomo że B/u/ł/awa przez kilka lat zabierał różne podkaszarki i kosiarki rzekomo zepsute do siebie do domu aby je naprawić. Potem wciskał kit że nie da się ich naprawić. A teraz wiadomo dlaczego się nie dało naprawić-bo leżą u niego w domu i całkiem sprawne.
Jest taka wersja , że ktoś ze znajomych B/u/ł/awy włamał się na niezabezpieczonego neta mieszkańca Rytla i ujawnił prawdę o Buławie a ten wytoczył mu sprawe o pomówienie. sprawa szyta grubymi nićmi, bo nawet z urzędu zafałszowane pisma poszły do sądu, aby tylko wybielić B/u/ł/awę. A o tym zafałszowaniu opinii biegłego, to pierwsze słyszę. Niezły gagatek z tego Buławy. No i że Wajlonis też jest w to ubabrany.
24 Lutego 2013, godzina 20:15
Oceniono 22 razy 16

~Zocha
Skoro uważa się pomówionym, to niech przedstawi faktury na te kosiarki.
24 Lutego 2013, godzina 20:21
Oceniono 25 razy 19

~gość taki tam
B/u/ł/awa nie ma żadnych faktur i nawet nie wie dzie kupił te kosiarki.
Dobre co? Skoro ich nie kupił, to wiadomo że nie wie gdzie i nie ma faktur.
24 Lutego 2013, godzina 20:25
Oceniono 23 razy 19

~Prawo
B/u/ła/wą i Wa/j/l/o/n/is/em powinna zająć się prokuratura!!!!!!!!!!!!!
24 Lutego 2013, godzina 20:33
Oceniono 23 razy 17

~ktoś /t/o/ /sa jaja. w rytlu go nie cierpia, bo to etatowy donosiciel i mistrz pomawiania Rytlan. Od lat robi rytlanom zdjecia, sledzi ich, robi zdjęcia posesji i donosi. W latach 90-tych donosił na dwie rozlewnie napojów-przez niego firmy nie istnieja a kilkadziesiąt osób straciło prace. W latach 2000-2008 opisywał i oczerniał wraz z koleżanką Zabrocka dawnego i obecnego sołtysa rytla, burmistrza Czerska, obecnego kierownika Osrodka Kultury w Rytlu i jego pracowników na forum Pomorskiej. Stworzyli też inne forum - Forum mieszkańsców Rytla-Rytel cba- w celu oczerniania i pomawiania Rytlan. Buława przy okazji ostatnich wyborów samorządowych startował na radnego Rytla ale nikt go nie wybrał. Przy tej okazji doniósł na innego kontrkandydata Kazika P. aby nabić sobie głosów. Niestety ta perfidna działalność jedynie mu zaszkodziła. jako radny w gminie Czersk ośmieszał tylko Rytlan, bo bełkotał cos na sesjach a kiedy dochodziło do głosowań, to wychodził z sali. Przez niego burmistrz Jankowski musiał uchwalic uchwałę dzieki której podobne zachowania Buławy iinnych radnych były karane obcięciem diety radnego. Ten buława to klaun a nie urzednik.
24 Lutego 2013, godzina 22:37

~chłopek
Mało tego - B/u/ł/a/wa ma problemy z prawem, ale jego małoletni syn w wieku 13 lat miał problemy z prawem. Matka co chwila wzywana była do szkoły, policja co chwila z powodu młodego buławy była w szkole rytelskiej. Młody Buława był zamieszany w kradzieże motorów i kładów w ok. 2009r. w podstawówce policja zwinęła go pijanego i nacpanego podoczyszczalnią ścieków w Rytlu w czasie lekcji. Ukradł też samochód matce i rozbijał się nim po wiosce - interweniowała policja(pościg po ulicach Rytla) i pogotowie. Sam Buława zaśmieca pobocze drogi krajowej 22 i działki należace do gminy Czersk naprzeciwko swojej posesji - został ukarany mandatem przez Straż Miejska z Czerska w 2012r.. To dopiero przykład urzednika państwowego.
24 Lutego 2013, godzina 23:40
Oceniono 19 razy 11
~koza
Niezły "agregat" z tego B////uławy. Urzednik z niego taki, jak z koziej d.u.p.y trąba.
25 Lutego 2013, godzina 20:15
Oceniono 4 razy 2
wyborca
Panie burmistrzu-prosimy o wyjaśnienie jakim cudem ten cudak B/u/ł/awa jest jeszcze na stanowisku?! Może czas posprzątać "zagrodę", odzielić plewy od ziarna.
25 Lutego 2013, godzina 20:18
Oceniono 8 razy 4
~do Wer
A wyobraź sobie że o tym dzięciole Bu/ł/a/w/ie pisze kilka osób, bo buława jest nielubiany i jego temat jest znany w całym powiecie. Poza tym pisanie prawdy o urzedniku poniękat państwowym nie jest jeszcze zabronione. Chory, to ty jesteś Wer i zmień lekarza, bo ten nie mówi ci prawdy.
25 Lutego 2013, godzina 22:44
Oceniono 1 raz 1

~Fakty/
/U/przedzam od razu przed insynuacjami - wszystkie informacje o B/u/ł/awie są prawdziwe i można je sprawdzić : w Straży miejskiej (zaśmiecanie wsi letniskowej), na policji (zajecie mienia państwowego w wyniku przeszukania, kradzieże kładów, kosiarek, poscig za nieletnim synem), w Sądzie.

http://warszawa.nasz...cyzji,id,t.html
ale cyrk! Buława od lat donosił na Rytlan, turystów i okoliczne firmy, nawet do prokuratury. Fujj co za ohydny facet. Nic dziwnego, że turystyka w Rytlu padła a ludzie nie moga patrzec na nieudacznika i konfidenta Buławę i jego kochanicę Lucy Zabrocka.
16 Marca 2013, godzina 00:58
Oceniono 7 razy 1
Panie Finster, od kiedy Pan potrzebuje pomocy specjalisty ginekologa? No wie Pan-jawne kpiny sobie Pan robisz z ludzi i wyborców oraz Sądu. Teraz juz wiem po kim ma tą przypadłośc Wajlonis i Buława-pana podładni-kretacze. Oni także fałszują podobno dokumenty (te wychodzące z Pana urzędu) i inne i robią sobie kpiny z Sadu. Kiedy te cyrki za pieniądze podatników sie skończa?!
 
do 3-krotnego durnia Zbycha B.
Zbychu /B/u/ł/awa- ty jestes znany z pieniactwa , donosów i pomówień na różnych ludzi, nie tylko z Rytla. Dziwie sie że burmistrz trzyma takiego d.e.bila i nieudacznika na stanowisku. nie wyzywaj, nie obrażaj , bo sprawa twoich kosiarek jest znana w całym powiecie i to nie ty jestes w tej sprawie poszkodowany. wstydź sie głupolu za swoje postepowanie.
18 Maja 2013, godzina 22:48
Oceniono 11 razy 9
 
~do 3-krotnego durnia Zbycha B.
BU/Ł/A/W/A SAM JESTEŚ CYMBAŁ JAŚNISTY,KRĘTACZ, DONOSICIEL, ZAŚMIECIACZ WSI, DUREŃ.
18 Maja 2013, godzina 22:53
Oceniono 9 razy 9
do opluwacza Zbycha B.
""do 3-krotnego znaku zapytania.

Ty cymbale jaśnisty, jak nie masz żadnej wiedzy na temat prowadzonej sprawy, to nie zabieraj głosu. Podkul ogon i nie szczekaj jak kundel.""

ZBYCHU B. ŁADNIE TO TAK OBRAŻAĆ NA FORUM?WIEMY ŻE TY TAK MASZ RAZEM ZE SWOJĄ KOCHANKĄ ZABROCKA-WICEPSEUDODYREKTORKĄ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RYTLU. MY MAMY OGROMNA WIEDZE NA TEMAT PROWADZONEJ SPRAWY. WIEMY ŻE PRZEZ WIELE LAT WYPROWADZAŁES Z URZEDÓW KOSIARKI, POLBRUKI, JAKIES MOTORKI DO TRAWY, WIEMY ŻE OD WIELU LAT SKŁADASZ FAŁSZYWE ZEZNANIA, FAŁSZUJESZ DOWODY, ŁŻESZ JAK SWINIA. ZBYCHU-WRACAJ DO LEPIANKI W CHARZYKOWYCH A RATUSZ ZOSTAW POWAŻNYM, WYKSZTALCONYM LUDZIOM.
18 Maja 2013, godzina 23:50
Oceniono 4 razy 4
 
~też ciekawski
zbychu b/u/ł/awa, a jak to było kilka lat temu, kiedy mianowałeś sie prezesem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Rytel i kreciłeś lody z Zabrocką?wtedy postawiłeś kosztem pracy innych ludzi tzw. plac Zabaw w Rytlu, który spróchniał jak ty i Lucy w przeciągu roku, ale kasę zdefrałdowałeś na swoją korzyść, bo Plac kosztował kilkadziesiąt tysiecy złotych a tak naprawde kilka tysiecy i sprochniał. co ty na to Buława? A co stało się z pieniedzmi na projekt promenady w rytlu, który okazał się śmieciem do kosza a kosztował kilka tys. zł.?pieniądze poszły do twojej i zabrockiej kieszeni.
A co powiesz zbychu na temat twoich donosów, pijackich wycieczek rowerowych, kradzieży motorów i kładów?
19 Maja 2013, godzina 00:00
Oceniono 4 razy 4
Czy burmistrz wie. że jego podwładny Zbigniew Bu////ława zadaje się z największym elementem i pijakami i chleje na umór w barach rytelskich? co to za urzędnik uzależniony od alkoholu? Jak pracuje po wekendzie pijackim w Ratuszu? Jeździ pijany rowerem albo samochodem, a jak już jest tak nawalony , to jego ruda Olenia żonka jedzie na 22.00 po niego aby pijaka zalanego odholować do domu. Rano na kacu wsiada do samochodu i jedzie do chojnickiego ratusza udawać że pracuje alkoholik wstrętny.////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
-chojniczanin-
Cieszy mnie fakt, że w końcu zaczeto pisać prawdę o Buławie. Jestem z Chojnic, od razu uprzedzam, ale mam rodzinę w Rytlu i nasłuchałem sie o tym gościu. buława to dwulicowy człowiek. W urzedzie chojnickim zgrywa porzadnego, nieskazitelengo , głupkowatego urzedasa ; ale prywatnie w swojej wsi, to gburowaty prostak i ignorant. Ma za nic drugiego czlowieka. Donosi na rytlan, fotografuje ich, opisuje na forach internetowych. Przy okazji ostatnich wyborów samorządowych łaził odo domu do domu i sie witał, głupoty bredził aby tylko dostać sie do koryta radnego. Na codzień udaje że nie widzi i nie zna rytlan-taki to gbur. Wybory przegrał po raz kolejny, bo rytlanie wiedzą co to za apsztyfikant. no i to łamanie prawa, kradzieże. Za zaśmiecanie Rytla miał sprawę w Sadzie-Straż Miejska w Czersku zna temat.
11 Października 2013, godzina 22:40
Oceniono 9 razy 7
~tata Zosi
Zapraszam na blog siedmioletniej Zosi z przepukliną oponowo-rdzeniową: www.zosia-okulewicz.pl
10 Października 2013, godzina 10:16
Oceniono 4 razy 2
~dosyć tego krętactwa
Era obecnej władzy się kończy.
09 Października 2013, godzina 22:28
Oceniono 14 razy 10
~DO "Bajki z mchu i paproci - autor: Marzenna Osowicka"
Skoro Wajlonic wypowiada swoje schizofreniczne tezy, to może on sam jest schizofrenikiem? Skoro tak, to nie dziwi mnie to z kim sie zadaje.
Poniżej ciekawostka znaleziona w sieci
09 Października 2013, godzina 19:03
Oceniono 22 razy 18
~Bax
Prawo prawem a w ratuszu mają swoje widzi mi się tam dowolnie i swobodnie zawsze sobie to inaczej zinterpretuja
09 Października 2013, godzina 18:49
Oceniono 14 razy 12
~hej , a dziewczyna bawiła się !
Właściciele i zarządcy nieruchomości mają zatem obowiązek utrzymywania ich w należytym stanie technicznym, co wiąże się z wykonywaniem napraw i remontów oraz poddawania ich bieżącej kontroli pod względem bezpieczeństwa użytkowania.

http://chojnice24.pl/download.php?id=240
09 Października 2013, godzina 18:46
Oceniono 10 razy 10
~dietetyk
Janik? To ten kryminalista z trochę ponadprzeciętną tuszą?
09 Października 2013, godzina 18:42
Oceniono 19 razy -9
~BOBEK
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Października 2013, godzina 16:08
Oceniono 24 razy -10
~MAREK
Mam dość krętactwa Finstera - odejdź ze stanowiska zrobisz coś pożytecznego dla miasta
09 Października 2013, godzina 14:40
Oceniono 23 razy 17
~Bax - BURMISTRZ POMILIŁ POJĘCIA
95 % działań PChS to polityka – twierdzi burmistrz

Trochę nasz włodarz pomylił pojęcia bo nie chodzi o jakiś PCHS tylko o bezpieczeństwo wszystkich dzieci które pojawiają się na placu zabaw w lasku miejskim , a to co tam się dzieje to odrębny temat , przepychanki obietnice kto ma się zająć placem zabaw, raz Finster mówi publicznie raz tak apóżniej okazuje się iż to kłamstwo chciałbym nie być gołosłowny i zacytuję wypowiedź Finstera - zapytał , czy nie mogłoby przejąć tego obiektu w zamian za organizowanie Dnia Dziecka, opiekę nad placem zabaw i całym domkiem nie kryjąc, że używaliby go do swoich celów statutowych. to jest wypowiedź z 2012-03-27 PANIE BURMISTRZU JEST PAN KŁAMCA I KRĘTACZEM
09 Października 2013, godzina 14:35
Oceniono 16 razy 12
~Voojt
A'propos bezpieczeństwa na placach zabaw i "Komunikat głównego inspektora nadzoru budowlanego":
http://chojnice24.pl/artykul/13253/bezpieczenstwo-na-placu-zabaw/

IMO Aurochsi podeszli do sprawy szczególnej opieki w następujący sposób:
Aurochs_1: Niech ktoś zobaczył czy plac jest?
Aurochs_2: Jest!
Aurochs_1: To w porządku!
Temat znowu zrobił się medialny. Chojniczanie po raz kolejny (!) wieszają psy na motocyklistach, którzy potraktowali domek jak dawno oczekiwanego syna, a plac zabaw jak niechcianego bękarta. W domku można robić zacne imprezy, sylwestry itp. a plac zabaw to tylko koszta. Powiedzmy, że dojdzie do napraw i wymiany części małej architektury placu, jak się nikt nim nie będzie interesował, to temat wróci ponownie (lwią część zapłaci oczywiście podatnik, nawet gdyby klub coś się dorzucił - link do cennika małej architektury znalezionego w necie http://www.figler.pl/pages/cennik.php Są to niemałe sumy)
~90 lat historii placu zabaw w lasku miejskim i znowu w dołku. Pewnie niektórym by pasowała likwidacja.
http://www.historiachojnic.pl/artykuly/materialy/Lata-miedzywojenne/86/wytyczne-i-ich-realizacja
09 Października 2013, godzina 13:37
Oceniono 12 razy 8
~ade
Karuzela jest najstarszym urządzeniem wg Rekowskiego a Finster burmistrzem już od 15 lat i wciąż nie ma czasu…..
09 Października 2013, godzina 13:00
Oceniono 16 razy 10
~geriatra
świetne określenie: BANDA PODSTARZAŁYCH, ZBLAZOWANYCH CHOJNICKICH PLAYBOYÓW
na swojej stronce podają swoje świrowate pseudonimy..ksywki , nazwiska wiadome,
czyżby się ich wstydzili ???
09 Października 2013, godzina 10:48
Oceniono 19 razy 11
~Leśny ludek
Problem jest nam znany. Wynika po prostu z wieku zainstalowanych na placu urządzeń - mówi burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.
Czyli to Pan burmistrz i jego podwładni narażają zdrowie naszych dzieci udostępniając takie urządzenia do użytkowania. Bo kto zarządza mieniem miejskim? Co gorsza problem jest już bardzo długo znany. W zeszłym roku to mieszkańcy zwrócili uwagę na stan tego placu zabaw i dopiero po interwencji mediów cokolwiek zaczęto tam robić (już nie wspomnę, że remont był przeprowadzany niezgodnie z prawem budowlanym o czym pisał i Rekowski i inspektor nadzoru budowlanego). Urząd miasta podpisał umowę z Aurochs, przerzucając na nich utrzymywanie tej małej architektury w należytym stanie. Mieszkańcy zaczynają się znowu awanturować to burmistrz zaczyna kombinować, żeby zaprzyjaźnieni najemcy nie ponieśli żadnych strat i zaczyna tłumaczyć ludziom, że karuzela jest stara i to sprawa miasta. Kogo to obchodzi. W umowie jest, że to klub utrzymuje plac zabaw więc od nich należy ściągnąć kasę a nie z budzetu. W końcu za ten remont mogą za darmo korzystać z domku.
09 Października 2013, godzina 10:27
Oceniono 19 razy 13

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 402.00 DKKDKK 51.00 54.00
EUREUR 425.00 433.00 RUBRUB 4.42 4.62
CHFCHF 445.00 455.00 NOKNOK 30.00 33.00
GBPGBP 504.00 514.00 SEKSEK 29.00 34.20
Aktualizacja: 2024-07-25 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.43 398.32 DKKDKK 51.10 53.90
EUREUR 427.19 431.38 RUBRUB 4.42 4.62
CHFCHF 446.00 451.00 NOKNOK 30.10 32.90
GBPGBP 505.50 511.00 SEKSEK 29.10 34.10
Aktualizacja: 2024-07-25 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-25

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.48 zł 6.99 zł 6.58 zł 2.65 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij