15 lat minęło
W sobotę (23.11) członkowie, sympatycy i zaproszeni goście świętowali 15-lecie Chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Nie zabrakło wspomnienia o początkach, które sięgają listopada 1998 roku, ale i zapowiedzi zorganizowania forum regionalistów.
15 lat działalności zaowocowało 20 publikacjami naukowymi i popularno-naukowymi. Do sztandarowych należą „Zeszyty Chojnickie”, gdzie poza historycznymi opracowaniami, pojawiają się artykuły z zakresu archeologii, socjologii, biologii czy nauk o ziemi Paweł Piotr Mynarczyk zapowiedział, że najnowsze „Zeszyty...” wyjdą pod koniec roku. Z kolei Maciej Stanke mówił o pomyśle na przyszły rok, jakim ma być spotkanie regionalistów z całego regionu na specjalnym forum. Jest też koncepcja by współpraca rozwijała się dzięki stronie internetowej. - Różne organizacje po zarejestrowaniu mogłyby się zaprezentować. Chcemy stworzyć taką bazę wiedzy – zapowiedział. Poza publikacjami ChTPN był organizatorem Festiwalu Nauki, Mitingu Młodych Przyjaciół Nauki, konkursów dla dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie za swoją działalność otrzymało statuetkę Dokonań Roku.
- Jestem zbudowany tym, co zrobiliście przez te 15 lat. Podobnie jak wy, ja również obchodzę 15-lecie. Wasze publikacje będą materiałami źródłowymi dla przyszłych pokoleń – powiedział Arseniusz Finster, który wygłosił wykład dotyczący roli i miejsca stowarzyszeń w rozwoju Chojnic. Zgoła inną tematyką, mniej przyziemną, zajęła się Beata Królicka. Mówiła o historii poszukiwania życia we wszechświecie.
Jubileusz był okazją do przyjęcia w swój poczet nowych członków. Zostali nimi: Jerzy Wawrzyniak, Edmunda Hapka, Janusza Laska i Leszek Redzimski. Gratulacje i życzenia na ręce prezesa Kazimierza Jaruszewskiego złożyli m.in. przedstawiciele muzeum, biblioteki, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego czy pobliskiego Towarzystwa Miłośników Ziemi Człuchowskiej. ChTPN z kolei podziękował instytucjom i stowarzyszeniom za współpracę w ciągu tych 15 lat. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, który dzielił włodarz miasta. Czas umiliła muzyka w wykonaniu zespołu Anioły.
Reklama | Czytaj dalej »
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (22)
- Komentarze Facebook (...)
22 komentarzy
Polecam lekturę Gazety Pomorskiej z rocznika np. 1986-1987.
Czytam właśnie ich zachowane kopie.Poczytaj proszę, są dostępne np. w bibliotece publicznej.
W końcu, czyż nie jest to oficjalnym nauczaniem kościoła katolickiego, że mężczyzna by wieść niejałowe życie powinien żyć z jedną kobietą, i powinien starać się spłodzić ile tylko się da dzieci? Tak wiec pleban Jacek wprowadza w życie to co zgodnie z doktryną kościelną naucza z ambony. Cóż złego, że Jacek daje też osobiście przykład parafianom jak nauczania kościoła katolickiego wprowadzać w życie. Jedynie wstyd jest z tego powodu, że Jacuś robi to wszystko skrycie, i przed parafianami udaje, kłamie, i stwarza pozory, że wiedzie pustelnicze i cnotliwe życie hermita.
Szczęść boże szczęśliwej parze!
nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
Kiedy w końcu zrozumie ,że postać z jego wcześniejszymi " dokonaniami" to PERSONA NON GRATA
Czy Ks. Dawidowski był na spotkaniu wraz z p. Mirosławą Stanisławską, z którą ostatnio wycieczka z Chojnic spotkała go w SPA we Władysławowie ?
To ja może opowiem...
Zorganizowana grupa turystyczna z Chojnic wyjechała do Władysławowa. Pech chciał, że w tym samym hotelu, w spa hotelowym grupa spotkała Ks. Dawidowskiego z Panią Stanisławską.
Ksiądz jednak opamiętał się i na następny poranek, na śniadaniu już się nie pojawił. Jego luba również.
Jak daleko ten człowiek odszedł od Boga i od Kościoła...
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!