Piątek, 02 Czerwca 2023 | Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Balturium przeszło pierwsze sito

Burmistrz Arseniusz Finster.

Burmistrz Arseniusz Finster.

Do ratusza dotarła dobra informacja z ministerstwa kultury. Mamy szansę na fundusze norweskie na Balturium. Projekt przeszedł pozytywnie etap oceny formalnej i został skierowany do oceny merytorycznej. - Pierwsze sito przeszliśmy dobrze – cieszy się burmistrz.

Na wszelki wypadek budowę nowego domu kultury wpisano też do MOF-u. Jeśli miasto dostanie najpierw kasę z instrumentu norweskiego, to środki z MOF-u wykorzysta na jeszcze szerszy zakres rewitalizacji. - Obejmie mury obronne i baszty. To program, który będziemy wspólnie realizować ze starostwem powiatowym. Mamy czym wypełnić tę lukę po Balturium – tłumaczy Arseniusz Finster. To najbardziej optymistyczny scenariusz i dwie potencjalne możliwości uzyskania środków. Władze miasta chcą też poprosić o wpisanie Balturium do strategii województwa pomorskiego. - Tam też będą konkursy i to będzie w razie czego – zapowiada włodarz miasta.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

29 komentarzy

~precz z cenzurą!!!
~ v///////////////////////////////////////////////////////vvvvv
http://chojnice24.pl...inne-samorzady/

~buła
A B/u/ł/a/w/a czego tam chce? Czego ten dziecioł chce sie nauczyć, co podejrzeć? Nowe kosiarki? Jak wyprowadzać własność urzędu na swoje podwórko? Już jedną sprawę w sądzie ma za złodziejstwo. Policja podobno mu zajęła w domu kilkanascie kosiarek i motorki do trawy należace wcześniej do Ratusza. Ten buc nie ma nic wspólnego ze sportem i kulturą tym bardziej, gbur jeden i prostak.
24 Lutego 2013, godzina 18:48
Oceniono 18 razy 14

~precz z B/////uławą!!!
Wiadomo po co tam jadą - nachlać się i narzreć za pieniadze podatników na popołudniowo-wieczornych spotkaniach. Buława jak wszyscy wiedzą za kołnierz nie wylewa. W jego wsi go znaja i nawet mowią, że całe lato po pijaku jexdzi samochodem lub rowerem. To że Buława jest osobą nikompetentną na swoim stanowisku, to wiadomo od dawna. No i jeszcze ta sprawa w sadzie, fałszywe zeznania, itp.
24 Lutego 2013, godzina 18:58
Oceniono 18 razy 14

~Widz
Dziwie się Burmistrzowi że trzyma B/u/ł/a/wę na takim stanowisku. Przecież tten niekompetenty gość daje złe świadectwo ratuszowi i przedewszystik burmistrzowi
24 Lutego 2013, godzina 19:09
Oceniono 16 razy 14

~Pytanko
... Czy Bu////ława może być urzędnikiem mając problemy z prawem?
24 Lutego 2013, godzina 19:13
Oceniono 17 razy 15
~ciekawostka
A ja słyszałam że ten B/u/ł/a/wa wytoczył sprawę pewnemu Panu o niby pomówienie.Sąd skazał tego Pana ponoć niesłusznie a ten odwołał się do Słupska. Tamtejszy sąd uznał apelację i uchylił wyrok sądu w Chojnicach. Podobno Buława skladał fałszywe zeznania i wraz z Wajlonisem Wpłynęli na jakiegoś biegłego i ten zafałszował ekspertyzę. Teraz chyba sąd w Chojnicach ponownie ma rozpatrzeć sprawę. Swoją drogą to teraz nie można już nic powiedzieć na urzędnika Ratusza,, bo zaraz krzywda się dzieje? Buława to mistrz w pomawianiu i opisywaniu ludzi na forach internetowych a teraz ma pretensje że o nim PRAWDĘ piszą. Państwo w Państwie.
24 Lutego 2013, godzina 20:06
Oceniono 25 razy 19

~kosiarka
A tak. To słynna sprawa kradzieży kosiarek. Dużo o niej się pisze na forum Pomorskiej. Dokładnie wiadomo że B/u/ł/awa przez kilka lat zabierał różne podkaszarki i kosiarki rzekomo zepsute do siebie do domu aby je naprawić. Potem wciskał kit że nie da się ich naprawić. A teraz wiadomo dlaczego się nie dało naprawić-bo leżą u niego w domu i całkiem sprawne.
Jest taka wersja , że ktoś ze znajomych B/u/ł/awy włamał się na niezabezpieczonego neta mieszkańca Rytla i ujawnił prawdę o Buławie a ten wytoczył mu sprawe o pomówienie. sprawa szyta grubymi nićmi, bo nawet z urzędu zafałszowane pisma poszły do sądu, aby tylko wybielić B/u/ł/awę. A o tym zafałszowaniu opinii biegłego, to pierwsze słyszę. Niezły gagatek z tego Buławy. No i że Wajlonis też jest w to ubabrany.
24 Lutego 2013, godzina 20:15
Oceniono 22 razy 16

~Zocha
Skoro uważa się pomówionym, to niech przedstawi faktury na te kosiarki.
24 Lutego 2013, godzina 20:21
Oceniono 25 razy 19

~gość taki tam
B/u/ł/awa nie ma żadnych faktur i nawet nie wie dzie kupił te kosiarki.
Dobre co? Skoro ich nie kupił, to wiadomo że nie wie gdzie i nie ma faktur.
24 Lutego 2013, godzina 20:25
Oceniono 23 razy 19

~Prawo
B/u/ła/wą i Wa/j/l/o/n/is/em powinna zająć się prokuratura!!!!!!!!!!!!!
24 Lutego 2013, godzina 20:33
Oceniono 23 razy 17

~ktoś /t/o/ /sa jaja. w rytlu go nie cierpia, bo to etatowy donosiciel i mistrz pomawiania Rytlan. Od lat robi rytlanom zdjecia, sledzi ich, robi zdjęcia posesji i donosi. W latach 90-tych donosił na dwie rozlewnie napojów-przez niego firmy nie istnieja a kilkadziesiąt osób straciło prace. W latach 2000-2008 opisywał i oczerniał wraz z koleżanką Zabrocka dawnego i obecnego sołtysa rytla, burmistrza Czerska, obecnego kierownika Osrodka Kultury w Rytlu i jego pracowników na forum Pomorskiej. Stworzyli też inne forum - Forum mieszkańsców Rytla-Rytel cba- w celu oczerniania i pomawiania Rytlan. Buława przy okazji ostatnich wyborów samorządowych startował na radnego Rytla ale nikt go nie wybrał. Przy tej okazji doniósł na innego kontrkandydata Kazika P. aby nabić sobie głosów. Niestety ta perfidna działalność jedynie mu zaszkodziła. jako radny w gminie Czersk ośmieszał tylko Rytlan, bo bełkotał cos na sesjach a kiedy dochodziło do głosowań, to wychodził z sali. Przez niego burmistrz Jankowski musiał uchwalic uchwałę dzieki której podobne zachowania Buławy iinnych radnych były karane obcięciem diety radnego. Ten buława to klaun a nie urzednik.
24 Lutego 2013, godzina 22:37

~chłopek
Mało tego - B/u/ł/a/wa ma problemy z prawem, ale jego małoletni syn w wieku 13 lat miał problemy z prawem. Matka co chwila wzywana była do szkoły, policja co chwila z powodu młodego buławy była w szkole rytelskiej. Młody Buława był zamieszany w kradzieże motorów i kładów w ok. 2009r. w podstawówce policja zwinęła go pijanego i nacpanego podoczyszczalnią ścieków w Rytlu w czasie lekcji. Ukradł też samochód matce i rozbijał się nim po wiosce - interweniowała policja(pościg po ulicach Rytla) i pogotowie. Sam Buława zaśmieca pobocze drogi krajowej 22 i działki należace do gminy Czersk naprzeciwko swojej posesji - został ukarany mandatem przez Straż Miejska z Czerska w 2012r.. To dopiero przykład urzednika państwowego.
24 Lutego 2013, godzina 23:40
Oceniono 19 razy 11
~koza
Niezły "agregat" z tego B////uławy. Urzednik z niego taki, jak z koziej d.u.p.y trąba.
25 Lutego 2013, godzina 20:15
Oceniono 4 razy 2
wyborca
Panie burmistrzu-prosimy o wyjaśnienie jakim cudem ten cudak B/u/ł/awa jest jeszcze na stanowisku?! Może czas posprzątać "zagrodę", odzielić plewy od ziarna.
25 Lutego 2013, godzina 20:18
Oceniono 8 razy 4
~do Wer
A wyobraź sobie że o tym dzięciole Bu/ł/a/w/ie pisze kilka osób, bo buława jest nielubiany i jego temat jest znany w całym powiecie. Poza tym pisanie prawdy o urzedniku poniękat państwowym nie jest jeszcze zabronione. Chory, to ty jesteś Wer i zmień lekarza, bo ten nie mówi ci prawdy.
25 Lutego 2013, godzina 22:44
Oceniono 1 raz 1

~Fakty/
/U/przedzam od razu przed insynuacjami - wszystkie informacje o B/u/ł/awie są prawdziwe i można je sprawdzić : w Straży miejskiej (zaśmiecanie wsi letniskowej), na policji (zajecie mienia państwowego w wyniku przeszukania, kradzieże kładów, kosiarek, poscig za nieletnim synem), w Sądzie.

http://warszawa.nasz...cyzji,id,t.html
ale cyrk! Buława od lat donosił na Rytlan, turystów i okoliczne firmy, nawet do prokuratury. Fujj co za ohydny facet. Nic dziwnego, że turystyka w Rytlu padła a ludzie nie moga patrzec na nieudacznika i konfidenta Buławę i jego kochanicę Lucy Zabrocka.
16 Marca 2013, godzina 00:58
Oceniono 7 razy 1
Panie Finster, od kiedy Pan potrzebuje pomocy specjalisty ginekologa? No wie Pan-jawne kpiny sobie Pan robisz z ludzi i wyborców oraz Sądu. Teraz juz wiem po kim ma tą przypadłośc Wajlonis i Buława-pana podładni-kretacze. Oni także fałszują podobno dokumenty (te wychodzące z Pana urzędu) i inne i robią sobie kpiny z Sadu. Kiedy te cyrki za pieniądze podatników sie skończa?!
 
do 3-krotnego durnia Zbycha B.
Zbychu /B/u/ł/awa- ty jestes znany z pieniactwa , donosów i pomówień na różnych ludzi, nie tylko z Rytla. Dziwie sie że burmistrz trzyma takiego d.e.bila i nieudacznika na stanowisku. nie wyzywaj, nie obrażaj , bo sprawa twoich kosiarek jest znana w całym powiecie i to nie ty jestes w tej sprawie poszkodowany. wstydź sie głupolu za swoje postepowanie.
18 Maja 2013, godzina 22:48
Oceniono 11 razy 9
 
~do 3-krotnego durnia Zbycha B.
BU/Ł/A/W/A SAM JESTEŚ CYMBAŁ JAŚNISTY,KRĘTACZ, DONOSICIEL, ZAŚMIECIACZ WSI, DUREŃ.
18 Maja 2013, godzina 22:53
Oceniono 9 razy 9
do opluwacza Zbycha B.
""do 3-krotnego znaku zapytania.

Ty cymbale jaśnisty, jak nie masz żadnej wiedzy na temat prowadzonej sprawy, to nie zabieraj głosu. Podkul ogon i nie szczekaj jak kundel.""

ZBYCHU B. ŁADNIE TO TAK OBRAŻAĆ NA FORUM?WIEMY ŻE TY TAK MASZ RAZEM ZE SWOJĄ KOCHANKĄ ZABROCKA-WICEPSEUDODYREKTORKĄ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RYTLU. MY MAMY OGROMNA WIEDZE NA TEMAT PROWADZONEJ SPRAWY. WIEMY ŻE PRZEZ WIELE LAT WYPROWADZAŁES Z URZEDÓW KOSIARKI, POLBRUKI, JAKIES MOTORKI DO TRAWY, WIEMY ŻE OD WIELU LAT SKŁADASZ FAŁSZYWE ZEZNANIA, FAŁSZUJESZ DOWODY, ŁŻESZ JAK SWINIA. ZBYCHU-WRACAJ DO LEPIANKI W CHARZYKOWYCH A RATUSZ ZOSTAW POWAŻNYM, WYKSZTALCONYM LUDZIOM.
18 Maja 2013, godzina 23:50
Oceniono 4 razy 4
 
~też ciekawski
zbychu b/u/ł/awa, a jak to było kilka lat temu, kiedy mianowałeś sie prezesem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Rytel i kreciłeś lody z Zabrocką?wtedy postawiłeś kosztem pracy innych ludzi tzw. plac Zabaw w Rytlu, który spróchniał jak ty i Lucy w przeciągu roku, ale kasę zdefrałdowałeś na swoją korzyść, bo Plac kosztował kilkadziesiąt tysiecy złotych a tak naprawde kilka tysiecy i sprochniał. co ty na to Buława? A co stało się z pieniedzmi na projekt promenady w rytlu, który okazał się śmieciem do kosza a kosztował kilka tys. zł.?pieniądze poszły do twojej i zabrockiej kieszeni.
A co powiesz zbychu na temat twoich donosów, pijackich wycieczek rowerowych, kradzieży motorów i kładów?
19 Maja 2013, godzina 00:00
Oceniono 4 razy 4
Czy burmistrz wie. że jego podwładny Zbigniew Bu////ława zadaje się z największym elementem i pijakami i chleje na umór w barach rytelskich? co to za urzędnik uzależniony od alkoholu? Jak pracuje po wekendzie pijackim w Ratuszu? Jeździ pijany rowerem albo samochodem, a jak już jest tak nawalony , to jego ruda Olenia żonka jedzie na 22.00 po niego aby pijaka zalanego odholować do domu. Rano na kacu wsiada do samochodu i jedzie do chojnickiego ratusza udawać że pracuje alkoholik wstrętny.////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
-chojniczanin-
Cieszy mnie fakt, że w końcu zaczeto pisać prawdę o Buławie. Jestem z Chojnic, od razu uprzedzam, ale mam rodzinę w Rytlu i nasłuchałem sie o tym gościu. buława to dwulicowy człowiek. W urzedzie chojnickim zgrywa porzadnego, nieskazitelengo , głupkowatego urzedasa ; ale prywatnie w swojej wsi, to gburowaty prostak i ignorant. Ma za nic drugiego czlowieka. Donosi na rytlan, fotografuje ich, opisuje na forach internetowych. Przy okazji ostatnich wyborów samorządowych łaził odo domu do domu i sie witał, głupoty bredził aby tylko dostać sie do koryta radnego. Na codzień udaje że nie widzi i nie zna rytlan-taki to gbur. Wybory przegrał po raz kolejny, bo rytlanie wiedzą co to za apsztyfikant. no i to łamanie prawa, kradzieże. Za zaśmiecanie Rytla miał sprawę w Sadzie-Straż Miejska w Czersku zna temat.
12 Grudnia 2013, godzina 14:50
Oceniono 8 razy 6
~precz z cenzurą!!!
KOMENTARZ DO ARTYKUŁU NT. ZAŚMIECANIA WSI RYTEL

W dniu 4 września ukazał się w Czasie Chojnic artykuł o pracowniku chojnickiego Ratusza Zbigniewie Buławie. Buława zaśmiecał wieś Rytel i wykpił się sądowi. Do czego to dochodzi, że sąd wierzy takiemu człowiekowi i umarza wykonanie wyroku nakazowego. Niby jakich świadków przesłuchano-żonę Buławy czy jego syna? Parodia wymiaru sprawiedliwości. Buława zeznał że go nie było kilka dni i nie wyrzucał śmieci na teren pobocza drogi krajowej i na teren działek gminy Czersk i sąd mu uwierzył. Winę próbuje zrzucić na jakiegoś Pana który niby pisze o nim w internecie. Skoro pisze prawdę, niech pisze. Nieprawdą jest, że w dniu kiedy wyrzucano śmieci z jego posesji w Rytlu nie było go w domu i przez kilka dni. W chwili, kiedy jego starszy syn wywoził śmieci na pobocze drogi na oczach żony Buławy, on sam był w domu, widział to i coś robił przy swoim samochodzie.
Zaśmiecanie pobocza drogi i terenów przyległych to nagminne działania Buławy i jego żony. Za każdym razem tak robią kiedy wysprzątają swoje podwórko. Uniewinnienie tego urzędnika jest porażką sądu, a ten człowiek dalej może zgrywać butnego cwaniaka.

Z. Partyka


http://www.weekendfm.pl/?n=46239&gmina_czersk-kaszubska_marszruta_utrudnieniem_dla_mieszkancow

Nie ma żadnych utrudnień dla mieszkańców. To sztucznie rozdmuchiwany problem przez Zbigniewa Buławę i jego żonę. Rytel ma ok. 2000 mieszkańców ale jak coś się nie podoba to jak zwykle tylko Buławom. Oni nie potrafią żyć w zgodzie z Rytlanami i sąsiadami a teraz utrudniają budowę ścieżki. Buława jako radny nic nie zrobił pożytecznego dla Rytla a teraz wsadza nos w nie swoje sprawy. Szkoda, że Pani Buława nie wspomniała w swej wypowiedzi że legalnie wybudowany wjazd jest nieużywany przez nich a wjazd z którego korzystaja jest wybudowany nielegalnie, bez pozwolenia. Trzeba o tym powiadomić odpowiednie służby.

Ale jaja ruda Fiona wystąpiła w radio. No tak bo jej shreka Zbycha nikt by nie zrozumiał. ten fyfloniak potrzebuje tłumacza

Po co Fiono mają wjeżdżać samochody z materiałami budowlanymi do was? bedziesz coś budować? a po co ci samochody z węglem? przecież nie masz pieca na węgiel

Podobno ta ruda szmata psychicznie chora żonka Buławy wymienia pampersy w DPS i opiekuje sie psychicznie chorymi. Przecięż ona sam jest psychicznie chora i taka osoba nie powinna zajmować sie innymi chorymi bo stwarza realne zagrożenie dla tych pacjentów. ona zresztą ponoć stwarza zagrożenie dla samej siebie i na co dzień udawadnia jaką jest chorą umysłowo istotą.

12 Grudnia 2013, godzina 14:50
Oceniono 8 razy 6
~do porażająca logika
Masz rację w stu procentach. Finio buduje sobie pomniczki, za które społeczeństwo będzie płacić latami. Pomniczki, które mają dopomóc mu wygrać kolejne wybory. Patrzcie na mnie! - woła - jaki jestem świetny, zbuduję wam kolejny kolejny pomniczek pt. Balturium! To naprawde porażające. Przerost formy nad treścią, ambicji nad możliwościami!
11 Grudnia 2013, godzina 23:29
Oceniono 1 raz 1
~porażająca logika
Budując Bałturium właśnie wszystkie pieniądze zostaną przejedzone. Mało kto neguje fakt, że Chojnicom potrzebny jest Dom kultury. Ten, który istnieje obecnie jest za mały, ale to co w projekcie zaserwował nam ratusz, to już przerost ambicji. Realizacja pochłonie wszystkie dostępne środki. Kredyt zaciągnięty na budowę spłacać będziemy latami, a to co zostanie w budżecie po spłaceniu rat kredytu pochłonie utrzymanie tego molocha. O to jednak obecni decydenci już się nie martwią, bo to nie oni wtedy będą zasiadać u sterów. Kretynizmem jest rozpoczynanie tak kosztownej budowy przy tragicznym stanie finansów miejskich i zupełnie bez pomysłu, skąd wziąć pieniądze na spłacenie zaciągniętego kredytu i utrzymanie tego obiektu.
10 Grudnia 2013, godzina 18:19
Oceniono 3 razy 3
~logika
JEzeli Chojnice beda sie rozbudowywac to pojawia sie potencjalni inwestorzy. Nie rozumiem ludzi ktorzy woleliby wszytskie pieniadze przejeść. I co z tego bysmy mieli ? Jak dla mnie to kretynizm.
10 Grudnia 2013, godzina 14:31
Oceniono 3 razy -1
~chojnice
Jak ten Burmistrz chodzi do Urzedu ? Przecież powyżej 100% na nie, dużo poczynan krytykowanych, a tu nawet nie ma korekty postepowania ani dymisji, przecież chyba bedzię musial kiedyś żyć w tym mieście jako nie burmistrz , jak wtedy będzie się czuł ?
08 Grudnia 2013, godzina 21:02
Oceniono 7 razy 5
~chojniczanin
http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Finster-na-billboardach-PO/5067

sami sobie nawazyliscie tego piwa, wiadomo było jak to działa, po co się idzie do władzy pod szyldem,

lepiej zarzadzalby miastem spawacz co przepracowal w komercyjnej firmie chociaż rok niż nauczyciel z tytułami,

08 Grudnia 2013, godzina 20:04
Oceniono 8 razy 4
~Kapiszon
szkoda podatkow na takie Chojnice,
radze wszystkim którzy zamieszkują w innych miastach wymeldujcie się z tego grajdola,
niech wasza kasa nie marnuje się na remonty szpitali, mlynow, organow i ratuszy,
burmistrz dla was i tak nie ma zadnej oferty

niech ten układ przyschnie bo tysiące emerytow nie utrzymają takiej grupy kolegow i innych "na państwowym"
08 Grudnia 2013, godzina 15:24
Oceniono 11 razy 7
~das
LUDZIE TO WY POZWOLILISCIE FINSTEROWI PRZEZ OSTATNIE 4RY KADENCJE NA BUDOWANIE TAKICH UKLADOW, ON SAM MIAL OD WAS PO WYBORACH POTWIERDZENIE ZE TO CO ROBI ZNAJDUJE POTWIERDZENIE W WASZYCH GLOWACH !!!

SIEDZCIE DALEJ OBRAZENI W DOMACH W DNIU WYBOROW TO BEDZIE JESZCZE GORZEJ,

MOIM SKROMNYM ZDANIEM TO OBECNA EKIPA JEST NIESZCZESCIEM DLA CHOJNIC,

MAM NADZIEJE ZE PO WYBORACH STAROSTA, BURMISTRZ I WOJT ZACZNA REALIZOWAC SIE W BIZNESIE NA GRUNCIE KTORY SAMI STWORZYLI PRZEZ 15 LAT, MAM NADZIEJE ZE NIE ZNAJDZIE SIE DLA NICH PRACA "NA PANSTWOWYM" DO EMERYTURY
08 Grudnia 2013, godzina 11:19
Oceniono 15 razy 9
~sam
jakie wartości w Chojnicach ????

tam od wielu lat była dulszczyzna - w niedziele do kościoła się pokazac a od poniedziałku pieklo od nowa, walka o byt w biednym miescie bez perspektyw, dla ludzi bez znajomości niedziela wieczor PKP wyjazd za chlebem do okolicznych miast

Chojnice to okropne miejsce, szkoda ze nie można wymazac z dowodu miejsca urodzenia
08 Grudnia 2013, godzina 11:15
Oceniono 12 razy 10
~osa
jaki Pan taki kram
08 Grudnia 2013, godzina 11:12
Oceniono 9 razy 7
~Arete
Na co wy liczycie internauci!?!?!? Na refleksje ze strony burmistrza? To chyba żart. Burmistrz już dawno olał społeczeństwo w Chojnicach. Zagrzebał się w układy, które sam zainicjował. Będzie musiał się skupić na ich podtrzymaniu. Ale widzę marne szanse. Widzę bagno, które pochłania tych, którzy postanowili sprzeniewierzyć się prawdziwym wartościom.
08 Grudnia 2013, godzina 01:18
Oceniono 11 razy 5
~Arete
Na co wy liczycie internauci!?!?!? Na refleksje ze strony burmistrza? To chyba żart. Burmistrz już dawno olał społeczeństwo w Chojnicach. Zagrzebał się w układy, które sam zainicjował. Będzie musiał się skupić na ich podtrzymaniu. Ale widzę marne szanse. Widzę bagno, które pochłania tych, którzy postanowili sprzeniewierzyć się prawdziwym wartościom.
08 Grudnia 2013, godzina 01:18
Oceniono 11 razy 5
~ddd
Licze Panie Burmistrzu ze nie będzie PAn polegal tylko na radzie miasta i majac na uwadze te komentarze zrobi przynajmniej publiczna dyskusje co jest potrzebne w miescie,

nie można autorytatywnie podejmowac decyzji , to sa pieniądze wszystkich chojniczan
07 Grudnia 2013, godzina 22:05
Oceniono 10 razy 6
~Fransła
@FUN Prokurator (na polecenie burmistrza) już zlecił namierzenie Twojego IP
07 Grudnia 2013, godzina 16:57
Oceniono 11 razy 7

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 414.00 424.00 DKKDKK 49.00 58.00
EUREUR 445.00 454.00 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 455.00 470.00 NOKNOK 32.00 35.50
GBPGBP 517.00 529.00 SEKSEK 33.00 36.50
Aktualizacja: 2023-06-02 14:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 416.57 421.51 DKKDKK 49.10 57.90
EUREUR 447.51 452.51 RUBRUB 4.70 5.50
CHFCHF 457.75 462.96 NOKNOK 32.10 35.40
GBPGBP 519.39 526.12 SEKSEK 33.10 36.40
Aktualizacja: 2023-06-02 14:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że program imprez i wydarzeń kulturalnych odbywających się w ciągu roku w mieście jest atrakcyjny?

Ceny paliw2023-06-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.59 zł 7.24 zł 6.27 zł 2.69 zł
Circle K 6.54 zł - 6.22 zł 2.66 zł
Lotos Optima 6.57 zł - 6.15 zł 2.75 zł
MZK 6.5 zł 6.89 zł 6.15 zł 2.73 zł
Orlen 6.57 zł 6.99 zł 6.25 zł 2.73 zł
PKS 6.57 zł - 6.2 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij