Niedziela, 19 Maja 2024 | Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fotomontaż ms/arch.

Burmistrza przesłuchiwał prokurator

Mariusz Janik doniósł do prokuratury na Arseniusza Finstera. Panowie nieraz spotykali się w sądzie.

Mariusz Janik doniósł do prokuratury na Arseniusza Finstera. Panowie nieraz spotykali się w sądzie.

W prokuraturze w Lęborku w minioną środę przesłuchiwano burmistrza Chojnic. Godzinne przesłuchanie było pokłosiem doniesienia Mariusza Janika, do którego dołączył film video. Niejaki Dariusz Cysewski, pseudonim "Cycek", opowiada w nim, że pił z burmistrzem i że ten miał kierować autem po alkoholu. Nagranie trafiło do mediów, zresztą sam burmistrz wyświetlił je na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w październiku.

Arseniusz Finster poinformował o przebiegu przesłuchania na piątkowej konferencji. - Na pytanie czy kiedykolwiek prowadziłem pojazdy w stanie nietrzeźwości odpowiedziałem zgodnie z prawdą , że nigdy. Raz byłem kontrolowany podczas akcji trzeźwy poranek i miałem zero – relacjonował włodarz. Kolejne z pytań dotyczyło wykorzystania straży miejskiej do zawiezienia „Cycka” do szpitala. Finster mówi, że zdecydował o podjęciu interwencji, gdy zobaczył, w jakim stanie jest noga bezdomnego. - Straż miejska nie czekała przy pogotowiu na pana Cysewskiego. Jedynie został tam zawieziony i po opatrzeniu został odwieziony do swojego miejsca stacjonowania, którym była stacja paliw – wyjaśniał.

Reklama | Czytaj dalej »

Burmistrz wziął dzień urlopu na wyjazd do Lęborka. - Mogłem prosić o zwrot kosztów dojazdu, ale tego nie uczyniłem, bo nie będę narażać skarbu państwa na koszty przez fanaberie pana Janika – powiedział. Arseniusz Finster ma podejrzenia, że do takich wyznań mężczyznę, który ewidentnie od alkoholu nie stroni, nakłonił nagrywający, czyli Mariusz Janik. Wobec czego złożył zawiadomienie do prokuratury o nakłanianie do fałszywych zeznań i fabrykowanie dowodów. Bohater nagrania przebywa obecnie w więzieniu w stolicy. Został już przesłuchany.

dariusz-c-1.flv

dariusz-c-2.flv

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

36 komentarzy

~fffffffffffffffff
14 Stycznia 2017, godzina 19:06
Oceniono 7 razy -7
~precz z cenzurą!!!
KOMENTARZ DO ARTYKUŁU NT. ZAŚMIECANIA WSI RYTEL

W dniu 4 września ukazał się w Czasie Chojnic artykuł o pracowniku chojnickiego Ratusza Zbigniewie Buławie. Buława zaśmiecał wieś Rytel i wykpił się sądowi. Do czego to dochodzi, że sąd wierzy takiemu człowiekowi i umarza wykonanie wyroku nakazowego. Niby jakich świadków przesłuchano-żonę Buławy czy jego syna? Parodia wymiaru sprawiedliwości. Buława zeznał że go nie było kilka dni i nie wyrzucał śmieci na teren pobocza drogi krajowej i na teren działek gminy Czersk i sąd mu uwierzył. Winę próbuje zrzucić na jakiegoś Pana który niby pisze o nim w internecie. Skoro pisze prawdę, niech pisze. Nieprawdą jest, że w dniu kiedy wyrzucano śmieci z jego posesji w Rytlu nie było go w domu i przez kilka dni. W chwili, kiedy jego starszy syn wywoził śmieci na pobocze drogi na oczach żony Buławy, on sam był w domu, widział to i coś robił przy swoim samochodzie.
Zaśmiecanie pobocza drogi i terenów przyległych to nagminne działania Buławy i jego żony. Za każdym razem tak robią kiedy wysprzątają swoje podwórko. Uniewinnienie tego urzędnika jest porażką sądu, a ten człowiek dalej może zgrywać butnego cwaniaka.

Z. Partyka


http://www.weekendfm.pl/?n=46239&gmina_czersk-kaszubska_marszruta_utrudnieniem_dla_mieszkancow

Nie ma żadnych utrudnień dla mieszkańców. To sztucznie rozdmuchiwany problem przez Zbigniewa Buławę i jego żonę. Rytel ma ok. 2000 mieszkańców ale jak coś się nie podoba to jak zwykle tylko Buławom. Oni nie potrafią żyć w zgodzie z Rytlanami i sąsiadami a teraz utrudniają budowę ścieżki. Buława jako radny nic nie zrobił pożytecznego dla Rytla a teraz wsadza nos w nie swoje sprawy. Szkoda, że Pani Buława nie wspomniała w swej wypowiedzi że legalnie wybudowany wjazd jest nieużywany przez nich a wjazd z którego korzystaja jest wybudowany nielegalnie, bez pozwolenia. Trzeba o tym powiadomić odpowiednie służby.

Ale jaja ruda Fiona wystąpiła w radio. No tak bo jej shreka Zbycha nikt by nie zrozumiał. ten fyfloniak potrzebuje tłumacza

Po co Fiono mają wjeżdżać samochody z materiałami budowlanymi do was? bedziesz coś budować? a po co ci samochody z węglem? przecież nie masz pieca na węgiel

Podobno ta ruda szmata psychicznie chora żonka Buławy wymienia pampersy w DPS i opiekuje sie psychicznie chorymi. Przecięż ona sam jest psychicznie chora i taka osoba nie powinna zajmować sie innymi chorymi bo stwarza realne zagrożenie dla tych pacjentów. ona zresztą ponoć stwarza zagrożenie dla samej siebie i na co dzień udawadnia jaką jest chorą umysłowo istotą.

12 Grudnia 2013, godzina 14:52
Oceniono 19 razy 9
~precz z cenzurą!!!
~ v///////////////////////////////////////////////////////vvvvv
http://chojnice24.pl...inne-samorzady/

~buła
A B/u/ł/a/w/a czego tam chce? Czego ten dziecioł chce sie nauczyć, co podejrzeć? Nowe kosiarki? Jak wyprowadzać własność urzędu na swoje podwórko? Już jedną sprawę w sądzie ma za złodziejstwo. Policja podobno mu zajęła w domu kilkanascie kosiarek i motorki do trawy należace wcześniej do Ratusza. Ten buc nie ma nic wspólnego ze sportem i kulturą tym bardziej, gbur jeden i prostak.
24 Lutego 2013, godzina 18:48
Oceniono 18 razy 14

~precz z B/////uławą!!!
Wiadomo po co tam jadą - nachlać się i narzreć za pieniadze podatników na popołudniowo-wieczornych spotkaniach. Buława jak wszyscy wiedzą za kołnierz nie wylewa. W jego wsi go znaja i nawet mowią, że całe lato po pijaku jexdzi samochodem lub rowerem. To że Buława jest osobą nikompetentną na swoim stanowisku, to wiadomo od dawna. No i jeszcze ta sprawa w sadzie, fałszywe zeznania, itp.
24 Lutego 2013, godzina 18:58
Oceniono 18 razy 14

~Widz
Dziwie się Burmistrzowi że trzyma B/u/ł/a/wę na takim stanowisku. Przecież tten niekompetenty gość daje złe świadectwo ratuszowi i przedewszystik burmistrzowi
24 Lutego 2013, godzina 19:09
Oceniono 16 razy 14

~Pytanko
... Czy Bu////ława może być urzędnikiem mając problemy z prawem?
24 Lutego 2013, godzina 19:13
Oceniono 17 razy 15
~ciekawostka
A ja słyszałam że ten B/u/ł/a/wa wytoczył sprawę pewnemu Panu o niby pomówienie.Sąd skazał tego Pana ponoć niesłusznie a ten odwołał się do Słupska. Tamtejszy sąd uznał apelację i uchylił wyrok sądu w Chojnicach. Podobno Buława skladał fałszywe zeznania i wraz z Wajlonisem Wpłynęli na jakiegoś biegłego i ten zafałszował ekspertyzę. Teraz chyba sąd w Chojnicach ponownie ma rozpatrzeć sprawę. Swoją drogą to teraz nie można już nic powiedzieć na urzędnika Ratusza,, bo zaraz krzywda się dzieje? Buława to mistrz w pomawianiu i opisywaniu ludzi na forach internetowych a teraz ma pretensje że o nim PRAWDĘ piszą. Państwo w Państwie.
24 Lutego 2013, godzina 20:06
Oceniono 25 razy 19

~kosiarka
A tak. To słynna sprawa kradzieży kosiarek. Dużo o niej się pisze na forum Pomorskiej. Dokładnie wiadomo że B/u/ł/awa przez kilka lat zabierał różne podkaszarki i kosiarki rzekomo zepsute do siebie do domu aby je naprawić. Potem wciskał kit że nie da się ich naprawić. A teraz wiadomo dlaczego się nie dało naprawić-bo leżą u niego w domu i całkiem sprawne.
Jest taka wersja , że ktoś ze znajomych B/u/ł/awy włamał się na niezabezpieczonego neta mieszkańca Rytla i ujawnił prawdę o Buławie a ten wytoczył mu sprawe o pomówienie. sprawa szyta grubymi nićmi, bo nawet z urzędu zafałszowane pisma poszły do sądu, aby tylko wybielić B/u/ł/awę. A o tym zafałszowaniu opinii biegłego, to pierwsze słyszę. Niezły gagatek z tego Buławy. No i że Wajlonis też jest w to ubabrany.
24 Lutego 2013, godzina 20:15
Oceniono 22 razy 16

~Zocha
Skoro uważa się pomówionym, to niech przedstawi faktury na te kosiarki.
24 Lutego 2013, godzina 20:21
Oceniono 25 razy 19

~gość taki tam
B/u/ł/awa nie ma żadnych faktur i nawet nie wie dzie kupił te kosiarki.
Dobre co? Skoro ich nie kupił, to wiadomo że nie wie gdzie i nie ma faktur.
24 Lutego 2013, godzina 20:25
Oceniono 23 razy 19

~Prawo
B/u/ła/wą i Wa/j/l/o/n/is/em powinna zająć się prokuratura!!!!!!!!!!!!!
24 Lutego 2013, godzina 20:33
Oceniono 23 razy 17

~ktoś /t/o/ /sa jaja. w rytlu go nie cierpia, bo to etatowy donosiciel i mistrz pomawiania Rytlan. Od lat robi rytlanom zdjecia, sledzi ich, robi zdjęcia posesji i donosi. W latach 90-tych donosił na dwie rozlewnie napojów-przez niego firmy nie istnieja a kilkadziesiąt osób straciło prace. W latach 2000-2008 opisywał i oczerniał wraz z koleżanką Zabrocka dawnego i obecnego sołtysa rytla, burmistrza Czerska, obecnego kierownika Osrodka Kultury w Rytlu i jego pracowników na forum Pomorskiej. Stworzyli też inne forum - Forum mieszkańsców Rytla-Rytel cba- w celu oczerniania i pomawiania Rytlan. Buława przy okazji ostatnich wyborów samorządowych startował na radnego Rytla ale nikt go nie wybrał. Przy tej okazji doniósł na innego kontrkandydata Kazika P. aby nabić sobie głosów. Niestety ta perfidna działalność jedynie mu zaszkodziła. jako radny w gminie Czersk ośmieszał tylko Rytlan, bo bełkotał cos na sesjach a kiedy dochodziło do głosowań, to wychodził z sali. Przez niego burmistrz Jankowski musiał uchwalic uchwałę dzieki której podobne zachowania Buławy iinnych radnych były karane obcięciem diety radnego. Ten buława to klaun a nie urzednik.
24 Lutego 2013, godzina 22:37

~chłopek
Mało tego - B/u/ł/a/wa ma problemy z prawem, ale jego małoletni syn w wieku 13 lat miał problemy z prawem. Matka co chwila wzywana była do szkoły, policja co chwila z powodu młodego buławy była w szkole rytelskiej. Młody Buława był zamieszany w kradzieże motorów i kładów w ok. 2009r. w podstawówce policja zwinęła go pijanego i nacpanego podoczyszczalnią ścieków w Rytlu w czasie lekcji. Ukradł też samochód matce i rozbijał się nim po wiosce - interweniowała policja(pościg po ulicach Rytla) i pogotowie. Sam Buława zaśmieca pobocze drogi krajowej 22 i działki należace do gminy Czersk naprzeciwko swojej posesji - został ukarany mandatem przez Straż Miejska z Czerska w 2012r.. To dopiero przykład urzednika państwowego.
24 Lutego 2013, godzina 23:40
Oceniono 19 razy 11
~koza
Niezły "agregat" z tego B////uławy. Urzednik z niego taki, jak z koziej d.u.p.y trąba.
25 Lutego 2013, godzina 20:15
Oceniono 4 razy 2
wyborca
Panie burmistrzu-prosimy o wyjaśnienie jakim cudem ten cudak B/u/ł/awa jest jeszcze na stanowisku?! Może czas posprzątać "zagrodę", odzielić plewy od ziarna.
25 Lutego 2013, godzina 20:18
Oceniono 8 razy 4
~do Wer
A wyobraź sobie że o tym dzięciole Bu/ł/a/w/ie pisze kilka osób, bo buława jest nielubiany i jego temat jest znany w całym powiecie. Poza tym pisanie prawdy o urzedniku poniękat państwowym nie jest jeszcze zabronione. Chory, to ty jesteś Wer i zmień lekarza, bo ten nie mówi ci prawdy.
25 Lutego 2013, godzina 22:44
Oceniono 1 raz 1

~Fakty/
/U/przedzam od razu przed insynuacjami - wszystkie informacje o B/u/ł/awie są prawdziwe i można je sprawdzić : w Straży miejskiej (zaśmiecanie wsi letniskowej), na policji (zajecie mienia państwowego w wyniku przeszukania, kradzieże kładów, kosiarek, poscig za nieletnim synem), w Sądzie.

http://warszawa.nasz...cyzji,id,t.html
ale cyrk! Buława od lat donosił na Rytlan, turystów i okoliczne firmy, nawet do prokuratury. Fujj co za ohydny facet. Nic dziwnego, że turystyka w Rytlu padła a ludzie nie moga patrzec na nieudacznika i konfidenta Buławę i jego kochanicę Lucy Zabrocka.
16 Marca 2013, godzina 00:58
Oceniono 7 razy 1
Panie Finster, od kiedy Pan potrzebuje pomocy specjalisty ginekologa? No wie Pan-jawne kpiny sobie Pan robisz z ludzi i wyborców oraz Sądu. Teraz juz wiem po kim ma tą przypadłośc Wajlonis i Buława-pana podładni-kretacze. Oni także fałszują podobno dokumenty (te wychodzące z Pana urzędu) i inne i robią sobie kpiny z Sadu. Kiedy te cyrki za pieniądze podatników sie skończa?!
 
do 3-krotnego durnia Zbycha B.
Zbychu /B/u/ł/awa- ty jestes znany z pieniactwa , donosów i pomówień na różnych ludzi, nie tylko z Rytla. Dziwie sie że burmistrz trzyma takiego d.e.bila i nieudacznika na stanowisku. nie wyzywaj, nie obrażaj , bo sprawa twoich kosiarek jest znana w całym powiecie i to nie ty jestes w tej sprawie poszkodowany. wstydź sie głupolu za swoje postepowanie.
18 Maja 2013, godzina 22:48
Oceniono 11 razy 9
 
~do 3-krotnego durnia Zbycha B.
BU/Ł/A/W/A SAM JESTEŚ CYMBAŁ JAŚNISTY,KRĘTACZ, DONOSICIEL, ZAŚMIECIACZ WSI, DUREŃ.
18 Maja 2013, godzina 22:53
Oceniono 9 razy 9
do opluwacza Zbycha B.
""do 3-krotnego znaku zapytania.

Ty cymbale jaśnisty, jak nie masz żadnej wiedzy na temat prowadzonej sprawy, to nie zabieraj głosu. Podkul ogon i nie szczekaj jak kundel.""

ZBYCHU B. ŁADNIE TO TAK OBRAŻAĆ NA FORUM?WIEMY ŻE TY TAK MASZ RAZEM ZE SWOJĄ KOCHANKĄ ZABROCKA-WICEPSEUDODYREKTORKĄ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RYTLU. MY MAMY OGROMNA WIEDZE NA TEMAT PROWADZONEJ SPRAWY. WIEMY ŻE PRZEZ WIELE LAT WYPROWADZAŁES Z URZEDÓW KOSIARKI, POLBRUKI, JAKIES MOTORKI DO TRAWY, WIEMY ŻE OD WIELU LAT SKŁADASZ FAŁSZYWE ZEZNANIA, FAŁSZUJESZ DOWODY, ŁŻESZ JAK SWINIA. ZBYCHU-WRACAJ DO LEPIANKI W CHARZYKOWYCH A RATUSZ ZOSTAW POWAŻNYM, WYKSZTALCONYM LUDZIOM.
18 Maja 2013, godzina 23:50
Oceniono 4 razy 4
 
~też ciekawski
zbychu b/u/ł/awa, a jak to było kilka lat temu, kiedy mianowałeś sie prezesem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Rytel i kreciłeś lody z Zabrocką?wtedy postawiłeś kosztem pracy innych ludzi tzw. plac Zabaw w Rytlu, który spróchniał jak ty i Lucy w przeciągu roku, ale kasę zdefrałdowałeś na swoją korzyść, bo Plac kosztował kilkadziesiąt tysiecy złotych a tak naprawde kilka tysiecy i sprochniał. co ty na to Buława? A co stało się z pieniedzmi na projekt promenady w rytlu, który okazał się śmieciem do kosza a kosztował kilka tys. zł.?pieniądze poszły do twojej i zabrockiej kieszeni.
A co powiesz zbychu na temat twoich donosów, pijackich wycieczek rowerowych, kradzieży motorów i kładów?
19 Maja 2013, godzina 00:00
Oceniono 4 razy 4
Czy burmistrz wie. że jego podwładny Zbigniew Bu////ława zadaje się z największym elementem i pijakami i chleje na umór w barach rytelskich? co to za urzędnik uzależniony od alkoholu? Jak pracuje po wekendzie pijackim w Ratuszu? Jeździ pijany rowerem albo samochodem, a jak już jest tak nawalony , to jego ruda Olenia żonka jedzie na 22.00 po niego aby pijaka zalanego odholować do domu. Rano na kacu wsiada do samochodu i jedzie do chojnickiego ratusza udawać że pracuje alkoholik wstrętny.////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
-chojniczanin-
Cieszy mnie fakt, że w końcu zaczeto pisać prawdę o Buławie. Jestem z Chojnic, od razu uprzedzam, ale mam rodzinę w Rytlu i nasłuchałem sie o tym gościu. buława to dwulicowy człowiek. W urzedzie chojnickim zgrywa porzadnego, nieskazitelengo , głupkowatego urzedasa ; ale prywatnie w swojej wsi, to gburowaty prostak i ignorant. Ma za nic drugiego czlowieka. Donosi na rytlan, fotografuje ich, opisuje na forach internetowych. Przy okazji ostatnich wyborów samorządowych łaził odo domu do domu i sie witał, głupoty bredził aby tylko dostać sie do koryta radnego. Na codzień udaje że nie widzi i nie zna rytlan-taki to gbur. Wybory przegrał po raz kolejny, bo rytlanie wiedzą co to za apsztyfikant. no i to łamanie prawa, kradzieże. Za zaśmiecanie Rytla miał sprawę w Sadzie-Straż Miejska w Czersku zna temat.
12 Grudnia 2013, godzina 14:52
Oceniono 18 razy 10
~Fransła
Ale by była fiesta w Chojnicach jakby go zamknęli!
11 Grudnia 2013, godzina 23:52
Oceniono 16 razy 2
~obserwatorka
Głowę dam, że obserwator z 10 Grudnia 2013, godzina 10:52 to pan burmistrz we własnej osobie. Zarzuca nieśmiałemu pisanie tekstów, które budzą odruchy negacji, a sam czyta je namiętnie i odpisuje. I to w godzinach pracy!
11 Grudnia 2013, godzina 23:16
Oceniono 16 razy -4
~ontek
dobre... zamiast co tam z wiborem przeczytałem z wibratorem
to co tam z wibratorem nieśmiały ??
10 Grudnia 2013, godzina 12:26
Oceniono 13 razy 7
~do "obsertwator"
a ty imbecylu z Ratusza nie powinieneś pracować? Podatnicy łożą na ciebie nierobie a ty w czasie pracy na forach siedzisz. Do roboty nierobie!!!!
10 Grudnia 2013, godzina 12:06
Oceniono 21 razy 3
~obserwator
A jak tam z wiborem panie parafianin. Nie dementuje pan bzdur, które pisał pan o kredytach U.M. i U.G. Przecież lansował pan pogląd, że Gmina ma kredyt trzy razy tańszy niż wibor. Pan recenzuje burmistrza, ale sam jest ekonomicznym imbecylem
10 Grudnia 2013, godzina 10:52
Oceniono 25 razy 3
~Finster
chyba jednak czerpie natchnienie z włóczenia się po sądach. Czy jeszcze ktoś poza wazeliniarzami traktuje go poważnie.
10 Grudnia 2013, godzina 01:34
Oceniono 19 razy 5
~ona
Jesteś debeściak, Niesmiały! Świetnie ripostujesz teksty burmistrza. Tak trzymaj!
10 Grudnia 2013, godzina 01:05
Oceniono 18 razy 6
~Panie Finster
mów za siebie ,tylko za siebie w swojej prywatnej sprawie. Jako burmistrz powinieneś być poza wszelkimi podejrzeniami a tu afera za aferą ...........................Warto było być przyzwoitym ..........Swoim postępowaniem zapracowałeś na utratę szacunku i czego się teraz spodziewasz, że kiedyś przestaną sobie z ciebie robić jaja. Pomarzyć możesz.
09 Grudnia 2013, godzina 19:46
Oceniono 30 razy 14
~nieśmiały parafianin
Ostatnio, w poczcie elektronicznej szanowny pan burmistrz Finster napisał do mnie:

"Tracenie czasu w sądach nie jest bezproduktywne. Janik opowiadał różne głupoty i musiał wszystko odwołać. Pan podobnie – używa oskarżeń, których nie jest w stanie udowodnić. Kto jest więc pieniaczem? Pan czy ja? Pana teksty na chojnice24.pl są przesycone nienawiścią i chamstwem. Niewiele osób już je trawi. Ciągle powtarza Pan te same frazy. Ja już mam odruchy negacji (niefizjologiczne)."


A moja odpowiedz dla szanownego pana burmistrza Finstera była następująca:

"Fakt, ze sprawia panu tak wiele przyjemności bezproduktywne procesowanie się z Janikiem wskazuje, że jest pan zwykłym warchołem, któremu zwykłe kłótnie sprawiają wiele przyjemności. Mariusz Janik, pomimo wielu procesów, stale ma takie same opinie o panu, i jedynie głosi je w innych miejscach -- taki jest efekt pańskich bezsensownych procesów. Oczywiście jest pan utytułowany do swoich własnych przekonań, że dzięki pańskim pieniaczym procesom świat i osobowość Mariusza Janika uległy zmianom na lepsze - w takim wypadku mogę jedynie pogratulować panu naiwności, z powodu wiary że pańskie procesy mają jakikolwiek efekt. Gdyby zamiast procesować się z Janikiem, poświecił by pan ten sam czas na studia ekonomiczne i na biznes i administracje, to dzisiaj byłby pan w posiadaniu autentycznej wiedzy na poziomie doktora ekonomi i być może także w dziedzinie biznesu i administracji. A z takiej autentycznej wiedzy miałby pan wiele korzyści osobiście, i mieszkańcy Chojnic dzięki pańskim autentycznym umiejętnościom i wiedzy mogli by żyć lepiej. Moje komentarze wyrażają jedynie moje subiektywne opinie -- i pan jest utytułowany do swoich własnych przekonań i opinii. Jeżeli brzydzi się pan moimi opiniami to nie musi ich pan czytać. Jakkolwiek z logów w internecie widzę, że traci pan sporo czasu na czytanie moich subiektywnych komentarzy. Po co je pan czyta, jeżeli pan się nimi tak brzydzi? Czytanie moich komentarzy jest dobrowolne i nikt nie jest do tego zmuszony. Czy jest pan masochistą, że czytanie komentarzy które "są przesycone nienawiścią i chamstwem" sprawia panu przyjemność?"


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
09 Grudnia 2013, godzina 18:39
Oceniono 42 razy 26
~zk
No cóż ... Pomroczność jasna się kłania ...:-)
09 Grudnia 2013, godzina 14:47
Oceniono 19 razy -5
~deasd
Cycek ty menelu pier*** sprzedałeś sie a myślałem ,że jestes wporządku a żeś sie sprzedał za piwo i fajki !
09 Grudnia 2013, godzina 14:42
Oceniono 25 razy -5
~drogi ban/r/anie /
a kim ty jesteś, że pouczasz internautę wyrażającego własną opinię? straszyć to możesz własne dzieci, albo teściową jeśli lubisz taki rodzaj perswazji.. o zdegenerowaną władzunię nie musisz się troszczyć,
no chyba,że co za to płacą..
09 Grudnia 2013, godzina 13:42
Oceniono 35 razy 17

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 403.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 428.00 436.00 NOKNOK 31.20 33.90
GBPGBP 493.00 501.00 SEKSEK 35.60 36.70
Aktualizacja: 2024-05-19 12:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 398.00 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 424.50 429.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 429.00 435.50 NOKNOK 31.30 33.80
GBPGBP 495.00 501.00 SEKSEK 35.70 36.60
Aktualizacja: 2024-05-19 12:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Weźmiesz udział w chojnickiej Nocy Muzeów?Ceny paliw2024-05-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.87 zł 7.57 zł 6.92 zł 2.68 zł
Circle K 6.82 zł - 6.87 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.87 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij