Sobota, 25 Maja 2024 | Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. kppsp.chojnice.pl

'Nie będziemy tworzyć OSP w Chojnicach'

Zapowiada burmistrz Arseniusz Finster i proponuje ochotnikom z Chojnic by zasilili gminne szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.


W Chojnicach Ochotnicza Straż Pożarna funkcjonuje jedynie w formie stowarzyszenia, któremu prezesuje Bogdan Hildebrandt. Druhom marzy się jednak prawdziwe działanie. - Mamy deklaracje komendanta PSP,  że pomieszczenia się znajdą. Mamy samochód volkswagen transporter. Ale sam koszt tworzenia, funkcjonowania, szkolenia i diet dla druhów pożarników to byłoby 100 tys. zł rocznie. Mieliśmy alternatywy utworzyć kartę dużej rodziny czy uruchamiać OSP. Idziemy drogą karty rodziny wielodzietnej – poinformował burmistrz Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Przyszli strażacy doświadczenie zdobywać będą mogli w gminnych jednostkach OSP, np. w Charzykowach. Ochotnicy z tej miejscowości często wspierają strażaków zawodowych, wspólnie ochraniają mecze Chojniczanki, czy wydarzenia kulturalne w mieście. - W zeszłym roku miasto przekazało 10 tys. zł dla tej jednostki. Zadeklarowałem panu wójtowi, że w tym roku podobną kwotę, może nawet 14 tys. zł miasto Chojnice przekaże na rzecz OSP Charzykowy na zakup sprzętu – powiedział włodarz.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

20 komentarzy

~strażak z Charzyków
za wszystkie zabezpieczenia imprezy masowej my jako strażacy nie pobieramy ekwiwalentu. Robimy to społecznie bo inaczej Wójt nie wyraziłby zgody na wyjazd. Z tego co wiem to inne jednostki jeśli jadą na zabezpieczenie też nie pobierają
29 Stycznia 2014, godzina 14:22
Oceniono 10 razy 8
~nic nie widziałem
Do strażaka z charzyków. Sprawa dotyczy kasy którą macie dostać za. Obstawianie imprez masowych. I moje pytanie jest takie czy wy za to nie dostajecie ekwiwalentu ?
29 Stycznia 2014, godzina 13:40
Oceniono 4 razy 0
~strażak z Charzyków
Do "nic nie wiedziałem" i pozostałych druhów - trochę sprostowania.
Wszystkie jednostki dużo robią i na pewno nie mniej niż nasza, ale po kolei.

Wyczytałem że nasza jednostka

1. posiada nadto ubrań ochronnych, ale nikogo nie interesuje za jakie pieniądze zostały zakupione. A mianowicie z pieniędzy ubezpieczalni. Parę lat temu Zarząd napisał pismo i dostał.
2. Kolejny przykład to zestawy hydrauliczne. Jedynie nasza jednostka zestaw hydrauliczny zakupiła już dawno w 100% z WŁASNYCH pieniędzy a dokładnie z zbiórek publicznych, a z tego co wiem to pozostałe jednostki otrzymały pieniądze z Gminy na zakup - i gdzie sprawiedliwość ??

4. Jednostka nasza ma coraz to bardziej profesjonalny sprzęt. Pytanie dlaczego ? A no dlatego że co roku zbieramy pieniądze (ósmy rok zbierania) i właśnie za te pieniądze kupujemy ten sprzęt.

3. Dopiero na zebraniu sprawozdawczym w naszej jednostce dowiedziałem się że otrzymaliśmy dofinansowanie na sprzęt z Urzędu Miasta Chojnice dzięki Naczelnikowi jednostki, który sam zainicjował temat pozyskania pieniędzy. I mało tego powiedział że mamy dostać kolejne dofinansowanie – pewnie te pieniądze o których napisane jest w tym poście

Ktoś tam z Was druhowie napisał czas na zmiany.
JESTEM ZA CZAS NA ZMIANY Ale i czas się wziąć do pracy.

Druhowie z innych jednostek ruszyć swój Zarząd i niech sami idą załatwiać dodatkowe środki przecież nikt wam tego nie broni a nie siedzieć i marudzić i czekać aż samo przyjdzie. Nasza jednostka Wam pieniędzy nie będzie załatwiała.

Czytając wasze posty rozumiem że nas powinno się karać za to że 90 % naszego budżetu jednostki załatwiamy sobie sami !!!

Przekonany jestem że osoby których jednostki są pokrzywdzone to są osoby które dużo mówią a mała robią.
Pozdrowienia dla druhów z tych jednostek co już idą w ślady naszej, a im więcej nas tym mniej marudów z co nic nie robią i czekają aż samo przyjdzie.
29 Stycznia 2014, godzina 13:20
Oceniono 12 razy 8
~nic nie widziałem
Do strażak. Jak nazywasz kogoś ograniczonym to musisz mieć realne dowody potwierdzające twój wywód. A teraz do rzeczy z tego co wiem to OSP Pawłowo prowadzi co roku zbiórkę pieniędzy, zbiórkę złomu, a także zabawy strażackie.Cała kwota uzbierana z tych rzeczy zawsze jest przekazany na działalność straży. Wszystko zawsze jet opisane w gazecie. Ponad to kiedy mieli jeszcze żuka było można ich zobaczyć na wielu festynach wiejskich jak organizują pokaz rat med. Napisali projekt unijny dzięki czemu wyszkolili kilkunastu ludzi na poziomie KPP a także kupili zestaw PSP R1 z deską i szynami kramera. A teraz do sprzętu jeżeli kupujemy coś to kupmy to żeby było używane jak wiemy lub nie wiemy PSP Chojnice również ma kamerę termowizyjną. Inne PSP w pobliżu również je mają. Więc jeżeli nie mamy jakiegoś sprzętu nie jest problemem, aby wezwać inną jednostkę PSP na pomoc. W gminie jest taki układ że już wszystkie jednostki w KSRG posiadają zestaw hydrauliczny
29 Stycznia 2014, godzina 11:06
~ABC
Ludzie,Jeżeli chodzi o OSP Pawłowo to w poprzednim roku dostali nowy samochód z którego się bardzo cieszą bo marzyli wkońcu o samochodzie który nie jest żukiem.Inne jednostki są w gminie nie potrzebne.Powinny być max 7 jednostek .Conajmniej 7 jednostek ma max 5 wyjazdów . Jedna nawet 0 miała . Po co gmina ma je utrzymywać skoro to strata pieniędzy ? Pawłowo jest jednostką w której druhowie się poświęcają dla straży.Przecież zbudowali sobie sami remize. Teraz sami wypatrzyli samochód a gmina im kupiła.Również OSP Nowa cerkiew się udziela dużo.Ale te jednostki nie mają odpowiednich samochodów i sprzętu , żeby jechać na wypadek . I nie ma po co im kupować bo to ogromne kwoty a i tak ten sprzęt nie będzie używany.Że Charzykowy to najbardziej rozwijająca się jednostka w gminie to ich zasługa. OSP Ogorzeliny kilka lat temu miały dostać już z PSP Chojnice zestaw hydrauliczny ale go nie chcieli . I zestaw trafił albo do Brus albo do Rytla nie pamiętam.Więc z czym do ludzi . Jak nie chcą sprzętu to co ?
29 Stycznia 2014, godzina 10:14
Oceniono 4 razy 0
~Szkoda
bo mogliby dziadkowi ślubny szpaler utworzyć.
29 Stycznia 2014, godzina 09:44
Oceniono 6 razy 4
~strażak
Do Nic nie widziałem: ale ty jesteś ograniczony! Po co sprzęt ratowniczy?! Nawet jak będzie użyty tylko raz w roku to jest potrzebny! A poza tym OSP Charzykowy od kilku lat prowadzą zbiórkę pieniędzy w trzech sołectwach. Czemu inne jednostki nie zgłoszą się do wójta o zgodę na taką zbiórkę? Bo im się nie chce! Wolą czekać jak dostaną kasę z gminy, a sami nie chcą się zaangażować! Taka jest prawda!
29 Stycznia 2014, godzina 08:08
Oceniono 12 razy 8
~nic nie widziałem
Ciekawi mnie czy OSP będące na zabezpieczeniu różnych imprez masowych dostają ekwiwalent pieniężny. Jeżeli tak, to wówczas dotujemy te OSP dlaczego? Bo są reprezentacyjne i dobrze wychodzą na zdjęciach. Dlatego jeszcze raz podkreślam jeżeli mamy mieć dobrą ochronę przeciwpożarową to inwestowanie kolejnej dużej kasy w jednostkę, która ma dobry sprzęt jest błędem. Inne jednostki nie mają np. podstawowego ubrania ochronnego popularnie zwane nomexem gdzie jednostka, która ma być dotowana ma ich zupełności wystarczająco. A wiadomo lepiej strażak ubrany zwiększa się jego bezpieczeństwo i komfort pracy to i wydajność i jakość idzie do góry. Cytując jednego z polityków zakończę: "Takie jest moje zdanie i się z nim zgadzam"
29 Stycznia 2014, godzina 01:17
Oceniono 2 razy 0
~anonim
Kolega wyżej dobrze piszę inni odwalają brudną robotę a jedna jednostka zbiera za to nagrodę . Wszystko jest pchane w jeden worek gdzie wszystkiego jest aż nadto . Wiele ludzi dużo wie co się dzieje tylko nikt nic nie mówi , każdy cicho siedzi . Czas to zmienić .
28 Stycznia 2014, godzina 23:22
Oceniono 8 razy 0
~Nic nie widziałem
Ja może się na tym nie znam ale w gminie jest 13 jednostek i jeżeli będziemy patrzeć tylko na te które zabezpieczają meczę chojniczanki lub red devils to będzie trochę nie sprawiedliwe w stosunku do innych jednostek. Wypowiadacie się na temat ratowania ludzkiego życia czy też mienia, ale zabezpieczenie meczu nie służy temu w 100%. Pamiętajmy jaka jednostka właściwie na wyciągnięciu ręki może ona nie zabezpiecza miasta, bo nie ma sprzętu, ale jeżeli miasto jest zalane to stawia się ona zawsze to OSP PAWŁOWO. Ciekawe będzie co charzy kupią sobie za to, kolejny sprzęt, który będzie leżał na półce. Może powinniśmy dotować inne jednostki, aby stawały się lepsze co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa bardziej niż dotowanie jednej jednostki, która ma sprzęt umożliwiający podjęcie większości działań ratowniczych
28 Stycznia 2014, godzina 22:42
Oceniono 8 razy 0
~ABC
Dyżurny w PSP bierze najbliższą jednostkę.Jeżeli OSP Charzykowy nie zostało zadysponowane do zdarzenia jakiegoś to je bierze. Jak wyjechali na akcje to bierze OSP Ogorzeliny czy OSP Doręgowice.Nie ma sensu brać jednostki która jest dalej od OSP Charzykowy.To by nie miało sensu np.Zadysponować OSP Swornegacie do Zabezpieczenia miasta . Charzykowy są bliżej i dlatego są dysponowane.Jak więcej zastępów z PSP Chojnice wyjedzie to OSP Charzykowy i OSP Ogorzeliny są zadysponowane do zabezpieczenia.
28 Stycznia 2014, godzina 22:11
Oceniono 6 razy 4
~anonim
To widzę że kolega z góry myśli że inni strażacy są gorsi od strażaków z charzykowa no to ładnie zadziera nosa . I ty nie wymieniaj która jednostka jedzie na zabezpieczenie do PSP bo oni sami sobie wzywają .
28 Stycznia 2014, godzina 20:52
Oceniono 8 razy 2
~strażak
Tu nie chodzi tylko o zabezpieczenie imprez masowych. Jeszcze do niedawna tylko jednostka z Charzyków miała zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego. Jak myślicie, jaka jednostka przyjedzie na zabezpieczenie miasta Chojnice, jeśli zawodowi strażacy będą na jakiejś większej akcji np. w Czersku lub Brusach? Tu nie chodzi o to kto kogo bardziej lubi, ale o to która jednostka dysponuje sprzętem, który w razie czegoś uratuje ludzkie życie.
28 Stycznia 2014, godzina 20:21
Oceniono 18 razy 10
~Może jak ktos w końcu "spuści" Hildebrandta z funkcji
to znajdzie sie dofinansowanie.
28 Stycznia 2014, godzina 17:42
Oceniono 6 razy 6
~anonim
Nie tylko Charzykowy zabezpieczają mecz Chojniczanki ale Doręgowice też zabezpieczają i brali udział w pompowaniu tez ich się nie zauważa !
28 Stycznia 2014, godzina 17:31
Oceniono 9 razy 7

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 422.00 430.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 425.00 433.00 NOKNOK 30.00 33.60
GBPGBP 495.00 505.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.87 395.83 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 424.10 428.47 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 426.17 432.00 NOKNOK 30.10 33.50
GBPGBP 496.55 502.10 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.81 zł 7.54 zł 6.88 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij