Tematy, które pasjonują burmistrza
Zestawienie liczby przemeldowań, pozwoleń na budowę, a także przychodów z podatku w mieście i gminie Chojnice przygotował dla dziennikarzy Arseniusz Finster. - Proszę nie traktować podejmowanych przeze mnie tematów jako konfrontację z panem wójtem. One wynikają z mojej wielkiej chęci pogłębienia tych tematów, bo one są pasjonujące, w jakich uwarunkowaniach żyjemy – powiedział burmistrz.
Liczba mieszkańców w mieście Chojnice spada systematycznie od 2009 roku. Pięć lat temu w Chojnicach na pobyt stały zameldowanych było 39 831 osób. W roku 2013 liczba ta wyniosła 39 135. Z deklaracji śmieciowych wynika natomiast, że Chojnice zubożały o kolejne dwa tysiące osób.
Reklama | Czytaj dalej »
W ubiegłym roku na teren gminy z Chojnic przemeldowało się 164 mieszkańców, z kolei 85 osób zmieniło miejsce zamieszkania z gminy na miasto Chojnice. - Jak widać sytuacja miasta Chojnice nie jest aż taka zła. Migracja jest w dwie strony. Potwierdzam, że dwa razy wyższa jest w stronę gminy, ale jest też w drugą stronę – referował Arseniusz Finster. W Chojnicach przystań swoją znajdują ludzie z całego kraju. W ubiegłym roku 330 osób z Polski wprowadziło się do naszego miasta.
Od przemeldowań burmistrz Arseniusz Finster przeszedł do dochodów z udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych. Gmina z jednego mieszkańca ma 358, 82 zł, miasto 560,61 zł. - Życzę gminie, aby dalej jej rósł PIT. My mamy od kilku lat wartość stałą. Sukcesem jest utrzymanie nawet małego wzrostu PIT- u w takim mieście jak Chojnice, gdzie są ruchy migracyjne zewnętrzne do gmin, gdzie ludzie wyjeżdżają za granice bądź studiują – powiedział włodarz.
- Wiele osób wypowiada się na temat gospodarki osiedleńczej. Mnie te poglądy drażnią i denerwują, dlatego zwróciłem się do starosty chojnickiego z prostym zapytaniem, ile wydano pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych w gminie, a ile w mieście w latach 2005 – 2013 – mówił Finster. Dane uzyskane od starosty przedstawiają się następująco - miasto Chojnice wydało 473 pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych, gmina wydała ich 940. Dołączając do tego budownictwo wielorodzinne i przy założeniu, że dom to jedno mieszkanie, w gminie powstało 1041 mieszkań, w mieście 986.
W jakich uwarunkowaniach żyjemy doskonale zdają sobie sprawę chojniczanie. Wielu z nich zmuszonych zostało wyjechać za granicę, by zarobić na przysłowiowy bochenek chleba. Im nie potrzebne zestawienia i statystyki, a miejsca pracy.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (86)
- Komentarze Facebook (...)
86 komentarzy
Jedynym pomysłem burmistrza na znalezienie nowego lokum dla wszystkich wykwaterowywanych ludzi jest zagospodarowanie na ten cel biurowca Mostostalu. Czyli usuwamy biednych z centrum, sprzedajemy działkę, a na przedmieściach tworzymy getto.
Link do artykułu, o którym mówię: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Gruntowne-porzadki-za-ratuszem/11435
To nie sukces to totalna klęska naszego Burmistrza. Chwali się tym czego niema.
Może powie że mamy szybką kolej typu PŻD z francji lub jakąś inną z Japonii
MAMY WIDMO WIZJI BURMISTRZA
Coś nietrafiona ta propaganda sukcesu.
W Chojnicach zameldowanych jest ponad 39 tys osób. Ciekawe ile to jest rodzin i ile z nich mieszka u siebie, a nie kątem u rodziców, czy wynajmując mieszkanie. Przy pracy na czarno lub umowę zlecenie, którą chętnie oferują chojniccy przedsiębiorcy, nie ma szans na kredyt. A mało kto posiada kilkusettysięczne oszczędności. Ile rodzin czeka w kolejce na przyznanie mieszkania komunalnego? Burmistrzu, proszę się pochwalić. Statystyki będą pełniejsze. Czekamy.
Ile mieszkań ubyło?
Kilka lat temu miastu ubyło kilka mieszkań socjalnych/komunalnych w budynku przy ul. Kościerskiej. Budynek, z powodu dachu zakwalifikowano do rozbiórki. Działkę sprzedano. Obecnie stoi na niej piękna reklama dilera popularnej marki samochodowej.
Również kilka lat temu burmistrz wspierał firmę Gabi Meble w wykwaterowywaniu mieszkańców z kamienicy przy ul. Staroszkolnej. Właściciel chciał podobno przeprowadzić niezbędny remont obiektu. Po remoncie lokatorzy mieli wrócić do swoich mieszkań. Właściciel kamienicy nie zapewnił swoim lokatorom lokali zastępczych, tak jak nakazuje prawo, a zwrócił się w tej kwestii o pomoc do miasta. @ panie zamieszkały w Hostelu przy ul. Piłsudskiego, ktoś dostał mieszkanie komunalne, ktoś socjalne. Kamienica jest już po remoncie i pojawiły się już ogłoszenia o wynajmie. Do wynajęcia jest cała powierzchnia kamienicy. Poprzedni lokatorzy już nie wrócą.
Wykwaterowano ludzi z kamienicy przy ul. Nowe Miasto. Tam też stracono kilka mieszkań.
Ktoś zna jeszcze jakieś przykłady?
Seks (łac. sexus, płeć) – zachowanie płciowe człowieka, seksualność, a potocznie: stosunek płciowy.
Oprócz stosunków płciowych, ludzi cechuje też wiele innych zachowań seksualnych. Zaliczają się do nich:
uwodzenie – zachowanie mające na celu wzbudzenie zainteresowania drugiej osoby bez użycia przemocy
gra wstępna – zachowania intymne pomiędzy dwiema lub więcej osobami mające na celu osiągnięcie podniecenia
seks bez penetracji – kontakty seksualne bez wprowadzania prącia do pochwy
masturbacja – pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia orgazmu
autoerotyzm – różne zachowania przeprowadzane w pojedynkę przynoszące zaspokojenie seksualne
Zachowania seksualne mogą zachodzić przy kontakcie dwóch osób płci przeciwnej (zob. heteroseksualizm) lub tej samej płci (zob. homoseksualizm), a także większej liczby osób (zob. seks grupowy).
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!