10. gala Dokonań Roku
Laureaci kategorii osobowość roku. Od lewej Aleksandra Lubińska, Kazimierz Ostrowski, któremu gratuluje Mirosław Janowski i syn Włodzimierza Ostoi-Lniskiego, Sebastian.
Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali okolicznościową publikację podsumowującą 10 lat przyznawania nagród, nazywanych chojnickimi Oskarami. Kategorie, w których były przyznawane, ulegały przez te lata pewnym modyfikacjom. Tegoroczna nowość to laur dla osobowości roku. Wyróżniono aż trzy. Kapituła przyznała też dwie nagrody specjalne.
Za osobowości roku kapituła uznała regionalistę, autora „Dziejów Chojnic”, Kazimierza Ostrowskiego, hafciarkę Aleksandrę Lubińską i rzeźbiarza Włodzimierza Ostoję-Lniskiego. Nagrodę w imieniu ostatniego z wymienionych odbierał syn Sebastian: - Ojciec tworzy od ponad 40 lat. Nigdy nie wstydził się naszego regionu, a jego prace są prezentowane na wystawach w kraju i za granicą. Prekursorka haftowania kaszubskimi wzorami chojnickimi Aleksandra Lubińska z uwagi na wiek czynnie nie zajmuje się rękodziełem, ale swoją wiedzą dzieli się z młodszymi pokoleniami. Niedługo ruszy projekt mający na celu ożywienie tradycji haftu kaszubskiego, realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Chojnice Akolada. Kazimierz Ostrowski dziękował kapitule i chojniczanom. - Wszystko co robię, poza obowiązkami, robię z myślą o Chojnicach.
Reklama | Czytaj dalej »
Specjalne nagrody przyznano Lokalnej Grupie Działania Sandry Brdy i tancerce Monice Guentzel. Jako że była w drodze na mistrzostwa Polski w Warszawie, nagrodę w jej imieniu odbierała wzruszona babcia. Jej małżonkowi Tadeuszowi Guentzlowi także przyszedł zaszczyt odbierania statuetki w kategorii filantrop. Tadeuszów w tym gronie było jeszcze dwóch – Stencel i Skajewski oraz Andrzejów – Skiba i Szarski. Ponadto uhonorowano działalność charytatywną Jarosława Klauzo. Ten wspólnie z Maciejem Polasikiem odbierał jeszcze nagrodę w imieniu I-ligowej Chojniczanki ex aequo z żeglarką Magdaleną Kwaśną. Nominowani w tej kategorii byli: żeglarze Artur Baranowski i Karol Jączkowski, lekkoatleci Damian Rudnik i Dawid Klaybor, futsalowy klub Red Devils i bokser Kazimierz Łęgowski. - Inspiracje czerpiemy z 84-letniej historii klubu - mówił prezes Polasik, dziękując sponsorom i samorządowcom, w szczególności burmistrzowi. - Trzymajcie kciuki za sezon! - krótko i konkretnie poleciła Magda Kwaśna.
Przyznawanie nagród w ośmiu kategoriach było urozmaicone występami zespołu piosenki kabaretowej Trzeci Oddech Kaczuchy. Maja Piwońska i Andrzej Janeczko znakomicie rozbawili publiczność i zachęcili do wspólnego śpiewu. Dzięki nim konferansjerzy w osobach Romana Guzelaka i Mariusza Palucha mogli ograniczyć ilość tzw. „sucharów” - Scenariusz został napisany tak, żeby Mariusz nie opowiadał głupich dowcipów – śmiał się prezes Promocji Regionu Chojnickiego, organizator przedsięwzięcia.
Za społeczną inicjatywę szczególnie wartą zauważania kapituła doceniła działania ekoturystyczne Stowarzyszenia „Charzy...”. Jego szefowa Bożena Stępień tego wieczoru była dwukrotnie wywołana. Jarmark „Czy chata bogata” został nominowany w kategorii impreza. Tym razem się nie udało, ale może za rok. - W tym roku na jarmarku zagra Marcin Wyrostek – zapowiedziała Bożena Stępień. Wiadomo również, jakie gwiazdy zagoszczą na tegorocznym Festiwalu Marzeń. - Enej, Kamil Bednarek, Norbi oraz Wanda i Banda – wymieniał Łukasz Synoradzki z CT Media, zwycięzca kategorii, w której nominowani byli także: Super Puchar Polski Baszka Mester Sport (Konarzyny), Turniej Strzelecki o Szablę płk. Mastalerza (Kurkowe Bractwo Strzeleckie), Czwartki Kaszubskie (stowarzyszenie „Swory) i Międzynarodowe Mistrzostwa w Pływaniu Ekstremalnym (Centrum Park). Inicjatywa społeczna - nominowani: Wakacyjna Szkoła Muzyczna - Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Dom Dziennego Pobytu - Stowarzyszenie Szukam Drogi, Inicjatywa teatralna młodych - Chojnicka Grupa PAT i Dzień Seniora - Stowarzyszenie Sabat Szefowych.
Grupa teatralna M z Czerska dostała statuetkę w kategorii kultura, gdzie nominowani byli: Międzynarodowy Festiwal Kolędy Ludowej (KZF Krebane z Brus), Chojnickie Studio Rapsodyczne, Dni Kultury Japońskiej, Dominik Gostomski, cykl imprez kulturalnych Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego.
Zwycięzcą w kategorii nauka i edukacja zostało Zaborskie Towarzystwo Naukowe. Nominowani: Tomasz Cisewski „Monografia rodu Ossowskich”, Zeszyty Chojnickie - ChTPN, Dominika Loll, Stowarzyszenie Akolada i Wspólna Ziemia – wspomnienia Dominika Stoltmana „Zaufaj mi, przeżyjesz”.
- Oferta Bramy Pomorza dziś nie jest pełna. Będzie poszerzona o sport, rozrywkę. Na pewno będzie kino. Na czerwiec będzie gotowy projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę – zapowiadała Barbara Dyś z Rank Progress, która odebrała nagrodę w kategorii gospodarka. Obok niej na scenie stanęli lokalni przedsiębiorcy reprezentujący firmy: Polcom Collection, Urbaniak, Bagietka, Centrum Medyczne Salus oraz Szultka Sport & Fitness Equipment Brusy.
Na koniec po raz pierwszy nagrodę dla pracodawcy przyjaznego dla szkoły wręczyli przedstawiciele Pracodawców Pomorza Józef Kołak oraz Włodzimierz Wolski. Trafiła do PSS Społem. - Przez 10 lat przygotowali do zawodu 340 uczniów – uzasadniał dyrektor Kołak.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (33)
- Komentarze Facebook (...)
33 komentarzy
wnusia..
ciekawe za co dwór wykończy ?
Siedzą i przepuszczają nasze cieźko zarabiane pieniądze . Mam nadzieje że Pam Brunka rozliczy ich ze wszystkiego po wyborach !
Mariuszu i Marzeno - powodzenia !
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!