Zbiórka elektroodpadów
Od lat w Powiatowej Bursie dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach, podejmowane są działania o charakterze ekologicznym. Placówka z ogromną aktywnością i zaangażowaniem włączyła się w krajowy konkurs „Aktywni dla klimatu” i ogólnopolski program „Szkoła dla ekorozowoju”. Oba działania przewidują przeprowadzenie akcji zbiórki zbędnych i zużytych elektrosprzętów.
Do udziału w akcji zapraszamy nie tylko osoby indywidualne, ale także wszelkie jednostki, instytucje i podmioty prowadzące działalność gospodarczą, które mogą przekazać zużyte i zbędne elektrosprzęty nieodpłatnie. Każdy zainteresowany otrzyma kartę przekazania odpadów. Zbiórka odbywać się będzie w terminie od 1 do 28 kwietnia 2014 roku. Za swą ekologiczną postawę będzie można otrzymać sadzonkę drzewa bądź krzewu lub publikację pokazującą uroki Parku Narodowego „Bory Tucholskie” i Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Ponadto dla osób indywidualnych przewidziany jest konkurs z nagrodami. W załączniku znajduje się wykaz sprzętu jaki będzie przyjmowany w trakcie akcji.
Akcja realizowana jest we współpracy z Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”, Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, Fundacją Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej, Ligą Ochrony Przyrody, Stowarzyszeniem „CHARZY”, Nadleśnictwem Rytel, Zakładem Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze, Urzędem Miejskim, Urzędem Gminy, Spółdzielnia Mieszkaniową, Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej i Chojnickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.
W związku z powyższym zapraszam Państwa do włączenia się do akcji jako partner, który poprzez komunikaty medialne będzie zachęcał mieszkańców Chojnic do udziału w zbiórce elektroodpadów. Wspólnie mamy większe szanse zadbać o środowisko naturalne nie tylko dla siebie, ale także i dla przyszłych pokoleń.
Reklama | Czytaj dalej »
Elektroodpady przyjmowane są od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem 16-22.04) w godz. 9 - 18, w budynku przy ul. Świętopełka 1. Więcej informacji można uzyskać pod numerami tel. 52 397 29 96, 509 622 123.
Zbieramy:
- zużyte baterie
- przepalone, żarówki oraz świetlówki
- przepalone, zepsute suszarki do włosów, prostownice do włosów, maszynki do strzyżenia
włosów lub elektryczne maszynki do golenia
- niedziałające depilatory
- zepsute elektryczne szczoteczki do zębów
- stare nieużywane oraz popsute odbiorniki radiowe lub telewizyjne, a nawet mikrofony
- sprzęt video (odtwarzacze, kamery)
- wszelkie niedziałające, nieużywane telefony i faxy
- popsute, niedziałające wagi elektroniczne
- niedziałające zegarki oraz kalkulatory
- zepsute zabawki elektryczne (kolejki, tory wyścigowe, samochody zdalnie sterowane)
- niedziałające konsole, gry video, kasety i płyty
- zepsute komputery, monitory, drukarki, myszki, klawiatury, skanery oraz puste tusze
- niedziałające wiertarki, wkrętarki, piły, młynki do kawy
- popsute kosiarki do trawy
- niedziałające odkurzacze
- termostaty, lodówki, mikrofalówki, tostery, opiekacze, frytkownice, prodiże
- żelazka
- chłodziarki, zamrażarki
- pralki
- grzejniki elektryczne
- wentylatory
Czekamy na Twój elektro-złom, pozbądź się go, nie szkodząc przy tym środowisku. Dziękujemy.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (7)
- Komentarze Facebook (...)
7 komentarzy
http://biznes.newsweek.onet.pl/biznes-na-ekologicznej-energetyce-biomasa-psl-newsweek-pl,artykuly,283049,1,2.html
Obowiązek wystawiania pojemników wprowadziła Rada Miejska Uchwałą nr XXVII/291/12 z dnia 21.12.2012 roku w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
W piśmie do Wojewody Pomorskiego wnosiłem o uchylenie uchwały. Pisałem mi.in.:
Przyjęty przez Radę zakres danych wpisywanych do deklaracji wykracza poza potrzeby. Nieuzasadnione jest podawanie numeru PESEL, nazwiska rodowego, daty urodzenia, imion ojca i matki, numeru telefonu oraz adresu e-mailowego. Te dane nie mają żadnego wpływu na wytwarzanie odpadów, ani na wysokość opłaty. Sposób zbierania odpadów zależy od Urzędu Miasta Chojnic, jeśli urzędnicy stworzą możliwości zbiórki selektywnej, to tak mieszkańcy będą zbierać. Ale na dzień złożenia deklaracji mieszkańcy nie wiedzą, jakie warunki zapewni Urząd. Nałożenie obowiązku sporządzenia przez mieszkańców mapy w skali 1:500 z zaznaczonym miejscem lokalizacji pojemników nie ma żadnych podstaw prawnych, stanowi wręcz naruszenie prywatności. Tak samo, jak wystawianie pojemników. Do tej pory pojemniki znajdowały się po stronie nieruchomości, skąd brał je odbiorca odpadów. Obecnie pojemnik ma być wystawiany przez właściciela, w taki sposób, aby nie utrudniał ruchu pieszego.
Wojewoda (Platforma Obywatelska) nie dopatrzył się żadnych uchybień prawa. W przeciwieństwie do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Dzisiaj radny Wirkus (PO) zgłasza zastrzeżenia odnośnie odpadów na zebraniu mieszkańców. Człowieku skończ z tą obłudą, zapomniałeś jak głosowałeś?
Nie mam żadnych zastrzeżeń do usług wykonywanych przez Zakład Usług Komunalnych z Czerska
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!