Piątek, 12 Lipca 2024 | Imieniny: Brunona, Jana, Wery chojnice24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

'To jest burdel! Nie gmina!'

Krystyna Chajnowska-Włodarska z Babilonu skarży się na postępowanie wójta i wnioskuje o plan miejscowy.

Krystyna Chajnowska-Włodarska z Babilonu skarży się na postępowanie wójta i wnioskuje o plan miejscowy.

Burzliwe zakończenie miała dzisiejsza sesja rady gminy Chojnice. To nie treść uchwał, które przegłosowane zostały jednomyślnie, a zarzuty pod adresem władzy spowodowały ostrą wymianę zdań. Właścicielka ośrodka w Babilonie nie przebierała w słowach, określając sołtysa bandytą, a urząd burdelem.

W Babilonie funkcjonują dwa ośrodki. Leśną Ciszę prowadzi małżeństwo Krystyna Chajnowska-Włodarska i Jerzy Włodarski. Babilon sołtys Bogdan Rapatt z małżonką. Poszło o dostęp do jeziora. Koloniści przebywający w tym ostatnim mają ograniczony dostęp do kąpieliska nad jeziorem Duże Łowne. Interwencja wójta na nic się zdała. Zdaniem właścicieli Leśniej Ciszy, siłą byli nakłaniani by udostępnić dojście do wody. - Zakrzyczano męża. Pan Rapatt stosował nękanie. Przysłał trenera boksu, który wtragnął na nasz teren i do męża powiedział: zejdź mi z drogi, bo ci kości połamię – opisuje wzburzona kobieta. - To są pomówienia. Proszę do meritum – przerywa jej przewodniczący rady Tadeusz Leszczyński.

Reklama | Czytaj dalej »

Małżeństwo domaga się objęcia terenu planem zagospodarowania, bo ma plany rozbudowy. Na plan czekają od 2011 roku. - To tereny leśne, więc Nadleśnictwo Rytel musi wystąpić o plan – tłumaczy przewodniczący RG. Właściciele ośrodka uważają, że działania urzędu są celowe i skierowane przeciwko nim. Wójt ma nie odpowiadać na pisma, a urzędnicy źle naliczać podatek. - To jest burdel! Nie gmina! To są ludzie prawa, a tu bezprawie panuje. Taki układ nie powinien istnieć. To nie komunizm – zarzuca gminie wzburzona kobieta. - Obawiamy się o własne życie. Pan sołtys gra grzecznego, ale to bandyta! – krzyczy. Zdaniem urzędników, na wszystkie pisma kierowane są odpowiedzi, a właściciele ośrodka wszędzie widzą zamach na swoje życie.

Dyrektor wydziału gospodarowania przestrzenią Zdzisław Stormann usiłuje wytłumaczyć, że bezsilność właścicieli ośrodka wynika z niewiedzy, ale ci ripostują, że to urzędnicy robią z nich durniów. - Nie ma możliwości wydania decyzji o warunkach zabudowy, bo to tereny leśne – tłumaczy dyrektor Stormann. - Czy są rozmowy prowadzone z Nadleśnictwem? – kieruje pytanie. Zgoda miała być uzyskana w 2010 roku. - Lasy dały nam wtedy dwa lata na przystąpienie do planu, ale wójt wszystko wstrzymał – odpowiada Chajnowska-Włodarska. Pisma w tej sprawie rozsyła do różnych instytucji, w tym organów sprawiedliwości i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Sprawa nie jest nowa, więc znają ją radni. Kiedy Eugeniusz Wirkus orientuje się, że chodzi o Leśną Ciszę, komentuje: - To ja bardzo dziwię się pani obecności. Zbigniew Szczepański oficjalnie głosu nie zabiera, ale po sesji przyznaje: - Ci państwo robią gminie antyreklamę. Proszę zapytać ludzi, a nawet ich gości.

W sprawie zagrodzenia dostępu do jeziora interpelowała na ostatniej sesji powiatu radna Bożena Stępień. Starosta obiecał zająć się tematem.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

31 komentarzy

~Kasia
Piekne miejsce idealne do spokojnego wypoczynku. Osrodek i domki adekwatne do ceny chociaz trochę awaryjne np. wybijanie kanalizacji czy brak ciepłej wody. Nie wszystko zgodne z opisem, ale to szczegoly, do zaakceptowania. Nie do zaakceptowania zachowanie właścicieli. Pierwszego dnia niesluszne oskarżenie o kradzież pościeli. Kolejne dni to lekceważenie zgłaszanych usterek, chamskie zachowanie w stosunku do gosci. Cały pobyt byliśmy wyzywani od złodziej .Na pożegnanie życzenie śmierci i wypadku dwóm rodzinom z czworka dzieci jako karę za ww kradzież. Tylko dla osób z mocnymi nerwami lubiącym codzienne awantury i pyskowki. Właściciele przyjęli strategie zwalania winy wszelkich usterek na swoich gości. Podczas naszego pobytu inni wczasocze to również potwierdzili. Szkoda że tak urocze miejsce w tak nieodpowiednich rekach. Polecam poszukanie opinii innych gosci.
02 Sierpnia 2019, godzina 22:02
Oceniono 4 razy 2
~Dorota

Właściciele to oszuści i kłamcy!Pani Włodarska Teresa to osoba chora ,która powinna się leczyć psychicznie. Sadziłem się z Państwem Włodarskim i niestety przegrałem .Sąd w Chojnicach jest stronniczy, nie liczy się z opinią wczasowiczów,ani pisemnym potwierdzeniem przez Panią Włodarczyk o zwrocie kaucji.Zgłosiłem awarie po 15 minutach pobytu w domku , właścicielka stwierdziła że mnie obciąży kosztami i wygonił z ośrodka nie zwracając kaucji.Przyjechałem z kolegą odpocząć i powędkować a spotkała mnie gehenna.Pani Włodarska stwierdziła, jeżeli dwóch facetów w jednym domku , bez kobiety to zboczeńcy,albo bandziory i żebyśmy opuścili ośrodek nie zwracając kaucji. Nikomu nie polecam tego ośrodka!!!!!

05 Marca 2019, godzina 20:51
Oceniono 11 razy 3
~jurek
Byłem gościem tego ośrodka ,wszystkie negatywne opinie to prawda .Właściciele to ludzie którzy powinni sie leczyć u psychiatry.Traktują nas wypoczywających za nasze zarobione ciężko pieniądze jak intruzów którzy przyjechali niszczyć ich "wspaniały"ośrodek.Ten ośrodek powinien skontrolować sanepid
09 Stycznia 2019, godzina 21:11
Oceniono 12 razy 2
~Były gość
Byłam z rodziną w tym ośrodkuw zeszłym roku, wszystkie negatywne wpisy to prawda. Żal mi tylko ze nie poczytałam sobie wpisów zanim sie tam wybraliśmy. Pani Właścicielka i jej mąż to naprawde jacyś psychicznie chorzy ludzie.
Nie polecam z całego serca.
27 Czerwca 2017, godzina 20:06
Oceniono 17 razy -3
~duda
Byliśmy tam 2015r. miejsce jest przepiękne, spokój, można naprawdę wypocząć. Drogi asfaltowe ciągną sie kilometrami i są w dobrym stanie bez dziur, jesli ktoś lubi odpoczywać biegając lub pedałując to miejsce jest wymarzone. Co roku od paru lat jeździmy w inne miejsce w Polsce ale takiego spokoju nie zaznałem nigdzie indziej.. Domki są trochę zaniedbane chyba bardzo stare... jeśli ktoś potrafi zacisnąć zęby na ten fakt... to polecam to miejsce...
Jeśli ktoś pisze ze właściciele są nieprzyjemni to chyba pisze nieprawdę ...

pozdrawiam..
20 Listopada 2016, godzina 20:21
Oceniono 21 razy 5
~turysta
wlasciciel zajazdu chce pszejac osrqdek wyprowadzony z zapasci finansowej i gospodar czej urzywajac do tego wojta soltysa i lesniczego nadlesnictwo powinno teren pod osrotkiem spszedac wlascicielom osrotdka i po problwemie inacze j oznacza pat i sady zbedne koszty i zadupie do usranej smierci
19 Października 2016, godzina 09:20
Oceniono 17 razy -3
~duduś
To wszystko prawda, ta Pani powinna się leczyć. Ludzie omijajcie Leśną Ciszę, to jest katastrofa!
04 Sierpnia 2016, godzina 07:59
Oceniono 26 razy -4
~Bolo
Byłem w tym roku (2015)/ Chamstwo ze strony właścicieli. NIE jedźcie tam. Przekonałem się na własnej skórze. Właściciel wprasza się na alkohol, agresja aż tryska. Domki nie przygotowane. Atmosfera okropna. UNIKAJCIE BAbilonu!!!!!
20 Września 2015, godzina 22:29
Oceniono 30 razy 2
~Wacek
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=130312247120568&set=pb.100004253795323.-2207520000.1435061999.&type=3&theater
23 Czerwca 2015, godzina 14:23
Oceniono 13 razy 1
~Wacek
Jak rzeczywiście wygląda sprawa dzierżawy?
Ośrodek nadal przyjmuje rezerwacje na ten sezon wakacyjny.

Państwo Włodarscy są chyba lekko niezrównoważeni i powinni niezwłocznie przestać dzierżawić ten teren i krzywdzić to piękne miejsce. Polecam konto na Facebooku Pani Krystyny i jej antysemickie wpisy z mnóstwem wykrzykników. Wrzask to chyba normalny sposób jej komunikacji z otoczeniem.


23 Czerwca 2015, godzina 14:23
Oceniono 25 razy 3
~Gość
W końcu zastanie cisza w leśnej ciszy. Jak ktoś nie dowierza jak zachowuje się Pani "mgr" na włościach polecamy wycieczkę nad jezioro Łowne... Zresztą każdy po wpisach sam może ocenić... Zakładam ze skończy się wyzwiskami, policją i pozwem do sądu dla każdego turysty w "gościnnej" Gminie Chojnice...
09 Kwietnia 2015, godzina 22:30
Oceniono 68 razy 10
~mgr
Kim jest a-z skoro tak dobrze orientuje się w relacjach Nadleśnictwa z Właścicielami Ośrodka. Skąd taka pewność, że zakończono cokolwiek, jak Prokuratura nie zakończyła śledztwa !!! Może pana a-z interesuje TAKIE NEGATYWNE zakończenie, ale o tym zadecyduje Sąd, nie ty człowieku. Jeżeli zwróci nam Nadleśnictwa wspólnie z Gminą i Sołtysem Kopernicy-tym co nas tak nękają razem wzięci a ponadto sołtys uruchamia innych do nękania (inspektorzy, trener boksu), poniesione koszty i nakłady !!! my sami pójdziemy chętnie z tego parszywego miejsca (zrobiliśmy błąd kupując to miejsce od Rudnika J.) nie wiedzieliśmy, że "hieny " (Sołtys pierwszy -darmowe kąpielisko, Gmina sypnęła podatkami, podwyższają je z 8tys do ponad 24tys, Nadleśnictwo działając wspólnie z tymi wcześniej wymienionymi także ustaliło z księżyca opłatę dzierżawną w kwocie z około 6tys 2010 rok pana Rudnika są wkoło i będą żerować !!! nam ustalono wyższą półkę i podobnie jak Gmina ponad 20 tys. Proszę mi znaleźć osobę, która poradziłaby sobie z takim przypadkiem hien !!! Trochę empatii. Wiem, że można zmusić ludzi do rezygnacji, poprzez TAK szeroko zakrojony proces niszczenia, nękania, gnębienie finansowego. Nie dziwię się, że słyszę od ludzi, że władza terenowa to oszuści !!! Tu przykład dosadny jak się niszczy biznesy, w jakim celu !!! dlaczego !!!
09 Kwietnia 2015, godzina 11:51
Oceniono 82 razy -8
~wierze w mateusza
A czy Wojt wie jaki jest zadluzenie Przystani Kusznierewicza i dotego te wszystkie samowole budowlane ktore znajduja sie na 5ha dzialce ,Mieszkancy Swornegaci i turysci chcieli by zwiedzac i podziwiac to miejsce tylko nie ma tam przejscia1.5m od brzegu jeziora ale tego gmini urzednicy nie chca wiedziec od kontroli i mandatow sa mieszkancy
07 Kwietnia 2015, godzina 21:33
Oceniono 54 razy -8
~a-z


Według informacji z konferencji wójta gminy chojnickiej nadleśnictwo Rytel zakończyło dzierżawienie terenu przy jeziorze Wielkim Łownym pani Krystynie Chajnowskiej-Włodarskiej i panu Jerzemu Włodarskiemu. Wójt Zbyszek wspomniał także, że pani Krystyna i pan Jarzy zalegają z podatkami, i podobno gmina zatrudniła już komornika by ściągnął zaległe podatki.


07 Kwietnia 2015, godzina 21:12
Oceniono 63 razy -9
~mgr
Proszę poradzić Panu Rapattowi Sołtysowi Kopernicy i właścicielowi tego drugiego-jak to dziennikarz dziwnie pisze, jakby nie mógł napisać po prostu Zajazdu Babilon aby sam się zapoznał z przepisami jak należy załatwić korzystanie z terenu nie SWOJEGO !!! i jak należy z ludżmi takie sprawy załatwiać, nie szykanować, wywierać nacisk za pomocą Wojta, nasyłać Inspektorów różnych, uszkadzać linie telefoniczne i prądu, otruć psa, nasyłać trenera boksu-grającego bandytę, niszczyć tablice reklamowe naszego Ośrodka, szkalować opinie w gazecie, internecie i radiu weekend. Pani Rapatt wypowiedz jest kłamstwem, Ja nigdy dzieci nie zepchnęłam do jeziora. Poprosiłam instruktora aby opuścił teren, ponieważ nie możemy nikomu podnajmować terenu (warunek zawarty w umowie dzierżawy) Sprawy zgłaszaliśmy na Policję i Prokuraturę, umarzano zgłoszenia. Bezkarność Sołtysa i Wójta trwa. Takie możliwości ma władza terenowa. Człowiek jak nie uda się gdzieś dalej, to pomocy tu na miejscu nie znajdzie !!! Sprawą zajmuje się Prokuratura Generalna i Rzecznik Praw Obywatelskich. Udało mi się wyprostować podatki, które żle (z 8000tys podwyższono do ponad 20.000 tys. intencjonalnie, żle naliczano podatek w Gminie-wiemy, że to była zemsta wójta za wyproszenie z terenu Ośrodka, kiedy wójt nie chciał posłuchać co ma mąż w tej sprawie do powiedzenia. Proszę dokładnie poczytać o prawie wodnym, przepisy dokładnie mówią w jakich przypadkach wejście na teren Ośrodka, który prowadzimy jest udostępnione. Była ponadto sprawa w sądzie (za pośrednictwem Policji, Rapatt G. i . starali się wymóc wejście na teren Ośrodka. Ochrona Środowiska nas wybroniła. Mamy tu do czynienia z szeroko zakrojonym nękaniem i gnębieniem ze strony Sołtysa i Wójta- władzy terenowej. Pomagają Policja i Prokuratura. Fatalny stan Państwa, to dno, z jakim nie spotkaliśmy się nigdy.
07 Kwietnia 2015, godzina 18:30
Oceniono 86 razy -6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 49.80 52.10
EUREUR 423.00 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 433.00 443.00 NOKNOK 29.00 31.90
GBPGBP 501.00 510.00 SEKSEK 36.10 37.20
Aktualizacja: 2024-07-12 16:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.74 395.59 DKKDKK 49.90 52.00
EUREUR 424.10 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 434.00 439.00 NOKNOK 29.10 31.80
GBPGBP 504.11 509.40 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-07-12 16:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.54 zł 6.99 zł 6.64 zł 2.63 zł
Orlen 6.64 zł 7.37 zł 6.73 zł 2.69 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij