Środa, 21 Lutego 2024 | Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Efektem spotkania zaproszenie do ratusza

Teresa Mowińska dopytywała kiedy wreszcie mieszkańcy Krasickiego doczekają się pobudowania drogi. Wtórował jej Józef Fierek (z tyłu).

Teresa Mowińska dopytywała kiedy wreszcie mieszkańcy Krasickiego doczekają się pobudowania drogi. Wtórował jej Józef Fierek (z tyłu).

Nie chcą anten na markecie przy ul. Piłsudskiego i znowu będą protestować. Mieszkańcy osiedla nr 9 mieli okazję do zwarcia szeregów i wyrażenia swojego zdania podczas zebrania sprawozdawczego osiedla. Chętnie korzystali też z obecności burmistrza, by zadać pytania. Nie zawsze konkretna odpowiedź była na miejscu, za to włodarz chętnie zapraszał do ratusza.

Wczoraj (9.04) na zebraniu mieszkańcy zapowiedzieli, że złożą protest w sprawie umiejscowienia stacji bazowej telefonii komórkowej na dachu marketu przy ul. Piłsudskiego. Walka trwa od 2012 roku. Już raz ratusz nie zgodził się na lokalizację. Teraz jednak zapadła decyzja pozytywna o lokalizacji celu publicznego. - Jedyną drogą jest protest do Samorządowego Kolegium Odwoławczego – mieszkańców do protestu zachęcał sam przewodniczący Andrzej Gąsiorowski. - Miejsce jest fatalne. W pobliżu, oprócz domów, są dwie szkoły – uzsadniał. Przemysław Zientkowski próbował dociec skąd zmiana decyzji. - Zmieniły się uwarunkowania formalno-prawne – odpowiedział burmistrz i gwoli szczegółowego wyjaśnienia zaprosił mieszkańców na dziś do ratusza. - Co oznacza dla pana cel publiczny wobec protestów prawie 100 mieszkańców? – pytał Jan Szymański. - Cel publiczny może być szeroko definiowany – mówił Arseniusz Finster na spotkaniu. Mieszkańcy podkreślali, że boją się o zdrowie czy utratę wartości nieruchomości. Pierwszą kwestię trudno rozstrzygnąć, bo zdaniem Jana Szymańskiego eksperci mogą być opłacani przez firmy telekomunikacyje, a poza tym, co ekspert, to inne zdanie. - Na rozprawie administracyjnej nie było wnioskodawców. Olali nas po prostu. Nie było nawet kogo zapytać – zauważył Andrzej Gąsiorowski. Zdaniem Jana Szymańskiego, który mieszka w sąsiedztwie marketu, roszczenia odszkodowawcze będą kierowane do burmistrza, który wydał decyzję. Mieszkańcy okolic Piłsudskiego mają jeszcze trochę czasu na złożenie odwołania, tym bardziej że w wydanej decyzji znaleźli błędy.

Reklama | Czytaj dalej »

Na osiedlu w ostatnim czasie najwięcej pieniędzy zainwestowano w park Tysiąclecia, co w swoim wystąpieniu podkreślał Finster. - Cztery lata temu górka miała być zrobiona. Co z ulicą Krasickiego? – pytała Teresa Mowińska. Fakt, wejście do parku robi wrażenie, gorzej z tzw. „tyłami”. Wtórowali jej sąsiedzi. - Jak nasza droga wygląda przez jeżdżące wywrotki?! Duże dziury się zrobiły – opisywał Tomasz Fierek. - Nowe osiedle dostanie dojazd przy parku, a my znowu będziemy pokrzywdzeni – wytknęła mieszkanka Krasickiego. Burmistrz tłumaczył, że sprawa nie jest tak oczywista, bo leży w gestii inwestora. Natomiast inwestycja w parku i wokół będzie dokończona, jeśli będą środki zewnętrzne, więc nie może nic konkretnego obiecać. Poza tym, że zgłosi postulat budowy ulicy Janka Krasickiego do programu budowy dróg. - Na razie będzie utrzymywana w stanie przejezdności - powiedział. Część ulicy, którą dzieli park, a która krzyżuje się z Parkową, wykonano. Do zrobienia pozostał znaczny fragment gruntowej drogi po drugiej stronie. Kiedy jeszcze mieszkańcy próbowali przycisnąć o termin, burmistrz zaprosił ich do ratusza.

Zdaniem Błażeja Rosińskiego w parku brakuje wybiegu dla psów. - Wystarczy ogrodzić teren 500 m2 zwykłą siatką, przecież to nie będzie dużo kosztowało – proponował. - Tak jak na Ceynowy – dodał ktoś z sali. - Nie może to być tak mało, bo psy się pogryzą. Potrzeba kilka tysięcy metrów powierzchni. Muszą być też urządzenia do zabawy – odpowiedział włodarz miasta.

Chojniczanie z tego rejonu miasta denerwują się faktem notorycznego parkowania aut przed rondem Wyszyńskiego. - Przed rondem Cyganie stawiają auta i nikt im nie zwróci uwagi – skarżyli się mieszkańcy. - Pół chodnika zajmują i pół ulicy. To strasznie niebezpieczne – zgodził się przewodniczący „dziewiątki”. Arseniusz Finster pomysł miał prosty i radykalny. - Zwijać samochody i wywozić – zwrócił się do zastępcy straży Arkadiusza Meggera. Niestety sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się niektórym wydawać. - Tam jest ponad 10 metrów od skrzyżowania, więc nie ma zakazu. To jest tylko utrudnienie w ruchu – wyjaśniał municypalny. Wniosek o postawienie takiegoż zakazu ma przeanalizować komisja ds. oznakowania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~tropiciele kłamstw finstera
brawo pani Teresa! wstępuj do PChS-a!
11 Kwietnia 2014, godzina 13:40
Oceniono 4 razy 2
~Do ~do Ch1
Ja w partii towarzyszy nigdy nie byłem ale jak dobrze pamiętam, to ty towarzyszu chciałeś mnie tam na siłę zapisać.
11 Kwietnia 2014, godzina 13:32
Oceniono 13 razy 5
~do Ch1
Gąsiorowski był jeden, Szymański i Zientkowski również - liczba mnoga niepotrzebna towarzyszu.
11 Kwietnia 2014, godzina 13:14
Oceniono 15 razy -5
~Zbigniew Opas
Miasto zadłużone na 52 miliony złotych. Samych odsetek od kredytów trzeba spłacać 4 miliony rocznie. To już ostatni moment na wprowadzenie radykalnego programu oszczędnościowego. Czas zlikwidować straż miejską (2,5 miliona rocznie), zlikwidować etat jednego wiceburmistrza i kilku dyrektorów, skończyć ze stypendiami (po 3 tysiące miesięcznie) dla kopaczy. Ograniczyć wynagrodzenia, z sekretarzem urzędu i prezesem ZGM-u na czele. Odstąpić od kosztownej budowy Balturium. Działalność kulturalną przenieść do obiektów na Piłsudskiego, albo do budynku dworca, który obecna władza chce koniecznie przejąć. Kinoteratr Wolność, który powstał jako czyn XXV-lecia PRL-u rozebrać, bo nie nadaje się do użytku ani remontu. Skończyć z wiecznymi dotacjami do Parku Wodnego. Halę centrum przekazać do prowadzenia oświacie, a basen przekazać wodociągom, bez prezesa który zarabia 9 tysięcy miesięcznie itd.
Oczywiście tego zadania nie można powierzyć temu, który doprowadził finanse miasta do takiego stanu, bo zamiast budować ulice płacimy haracz zachodnim bankom.
11 Kwietnia 2014, godzina 12:24
Oceniono 23 razy 9
~Ch1.
Znowu ujawnia się nasza cecha narodowa a mianowicie pieniactwo. Wszyscy chcą korzystać z komórek, telewizji, radia czy internetu pod warunkiem, że infrastruktura do tego potrzebna będzie zlokalizowana jak najdalej ode mnie. Może być u sąsiada, byle nie u mnie. Dziwię się takim panom Gąsiorowskim, Szymańskim czy Zientkowskim. Myślę, że kto jak kto ale właśnie oni powinni rozumieć, że bez tej infrastruktury wymienione wyżej dobra nie będą funkcjonowały. Zasłanianie się bliskością szkół też śmierdzi na odległość hipokryzją. Drodzy panowie - od techniki się nie ucieknie. Tak trudno to pojąć? Wy też macie komórki. Chyba, że się mylę. Chyba, że jesteście z innej planety.
11 Kwietnia 2014, godzina 12:18
Oceniono 18 razy 6
~TV Jurek cała prawda (niewygodna też)
"Zmieniły się uwarunkowania formalno-prawne – odpowiedział burmistrz!" Czytaj: "mój kumpel Robert (najlepszy prawnik w powiecie) nie wiedzieć czemu zmienił decyzję i podpisałem podsunięte dokumenty. A co chodzi?"
11 Kwietnia 2014, godzina 08:18
Oceniono 10 razy 6
~złośnica
za moich czasów żelazko w prezencie ślubnym to był standard. Arek jakich ty sobie gości zaprosiłeś? mogłeś listę prezentów zrobić...
11 Kwietnia 2014, godzina 08:10
Oceniono 9 razy 5
~Rozwiązanie problemow
Oj tam, oj tam. Zaprasżam do ratusza.
10 Kwietnia 2014, godzina 21:54
Oceniono 11 razy 7
~do Finokia
Chłopie, odpuść sobie rządzenie bo z roku na rok idzie ci to gorzej!!! I ludzi drażnisz. Młodą żoną się zajmij, więcej się uśmiechaj, popatrz w niebo, posłuchaj śpiewu ptaków. I osobiście dopilnuj budowy osiedla Parkowego, by interes nie uciekł...
10 Kwietnia 2014, godzina 21:13
Oceniono 21 razy 9
~Jozef
Megier to pajac i sie cyganów stracha
10 Kwietnia 2014, godzina 21:07
Oceniono 16 razy 12
~gość
dajcie już spokój z tą koszulą. może mu się w drodze wygnietła. my tu drogi od 60 lat nie mamy i mieć nie będziemy, mimo że burmistrz obiecywał. kiełbasa wyborcza mijającej kadencji. nie zrealizował nawet ćwierci tego co ludziom naobiecywał - skandal!Burmistrz kłamca i lawirant.
10 Kwietnia 2014, godzina 21:00
Oceniono 22 razy 16
~dowcip
Mąż przegląda akt ślubu. Żona pyta:

- Czego tam szukasz?
- Terminu ważności.
10 Kwietnia 2014, godzina 18:10
Oceniono 15 razy 13
~Geg
Oj tam się czepiacie! Młoda jest, jeszcze nie potrafi wyprasować dobrze koszuli. Z czasem się chyba nauczy A jak nie, zawsze można zatrudnić gosposię
10 Kwietnia 2014, godzina 18:03
Oceniono 16 razy 4
~coś tu nie gra...
O kurczaczki! Siwizna na skroniach, podkrążone oczodoły, szpecące znamię na brodzie, przerzedzony włos i TA NIEWYPRASOWANA KOSZULA!
Chyba nowa pani małżonka niespecjalnie sprawdza się w roli małżonki.
10 Kwietnia 2014, godzina 17:45
Oceniono 15 razy 7
~Finster - kłamca
na Angowickej znowu nie ma wody -awaria sieci -po raz trzeci czy czwarty w tym roku! A jeszcze wczoraj na pytanie pana Zientkowskiego o modernizację włodarz zapewniał, że nie ma powodu do obaw, bo sieć jest sprawna.O kanalizacji nie wspomnę.
10 Kwietnia 2014, godzina 17:14
Oceniono 20 razy 16

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 397.00 408.00 DKKDKK 52.60 55.70
EUREUR 430.00 435.50 RUBRUB 4.06 4.39
CHFCHF 450.00 460.00 NOKNOK 33.20 35.00
GBPGBP 501.00 510.00 SEKSEK 37.60 38.80
Aktualizacja: 2024-02-21 12:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.06 402.95 DKKDKK 52.70 55.60
EUREUR 430.04 434.74 RUBRUB 4.07 4.38
CHFCHF 450.87 457.35 NOKNOK 33.30 34.90
GBPGBP 500.91 507.65 SEKSEK 37.70 38.70
Aktualizacja: 2024-02-21 12:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-20

E95 E98 ON LPG
BP 6.32 zł 7.22 zł 6.69 zł 2.87 zł
Circle K 6.27 zł - 6.64 zł 2.84 zł
Moll Chojnice 6.32 zł - 6.69 zł 2.87 zł
MZK 6.27 zł 6.89 zł 6.63 zł 2.85 zł
Orlen 6.37 zł 7.13 zł 6.74 zł 2.87 zł
PKS 6.27 zł - 6.62 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij