20 hektarów na zbiornik
Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała miasto ponad 20 hektarów, na których ma powstać zbiornik retencyjno-przeciwpowodziowy. Teren znajduje się przy ul. Brzozowej naprzeciwko parku Tysiąclecia. Z jednej strony zamykają go działki ogródkowe, z drugiej ulica Sobierajczyka. W czasie pozimowych roztopów i ulew zdarzało się, że w tym miejscu robiło się rozlewisko.
Oddział terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Gdańsku na mocy prawa przekazał teren nieodpłatnie. Jego wartość szacuje na 2,5 mln zł. - Powstanie tam zbiornik przeciwpowodziowy, poldery i system odbioru wód deszczowych – wyjaśnia bumistrz Arseniusz Finster. Pieniądze na projekty związane z zagospodarowaniem wód deszczowych samorząd pozyskał za pośrednictwem Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Chojnice - Człuchów. Po kasę na zrobienie porządku z deszczówką sięga też nasze sąsiedzkie miasto.
Reklama | Czytaj dalej »
Zbiornik będzie miał za zadanie zabezpieczenie terenu miasta przed powodzią poprzez regulację funkcjonowania odpływów wód.
Aktualizacja 22.04.14 r.
- To nie ma być kolejne jezioro w Chojnicach. Ten polder ma pełnić dwie funkcje. Z jednej strony będzie pełnił funkcję przeciwpowodziową. Chcemy realizować tam projekt zbiorników do retencji wód deszczowych. To daje nam szanse uzyskania kilkudziesięciu milionów złotych z Unii Europejskiej na budowę kanalizacji deszczowych. Jeżeli wejdziemy na osiedle Kolejarz i za te pieniądze zbudujemy kanalizację deszczową, to zbudujemy też nowe drogi - podkreśla burmistrz Arseniusz Finster.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (28)
- Komentarze Facebook (...)
28 komentarzy
wszyscy co wymyśli w tym miejscu zbiornik retencyjny. Niechaj te głupki sobie chociaż wyobrażą sobie co będzie kiedy nastąpi ulewa przy pełnych zbiornikach . Często zdarzało się że po ulewach lub po zimowych roztopach te łąki były zalane a woda zalewała okoliczne domy. Niechaj te głupki wiedzą że będzie to zbiornik ścieków , pomyj z PKP, dziko podłączonych kanaliz z dziko postawionych domków na działkach, spłukane siki psów i pijaków plwociny palaczy i pijaków, spłukiwane nawozy i gnojowice z okolicznych pół. Oczywiście bakterie tlenowe i beztlenowe robią swoje ale jak skutecznie i jak długo. Przy większej aktywności bakterii beztlenowych dojdzie smrodu, zwłaszcza latem dla odpoczywających w parku, turystów na rynku i ciężko pracujących w ratuszu. A ze większość wiatrów wieje od południa i południowego zachodu a wiatry niosą dużo wilgoci można spodziewać się częstego unoszenia smrodów z tych zbiorników w duecie z rozpylanymi ściekami z bajora w parku w linii prostej na centrum miasta. Panie Finster zanim zautoryzujesz swoich doradców polec im wpierw walić się oburącz po głupich łbach.
07 Grudnia 2013, godzina 21:03
Oceniono 185 razy -13
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!