Niedziela, 16 Czerwca 2024 | Imieniny: Aliny, Anety, Benona chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. Krzysztof Różycki

Bracia i Laskowski na Dniach Chojnic

W zeszłym roku gwiazdy nie było. Wystąpił m.in. zespół grający covery The Beatles - The Liverpool.

W zeszłym roku gwiazdy nie było. Wystąpił m.in. zespół grający covery The Beatles - The Liverpool.

Piotr i Wojciech Cugowscy będą gwiazdą tegorocznych Dni Chojnic, które odbędą się w ostatni weekend czerwca. Na sobotnim koncercie jako support zagra tucholski Spin, a w niedzielę gratka dla starszego pokolenia. Swoje przeboje zaśpiewa Janusz Laskowski.

- Janusz Laskowski jest nieśmiertelnym wykonawcą. Jego przeboje zna też młodzież i śpiewa na karaoke – mówi Arseniusz Finster. Zespół Bracia, jak przystało na gwiazdę, zażyczył sobie specjalną scenę i oświetlenie. W ubiegłych latach miasto nie zawsze pozwalało sobie na zaproszenie artystów większego formatu, mając na względzie stan miejskiej kasy. W roku wyborczym pieniądze się jednak znalazły, ale zmiany w budżecie będą musieli przyklepnąć jeszcze radni. - Budżet nie jest zamknięty w styczniu. My takie środki znaleźliśmy. Zawsze najłatwiej jest na początku roku ścinać z kultury. Potem my to dopełniamy – tłumaczy włodarz. Przykładowo 100 tysięcy dołożono na organizację Nocy Poetów, Nocy Operetkowych i Fiesty Teatralnej. - Nic nie stoi na przeszkodzie, by pewną kwotą dopełnić Dni Chojnic, które są imprezą mocno wpisaną w kalendarz kulturalny naszego miasta – uważa. Gdzie burmistrz Finster poszuka środków? - Są duże rezerwy w budżecie – ucina. Nie zamierza być gorszy niż włodarze Tucholi czy Sępólna, którzy na letnie koncerty ściągają gwiazdy. - Dlaczego my mamy być zaściankiem? Nie sprowadzamy gwiazdy za 200 czy 300 tysięcy złotych. Jesteśmy w obszarze średnich kosztów – mówi włodarz miasta.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

4 komentarze

~...
No ciekawe w ostatni weekend czerwca?
to jest 28.06 - Sobota a byłam na stronie Braci na Fb i mają napisane że 28.06 grają koncert koło Gdańska
Po jakiej stronie leży prawda?
11 Maja 2014, godzina 19:08
Oceniono 3 razy 3
~nieśmiały parafianin
Jeżeli mój komentarz poniżej zostanie zniekształcony cenzurą to nieocenzurowany tekst jest stale dostępny na portalu http://chojnice.livejournal.com.

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
09 Maja 2014, godzina 18:01
Oceniono 20 razy 16
~nieśmiały parafianin
Gdy Arek opowiada te swoje bzdurne wywody to zastanawiam się czy ten człowiek potrafi realnie myśleć? Czy posiada zdolności analityczne by obserwować świat dookoła siebie?

Każda wypowiedz naszego burmistrza o finansach miasta uwypukla jego ignorancje, brak zrozumienia mechanizmów i procesów finansowych, i kompletną arogancje Arka:
Gdzie burmistrz Finster poszuka środków? - Są duże rezerwy w budżecie – ucina. Nie zamierza być gorszy niż włodarze Tucholi czy Sępólna, którzy na letnie koncerty ściągają gwiazdy. - Dlaczego my mamy być zaściankiem?


Rzeczywistość jest taka, że dzięki prymitywizmowi, (EDIT) i braku jakiejkolwiek odpowiedzialności finansowej burmistrza Arka jesteśmy zaściankiem finansowym z ponad 54 milionami zadłużenia społecznego. Za ponad 95 % tej kwoty zadłużenia odpowiada osobiście Arek Finster - to jego robota - to on zapożyczał miasto. I burmistrz wydaje się nie rozumieć powagi tej sytuacji. Ignorant wszystkie zachcianki finansuje poprzez zaciąganie nowych kredytów - "Są duże rezerwy w budżecie – ucina." Kredyty stanowią w świecie wypaczonej logiki Arka Finstera "duże rezerwy".

Prawie każda decyzja Arka to katastrofa finansowa. Na każdym kroku wychodzi (EDIT), ignorancja, i kompletny brak wiedzy ekonomicznej - nawet ze zrozumieniem podstawowych procesów ekonomicznych ma Arek duże problemy. (EDIT)j. Gdyby Arek miał chociaż podstawowe wykształcenie ekonomiczne to miasto nie byłoby obecnie zadłużone na 54 miliony i we wszystkich zewnętrznych konkursach o granty Chojnice były by zwycięzcami. A realia są takie, że mamy dzięki (EDIT) i nieudolności finansowej burmistrza ponad 54 miliony zadłużenia, przegrywamy jako miasto prawie każdy konkurs o zewnętrzne fundusze, podupada infrastruktura miejska, bezrobocie jest o 50 % większe niż średnia krajowa i na Pomorzu, Chojnice pod rządami Arka są ekonomicznie mało atrakcyjne dla inwestorów. Lecz pomimo tych wszystkich problemów, burmistrz pożycza nowe pieniądze i opowiada bajki, że miasto ma w budżecie duże rezerwy finansowe, i dalej beztrosko zadłuża miasto na koszt przyszłych pokoleń chojniczan efektywnie ograniczając do zera opcje finansowe przyszłych burmistrzów Chojnic, którzy nastaną po naszym (EDIT) Arku Finsterze. Dodatkowo, pod rządami (EDIT) Arka Finstera wszystkie struktury naszej biurokracji i rada miasta są obsadzane nieuczciwymi ludźmi, którzy jedynie kombinują jak zdefraudować i ukraść społeczne fundusze na swoją prywatną korzyść - radni miejscy, dyrektorzy i urzędnicy ratusza, i pracownicy większości spółek które są własnością miasta. Chociażby taki partacz i (EDIT) koleś burmistrza jak Mariusz Paluch zarządzający Parkiem Wodnym, generuje rocznie około 1.5 miliona złotych zadłużenia dla miasta, a burmistrz pomimo jego nieudolności chroni go przed zasłużonym zwolnieniem, i co roku płaci zadłużenie Parku Wodnego spowodowane nieudolnością i (EDIT) Palucha z miejskiego budżetu. W Chojnicach Mariusz Paluch jest synonimem finansowego i menadżerskiego nieudacznictwa na dużą skale. Jest tez i wielu innych, którzy lepiej lub gorzej kamuflują swoją (EDIT) - chociażby (EDIT) Robert Wajlonis, który w czasie oficjalnych godzin pracy w ratuszu rutynowo prowadzi swoje biuro adwokackie i świadczy usługi prawnicze zamiast uczciwie wykonywać swoje obowiązki i pracować dla dobra miasta. Pod rządami Arka Finstera (EDIT)przesiąknęła cały ratusz i rozlała się do prawie wszystkich instytucji, organizacji, i grup społecznych, z którymi ratusz ma jakikolwiek kontakt.

(EDIT)

Następny burmistrz odziedziczy po Arku Finsterze (EDIT) i nieudolnych urzędników, przerośniętą biurokracje, olbrzymie długi społeczne, zrujnowaną infrastrukturę miasta, i kompletny brak zaufania społecznego do struktur samorządowych w Chojnicach, które przez wszystkie lata swoich rządów (EDIT) burmistrz Arek Finster używał do (EDIT) machinacji.

Mamy w Chojnicach wielu etycznych i uczciwych, rzeczywiście wykształconych, i sprawdzonych w dziedzinie społecznej działalności ludzi. Chojnice stać na lepszego i uczciwszego burmistrza niż jest Arek Finster.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
09 Maja 2014, godzina 17:54
Oceniono 29 razy 19
~...Zwalczaj "szarą strefę"!...
...Zwalczaj "szarą strefę"!
Skutki istnienia zjawiska "szarej strefy" odczuwalne są we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i ekonomicznego kraju i dla każdego obywatela.
"Szara strefa" obejmuje działalność zarobkową, nie mającą charakteru przestępczego, prowadzoną bez wnoszenia odpowiednich opłat, płacenia stosownych podatków i bez przestrzegania obowiązujących norm prawnych. Dotyczy głównie przychodów z nieujawnionych źródeł w postaci :
- przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach – to sytuacje, w których podatnik wprawdzie opodatkował swoje przychody, jednak ponoszone przez niego wydatki oraz zgromadzony majątek były nieadekwatne do deklarowanych przychodów;
- przychodów z nieujawnionych źródeł przychodów – są to przychody (dochody) podlegające opodatkowaniu, które podatnik faktycznie osiąga, nie zgłaszając tego faktu organom podatkowym (źródło przychodów niezarejestrowane).
Do szarej strefy można zaliczyć zarówno zarejestrowanych podatników nie w pełni deklarujących swoje dochody, jak i osoby niezidentyfikowane, niezarejestrowane, działające poza systemem podatkowym. Od szarej strefy należy odróżnić czarną strefę, która dotyczy dochodów z działalności o charakterze przestępczym. Należy zatem mieć na uwadze, że często następuje przenikanie się strefy szarej i czarnej, ponieważ w wielu przypadkach działania mające na celu unikanie płacenia podatków łączy się bezpośrednio z aktywnością przestępczą.
Do charakterystycznych cech szarej strefy należy jej szeroki zasięg, który znajduje odzwierciedlenie w poszczególnych dziedzinach gospodarki kraju, w których identyfikuje się jej obszary np.:
W gospodarce krajowej identyfikuje się m.in. następujące obszary szarej strefy:
Stanowiące poważne zagrożenie dla ładu publicznego i finansów państwa, występujące na pograniczu strefy czarnej
Transfer dochodów za granicę
Nielegalne zatrudnienie
Nierejestrowany obrót towarami i usługami
Inne
Wszelkie przejawy działania, dotyczące zjawiska
"szarej strefy"
należy zgłaszać do:
KWP w Gdańsku
Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą
z/s w Sopocie, ul.Armii Krajowej 112, 81-824 Sopot,
tel. 058-5216213, fax 058 5216376,
e-mail: pg-kwp@pomorska.policja.gov.pl
W sytuacjach wyjątkowych:
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI
Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą
Biura Kryminalnego
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa,
tel. 022-601-23-24, fax 022-601-34-67,
e-mail: wpg@policja.gov.pl
MIRKA
09 Maja 2014, godzina 16:08
Oceniono 24 razy 10

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 405.00 415.00 DKKDKK 50.60 53.90
EUREUR 432.00 441.00 RUBRUB 4.00 4.64
CHFCHF 455.00 465.00 NOKNOK 30.30 34.20
GBPGBP 513.00 521.00 SEKSEK 37.80 38.90
Aktualizacja: 2024-06-16 17:51
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 407.00 412.00 DKKDKK 50.70 53.80
EUREUR 435.00 439.00 RUBRUB 4.20 4.64
CHFCHF 456.00 461.00 NOKNOK 30.40 34.10
GBPGBP 514.00 520.00 SEKSEK 37.90 38.80
Aktualizacja: 2024-06-16 17:51
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-14

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.77 zł 2.59 zł
Circle K 6.59 zł - 6.69 zł 2.56 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.59 zł
MZK 6.55 zł 6.99 zł 6.61 zł 2.55 zł
Orlen 6.62 zł 7.37 zł 6.74 zł 2.58 zł
PKS 6.56 zł - 6.65 zł 2.56 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij