Kto stanie do konkursu? Aktualizacja
Do 23 lipca można składać papiery w konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 1 w Chojnicach. Na początku tego tygodnia urząd miejski ogłosił konkurs.
Wystartować w konkursie mogą nauczyciele mianowani lub dyplomowani, posiadający wykształcenie z zakresu zarządzania oświatą (studia wyższe/podyplomowe, kurs kwalifikacyjny), co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej, którzy uzyskali co najmniej dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich pięciu lat. Nie trzeba być wcale nauczycielem by móc ubiegać się o stanowisko dyrektora szkoły. Przy minimum 5-letnim stażu wystarczy 2-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym oraz oczywiście ukończone studia magisterskie.
Reklama | Czytaj dalej »
Konkurs na kandydatów na stanowisko dyrektora Gimnazjum nr 1 został ogłoszony 30 czerwca. - Jeszcze nie wpłynęły żadne dokumenty. Oprócz pani Małgorzaty Henszke nikt się jeszcze nie dopytywał. Myślę, że to jeszcze za wcześnie – informuje Grzegorz Czarnowski z wydziału oświaty chojnickiego ratusza. Dotychczasowa dyrektor Gimnazjum nr 1 Małgorzata Henszke potwierdza, że wystartuje w konkursie. Nie stanie w szranki z koleżanką z pracy zastępującą ją przez ostatni okres, kiedy przybywała na zwolnieniu lekarskim. - Nie planuję startować w konkursie – mówi Joanna Loll. Zastępca dyrektora Eugeniusz Wałdoch nie udziela jednoznacznej odpowiedzi. - Nie zastanawiałem się jeszcze. Poza tym nie muszę udzielać takich informacji – mówi.
Czy była wicedyrektor Alicja Kreft, której proces o pomówienie o mobbing wytoczyła dyrektor Małgorzata Henszke, zamierza stanąć do konkursu? – Nie mam takiego zamiaru, ale nawet, jeślibym chciała, nie mogę startować jako nauczyciel, bo nie spełniam jednego kryterium. Nie mam aktualnej oceny pracy. Dziwnym zbiegiem okoliczności zaginęła ona z moich akt osobowych - odpowiada Alicja Kreft. W ubiegłym roku zwracała się w tej sprawie do dyrekcji szkoły, ale pełniąca wówczas obowiązki dyrektora Joanna Loll nie potrafiła jej udzielić merytorycznej odpowiedzi. Taka ocena jest ważna przez okres pięciu lat. - W 2009 roku procedura została wszczęta. Zostałam poinformowana ustnie przez panią dyrektor, że uzyskałam ocenę wyróżniającą. Na bazie tej oceny dostałam powołanie na stanowisko wicedyrektora, ale nie otrzymałam nigdy żadnego dokumentu – opisuje nauczycielka. – Jako nauczycielowi uniemożliwiono mi w ten sposób start w konkursach na stanowiska dyrektorskie – uważa Kreft. Czuje się pokrzywdzona, dlatego złożyła pozew w sądzie pracy. Wnosi o zobowiązanie do wydania karty oceny pracy w okresie miesiąca i zasądzenia od Gimnazjum nr 1 kwoty 50 tys. zł.
Czy wydział oświaty sprawujący nadzór nad placówkami oświatowymi w mieście miał informacje o braku karty oceny pracy Alicji Kreft i związanym z tym pozwem sądowym? - pytanie skierowaliśmy do wydziału mailowo, ponieważ dyrektor Janusz Ziarno przebywa na dłuższym zwolnieniu chorobowym.
Aktualizacja, 4.07., godz. 15.50
Otrzymaliśmy dziś odpowiedź z UM Chojnice podpisaną przez wiceburmistrza Jana Zielińskiego, w którym informuje, że ma informacje o toczącym się postępowaniu w sądzie pracy.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (90)
- Komentarze Facebook (...)
90 komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!