140 tysięcy na rozbiórkę. Co potem?
Miasto zabiera się do rozbiórki kamienicy przy Podgórnej. Z mechanicznym burzeniem czeka jeszcze co prawda na pozwolenie, ale jak informuje inspektor nadzoru budowlanego Jerzy Kolc, w przypadku zagrożenia budowlanego prace można rozpocząć jeszcze przed decyzją, usuwając elementy stanowiące zagrożenie. - Kamienica jest bardzo zniszczona. Trzeba zminimalizować zagrożenie – ocenia PINB. Zakres prac jest konsultowany w starostwie, które owo zezwolenie wydaje.
Za 140 tys. zł rozbiórki podjęła się firma Wysoccy. Jej pracownicy pomagali mieszkańcom w opróżnieniu swoich mieszkań z rzeczy, które ocalały po pożarze. Za rozbiórkę zapłaci miasto, które potem będzie domagało się zwrotu od spadkobierców. Do tych, jak przyznaje burmistrz, trudno dotrzeć, a sam budynek był w przymusowym zarządzie ZGM. Jeśli właściciele się nie odnajdą, to miasto przejmie nieruchomość w rozliczeniu. Taki wariant odpowiada burmistrzowi, który ma już pomysł na zagospodarowanie terenu. - Mamy tam nieruchomość po zburzonych garażach przy ul. Pocztowej i drugą, gdzie będziemy burzyć pustą kamienicę naprzeciwko ogólniaka. Tam nikt nie mieszka i jest decyzja o rozbiórce. Chcemy przejąć działkę, na której stoi, od ZGM i poscalać te działki. Jeśli to się uda, powstanie piękna nieruchomość w kształcie litery U zlokalizowana przy trzech ulicach: Nowym Mieście, Podgórnej i Pocztowej – opisuje Arseniusz Finster.
Reklama | Czytaj dalej »
Wtedy miasto będzie mogło sprzedać nieruchomość z planem miejscowym. - Z zabudową kamieniczną – dodaje włodarz miasta. Jedenastu rodzinom pogorzelców ratusz zaproponował mieszkania socjalne lub komunalne. Ostatecznych decyzji jeszcze nie ma. - Wczoraj na cztery proponowane mieszkania były cztery odmowy - informuje Finster.
Przyczyny pożaru nadal nie są znane. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja. - Na miejscu zdarzenia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wykonali czynności z udziałem biegłego, który wypowie się na temat przyczyn pożaru - informuje Magdalena Stolp, oficer prasowa chojnickiej policji.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (65)
- Komentarze Facebook (...)
65 komentarzy
Propozycja zestawu pytań wymagających konkretnych, dokładnych i precyzyjnych odpowiedzi:
1. Jakie są kryteria wyboru danego projektu / działania (dlaczego ten cel)?
2. Jakie są kryteria wyboru realizatora?
3. Kto jest decydentem?
4. Kto jest płatnikiem?
5. Kto jest beneficjentem?
6. Jaki jest całkowity koszt działania?
7. Jakie są wymierne koszyści dla beneficjentów?
8. Jaki jest koszt utraconych korzyści (utracona korzyść z niezrealizowanego alternatywnego projektu)?
9. Ocena ryzyka realizacji projektu.
Konstruktywna krytyka zalecana i mile widziana.
to sie tak wydaje ale jak on opląci to wszystko to duzo nie zostanie
A jak to wygląda w Chojnicach?: "Za 140 tys. zł rozbiórki podjęła się firma Wysoccy."
Dla niedowiarków informacje z Gniezna:
https://tinyurl.com/km97saa
https://tinyurl.com/kqudw7a
Głupszego od ciebie to trudno byłoby znaleźć w naszym powiecie, czy tobie się wydaje durniu, że kogoś śmieszą te żałosne komentarze pisane pod różnymi nickami!
NIE, NIE ŚMIESZĄ NIKOGO, więc przestań stawiać PLUSY przy tych durnotach, bo robisz to przez cały dzień świrze!!! DOTARŁO WRESZCIE DO PUSTEGO ŁBA DURNIU ???
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!