Wtorek, 05 Listopada 2024 | Imieniny: Balladyny, Elżbiety, Sławomira chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Drużyna burmistrza Finstera

Arseniusz Finster prezentuje swoją drużynę do rady miejskiej.

Arseniusz Finster prezentuje swoją drużynę do rady miejskiej.

A w niej dotychczasowi i byli radni, a także debiutanci. - Świeża krew – mówi o ostatniej grupie Arseniusz Finster. 21 kandydatów do rady miejskiej i 18 do rady powiatu z terenu miasta zaprezentowali wczoraj wieczorem burmistrz i szef jego sztabu Mariusz Paluch. KWW Arseniusza Finstera Program 2018 popiera Leszka Bonnę w starcie do sejmiku wojewódzkiego i dotychczasowego starostę powiatu Stanisława Skaję. Ten ostatni był obecny na wczorajszym spotkaniu wyborczym.

 

- Nie wyobrażam sobie, żebyśmy przegrali. Nie wyobrażam sobie Chojnic bez naszego udziału – mówił podczas konwencji wyborczej burmistrz Arseniusz Finster. Program 2018 oparty jest o projekty planowane razem z Człuchowem, w tzw. MOF-ie oraz zintegrowane porozumienia terytorialne. - Poprzednio nasz program był bardzo ambitny, może nawet zbyt. Ten także taki będzie – zapowiada aktualny włodarz. Szczegółowe przedstawienie programu odbędzie się w innym terminie. Jakiej kampanii komitet aktualnego burmistrza nie będzie prowadził? Założenia zdefiniowano w oparciu o opozycję. - Pomógł mi w tym mój konkurent Mariusz Brunka – przyznał burmistrz. Zapewnił, że będzie merytorycznie i z konkretami, bez wchodzenia w życie prywatne. - Nie będziemy mówić o patologiach, tj. mobbing, nepotyzm, czy kolesiostwo, jeśli nie mamy dowodów czy wyroków – wymieniał. - To ma być kampania dla ludzi z uśmiechem - skwitował Mariusz Paluch po przedstawieniu wszystkich kandydatów. Podał też przykłady przedwyborczych haseł dla burmistrza - „odważny w działaniu”, „gospodarz, nie polityk”; kandydatów do rady miejskiej - „kto, jeśli nie my?”, „razem skutecznie” i do rady powiatu - „liczy się człowiek”, „my, świeże spojrzenie”.

Reklama | Czytaj dalej »

W szeregach kandydatów wielu stanowiły osoby o doświadczeniu samorządowym, czyli aktualni i byli radni, pracownicy urzędów, miejskich spółek i instytucji oraz stowarzyszeń. Arseniusz Finster poza kandydowaniem na urząd burmistrza, będzie startował z listy do rady powiatu. Z tej listy startuje także wiceburmistrz Edward Pietrzyk. - Nie będziemy radnymi, ale wspieramy komitet – powiedział burmistrz Finster.

Kandydaci do rady miejskiej: Andrzej Gąsiorowski, Marek Szank, Bogdan Kuffel, Edward Gabryś, Stanisław Kowalik, Antoni Szlanga, Renata Dąbrowska, Kamil Trzebiatowski, Maria Błoniarz - Górna, Marcin Łęgowski, Marek Bona, Bogdan Marcinkowski, Wojciech Adamowicz, Zygmunt Popieliński, Jacek Klajna, Józef Skiba, Kazimierz Jaruszewski, Iwona Skocka, Dariusz Folerzyński, Maria Sułkowska i Mirosław Janowski.

Kandydaci do rady powiatu: Tomasz Pajdak, Mariola Majewska, Ludomiła Paczkowska, Beata Kowalonek, Marian Rogenbuk, Agnieszka Kortas - Koczur, Łukasz Prill, Urszula Kołodziej, Adrianna Połom, Leszek Jóźwiak, Dorota Podemska, Anna Gmurowska, Mariusz Paluch, Jacek Domozych, Marek Czajka, Jarosław Frączek, Edward Pietrzyk i Arseniusz Finster.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

260 komentarzy

~do czytelnik
tylko, że dyktatura Kadafiego źle się dla niego skończyła...
11 Października 2014, godzina 20:24
Oceniono 39 razy 15
~gość
dzięki zero
11 Października 2014, godzina 20:17
Oceniono 47 razy 13
~zero
Jedyny sposób na zamieszczanie komentarzy na stronie RW to wpisywanie ich poprzez konto z facebooka. Niestety nie ma mowy o anonimowości. Żadnego z moich komentarzy nie puszczają, dlatego też używam facebooka do komentowania. RW cenzuruje wypowiedzi, puszczają tylko dogodne dla burmistrza Finstera informacje, ewentualnie informują, ale w sposób wysoce zmanipulowany - w mojej opinii. Przykładowo o powstaniu koalicji ugrupowań opozycyjnych w Chojnicach poinformowano w ten sposób, że słuchacz dowiedział się, że PiS nie wystawia kandydata na burmistrza.

Gra w jaką grają "Czas Chojnic" i "Radio Weekend" staje się oczywista. Z drugiej strony widać, że takie media jak .com czy ch24 stają się otwarte na przekaz z obu stron sceny. Co więc trzyma RW i "Czas Chojnic" przy Finsterze? Stare przyslowie daje odpowiedź "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze". Żyjemy w mieście wielkiego spektaklu, gdzie wyjście na scenę publiczną może się równać z końcem jakiejkolwiek kariery zawodowej. Władza próbuje mieć monopol na mówienie co jest właściwe, a co nie. Gdybyśmy nie mieli Internetu i wolnych mediów, to przypuszczam, że dzisiejsza sytuacja w Chojnicach niewiele różniłaby się od tej z lat 50. W skrócie można rzec, że panuje "zamordyzm".
11 Października 2014, godzina 20:10
Oceniono 53 razy 23
~czy tak też będzie u nas???
A tutaj mamy przykład obrzydliwie prowadzonej kampanii:

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130313/POWIAT17/130319816

Można poczytać jak to się niszczy, szuka haków, robi donosy i skargi byleby tylko nie odkleić się od koryta! Fuj! Brak moralności, etyki, zasad, wartości, po prostu WSZYSTKIEGO!!! Oczywiście wszystko to były czyste zbiegi okoliczności...W kraju rzekomo katolickim człowiek człowiekowi wilkiem...
11 Października 2014, godzina 19:42
Oceniono 41 razy 17
~czytelnik
Z Autobiografii wynika, że mamy monarchię Finsterafiego połączoną z dyktaturą Kadafiego.
11 Października 2014, godzina 19:36
Oceniono 41 razy 17
~piękny opis postępowania...
http://naszswidwin.blog.pl/2012/11/03/630/

szczególnie ujął mnie ten fragment:

Burmistrz zamiast być strażnikiem prawa i obrońcą wartości oraz kreować postawę szczególnego szacunku do ludzi sprawujących z oddaniem swoje obowiązki, sprowadził swoje kierowanie miastem do poziomu prywatnego folwarku.
11 Października 2014, godzina 19:32
Oceniono 41 razy 17
~no nie!
To my tu mamy dyktaturę, czy demokrację?
11 Października 2014, godzina 19:23
Oceniono 45 razy 21
~gość
Podgryzają i kąsają z każdej strony /nieważne czy z prawa czy z lewa/. Przesłanie dla innych ma mieć jednoznaczny wydźwięk z władzą się nie zadziera. Władzę się kocha.
11 Października 2014, godzina 18:48
Oceniono 45 razy 21
~odp.
zbieżność nazwisk jest nieprzypadkowa, jak poczytasz i uważnie wsłuchasz się w głosy normalnych ludzi, to takich nieprzypadkowych układów odkryjesz mnóstwo.. nazwa ,,drużyna" to poprawna politycznie nazwa autentycznej chorej na władzę ,,watahy"..
11 Października 2014, godzina 18:32
Oceniono 45 razy 21
~yanosik
Nie wiedziałem, że F. tak dobrze gotuje.
Tak na poważnie, to zalecam ostrożność na forum RW. Nie umieszczają nawet delikatnych komentarzy krytykujących naszą władzunię. Czyżby przypadkowa zbieżność nazwisk-redaktor radia-Czupryniak i dyrektora w UM -Czupryniaka, czy jednak jest między nimi związek skutkujący cenzurą na forum RW ?
11 Października 2014, godzina 18:16
Oceniono 35 razy 11
~gość
Jacka Kowalika, który był twarzą i twórcą lewicy w Chojnicach kopnięto w 4 litery. Dziś on, jutro możecie to być Wy, pamiętajcie.
11 Października 2014, godzina 17:18
Oceniono 37 razy 11
~do poniżej
Hmm powiem krótko, trzeba wiedzieć kiedy odejść aby ludzie dobrze wspominali. A jak się coś nagina na siłę, to później efekty są bolesne, ostra krytyka itp sprawy. Po co świadomie fundować sobie tyle stresu? Przecież wszystkim mieszkańcom nie uda się zamknąć buzi
11 Października 2014, godzina 17:00
Oceniono 37 razy 11
~Autobiografia Finsterafiego?
Bardzo interesująca biografia francuskiego króla Ludwika XV. Chyba przypomina mi czyjś aktualny życiorys:
Ludwik był notorycznym kobieciarzem. Kobiety były, obok polowań i kuchni (sam był doskonałym kucharzem), jedną z największych jego pasji. Przez sypialnię królewską przewijały się liczne kobiety, wiele z nich (jak madame de Pompadour) wywierało znaczny wpływ na politykę Francji.

Kardynał Fleury zmarł w 1743 r. i wtedy Ludwik XV, reprezentacyjny i urodziwy 33-latek obdarzony przydomkiem „Ukochanego”, rozpoczął faktyczne rządy osobiste. Nie zaufał już żadnemu ministrowi tak, jak zmarłemu kardynałowi. Często ich zmieniał i wygrywał ich między sobą. Duży wpływ na politykę Francji w następnych latach miały królewskie metresy.

Na początkowe lata rządów osobistych Ludwika XV przypadła era dobrobytu. Życie uprzywilejowanych stało się łatwe i beztroskie. Głównym siedliskiem ostentacyjnego bogactwa, swobody obyczajów i marnotrawstwa finansowego był niewątpliwie dwór królewski. Ludwik XV utrzymywał na nim wiele swych faworyt, wśród których wyróżniała się zdecydowanie Madame de Pompadour.

Ludwik XV kontynuował tradycję pradziada, obłaskawiając arystokrację szczodrze rozdawanymi pensjami dworskimi i kościelnymi beneficjami. Zerwał z oszczędną polityką kardynała Fleury’ego i powiększył liczbę urzędników administracji. Wzrastały też wydatki na dworski przepych. Dochody państwa wprawdzie również rosły, ale nie w takim tempie, żeby zrównoważyć wydatki. Szlachta i duchowieństwo zachowały immunitety stanowe, w obronie których twardo występowały stany prowincjonalne.

Sprawami gospodarczymi Ludwik XV nie zajmował się prawie zupełnie. Pozostawiał je swym ministrom skarbu, którzy stosowali wszelkie możliwe, karkołomne niejednokrotnie, eksperymenty, aby tylko wyprowadzić budżet państwa z olbrzymiego zadłużenia, jak np. założenie pierwszego banku państwowego, emitującego papierowe pieniądze, sprzedaż akcji Kompanii Indyjskiej spółkom prywatnym, które potem zbankrutowały itp. W wyniku tych operacji narodziły się fortuny kilkuset spekulantów i zrujnowanych zostało dziesiątki tysięcy drobnych ciułaczy.

Fatalnie przedstawiała się sytuacja wewnętrzna Francji. Nie było wolności prasy i nie istniała, przynajmniej oficjalnie, publicystyka polityczna. Narastała jednak krytyka rządu królewskiego prowadzona przez parlamenty w formie wydawanych drukiem remonstracji i polemik prawniczych. Mniejsze znaczenie miały tu wydawane za granicą pisma filozofów, które były dostępne tylko wąskiemu gronu czytelników. Rząd ze swej strony nie wdawał się w polemiki z parlamentami, ograniczając swoją działalność do publikacji kolejnych edyktów.

....Ludwik .... 3 marca 1766 r. przybył z wojskiem do parlamentu paryskiego. Potępił utworzone w królestwie stowarzyszenie, które chce wynaturzyć naturalne więzy powinności w konfederację oporu. Oświadczył również, że: "Jedynie w mojej osobie mieści się suwerenna władza; tylko mnie sądy zawdzięczają swą egzystencję i autorytet; jedynie do mnie należy niezależna i niepodzielna władza ustawodawcza; cały porządek publiczny ze mnie emanuje, a prawa i interesy narodu, z którego parlamenty ośmielają się czynić odłączone od monarchy ciało, są siłą rzeczy zjednoczone w moich rękach i w nich jedynie spoczywają."

Rządy Ludwika XV, zwłaszcza ich druga część, były wielkim rozczarowaniem dla społeczeństwa. Kiedy król rozpoczynał samodzielne rządy nazywany był powszechnie „ukochanym”. Jednak lata rządów faworyt, walki koterii dworskich, nieudolni ministrowie i dowódcy przyczyniły się upadku prestiżu królewskiego. Monarchia stała się symbolem starego ładu, który postępowi myśliciele zwalczali swoimi pismami i pamfletami. U schyłku panowania Ludwika po Francji krążyła popularna karykatura, która przedstawiała króla jako zaćmione słońce, generalnego kontrolera finansów jako dziurawy worek i ministra spraw zagranicznych jako trzcinę chwiejącą się na wietrze....





11 Października 2014, godzina 16:53
Oceniono 39 razy 11
~JdArc
Dlaczego nie potrafimy powiedzieć "NIE"? Bo, aby powiedzieć "NIE" Finsterowi, trzeba mieć kręgosłup moralny i odrobinę odwagi. Bo Finster przez 20 lat, czyli cztery kadencje zabetonował aktualnie istniejący układ. Układ, który stworzył z kolesiami, by posługiwać się pieniędzmi podatników w sposób zapewniający zaspokajanie zachcianek ludzi będących u koryta. Uzależnił od siebie urzędników oraz tych wszystkich, którym dzięki nepotyzmowi załatwił pracę. Mieszkańców ma w "głębokim poważaniu", lekceważy również organizacje pozarządowe. Obciążył miasto wielomilionowym długiem i wyprzedał majątek miejski. Przyświeca mu dewiza ukuta o Ludwiku XV - "Po mnie choćby potop".
11 Października 2014, godzina 16:22
Oceniono 41 razy 15
~Do podsłuch
Chyba żartujesz?! Naprawdę takie rzeczy się tu dzieją? Czy nie ma więc na to sposobu? Czy jesteśmy skazani na takie praktyki? Dlaczego nie potrafimy powiedzieć NIE!!!
11 Października 2014, godzina 14:54
Oceniono 41 razy 17

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 3.980 4.050 DKKDKK 0.528 0.548
EUREUR 4.330 4.400 TRYTRY 0.118 0.133
CHFCHF 4.600 4.670 NOKNOK 0.307 0.328
GBPGBP 5.150 5.220 SEKSEK 0.336 0.358
Aktualizacja: 2024-11-05 15:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 4000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 3.990 4.038 DKKDKK 0.529 0.547
EUREUR 4.348 4.389 TRYTRY 0.119 0.132
CHFCHF 4.600 4.650 NOKNOK 0.308 0.327
GBPGBP 5.168 5.211 SEKSEK 0.337 0.357
Aktualizacja: 2024-11-05 15:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy obecnie prowadzone w Chojnicach inwestycje drogowe są dla Ciebie uciążliwe?



Ceny paliw2024-11-04

E95 E98 ON LPG
BP 5.99 zł 6.74 zł 6.36 zł 3.14 zł
Circle K 5.94 zł - 6.31 zł 3.1 zł
Mol Chojnice 5.99 zł - 6.36 zł 3.14 zł
MZK 5.82 zł 6.49 zł 6.2 zł 3.05 zł
Orlen 5.99 zł 6.8 zł 6.36 zł 3.14 zł
PKS 5.82 zł - 6.2 zł 3.05 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij