Koncert warszawskiej Sunnaty
13 grudnia 2014 r. odbędzie się ostatni w tym roku koncert organizowany przez wolontariuszy Samorządnego Centrum Młodzieżowego. Zagrają trzy zespoły: znana chojniczanom warszawska kapela stoner/doom metalowa SUNNATA, bytowscy metal'n'rollowcy z THE BLACK THUNDER oraz młoda ekipa z centrum młodzieżowego o nazwie BUTTERFLY WHISPER WIND.
SUNNATA (sanskryt: „pustka”/„niebyt”) , jeszcze pod nazwą Satellite Beaver, została powołana do życia w 2008 roku na fali rozwoju polskiej sceny stoner/doom. Od tamtego czasu wzięła udział w największych wydarzeniach dla tego gatunku muzyki rockowej - wliczając w to Desertfest Berlin, Days Of The Ceremony, czy Robustfest – i dzieliła estrady klubowe m.in. z Sungrazer, Karma To Burn, Suma, czy Kylesa. W 2014 ukazał się długo wyczekiwany, pełen album SUNNATA zatytułowany „Climbing the colossus”, który jest wyprawą w świat niestablinej natury dźwięku, pełnej gwałtownych zwrotów i nadmiernej ilości przesteru.
Reklama | Czytaj dalej »
THE BLACK THUNDER to zespół, w którego skład wchodzą członkowie m. in. Calm Hatchery i Deabhar. Chłopaki przeorani graniem blastów w kwietniu 2009 postanowili e-mailowo założyć r'n'rollowy zespół. Tą samą drogą powstały pierwsze kawałki i została wybrana nazwa. Po kilku pierwszych próbach w czerwcu 2009, w salce prób nagrali demo "We Are Going To Hell". Oprawą graficzną oraz projektem logo zespołu zajął się Patryk Rosicki znany z pracy m. in. z Daymares, Faust Again oraz Sunrise. Od tego czasu wydali kilka materiałów EP i grali koncerty na krajowym podwórku.
BUTTERFLY WHISPER WIND powstał w listopadzie 2013 roku, z inicjatywy trzech gitarzystów: Gonza, Uszego i Alana. Założenie zespołu to jedyny sukces przez pierwsze pół roku działalności. Brak stabilności w składzie uniemożliwiał dalszy rozwój. Pomocną dłoń wyciągnęło Centrum Młodzieżowe udostępniając miejsce do prób i sprzęt. Zmiany w składzie objęły m.in. Gonza, który decyzją reszty zespołu musiał odejść, jednak został przyjęty ponownie po paru miesiącach. Pod jego nieobecność zagraliśmy koncert z nowym perkusistą Tomaszem, który jednak z braku czasu zrezygnował z gry. Jak się okazało Uszy odkrył w sobie miłość do perkusji i wypełnił lukę po trzecim już perkusiście. Hardrockowe doświadczenia Gonza połączyły się z metalową duszą reszty zespołu tworząc mieszankę owych gatunków.
Na imprezie sprzedawane będą cegiełki o wartości 10 zł z przeznaczeniem na działalność Samorządnego Centrum Młodzieżowego w Chojnicach. Zapraszamy do Pubu Kornel w sobotę 13 grudnia 2014 r., na godzinę 20.00.
Organizację imprezy i działalność centrum młodzieżowego wspierają: Miasto Chojnice, Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach Mirosław Janowski, stowarzyszenie Rockinitiative Emsdetten e.V., Stowarzyszenie Partnerstwa Miast z Emsdetten oraz chojnickie przedsiębiorstwa.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!