Projekt na 50 dodatkowych miejsc
Na zlecenie starosty powstał projekt rozbudowy parkingu przy ul. 31 Stycznia. Zakłada on nawet 50 dodatkowych miejsc dla klientów dwóch sąsiadujących urzędów – gminy i starostwa. Póki co jest projekt i obietnica, że inwestycja będzie sfinansowana z budżetów obu samorządów. Prace miałyby ruszyć na wiosnę.
W godzinach funkcjonowania urzędów nie lada sztuką jest znalezienie wolnego miejsca. Wydaje się, że kilkadziesiąt miejsc będzie rozwiązaniem problemu. - Około 50 miejsc dojdzie. Nie wiem jeszcze, jaki będzie koszt tego powiększenia parkingu – informuje starosta Stanisław Skaja. Te znaleźć mają się w sąsiedztwie budynku wydziału geodezji, na części trawnika oraz za urzędem gminy. - Chodzi o tę skarpę za naszym budynkiem. Stamtąd byłby wyjazd na ulicę Sienkiewicza – mówi wójt Zbigniew Szczepański.
Reklama | Czytaj dalej »
Drugi z wyjazdów prowadziłby na ul. Człuchowską na końcu parkingu przy wspomnianej geodezji. - Wchodzimy w zieleń, ale tam wyleci tylko jedno małe drzewo – opisuje Szczepański. To ma usprawnić komunikację wewnątrz parkingu, ale też wiąże się ze spełnieniem wymogów bezpieczeństwa. Koszty związane z budową parkingu będą dzielone po połowie między gminą i starostwem – zapowiadają obydwaj włodarze, którzy są gospodarzami terenu.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (16)
- Komentarze Facebook (...)
16 komentarzy
Teren gdzie jest ogród botaniczny i jednorazowe drzewa to powinien być przeznaczone na zbiornik do wody.
Wywieziona ziemia torfowa z kopanych na 100 cm. alej spacerowych i terenu parkingu przy "Narzędziowcu" powinna była iść na teren po byłych zbiornikach gazowych od gazu z lat 70-tych za pogotowiem gazowym.
Aby obsadzić teren drzewami a nie rozsprzedać na osiedle parkowe jak i nie wywozić tej ziemi na teren za Ul. Aleja Brzozową na teren prywatny .
Jednym słowem należało się posłużyć pocztówkami i zdjęciami z okresu lat 1914-1920 aby odtworzyć w tym miejscu historie jak i przyrodę wolnego miasta Chojnice.
-ziemi
-zimy
-wiosny
-lata
-jesieni
Oraz miejsca pracy dla społeczeństwa dbającego o miejsca zieleni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
No cóż ale jak twierdzi ten poniżej parkingi potrzebne bo tego wymaga cywilizacja tak samo jak cywilizacja wymaga objadania sie margaryną bo margaryna mlecznaprzeciw ciązy jest skuteczna.
obserwując parking to prawie wystarczyło by tego miejsca gdyby właśnie nie te samochody które tam stoją 24 h na dobę. Taniej z pewnością wyjdzie mały remont parkingu przy geodezji i odpowiedni znak włącznie z pilnowaniem czy aby nie jest to parking całodobowy dla mieszkańców!!!
obserwując parking to prawie wystarczyło by tego miejsca gdyby właśnie nie te samochody które tam stoją 24 h na dobę. Taniej z pewnością wyjdzie mały remont parkingu przy geodezji i odpowiedni znak włącznie z pilnowaniem czy aby nie jest to parking całodobowy dla mieszkańców!!!
Dla mnie sprawy parkingów płatnych, oraz nie prawidłowego oznakowania parkingowych miejsc, jak i braku oznakowania parkingów coraz to, w większej ilości parkingów.
Oraz błędne miejsca przeznaczone na parkingi mają znaczenie.
A co za tym idzie również nieprawidłowe wlepianie mandatów przez Straż Miejską.
Chłopie tu piszemy w zupełnie innym temacie!!! Ogarnij się i szukaj sobie innej strony!
Chojniczanie! Straż miejska jest jedną z dwóch najdroższych w województwie pomorskim !!!!!!!!!!!!
Chyba dla każdego z nas bezpieczeństwo oraz schludne, przyjemne otoczenie jest sprawą pierwszej wagi. To właśnie strażnicy miejscy powołani są w celu dbałości o nasz spokój, bezpieczeństwo i porządek publiczny. Straż jest umundurowaną formacją utworzoną w celu wykonywania czynności administracyjno-porządkowych w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta.
Jesteśmy w nie aktywnych rękach strażników miejskich?
Zadania Straży Miejskiej są naprawdę nieskuteczne. Pracownicy Straży Miejskiej zobowiązani są do ochrony spokoju i porządku w miejscach publicznych, kontroli ruchu drogowego, zabezpieczenia miejsca przestępstwa, katastrofy lub wypadku, ochrony obiektów komunalnych i niesienia informacji społeczeństwu o niebezpieczeństwach czy zagrożeniach. – Do obowiązków straży należy przede wszystkim dbałość o porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta. Porządek szeroko rozumiany, bowiem powinni dopilnować harmonii zarówno w układzie komunikacyjnym, jak i ładzie pod względem czystości, bezpieczeństwa. Komendant Straży Miejskiej w Chojnicach. Po chwili dodaje: – Te zadania, które spoczywają na naszych barkach uważam, że wypełniamy możliwie jak najlepiej. – Jesteśmy wzywani do najróżniejszych interwencji. Nie ma rozgraniczeń. Zatem jeśli czujemy jakiekolwiek zagrożenie lub jesteśmy świadkami naruszenia prawa możemy z powodzeniem zgłosić się po pomoc do chojnickiej Straży Miejskiej. To co powiedział pan Rudnik to nie prawda, weźmy przykład z zajścia włamania do sklepu z gazetami itp. oraz apteki.
Straż miejska w liczbach
Jak podaje pan Tadeusz Rudnik chojnicka straż miejska liczy 27 pracowników. A jest ich już 31!!!
Niejednemu z nas zdarzyło się spotkanie „oko w oko” ze stróżem prawa. I zwykle jesteśmy zaskoczeni po bliższym kontakcie, bowiem mandat na nieprawidłowe parkowanie bywa irytujący, i to jak! Należy pamiętać, że przepisy są po to, by ich przestrzegać dlatego strażnicy nie powinni wlepiać mandatów na nie prawidłowo oznakowanych miejscach parkingowych.
Co ma tym bardziej w mieście Chojnice miejsce ,czyli wlepiane mandaty są bezprawne.
Potrzebni czy nie?
Wśród zapytanych przeze mnie Chojniczan panowały jak zawsze zmienne nastroje i podzielone głosy, według jednych straż miejska jest niezbędna, a podług drugich zupełnie zbędna czy wręcz szkodliwa. – Myślą, że to jest sztuczne stwarzanie niepotrzebnych miejsc pracy i uwłaszczenie pewnych osób. Z całą pewnością policja powinna przejąć obowiązki strażników.
a kto martwi się o petentów Urzędu Miasta, Urzędu Skarbowego lub Szkoły Nr 1 w Chojnicach, nikt się nie martwi.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!