Środa, 17 Kwietnia 2024 | Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. (aw)

Projekt na 50 dodatkowych miejsc

Starosta Skaja i wójt Szczepański z projektem rozbudowy parkingu.

Starosta Skaja i wójt Szczepański z projektem rozbudowy parkingu.

Na zlecenie starosty powstał projekt rozbudowy parkingu przy ul. 31 Stycznia. Zakłada on nawet 50 dodatkowych miejsc dla klientów dwóch sąsiadujących urzędów – gminy i starostwa. Póki co jest projekt i obietnica, że inwestycja będzie sfinansowana z budżetów obu samorządów. Prace miałyby ruszyć na wiosnę.

 

W godzinach funkcjonowania urzędów nie lada sztuką jest znalezienie wolnego miejsca. Wydaje się, że kilkadziesiąt miejsc będzie rozwiązaniem problemu. - Około 50 miejsc dojdzie. Nie wiem jeszcze, jaki będzie koszt tego powiększenia parkingu – informuje starosta Stanisław Skaja. Te znaleźć mają się w sąsiedztwie budynku wydziału geodezji, na części trawnika oraz za urzędem gminy. - Chodzi o tę skarpę za naszym budynkiem. Stamtąd byłby wyjazd na ulicę Sienkiewicza – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Reklama | Czytaj dalej »

Drugi z wyjazdów prowadziłby na ul. Człuchowską na końcu parkingu przy wspomnianej geodezji. - Wchodzimy w zieleń, ale tam wyleci tylko jedno małe drzewo – opisuje Szczepański. To ma usprawnić komunikację wewnątrz parkingu, ale też wiąże się ze spełnieniem wymogów bezpieczeństwa. Koszty związane z budową parkingu będą dzielone po połowie między gminą i starostwem – zapowiadają obydwaj włodarze, którzy są gospodarzami terenu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

16 komentarzy

~do J23
Drzewa za starostwem w latach 80. może nie były jakoś szczególnie "zadbane" (cokolwiek to znaczy), ale przede wszystkim BYŁY... Teraz tam jest łysawo. Teren po POLSPORCIE to teren zielony?! ;-) Nie kpij, tam jest LIDL, parking, Cynamon i trochę gruzowiska zakrzaczonego pomiędzy. Drzew tam za dużo nie ma. Teren po zakładach meblowych?! Samo gruzowisko. Skrawek dawnego sadu przy starym szpitalu?! Zostało kilka drzew (też pewnie urzędasy parking planują po cichu)... Jest z zielenią bieda, wielka bieda. Miasto nam się betonuje.
23 Stycznia 2015, godzina 17:59
Oceniono 2 razy 2
~"OGRODNIK"
Tereny przecież z zielenią miejską którą ma Park Tysiąclecia zostały przez projektanta i obecna władzę źle zagospodarowane.
Teren gdzie jest ogród botaniczny i jednorazowe drzewa to powinien być przeznaczone na zbiornik do wody.
Wywieziona ziemia torfowa z kopanych na 100 cm. alej spacerowych i terenu parkingu przy "Narzędziowcu" powinna była iść na teren po byłych zbiornikach gazowych od gazu z lat 70-tych za pogotowiem gazowym.
Aby obsadzić teren drzewami a nie rozsprzedać na osiedle parkowe jak i nie wywozić tej ziemi na teren za Ul. Aleja Brzozową na teren prywatny .
Jednym słowem należało się posłużyć pocztówkami i zdjęciami z okresu lat 1914-1920 aby odtworzyć w tym miejscu historie jak i przyrodę wolnego miasta Chojnice.
23 Stycznia 2015, godzina 14:49
Oceniono 5 razy 5
~"OGRODNIK"
Kto to widział żeby tereny na aleje spacerowe w Park Tysiąclecia były kopane na głębokość 100 cm. i tereny zalewowe w Parku 1000-lecia przeznaczone na parkingi samochodowe. Oraz pieniądze na melioracje wodną to na mostki z garbami przeznaczane . A miejsca przyrody która nie da się okłamać nie odtwarzane ze względu chociażby na aury pogodowe, oraz w szerszym znaczeniu na dni:
-ziemi
-zimy
-wiosny
-lata
-jesieni
Oraz miejsca pracy dla społeczeństwa dbającego o miejsca zieleni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
23 Stycznia 2015, godzina 14:09
Oceniono 8 razy 6
~32jeden
Zieleń jaka była taka była ale była.Lepsza taka niż beton który tlenu, zapachu, tego niepowtarzalnego latem chłodu nie dostarczy.Betony też nie wchłoną nadmiaru wód opadowych. Zabetonowane miasta to już problem.
No cóż ale jak twierdzi ten poniżej parkingi potrzebne bo tego wymaga cywilizacja tak samo jak cywilizacja wymaga objadania sie margaryną bo margaryna mlecznaprzeciw ciązy jest skuteczna.
23 Stycznia 2015, godzina 13:48
Oceniono 5 razy 3
~"OGRODNIK"
Zieleń w Chojnicach coraz to bardziej przegrywa, w zasadzie miasto nie prowadzi ogrodnictwa zrównoważonego z przyrodą. Miejsca zieleni miejskiej są nie prawidłowo pielęgnowane, zagospodarowywane oraz rozsprzedawane w drobny mak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
23 Stycznia 2015, godzina 13:36
Oceniono 5 razy 5
~jotdwatrzy
Zieleń raz przegrywa, raz wygrywa. Jak chodziłeś do "siódemki" to drzewa za starostwem na pewno nie były zadbane. Bo kto miałby wtedy o nie dbać? Zieleń wygrywa np. tam gdzie kiedyś był tartak w Chojnicach. Dziś tam jest zieleń. Tam gdzie była stocznia jachtowa też jest zieleń. Gdzie był zbiornik gazu i w wielu podobnych miejscach. Gdzie była fabryka mebli też za chwilę będzie zieleń. Parkingi są potrzebne, taka jest cena rozwoju cywilizacyjnego, czy to się komuś podoba czy nie.
23 Stycznia 2015, godzina 13:16
Oceniono 4 razy -2
~zieleń przegrywa
Pamiętam jak chodziłem do podstawówki jeszcze, do "siódemki", to tam gdzie teraz jest parking przy Człuchowskiej - były kwietniki i drzewa, w parku za starostwem było więcej drzew i były zadbane. Było zielono. Teraz bruki beton wszędzie. I jeszcze więcej betonu ma być. To ślepa uliczka. Tam przy Chojniczance, gdzie stoi ta droga toaleta automatyczna, też kiedyś był ogródek jordanowski. W Parku Tysiąclecia też nie było parkingów - tylko więcej zieleni. I jak te zmiany na przestrzeni lat mają się do hasła "Chojnice - miasto ogród"? Nijak niestety...
23 Stycznia 2015, godzina 11:05
Oceniono 7 razy 5
~xyz
Ten parking potrzebuje małej modyfikacji ale nie na jakąś straszną kwotę ( co się Panowie tak szybko garną do tego remontu????) głównym problemem to jest parkowanie mieszkańców sąsiednich bloków!!! Przecież mają swoje posesje i tam powinno się im zapewnić miejsca na samochód!!!!
obserwując parking to prawie wystarczyło by tego miejsca gdyby właśnie nie te samochody które tam stoją 24 h na dobę. Taniej z pewnością wyjdzie mały remont parkingu przy geodezji i odpowiedni znak włącznie z pilnowaniem czy aby nie jest to parking całodobowy dla mieszkańców!!!
23 Stycznia 2015, godzina 08:22
Oceniono 4 razy 4
~xyz
Ten parking potrzebuje małej modyfikacji ale nie na jakąś straszną kwotę ( co się Panowie tak szybko garną do tego remontu????) głównym problemem to jest parkowanie mieszkańców sąsiednich bloków!!! Przecież mają swoje posesje i tam powinno się im zapewnić miejsca na samochód!!!!
obserwując parking to prawie wystarczyło by tego miejsca gdyby właśnie nie te samochody które tam stoją 24 h na dobę. Taniej z pewnością wyjdzie mały remont parkingu przy geodezji i odpowiedni znak włącznie z pilnowaniem czy aby nie jest to parking całodobowy dla mieszkańców!!!
23 Stycznia 2015, godzina 08:15
Oceniono 6 razy 6
~Marcin Dobaj
EMIL z 22 Stycznia 2015, godziny 16:40

Dla mnie sprawy parkingów płatnych, oraz nie prawidłowego oznakowania parkingowych miejsc, jak i braku oznakowania parkingów coraz to, w większej ilości parkingów.

Oraz błędne miejsca przeznaczone na parkingi mają znaczenie.

A co za tym idzie również nieprawidłowe wlepianie mandatów przez Straż Miejską.
22 Stycznia 2015, godzina 16:53
Oceniono 18 razy 2
~EMIL
Do Marcina Dobaja.
Chłopie tu piszemy w zupełnie innym temacie!!! Ogarnij się i szukaj sobie innej strony!
22 Stycznia 2015, godzina 16:40
Oceniono 14 razy -2
~50 miejsc nie rozwiaze problemu
To pracownicy Starostwa i Gminy beda miec dodatkowe 50 miejsc parkingowych najlepiej zamknac ten parking szlabanem i dac kazdemu urzednikow pilota do otwierania parkingu
22 Stycznia 2015, godzina 14:59
Oceniono 15 razy -1
~Marcin Dobaj
Czy w Chojnicach jest potrzebna straż miejska?

Chojniczanie! Straż miejska jest jedną z dwóch najdroższych w województwie pomorskim !!!!!!!!!!!!

Chyba dla każdego z nas bezpieczeństwo oraz schludne, przyjemne otoczenie jest sprawą pierwszej wagi. To właśnie strażnicy miejscy powołani są w celu dbałości o nasz spokój, bezpieczeństwo i porządek publiczny. Straż jest umundurowaną formacją utworzoną w celu wykonywania czynności administracyjno-porządkowych w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta.

Jesteśmy w nie aktywnych rękach strażników miejskich?

Zadania Straży Miejskiej są naprawdę nieskuteczne. Pracownicy Straży Miejskiej zobowiązani są do ochrony spokoju i porządku w miejscach publicznych, kontroli ruchu drogowego, zabezpieczenia miejsca przestępstwa, katastrofy lub wypadku, ochrony obiektów komunalnych i niesienia informacji społeczeństwu o niebezpieczeństwach czy zagrożeniach. – Do obowiązków straży należy przede wszystkim dbałość o porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta. Porządek szeroko rozumiany, bowiem powinni dopilnować harmonii zarówno w układzie komunikacyjnym, jak i ładzie pod względem czystości, bezpieczeństwa. Komendant Straży Miejskiej w Chojnicach. Po chwili dodaje: – Te zadania, które spoczywają na naszych barkach uważam, że wypełniamy możliwie jak najlepiej. – Jesteśmy wzywani do najróżniejszych interwencji. Nie ma rozgraniczeń. Zatem jeśli czujemy jakiekolwiek zagrożenie lub jesteśmy świadkami naruszenia prawa możemy z powodzeniem zgłosić się po pomoc do chojnickiej Straży Miejskiej. To co powiedział pan Rudnik to nie prawda, weźmy przykład z zajścia włamania do sklepu z gazetami itp. oraz apteki.

Straż miejska w liczbach

Jak podaje pan Tadeusz Rudnik chojnicka straż miejska liczy 27 pracowników. A jest ich już 31!!!

Niejednemu z nas zdarzyło się spotkanie „oko w oko” ze stróżem prawa. I zwykle jesteśmy zaskoczeni po bliższym kontakcie, bowiem mandat na nieprawidłowe parkowanie bywa irytujący, i to jak! Należy pamiętać, że przepisy są po to, by ich przestrzegać dlatego strażnicy nie powinni wlepiać mandatów na nie prawidłowo oznakowanych miejscach parkingowych.
Co ma tym bardziej w mieście Chojnice miejsce ,czyli wlepiane mandaty są bezprawne.

Potrzebni czy nie?

Wśród zapytanych przeze mnie Chojniczan panowały jak zawsze zmienne nastroje i podzielone głosy, według jednych straż miejska jest niezbędna, a podług drugich zupełnie zbędna czy wręcz szkodliwa. – Myślą, że to jest sztuczne stwarzanie niepotrzebnych miejsc pracy i uwłaszczenie pewnych osób. Z całą pewnością policja powinna przejąć obowiązki strażników.
22 Stycznia 2015, godzina 14:55
Oceniono 25 razy -5
~~~
chwileczkę!
a kto martwi się o petentów Urzędu Miasta, Urzędu Skarbowego lub Szkoły Nr 1 w Chojnicach, nikt się nie martwi.
22 Stycznia 2015, godzina 14:49
Oceniono 9 razy 3
~petent
Wreszcie!
22 Stycznia 2015, godzina 13:58
Oceniono 13 razy -7

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 405.00 413.00 DKKDKK 50.90 53.80
EUREUR 432.00 440.00 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 444.00 454.00 NOKNOK 32.10 34.00
GBPGBP 505.00 513.00 SEKSEK 36.50 37.50
Aktualizacja: 2024-04-16 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 408.75 412.70 DKKDKK 51.00 53.70
EUREUR 434.29 438.08 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 447.57 453.96 NOKNOK 32.20 33.90
GBPGBP 508.15 513.00 SEKSEK 36.60 37.40
Aktualizacja: 2024-04-16 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-16

E95 E98 ON LPG
BP 6.79 zł 7.49 zł 6.91 zł 2.75 zł
Circle K 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.91 zł 2.72 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.79 zł 7.49 zł 6.94 zł 2.72 zł
PKS 6.74 zł - 6.88 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij