Hostel przy Strzeleckiej?
Miejscy radni z ugrupowania burmistrza proponują, by przy Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej powstał hostel dla ofiar przemocy w rodzinie.
Taki funkcjonuje w Chojnicach od kilku lat pod egidą OPR w kamienicy przy ul. Piłsudskiego. Szesnastu radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem, argumentuje, że przeniesienie go pod ten sam adres, co ośrodek, usprawni działanie i obniży koszty. Dotychczasowe schronienie dla kobiet i dzieci będących ofiarami przemocy jest w zasobach ZGM, a ośrodek płaci comiesięczny czynsz. Inicjatorzy wnioskują o zlecenie projektu.
Pomysłodawczynią jest radna Maria Błoniarz-Górna, która jeszcze przed wyborami mówiła o nim w rozmowie z naszą reporterką. - Dzięki połączeniu hostelu z ośrodkiem ten ostatni działałby 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Do tego telefon zaufania i w jednym miejscu mamy kompleksową pomoc – argumentuje radna Klubu 2018.
Reklama | Czytaj dalej »
W miejskim budżecie takiej inwestycji na razie nie przewidziano. - Istnieje niebezpieczeństwo, że zaprojektujemy i nie dostaniemy pieniędzy unijnych, a bez nich nie będzie szansy wybudować – w odpowiedzi na wniosek radni usłyszeli od burmistrza. Ten przypomniał o dyskomfortowej dla niego sytuacji, gdy za projekt Balturium miasto zapłaciło 580 tys. zł, a cały czas nie udaje się pozyskać środków zewnętrznych na budowę centrum kultury. Dlatego kompromisowym i bezpiecznym wyjściem ma być na początek wykonanie koncepcji. - Widzę możliwość, by wykorzystać potencjał architekta miejskiego. Projekt trzeba będzie już zlecić i tu będą koszty, ale będziemy próbowali je minimalizować – zapowiedział Arseniusz Finster. Zdaniem włodarza z punktu widzenia logistycznego umiejscowienie placówek pomocowych w jednym miejscu jest jak najbardziej uzasadnione.
Maria Błoniarz-Górna znalazła już lokalizację. - Mamy olbrzymi parking po lewej stronie ośrodka, który nie jest wykorzystywany. Hostel można by dobudować do ośrodka. Myślę o co najmniej czterech pokojach z łazienką i kuchnią plus dyżurka dla pracownika – opisuje radna. - To moje marzenie – dodaje. Poza środkami zewnętrznymi inwestycja mogłaby zostać sfinansowana z tzw. kapslowego, czyli opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (6)
- Komentarze Facebook (...)
6 komentarzy
chore przepisy - w krajach wysokorozwiniętych agresywny facet jest wywożony z domu z zakazem zbliżania się, choćby spał pod mostem, kobieta jest górą i ma większe prawa,
ale skoro takie chore prawo - dać tym biednym kobietom i tym biednym dzieciom wszystko, co najlepsze!!!
W rozmowie z nami pastor zielonoświątkowców potwierdza, że kupno lokalu z 60-procentową zniżką jest tematem rozmów z włodarzem Chojnic. Zazncza również, że Stowarzyszenie Chrześcijańskie Dobroczynność, będące agendą kościoła, prowadzi hostel w Chojnicach od 10 lat, zaś we Wielu schronisko dla bezdomnych. - W umowie użyczenia z 2013 r. widniał zapis, który mówił o tym, żeby prowadzić działalność resocjalizacyjną. W związku z tym hostel readaptacji społecznej wpisuje się w taką działalność - mówi pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Chojnicach. Na chwilę obecną w hostelu przebywa dziewięć osób. Maksimum to dwanaście...
A na dopłate do Parku wodnego że miasto płaci roczny czynsz sięgający 2.3 miliona zł.
Oraz na inne niedochodowe rzeczy pieniądze bezmyślnie wydają .
Niegospodarność burmistrza i jego nierentownej rady to widać że ma miejsce.
A namientni , łatwo wierni wierzą burmistrzowi .
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!