Czwartek, 23 Maja 2024 | Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. arch.

Empatia według urzędników

- Napisałem wniosek do dyrektora generalnego urzędu z prośbą o udostępnienie samochodu straży miejskiej, ponieważ chciałem przewieźć mojego prywatnego psa, owczarka niemieckiego, do lecznicy. Napisałem, zapłaciłem za samochód - pochwalił się na jednej z konferencji burmistrz Arseniusz Finster, zarzucając jednocześnie brak empatii dziennikarkom pytającym m.in. o to, czy chojniczanie mogą skorzystać z takiej usługi i w jaki sposób takowa jest wyceniania.


Włodarz miasta zasiadł za kierownicą radiowozu 15 stycznia. br. - Wniosek wpłynął bodajże dzień wcześniej bądź tego samego dnia i został rozpatrzony - sięgał pamięcią komendant straży miejskiej. Za kurs na trasie Truskawkowa - Pocztowa - Truskawkowa burmistrz zapłacił 5,14 zł. - Człowiek podchodzi do mnie i mówi: Pan wykorzystuje samochód służbowy do celów prywatnych. Nie, proszę pana. Wynająłem, zapłaciłem, zrobiłem - przytoczył sytuację z tamtego dnia Arseniusz Finster i jednocześnie zaznaczył, że w podobnej sytuacji obywatele Chojnic mogą również liczyć na przychylność magistratu. - Moi strażnicy nawet bezpłatnie zawiozą ciężko chore zwierze i wielokrotnie to robiliśmy obywatelom tego miasta - mówił burmistrz.

Reklama | Czytaj dalej »

Fragment nagrania z konferencji prasowej w dn. 23 stycznia

Konferencja prasowa- My w tym zakresie usług nie świadczymy. Chyba, że osoba formalnie z taką prośbą wystąpi i burmistrz ją rozważy i nam poleci. My nie mamy tego w zakresie obowiązków - poinformował komendant straży miejskiej Tadeusz Rudnik, zaznaczając jednocześnie, że starszej osobie ze schorowanym zwierzęciem nie miałby serca odmówić. - Nie licząc telefonu dwa dni temu z podobną prośbą, żaden formalny wniosek od mieszkańców z wyjątkiem burmistrza nie wpłynął - powiedział komendant.
W całej sytuacji nic dziwnego nie widzi. W końcu wielu pracodawców udostępnia swoim pracownikom środki transportu czy też inne rzeczy. - Czym innym jest użyczenie burmistrzowi pojazdu służbowego, którego burmistrz jest też dysponentem. My jesteśmy urzędnikami, tak jak burmistrz, a czym innym jest zawnioskowanie do burmistrza o użyczenie transportu z obsługą. Z kierowcą, klatką, którą dysponujemy do przewozu psów - tłumaczył Rudnik.

Nasz Czytelnik, autor telefonu do straży miejskiej przed dwoma dniami, o dostępności usługi dla wszystkich przekonany nie jest. - Najpierw usłyszałem od pana komendanta, że jeżdżą taksówki i że są inne instytucje, które mogłyby mi pomóc, i że to nie jest zadanie straży. Poinformowano mnie także, że mogę złożyć pisemny wniosek w tej sprawie do burmistrza i jeśli zostanie pozytywnie rozpatrzony transportu mi udzielą. Nie udało mi się dowiedzieć, jaki jest koszt, bo straż nie ustala cen - relacjonował mieszkaniec Chojnic. Ciekawe czy Arseniusz Finster szukał innych możliwości transportu dla swego chorego czworonoga, zanim skorzystał z radiowozu straży miejskiej? W końcu na biednego nie trafiło. Czy też zastosowanie tu znalazła empatia urzędnika do urzędnika?

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~Marcin Dobaj
Do zadań dyrektora generalnego Urzędu należy zapewnienie sprawnego funkcjonowania urzędu, a w szczególności m. in.:

- nadzór nad organizacją pracy urzędu,

- pełnienie funkcji kierownika urzędu w razie nieobecności burmistrza i zastępców (regulamin organizacyjny urzędu).

Dyrektor jest bardzo dobrze opłacanym urzędnikiem.
W 2011 roku zarobił w UM 164 878 zł, a w 2012 osiągnął 159 266,60 zł.
Miesięcznie wychodzi ponad 13200 zł.
Do tego dochodzi 4200 rocznie z Zakładu Zagospodarowania Odpadów i zlecenia z Krajowego Biura Wyborczego.
Każdy pracownik samorządowy ślubuje wykonywać sumiennie powierzone Mu zadania (Ustawa o pracownikach samorządowych).
Z oświadczenia majątkowego p. dyrektora wynika, że posiada dochody z Kancelarii Radcy Prawnego, w której osiąga dochody 36 480 złotych rocznie.
Sąd wyznacza terminy, którym podporządkowuje się p. dyrektor.
Stąd można wnioskować, że p. dyrektor organizuje sobie pracę w urzędzie pod potrzeby kancelarii radcy prawnego.
W moim odczuciu od pracownika samorządowego należy oczekiwać, aby do takich sytuacji nie dochodziło.
Przecież Sądy i Urząd pracują w tych samych godzinach.
Czy można sobie wyobrazić chirurga (zbieżność przypadkowa) przerywającego operację, bo udaje się do innej pracy, a następnie kończącego rozpoczęte dzieło? Nie, nie można.
Tak samo musi być z wysokim urzędnikiem samorządowym.
Po prostu musi zrezygnować z jednego zajęcia.

Osobiście sugerowałbym rezygnację ze stanowiska w urzędzie.

Inną sprawą jest podejście p. dyrektora do swoich obowiązków.
Do obowiązków pracownika samorządowego należy w szczególności zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami (ustawa o pracownikach samorządowych).
Przez 20 lat nie doświadczyłem żadnej życzliwości ze strony p. dyrektora i nic nie wskazuje, by to się miało zmienić.
Całe szczęście, że wspólnota samorządowa może zmienić osobę na stanowisku dyrektora. Czego sobie i mieszkańcom serdecznie życzę
13 Lutego 2015, godzina 17:15
Oceniono 9 razy 1
~i kolejna ciekawostka
z artykułu Zapadł wyrok w sprawie rozbojów""" Julian W., syn chojnickiego prawnika, odpowiadał przed sądem za pomocnictwo w jednym z rozbojów. Sąd uznał go winnym i skazał na rok i cztery miesiące pozbawienia wolności, ale karę zawiesił na cztery lata. Jak informuje Danuta Jastrzębska, rzecznik prasowy słupskiego sądu, o warunkowe zawieszenie wykonania kary wobec wszystkich oskarżonych wnioskował wczoraj prokurator. - W toku postępowania po szczegółowym postępowaniu ustalono, że są pozytywne prognozy co do zachowania tych młodych sprawców. Przeprowadzono kolejne wywiady środowiskowe i ustalono, że od czasu tych zdarzeń po opuszczeniu aresztu zachowują się w sposób, który daje gwarancję, że będą przestrzegać porządku prawnego – informuje.

Dodatkowo sąd skorzystał z instytucji nadzwyczajnego złagodzenia kary wobec winnego pomocnictwa. Powołał się przy tym na to, że Julian W. angażuje się w działalność charytatywną, pracuje jako wolontariusz i zajmuje się osobami chorymi.

Praca charytatywna, dobre sobie.... W dodatku Julian W. jest wiadomo synem jakiego prawnika.
13 Lutego 2015, godzina 15:10
Oceniono 12 razy 8
~oburzony
Kolejna farsa to mieszkanie od ręki dla bogatego krewnego. Ludzie z Chojnic latami czekają na mieszkania, a tu proszę jak zawsze sprawa załatwiona od ręki. Uczciwość nakazywałaby sprzedać jedno i kupić drugie, a nie jedno zapisać krewniakowi, a drugie otrzymać.
13 Lutego 2015, godzina 13:44
Oceniono 18 razy 12
~Marcin Dobaj
Drodzy mieszkańcy mówiłem, że w Chojnicach nie jest potrzebna straż miejska!!!!!!!!!!!!!!!!


Chojniczanie! Straż miejska jest jedną z dwóch najdroższych w województwie pomorskim !!!!!!!!!!!!


Jesteśmy w nie aktywnych rękach strażników miejskich?

Zadania Straży Miejskiej są naprawdę nieskuteczne. Pracownicy Straży Miejskiej zobowiązani są do ochrony spokoju i porządku w miejscach publicznych, kontroli ruchu drogowego, zabezpieczenia miejsca przestępstwa, katastrofy lub wypadku, ochrony obiektów komunalnych i niesienia informacji społeczeństwu o niebezpieczeństwach czy zagrożeniach.

– Do obowiązków straży należy przede wszystkim dbałość o porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta.
Porządek szeroko rozumiany, bowiem powinni dopilnować harmonii zarówno w układzie komunikacyjnym, jak i ładzie pod względem czystości, bezpieczeństwa.

Komendant Straży Miejskiej w Chojnicach twierdzi że: – Te zadania, które spoczywają na strażnikach miejskich uważa, że wypełniane są możliwie jak najlepiej.

– Jesteśmy wzywani do najróżniejszych interwencji. Nie ma rozgraniczeń.

Zatem jeśli czujemy jakiekolwiek zagrożenie lub jesteśmy świadkami naruszenia prawa możemy z powodzeniem zgłosić się po pomoc do chojnickiej Straży Miejskiej.

To co powiedział pan Rudnik to nie prawda, weźmy przykład z zajścia włamania do:
- sklepu z gazetami

- apteki na Ul. Bytowskiej

- demolowania słupów od lamp na Ul. Bytowskiej

A tu następnie - Napisanie wniosku przez burmistrza Chojnic do dyrektora generalnego urzędu miasta, Roberta Wajlonisa jako prawej rączki Arseniusza Finstera z prośbą o udostępnienie samochodu straży miejskiej, ponieważ chciał przewieźć swojego prywatnego psa, owczarka niemieckiego, do lecznicy.

Napisał, zapłacił za samochód - pochwalił się na jednej z konferencji burmistrz Arseniusz Finster,

W zasadzie powinien był zadzwonić po weterynarza aby przyjechał na Ul. Truskawkową do prywatnego psa, owczarka niemieckiego , bo weterynarze przyjeżdżają do zwierząt !!!

Straż miejska w liczbach:

Jak podaje pan Tadeusz Rudnik chojnicka straż miejska liczy 27 pracowników. A jest ich już 31!!!

Niejednemu z nas zdarzyło się spotkanie „oko w oko” ze stróżem prawa.

I zwykle jesteśmy zaskoczeni po bliższym kontakcie, bowiem mandat na nieprawidłowe parkowanie bywa irytujący, i to jak! Należy pamiętać, że przepisy są po to, by ich przestrzegać dlatego strażnicy nie powinni wlepiać mandatów na nie prawidłowo oznakowanych miejscach parkingowych.

Co ma tym bardziej w mieście Chojnice miejsce ,czyli wlepiane mandaty są bezprawne.

Oraz używanie SM przez burmistrza jako posłusznych strażników nie na potrzeby mieszkańcom a sobie samemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13 Lutego 2015, godzina 12:57
Oceniono 20 razy 8
~uwaga
napisał do ...patologicznego tatusia? dlaczego on tam jeszcze pracuje????
13 Lutego 2015, godzina 09:47
Oceniono 9 razy 3
~gosc
Hmm, ciekawe co na to sanepid.
13 Lutego 2015, godzina 07:28
Oceniono 11 razy 1
~wilczur burmistra
byłem dobry póki byłem młody i ładny..chwalił się mną i podziwiał, a teraz? ech..zero empatii, wymienia wszystkio dookoła na modele o nowszym przebiegu
12 Lutego 2015, godzina 13:56
Oceniono 40 razy 16
~nieśmiały parafianin
W czasie tłumaczenia się z użycia samochodu straży miejskiej burmistrz nie nadmienił nic czy wizyta u weterynarza dała jakieś efekty.

Czy owczarek burmistrza ma się lepiej?
Współczuję Arkowi jeżeli weterynarz nie był już w stanie pomóc by poprawić stan zdrowia jego psa.

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec Chojnic
niesmialy.parafianin@mail.ru
11 Lutego 2015, godzina 21:55
Oceniono 54 razy 20
~dlaczego weterynarz nie przyjechał na ulicę Truskawkową do psa...
Przecież mógł psowi zmówić wizytę domową weterynarza, dlaczego jechał do weterynarza, po co...BALBINA.
11 Lutego 2015, godzina 21:23
Oceniono 51 razy 9
~telemaniak
Cała Polska ogląda w tv serial Ranczo. My, chojniczanie mamy swój własny) cyrki lepsze niz w tv.
11 Lutego 2015, godzina 20:06
Oceniono 47 razy 9
~lewy
Finster robi co chce, zawsze uzasadnia swoje działania (mniej lub bardziej bezczelnie i bezsensownie). Chojniczanie przechodzą nad jego wyczynami do porządku dziennego, co za miasto! Na taczce powinien z Ratusza wyjechać ten pan.
11 Lutego 2015, godzina 19:39
Oceniono 47 razy 9
~chojniczanin
Mam pytanie, czy radiowóz przeznaczony do przewozu osób może przewozić chore zwierzęta i czy został poddany po tym kursie dezynfekcji. Przewożone zwierze z pewnością było chore. A tak na marginesie to do przewozu zwierząt odpowiedni pojazd ma schronisko dla zwierząt.
11 Lutego 2015, godzina 19:26
Oceniono 42 razy 0
~ETM CICHO BĄDŹ CO SIĘ CZEPIATA...
...MAM PYTANKO A KTO ZAPŁACIŁ ZA DOJAZD NA ULICĘ TRUSKAWKOWĄ SAMOCHODU STRAŻY MIEJSKIEJ I KTO ZAPŁACIŁ ZA DROGĘ POWROTNĄ SAMOCHODU STRAŻY MIEJSKIEJ Z ULICY TRUSKAWKOWEJ NO IL ILE TO KOSZTOWAŁO....ARUŚ CZARUŚ.
11 Lutego 2015, godzina 19:09
Oceniono 58 razy 14
~jotdwatrzy
Burmistrz osobiście "zasiadł za kierownicą radiowozu"? A czy ma odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi? A może zlekceważył obowiązujące prawo?
11 Lutego 2015, godzina 18:56
Oceniono 46 razy 2
~xz
Ludzie bur...... siedzą i minusują jakby nie mieli co innego do roboty. Prawda w oczy kole ale takie minusowanie nic nie da. Jest to oznaka słabości i pokazanie jak fakt prawy dławi. Po prostu trzeba wziąć się do pracy i pokazać że się zasługuje na tytuł i stanowisko. Nie myśleć o sobie i swojej rodzince bo są ludzie którzy bardziej potrzebują pomocy.
11 Lutego 2015, godzina 17:49
Oceniono 42 razy -2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 402.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 424.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 426.00 436.00 NOKNOK 30.10 33.70
GBPGBP 497.00 505.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-23 10:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.08 397.61 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 425.93 429.94 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 428.84 434.04 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 499.08 504.34 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-23 10:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-22

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.84 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij