Deklaracja czeka na spełnienie
W 2008 roku burmistrz zadeklarował likwidację barier architektonicznych, m.in. w Gimnazjum nr 1. Temat barier w szkołach, gdzie są klasy integracyjne, powrócił niedawno na komisji edukacji, bo jest jeszcze sporo do zrobienia. W tej kadencji burmistrz obiecał wreszcie zająć się wspomnianym gimnazjum.
Nauczycielka i jednocześnie radna Marzenna Osowicka apelowała, by gimnazjum przy Młodzieżowej wreszcie doczekało się windy dla osób niepełnosprawnych. - Podjazd jest z tyłu szkoły i na dolnym poziomie są sale integracyjne, ale jeśli uczniowie chcieliby się dostać choćby do stołówki, biblioteki czy świetlicy do pokonania są dwa ciągi schodów. Na dobrą sprawę uczniowie są więc odizolowani – opisuje Osowicka. - Czy tak ma wyglądać integracja? - pyta retorycznie.
Reklama | Czytaj dalej »
Nauczycielka przypomina deklarację burmistrza, którą podpisał podczas jednej debat z cyklu „Masz wybór, masz głos”, organizowanej w 2008 roku przez Fundację Fuhrmanna. W dokumencie jako jeden z trzech punktów dotyczących likwidacji barier architektonicznych znalazła się poprawa dostępności dla osób niepełnosprawnych w Gimnazjum nr 1. Arseniusz Finster przyznaje, że tylko tego punktu nie udało się zrealizować, ale za to... szkoła w bliskim sąsiedztwie, czyli „piątka” ma windę w klatce schodowej, którą dobudowano w czasie remontu przed dwoma laty. - Jeszcze wcześniej robiliśmy termomodernizację gimanazjum, ale temat wind nam się nie zmieścił. Natomiast pani dyrektor Henszke z panem architektem Kuflem mają koncepcję windy zewnętrznej i to jest temat, który możemy wziąć. Ja myślę, że w tej kadencji jesteśmy w stanie go zrobić – mówi Finster. Według włodarza koszty mogą wynieść nawet w granicach pół miliona, ale na pewno urzędnicy będą musieli postarać się o wsparcie z PFRON-u. Nie chce też żadnych półśrodków, a kompleksowe i komfortowe rozwiązanie dla uczniów, którzy samodzielnie będą mogli przemieszczać się po wszystkich poziomach.
- Trzymam za słowo. Tym bardziej, że pamiętam jeszcze obietnicę burmistrza z 2008 roku - mówi radna Marzenna Osowicka. Wywiązał się z dwóch z trzech punktów w deklaracji – podjazdu do sceny w fosie i budowy toalety bez barier. Ostatnia z inwestycji była kosztowna, a mimo to zdarzają się awarie supertoalety...
Fotorelacja z debaty obywatelskiej zorganizowanej w maju 2008 roku
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (3)
- Komentarze Facebook (...)
3 komentarze
wpis burmistrza - strona umarła 23 grudnia - tak tak wyborcy mam już was w dupie
Szanowni Chojniczanie!
Pochopne wydają się słowa, że pojawiłem się facebook.com, tylko na czas kampanii wyborczej. Nadal zamierzam prowadzić z Wami dialog na tym internetowym forum. Jestem mile zaskoczony Państwa pytaniami, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Większość z nich była bardzo merytoryczna i z wielką przyjemnością na nie odpowiadałem.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!