Szlachetni goście przybliżyli tradycję
Stowarzyszenie "Dworek Polski" gościło wczoraj (24.04) z lekcją patriotyczną u "Wesołych Przedszkolaków". Powodem zbliżające się święto Konstytucji 3 Maja.
Czy to szabla i wąsy szlachcica, uroda przybyłych dam, a może wydobywająca się z akordeonu muzyka oczarowała wczoraj Zuchy? Trudno stwierdzić. Jedno jest pewne, wychowawczyni ledwo poznawała swoją grupę. - To straszne gaduły, a siedzą jak zaczarowani - mówiła Wioletta Siudzińska. Dorośli uczestnicy spotkania byli pod nie mniejszym wrażeniem.
Członkowie "Dworku Polskiego" w szlacheckich i krakowskich strojach przedstawili dzieciom narodowe symbole: biało-czerwoną flagę, orzełka w koronie, pierwszą w Europie Konstytucję 3 Maja, Mazurka Dąbrowskiego oraz kontusz szlachecki. O jego elementach opowiedział Tomasz Ciszewski. Ku uciesze dzieci w obieg poszła rogatywka i hajdawery. Najmłodsi zobaczyli też szablę szlachcica i dowiedzieli się, że ten w ważnych dla siebie chwilach podkręcał wąsy. Bogdan Węgliński pozwolił nawet sprawdzić prawdziwość swoich. Fragmentem "Pana Tadeusza" zgromadzonych uraczył Kamil Więcławek. Jarek Kuklewski wygrywał na akordeonie narodowe tańce, a Anna Piekarska poprowadziła naukę krakowiaka. - Drugi raz krakowiaka będziemy uczyć dzieci w fosie 3 maja, w specjalnym bloku o godz. 12.00 - zapowiedziała prezes stowarzyszenia.
Reklama | Czytaj dalej »
- Jako stowarzyszenie staramy się przekazywać tradycję związaną ze świętami narodowymi. W przedszkolach również uczczą święto Konstytucji 3 Maja, dlatego chcieliśmy je urozmaicić ciekawymi strojami, tańcem i muzyką, tak aby dzieci w przyjemny sposób mogły poznać tradycję - podsumowała projekt Anna Piekarska. - W planach mieliśmy wizytę w dwóch przedszkolach, ale pójdziemy wszędzie, gdzie nas zaproszą - dodała prezes. - Byliście u nas pierwszy raz, ale mamy nadzieję, że nie ostatni - mówiła wychowawczyni Zuchów dziękując gościom za wizytę. Ci przez najmłodszych nazwani zostali szlachetnymi.
W lekcji patriotycznej udział wzięli także Marianna Majer, Jakub Więcławek i Anna Wiśniewska.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)


USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



ZwiÄ…zki i pracodawcy domagajÄ… siÄ™...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane sÄ… dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!