Piątek, 21 Czerwca 2024 | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa chojnice24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Krzysztof Różycki

120 lat OSP Charzykowy

W sobotę (18.07) odbyła się uroczystość z okazji 120-lecia OSP Charzykowy. Z tej okazji odznaczono wyróżniających się druhny i druhów, a charzykowska jednostka otrzymała Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Charzykowska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została zawiązana w 1895 roku na mocy zarządzenia władz pruskich. Jednostka przetrwała czasowe zawieruchy i po drugiej wojnie światowej wznowiła działalność pod wodzą prezesa Jana Gierszewskiego i naczelnika Konrada Kroplewskiego, którzy stanęli na czele nowo utworzonego zarządu. W 1975 roku rozpoczęto budowę obecnej siedziby charzykowskiej OSP - „Domu Strażaka” przy ulicy Długiej.

Reklama | Czytaj dalej »

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Chojnice, reprezentanci lokalnych organizacji, druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek OSP, a także zawodowcy, czyli koledzy po fachu z PSP Chojnice. Charzykowski jubileusz swoją obecnością uświetnił poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk.

Jednak nie politycy byli tego dnia najważniejsi. W swoim wystąpieniu dh Stanisław Gajek, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku, powiedział: - Straż pożarna, tak państwowa jak i ochotnicza, jest zawsze w czołówce zaufania społecznego. Politycy są daleko za nami, ale my nie bawimy się w politykę, my robimy to co powinniśmy robić. (…) Mnie cieszy, że mamy wybory, tylko szkoda że tak rzadko (…) mamy wtedy wielu naprawdę sympatycznie wspomagających.

120 lat OSP Charzykowy

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, to motto strażaków bardzo często było przywoływane podczas sobotniej uroczystości. Jeden z zaproszonych gości zaproponował bardziej humorystyczne potraktowanie służby w straży, a zapewne uspokoił niektóry druhów powiedzeniem „Strażacy nie trafią do piekła, bo nawet tam by gasili ogień.”.

Z okazji jubileuszu charzykowska jednostka otrzymała Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, a wyróżniający się druhny i druhowie otrzymali odznaczenia.

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał:

dh Tadeusz Górnowicz

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

dh Karol Jutrzenka Trzebiatowski i dh Łukasz Jabłoński

Brązowy za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

dh Krystyna Stanisławska, dh Karolina Czarnowska, dh Andrzej Gierszewski, dh Andrzej Syska

Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali:

dh Kamil Kowalski, dh Radosław Kuczkowski, dh Jacek Stanisławski, dh Patryk Karasiewicz, dh Damian Zieliński, dh Marcin Lipiński, dh Ryszard Starzyński

Odznaczenia za wysługę lat otrzymali:

dh Leon Wysocki 45 lat służby w OSP, dh Bogdan Łoński 45 lat służby w OSP, dh Janusz Niciejewski 4o lat służby w OSP, dh Stanisław Hamerski 35 lat służby w OSP, dh Mirosław Kuligowski 35 lat służby w OSP, dh Mariusz Szamocki 35 lat służby w OSP, dh Stanisław Kopp Ostrowski 25 lat służby w OSP, dh Piotr Nowak 20 lat służby w OSP, dh Piotr Kalinowski 15 lat służby w OSP, dh Magdalena Kwiatkowska 10 lat służby w OSP.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

20 komentarzy

~....
Lepiej nie zabieraj się za psychoanalizę bo słabo ci wychodzi muszę nienawidzić samej siebie bo owszem robię makijaż, ale bez niego nie czuję się "brzydka" i nie rozumiem czemu inne kobiety by miały. Więc z tą "nienawiścią" czy "zaangażowaniem emocjonalnym" może nie sądź po sobie, niektórzy po prostu lubią popisać ale jak już temat schodzi na obrażanie, to dzięki za rozmowę. EOT
21 Lipca 2015, godzina 07:02
Oceniono 1 raz 1
~do ~....
Tak czytam twoje komentarze i po twoim emocjonalnym zaangażowaniu w poniższy temat sądzę, że chyba jesteś jedną z tych kobiet, które nie malują się i nienawidzą tych kobiet, które malują się. Pamiętaj, każda nienawiść jest nasycona erotycznym pożądaniem, więc warto zastanowić się nad sobą i swoimi mrocznymi sekretami.

PS. btw jest już out of date
20 Lipca 2015, godzina 23:28
Oceniono 3 razy 1
~dziwne
Kobieta zadała pytanie mężczyznom, a tym czasem kobiety zaczynają się forum kłócić - WYMOWNE!!!
20 Lipca 2015, godzina 23:11
Oceniono 3 razy 3
~....
do "tyle w temacie na temat makijażu brzydkich kobiet - wacki stają przy którym zdjęciu????"

Zależy czy mówisz o mężczyznach, o 12-letnich chłopcach czy o dewiantach masturbujących się na widok nieistniejących stworów. Jeśli twoim zdaniem każda kobieta powinna na co dzień robić sobie oscarowy makijaż, to równie dobrze możesz porównywać się do postaci z anime czy innych rzeczy wymyślonych przez Japończyków, których nie będę tu wymieniać

do "~do poniżej z daty: 20 Lipca 2015, godzina 16:16"

Lekki makijaż jeszcze nie zmienia kobiety nie do poznania, na tyle żeby miała się czego wstydzić pokazując się bez makijażu. A w komentarzu do którego się odnosiłam było wyraźnie napisane, że wszystkie kobiety bez makijażu są BRZYDKIE. Btw, porównywanie swojej twarzy do psich jaj, wraz z ymi tekstami że wszystkie kobiety są brzydkie, moim zdaniem dobitnie świadczy o tym jak postrzegasz siebie. Może chcesz wierzyć w to że inne kobiety też mają taki problem z samooceną czy patrzeniem w lustro, ale tak nie jest
20 Lipca 2015, godzina 22:50
Oceniono 3 razy -1
~do poniżej z daty: 20 Lipca 2015, godzina 16:16
a dlaczego od razu tona makijażu? dlaczego popadasz w skrajność? wystarczy zwykła maskara i zmatowienie twarzy pudrem transparentnym, aby nie świecić się jak psu jajca, dla ciebie umalowana kobieta to od razu drag gueen?
20 Lipca 2015, godzina 22:36
Oceniono 3 razy 1
~tyle w temacie na temat makijażu brzydkich kobiet - wacki stają przy którym zdjęciu????
20 Lipca 2015, godzina 22:30
Oceniono 4 razy 0
~....
" tandetne zdanie bab ktore nie potrafią się umalować więc chodzą na 'gołym' pysku tłumacząc sobie, że te ładne jak sie zmyja to i tak są brzydkie. Wszystkie jestesmy brzydkie bez makijażu i wszystkie smierdziny bez mycia, to nie znaczy, że nie mamy sie myć. Głupi argument. "

Bzdury, wg tego każdej kobiecie potrzebny jest mocny makijaż zmieniający rysy twarzy. Współczuję Ci jeśli uważasz, że jesteś brzydka bez makijażu. I może to być nawet prawda, bo jeśli nakładasz każdego dnia tonę podkładu, to raczej nie masz zbyt zdrowej cery. Ale uwierz mi, że jak się dba o cerę to i bez makijażu się dobrze wygląda. Może nie rewelacyjnie, ale nie źle. Btw mój facet jak widzi kobiety z nałożoną warstwą tynku czuje obrzydzenie. Nie rozumiem w ogóle jak można twierdzić, że mężczyzna ma się godzić na to, że "wszystkie" kobiety są brzydkie, więc ma szukać sobie brzydkiej co zaczyna za czymś wyglądać jak sobie namaluje brwi i zmieni rysy twarzy. Taki facet byłby godny pożałowania, zupełnie jak kobieta która w ten sposób robi.
20 Lipca 2015, godzina 21:49
Oceniono 4 razy -2
~PRAWDA!!!!
~mądry cytat!
Anonim
(Ocena: 5) 2015-03-14 11:19:00
zgłoś do usunięcia
re: Mężczyźni boją się pięknych kobiet!

Bo faceci są niepewni i zakompleksieni. Boją się, że są mniej atrakcyjni i od takiej laski dostaną wielkie rogi i szybką zmianę na lepszy model. Kiedy mężczyzna zna swoją wartość, jest pewny siebie, nie przeraża go atrakcyjna partnerka. Tym bardziej, jeśli znajdzie czas na poznanie tego, co ona ma w głowie, a nie tylko płytko obejrzy sobie opakowanie.
20 Lipca 2015, godzina 17:35
Oceniono 2 razy 0
~UWAGA: ŁAMANIE STEREOTYPU!
Atrakcyjne kobiety są wierniejsze!!! Dlaczego?

Atrakcyjne kobiety mają wianuszek adoratorów, to fakt. Brzydkie już nie, to też fakt. Więc jak jakiś napalony facet chce seksu z tą atrakcyjną, to ta, jeżeli jej to nie odpowiada, albo ten facet nie odpowiada, zwyczajnie go pogoni, ponieważ za sekundę będzie kolejny amant. Ale brzydka już nie, ponieważ dla niej to jedyna okazja na milion i już może się nie powtórzyć i bierze jak leci, każdy siurek dobry.

Tak samo w związku z piękną kobieta mężczyzna może być spokojny, taka kobieta nie ma kompleksów i wie doskonale, że podoba się mężczyznom i nie musi sobie tego udowadniać skokami na bok, jak to robią brzydkie zakompleksione babiska, aby się namacalnie dowartościować.
20 Lipca 2015, godzina 17:29
Oceniono 4 razy 4
~mądry cytat!
Anonim
(Ocena: 5) 2015-03-14 11:19:00
zgłoś do usunięcia
re: Mężczyźni boją się pięknych kobiet!

Bo faceci są niepewni i zakompleksieni. Boją się, że są mniej atrakcyjni i od takiej laski dostaną wielkie rogi i szybką zmianę na lepszy model. Kiedy mężczyzna zna swoją wartość, jest pewny siebie, nie przeraża go atrakcyjna partnerka. Tym bardziej, jeśli znajdzie czas na poznanie tego, co ona ma w głowie, a nie tylko płytko obejrzy sobie opakowanie.
20 Lipca 2015, godzina 17:19
Oceniono 4 razy 2
~- Twoje statystyki są wzięte z kapelusza, dobrze wiesz, że tak nie jest
z kapuelusza, serio???????

http://www.papilot.pl/ciekawostki/4281/Mezczyzni-boja-sie-pieknych-kobiet.html

http://czaskobiety.blog.onet.pl/2009/08/10/czy-mezczyzni-boja-sie-pieknych-kobiet/

Jest tego więcej, ale dodam, że zakompleksieni mężczyźni boją sie pięknych kobiet!!!
20 Lipca 2015, godzina 17:08
Oceniono 3 razy 1
~co???????????????????????
- te tzw. "piękne kobiety" często są piękne tylko do czasu zmycia makijażu i ta iluzja kończy się raczej w dość wczesnych fazach znajomości

tandetne zdanie bab ktore nie potrafią się umalować więc chodzą na 'gołym' pysku tłumacząc sobie, że te ładne jak sie zmyja to i tak są brzydkie. Wszystkie jestesmy brzydkie bez makijażu i wszystkie smierdziny bez mycia, to nie znaczy, że nie mamy sie myć. Głupi argument.
20 Lipca 2015, godzina 17:04
Oceniono 4 razy 2
~odp.
Masz rację, że faceci są onieśmieleni pięknymi kobietami, ale na miłość boską - każdy chyba ma jakiś stopień tolerancji brzydoty. Uczucie uczuciem, ale obrzydzenie obrzydzeniem. To tak jakbym poszła do reatauracji i zamówiła pomyje, bo lepsze posiłki nie są dla mnie i jadła te pomyje z zachwytem. To jakieś zboczenie / wypaczenie? Z chęcią poczytam jak na to zapatrują się mężczyźni.
20 Lipca 2015, godzina 17:01
Oceniono 4 razy 2
~.... do poniżej
To jest lepszy temat na forum niż na komentarz pod artykułem o straży pożarnej, ale odpowiem Ci, jako kobieta:

Powodów jest dużo, np.:
- to co Tobie wydaje się fajne, dla mężczyzn jest nudne i denne i stąd to Twoje postrzeganie
- mężczyźni wbrew pozorom nie patrzą tylko na fajny cycek, oni też potrafią się po prostu w kimś zakochać
- a jeśli zakochają się na całe życie to przecież nie zostawią swojej ukochanej w gorszych chwilach, kiedy chwilowo gorzej wygląda czy ma nadwagę po ciąży
- te tzw. "piękne kobiety" często są piękne tylko do czasu zmycia makijażu i ta iluzja kończy się raczej w dość wczesnych fazach znajomości
- jeśli mężczyzna uważa, że kobieta jest z lepszej ligi niż on sam, to często nie ma śmiałości do niej podejść i nie czuje się tak pewnie
- Twoje statystyki są wzięte z kapelusza, dobrze wiesz, że tak nie jest
20 Lipca 2015, godzina 16:16
~Pytanie do mężczyzn:
Witam, postanawiam zadać pytanie pod tym wątkiem, jako że większość komentarzy jest od panów. Otóż, w Chojnicach jest bardzo wielu przystojnych facetów w różnym wieku, od 18 do 48 lat. Naprawdę postawni, zadbani, pachnący, mili, i….99% z nich ma przy swoim boku totalne babska - paszkwile. Jakim cudem pytam? Jakim cudem facet wyglądający jak ten aktor z Man of Steel, nowy Superman, jest zaobrączkowany z / zauroczony żeńskim odpowiednikiem Dzwonnika z Notre Dame? Parę dni temu obserwowałam w parku taką młodą parę: on naprawdę fajny chłopak, jak model, ona: długie, tłuste, nieuczesane, chyba samemu farbowane włosy, okulary z -10, rozmazany makijaż, buty zabrudzone jakby błotem, postawa i zachowanie upośledzonej i opóźnionej, do tego brak z rzędu kilku zębów u góry począwszy od 4, no totalna baba jaga!!! I nie gadajcie, że może inteligentna, czuła, ponieważ traktowała go jak powietrze, tylko od czasu do czasu darząc go uśmiechem. Facet cały czas rozmawiał z nią inteligentnie, a ona od niechcenia jak upośledzona rzucała czasami „Co? Jak?” „Nooo. Pytam się – dlaczego panowie wolicie brzydkie dziewczyny / kobiety? Te ładne też są do życia, są wierne, fajne, zabawne, inteligentne. Czy jakiś mężczyzna odpowie mi?
20 Lipca 2015, godzina 15:38
Oceniono 3 razy -1

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 400.00 410.00 DKKDKK 51.10 54.50
EUREUR 429.00 437.00 RUBRUB 4.51 4.80
CHFCHF 450.00 460.00 NOKNOK 30.20 34.50
GBPGBP 507.00 517.00 SEKSEK 37.70 38.80
Aktualizacja: 2024-06-20 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.56 407.43 DKKDKK 51.20 54.40
EUREUR 431.68 435.84 RUBRUB 4.51 4.80
CHFCHF 451.00 456.00 NOKNOK 30.30 34.40
GBPGBP 509.15 514.68 SEKSEK 37.80 38.70
Aktualizacja: 2024-06-20 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-20

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.61 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.58 zł
Mol Chojnice 6.61 zł - 6.71 zł 2.57 zł
MZK 6.52 zł 6.99 zł 6.61 zł 2.55 zł
Orlen 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.62 zł
PKS 6.69 zł - 6.77 zł 2.6 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij