Trening przy sztucznym oświetleniu i udziale mieszkańców
W wieczór poprzedzający mecz z Bytovią Bytów piłkarze Chojniczanki wybiegną na murawę stadionu by odbyć trening otwarty przy nowym oświetleniu. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców na godz. 20.00. Wejście na stadion bezpłatne - mówi w imieniu swoim i działaczy pierwszoligowego zespołu burmistrz Arseniusz Finster. Dzisiaj odbywa się odbiór obiektu.
We wtorek (15.09) chojniczanie będą mieli okazję poobserwować formę piłkarzy Chojniczanki i to przy dobrym świetle. - Mamy dwa generatory pracujące w układzie synchronicznym. Łączna moc to jest 700 kWA. Dla porównania jeden domek jednorodzinny pobiera moc rzędu 12-15 kWA - mówi Waldemar Fiałka, projektant monitoringu i oświetlenia na modernizowanym stadionie przy ul. Mickiewicza.
Stadion miejski oświetlać będą cztery maszty. - Można przeprowadzić mecz nocny przy mocy 50 procent, jeżeli on nie jest transmitowany przez telewizję. W tym momencie zapotrzebowanie na paliwo spada o połowę. W ciągu godziny pod pełnym obciążeniem nasze generatory potrzebują 140 l paliwa - zdradził Jacek Domozych, dyrektor Wydziału Budowlano - Inwestycyjnego ratusza. Średni koszt oświetlenia meczu wyniesie od 1600 do 2400 zł. - Wszystko zależy od załączania, wyłączania agregatu, ekonomicznego wykorzystania - precyzuje Fiałka.
O swoje bezpieczeństwo fani piłki nożnej mogą być spokojni. Niezauważenie na teren stadionu nie prześlizgnie się nawet przysłowiowa mysz. - Big Brother to jest nic w porównaniu do tego, co się będzie działo na tym obiekcie. Największe kamery będą umożliwiały rozpoznanie elementów o rozmiarach 1 milimetra - informuje Waldemar Fiałka. - Wszystkie elementy, które mogłyby poprzez zawinioną lub niezawinioną ingerencję zakłócić przebieg imprezy masowej są generalnie objęte monitoringiem z jakością umożliwiającą stuprocentową identyfikację osoby, która tego dokonała - dodaje projektant. Stadionowy monitoring składa się z 38 kamer zewnętrznych i 2 wewnętrznych, w tym 5. obrotowych. Do tego 8 punktów rejestracji dźwięków rejestrujących go z płyty boiska i trybun.
Monitoring obsługiwany będzie przez strażników miejskich. Osobny terminal posiadać będzie policja. - Będzie miała możliwość podglądu i wydruku podobizny ewentualnego delikwenta - dopowiada urzędnik.
Reklama | Czytaj dalej »
Przebudowę stadionu miejskiego Chojniczanki Chojnice wynikającą z wymogów ligowych wykonała firma Przembud z Gdańska za 4 mln 65 tys. zł.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (9)
- Komentarze Facebook (...)
9 komentarzy
Ale na zakup działek od Kalinowskiego w gminie Człuchów w kierunku żwirowni w celu własnych interesów kosztem mieszkańców to możliwe.
Bo za pensje ze stanowiska gospodarza miasta inwestuje w działki oraz nieruchomości.
A utopić pozyskane pieniądze w stadion, Basztę Trzebiatowskiego lub Park 100-lecia. To jest polityka?
Chojniczanka to zabawka Arseniusza Finstera, na którą nie stać go osobiście więc czerpie finanse z miasta Chojnice.
Ale na zakup działek od Kalinowskiego w gminie Człuchów w kierunku żwirowni w celu własnych interesów kosztem mieszkańców to możliwe.
To czysta a zarazem trafna fanaberia.
Realne potrzeby to zakłady pracy aby miasto czyli mieszkańców wzbogacić .
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!