Zajęcia edukacyjne w chojnickim muzeum
Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach zaprasza na zajęcia prowadzone w placówce dla dzieci i młodzieży. Poniżej oferta zajęć muzealnych.
I. EDUKACYJNE WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
1. Poznajemy kaszubski strój ludowy - warsztaty rękodzieła plastycznego W trakcie zajęć przedstawimy historię oraz współczesne oblicze ubioru nawiązującego do tradycji kultury ludowej Kaszubów. Przy pomocy drewnianej łyżki, krepy i bibułkowych motywów ludowych pokażemy, w jaki sposób wykonać strój kaszubski. Zapewniamy własne materiały plastyczne, miłą atmosferę oraz - na własność autorów stroju - samodzielnie ubraną lalkę kaszubską.
Reklama | Czytaj dalej »
Warsztaty kierowane do dzieci od 8 lat.Czas trwania zajęć – 1,5 godziny
2. Czy można samodzielnie zbudować Bramę Człuchowską? – tworzymy papierowy model baszty W pierwszej części zajęć dzieci zapoznają się z sięgającą czasów średniowiecza historią i architekturą Bramy Człuchowskiej. W drugiej części spotkania otrzymują zadanie sklejenia papierowego modelu budowli, przygotowanej w formie składanki. Do tego celu posłużą gotowe, barwne wydruki, klej i trochę wyobraźni. Wówczas stworzenie plastycznego wizerunku Bramy Człuchowskiej wcale nie będzie trudne.
Warsztaty kierowane do dzieci od 6 lat.Czas trwania zajęć -1 godzina
3. Zrób to sam – ulubiona zabawka naszych rodziców Warsztaty nawiązują do czasów PRL-u, przedstawionych na prezentowanej aktualnie wystawie „Podróż za jeden uśmiech. Migawki z nieodległej historii Chojnic” i znanego wówczas programu telewizyjnego pt. „Zrób to sam”. W myśl zasad tego programu, uczestnicy zajęć będą mogli samodzielnie wykonać pajacyka poruszającego się za pociągnięciem sznurka.Dodatkową atrakcją wizyty w muzeum będzie możliwość zagrania w popularną grę planszową „Kolejka”.
Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 lat.Czas trwania zajęć -1,5 godziny
II. NAJNOWSZE PROPOZYCJE LEKCJI MUZEALNYCH DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODZIEŻY
1. Wojna trzynastoletnia. Bitwa pod Chojnicami 1454 – poznajemy jedno z najważniejszych na Pomorzu wydarzeń z dziejów polsko – krzyżackich w formie interesującej prezentacji multimedialnej, ukazującej ówczesną rzeczywistość w świetle dokumentów, zabytków z epoki, jak i przedstawień późniejszych obrazujących te wydarzenia, jak m.in. obraz na płótnie Fryderyka T. Grotemayera „Bitwa pod Chojnicami 1454r.”, eksponowany w chojnickim ratuszu.
2. Archeologiczne świadectwa kultu maryjnego w średniowiecznym Gdańsku – na lekcji muzealnej towarzyszącej poznaniu wystawy pod takim samym tytułem, wypożyczonej z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, można zapoznać się w formie ciekawej prezentacji multimedialnej, jak wędrowano w czasach średniowiecznych po Europie do znanych sanktuariów maryjnych, jak przebiegały szlaki pielgrzymkowe, kim byli wędrowcy, jak wyglądali i jakie pamiątki – ślady pielgrzymowania zabierali ze sobą do domu.
Dodatkowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 52 397 43 92 w 24. Koszt udziału w zajęciach muzealnych – 5 zł/osoba
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!