Miejskie obchody nauczycielskiego święta
Nagrodą burmistrza wyróżniono 13 pedagogów. Kolejnych 6 przypieczętowało awans na nauczyciela mianowanego uroczystym ślubowaniem. Odnotować należy również fakt przyznania medali KEN i Krzyżów Zasługi.
Dzień Edukacji Narodowej w mieście skupił przy jednym stole wyróżnionych nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów. - Mamy duże plany związane ze szkołami. Mam też nadzieję, że szkoły będą beneficjentami w programie na rewitalizację społeczną - powiedział burmistrz Arseniusz Finster, który pedagogów gościł w towarzystwie wiceburmistrza Edwarda Pietrzyka, dyrektora miejskiej oświaty Janusza Ziarno i przewodniczącego komisji edukacji Bogdana Kuffla.
W tym roku włodarz Chojnic wyróżnił nagrodą 13 nauczycieli. Wśród nich prym wiodły panie: Barbara Leszczyńska, Hanna Grabuszyńska, Grażyna Trapp, Danuta Siluk, Elżbieta Koperska, Barabra Tobolska, Hanna Szczodrowska, Daria Ciepłuch-Klofczyńska, Wiesława Habecka, Bożena Rekowska, Bożena Ichnowska i Iwona Gładka. Jedynym rodzynkiem w tym gronie był Arkadiusz Męcikalski.
- Uwielbiam pracę z młodzieżą. To czysta przyjemność patrzeć, jakie postępy w nauce robią ci najsłabsi, ale i uczniowie piątkowi. Poza tym lubię im pomagać, wspólnie rozwiązywać problemy - zdradza nauczycielka geografii i WOS-u w Gimnazjum nr 2 Bożena Rekowska. Przy ul. Szpitalnej 3 kobieta przepracowała 32 lata. - Do tego wliczyć trzeba kolejne 8, kiedy sama byłam uczennicą - uściśla pani Bożena. Pracy nauczyciela nie zamieniłaby na żadną inną. - W placówce jest wspaniała atmosfera, do tego bardzo dobrze współpracuje się z dyrekcją - przyznaje geografica. Jej imienniczka ze Szkoły Podstawowej nr 7 na karku ma jeszcze większy staż pracy. - 34 lata pracuję już w tej szkole - mówi Bożena Ichnowska, która została doceniona za pracę w szkolnym kole Caritasu. - Działamy od dwóch lat dość prężnie. Z klasą piątą organizujemy na terenie szkoły wiele akcji charytatywnych - mówi Ichnowska obecnie ucząca religii, a wcześniej nauczycielka w klasach 1-3.
W Dzień Edukacji Narodowej uroczystą przysięgę złożyli świeżo upieczeni nauczyciele mianowani: Natalia Siuda, Anna Zygmańska, Justyna Rostankowska, Dorota Fojut, Katarzyna Lis, Paulina Konstancja Józwa. Po oficjalnej części dyrektorzy szkół sprzedali newsy ze swojego podwórka. - Czekają nas zmiany, będziemy zespołem szkolno-przedszkolnym - powiedział Karol Kołoszyko z "trójki". Przyjaźnie na przedszkolaków patrzy też Zespół Szkół nr 7. - Takie oddziały mogłyby być u nas cztery - mówiła z kolei Aleksandra Mroczkowska. - Wymieniliśmy północną część centralnego ogrzewania. Bolączką nasza jest elektryfikacja. Przy wszystkich urządzeniach, które mamy po prostu brakuje nam prądu - dodała dyrektor. W "piątce" nie gaśnie radość z windy. - Dzięki niej nasi uczniowie, nie tylko ci niepełnosprawni, ale i z połamanymi kończynami mogą swobodnie się poruszać po obiekcie - zauważyła Małgorzata Zakaszewska wyrażając jednocześnie nadzieję, że szkoła doczeka się także boiska z bezpieczną nawierzchnią. Na wymianę instalacji CO czeka z kolei Gimnazjum nr 2, a na windę w nowym roku budżetowym liczy Gimnazjum nr 1. Choć potrzeby remontowe mniejsze lub większe znajdą się w każdej placówce dyrektorzy zaznaczali, że zawsze mogą liczyć na wsparcie finansowe miasta. Czasami tylko trzeba trochę na nie poczekać. Nieocenionym w ich pracy jest pomoc psychologów. - Obecnie z największymi problemami emocjonalnymi borykają się najmłodzsze dzieci, których rodzice pracują za granicą - zdradziła dyrektorująca Szkole Podstawowej nr 5.
Reklama | Czytaj dalej »
Szkolna społeczność wspiera się nie tylko w obrębie murów placówki. Dyrektorzy i nauczyciele wspólnie się doszkalają czy podrzucają rozwiązania, które przyjęły się na ich gruncie. - Bardzo polecam debaty z rodzicami i młodymi ludźmi - mówiła Aleksandra Mroczkowska. Dyrektor "siódemki" radziła też, by nie tworzyć sztucznych barier pomiędzy najmłodszymi uczniami a gimnazjalistami. - Oni uczą się od siebie nawzajem. Obserwujmy z daleka i nie przeszkadzajmy - mówiła dyrektor. Przechodzącej na emeryturze koleżance "zza płotu", Barbarze Leszyńskiej z Szkoły Podstawowej nr 1 za udane lata współpracy dziękowała Marta Szczukowska szefująca Gimnzjum nr 2.
Szkoła Podstawowa nr 3
Medal KEN otrzymali: Hanna Piontkowska, Zenobia Spichalska, Danuta Siluk, Leszek Szank.
Szkoła Podstawowa nr 5
Medal KEN otrzymali: Ewa Hukało, Beata Orlikowska, Barbara Tobolska, Małgorzata Wawrzyniak, Piotr Żuchowski.
Srebrny Krzyż Zasługi: Zyta Rząska, Gabriela Słomińska.
Gimnazjum nr 1
Medal KEN otrzymali: Hanna Szczodrowska, Agnieszka Kabat, Iwona Dolina, Maria Lichacz, Danuta Warnke, Katarzyna Beska.
Brązowy Krzyż Zasługi: Lidia Chamier Ciemińska,
Gimnazjum nr 2
Medal KEN otrzymała Marta Szczukowska.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (1)
- Komentarze Facebook (...)
1 komentarz
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!