Rękodzieło w podmiejskiej galerii
Coraz bliżej zakończenia jest realizowany w Swornegaciach od maja projekt p.n. „ Jak to rękodzieło w Sworach nie zginęło”. Projekt ten zakładał wyszkolenie 20 osób z zakresu wyplatania z korzenia sosny i pędów wikliny, a tym samym przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia warsztatu rękodzielniczego.
W trakcie realizacji projektu powstało wiele ciekawych wyrobów, z których część, jeszcze kilka dni temu można było podziwiać na wystawie w podmiejskiej galerii Brama Pomorza. Ekspozycja prezentowała różnego rodzaju produkty powstałe podczas zajęć warsztatowych. Dodatkową atrakcją wystawy była możliwość obserwowania rękodzielników przy pracy – Bożenę Szwal -Gemba podczas wyplatania koszyków z wikliny i Dominika Dykier w trakcie tworzenia kosza z korzenia sosny. Zniknięcie wyrobów z Galerii nie oznacza jednak końca wystawy.
W dalszym ciągu galerię Brama Pomorza zdobi szereg zdjęć promujących plecionkarstwo, a same wyroby przewiezione zostały do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach, gdzie będą tworzyły wystawę przez najbliższe tygodnie.
W ramach projektu powstały nie tylko kosze, tacki czy kule, ale również rzeczy bardziej przestrzenne, jak kilkumetrowa łódź czy kilkudziesięciometrowy płot. Zmagania plecionkarzy uwiecznione zostały na fotografiach, na podstawie których wydano 2 pocztówki upowszechniające ciekawe zajęcie jakim jest plecionkarstwo.
Projekt „Jak to rękodzieło w Sworach nie zginęło” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015.
Reklama | Czytaj dalej »
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!