W Silnie i Ogorzelinach świętowali bez patetycznego zadęcia
10 i 11 listopada w domach kultury w Ogorzelinach i Silnie odbyły się tradycyjne biesiady, którymi mieszkańcy gminy i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach chcieli podkreślić wyjątkowość Święta Niepodległości. Imprezy te były zorganizowane w ramach projektu pn.: „Cieszmy się niepodległością z chęcią i radością”, koordynowanego przez gminne Stowarzyszenie Akolada.
Bez patetycznego zadęcia, za to z radością i na wesoło, przebiegała uroczystość w Ogorzelinach. W przygotowanie imprezy aktywnie zaangażowały się członkinie miejscowego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Ogorzeliny, seniorzy z tej miejscowości oraz dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia muzyczne do Domu Kultury w Ogorzelinach.
W „biesiadny” nastrój zgromadzonych gości wprowadziła wspólna zabawa karaoke i występy najmłodszych, przygotowane wraz z miejscowym instruktorem – Mateuszem Milewskim. Rozgrzani i rozbawieni goście brawami przywitali kapelę „Manilce”. Lider kapeli sypał dowcipami i tabaką, a muzyka, jaką zaprezentowali „Manilce” podbiła serca wszystkich zgromadzonych. Uczestnicy biesiady klaskali, śpiewali i kołysali się, nagradzając każdą piosenkę brawami a każdy dowcip - salwą głośnego śmiechu. W zabawie wziął nawet udział proboszcz miejscowej parafii, który stanął na scenie wraz z muzykami z kapeli i pokazał, że ma poczucie humoru, grając na „diabelskich skrzypcach”. Nieco inną oprawę muzyczną miał organizowana już po raz piąty Biesiada Sileńska.
Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu miejscowej grupy „Malwy” oraz solistów – dzieci przygotowanych do występu przez instruktora WDK w Silnie – Jerzego Porębskiego. Gwiazdą wieczoru był jednak artysta operowy – baryton Adam Zaremba. Przy akompaniamencie pianina, na którym grała Adriana Wdziękońska, wykonał szereg utwór o tematyce patriotycznej. Po wykonaniu arii z oper Moniuszki i utworów Chopina zachęcił uczestników biesiady do wspólnego śpiewania popularnych pieśni patriotycznych, takich jak: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Serce w plecaku”…
Wspólne i wesołe świętowanie Dnia Niepodległości spodobało się wszystkim zgromadzonym. Organizatorzy mają nadzieję, że obchodzenie tego święta w sposób niesztampowy i niekonwencjonalny, przyczyni się do integracji mieszkańców gminy Chojnice i wspólnego dzielenia się radością w ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.
Reklama | Czytaj dalej »
Projekt współfinansowany ze środków gminy Chojnice.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!