Niebieski happening z myślą o autyzmie
Przedszkole Integracyjne "Skrzaty" po raz trzeci włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z akcją wychodzi poza mury placówki, tym samym zapraszając chojniczan do udziału w happeningu i poszerzenia swojej wiedzy na temat zaburzeń rozwojowych dzieci. Impreza rozpocznie się w piątek (1.04) wspólnym tańcem na Starym Rynku.
Do udziału w happeningu "Skrzaty" współpracujące z Fundacją Jaś i Małgosia zaprosiły wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, oraz instytucje i osoby zajmujące się osobami z niepełnosprawnością w Chojnicach. - Zapraszamy także mieszkańców - zachęca koordynatorka akcji Natalia Bruska. Na płycie Starego Rynku zapowiada się więc tłocznie i... niebiesko, bo właśnie ten kolor towarzyszy Światowemu Dniu Świadomości Autyzmu.
Reklama | Czytaj dalej »
W planie imprezy o godz. 9.30 wspólny taniec, 10.00 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój niebieski świat". Między godziną 11 a 13 po mieście przechadzać się zaś będą smerfy z broszurami informacyjnymi oraz tematycznymi upominkami dla dzieci. W specjalnym namiocie radą służyć będą m.in. rodzice dzieci autystycznych. - W tym czasie pociechy mogą liczyć np. na malowanie twarzy - mówi Natalia Bruska. Atrakcje dla maluchów przygotowali też strażnicy miejscy, którzy na happeningu pojawią się z autochodzikiem.
Biorący udział w wydarzeniu na rynku, ale i ci którzy wyraz sympatii dla akcji wyrażą w swojej placówce niebieskim strojem i pstrykną fotkę, mogą liczyć, że znajdzie się ona w pamiątkowym albumie. Ten dostępny będzie na stronie przedszkola i Fb. - Wiemy już, że otrzymamy zdjęcie od pani Katarzyny Żak - cieszy się koordynatorka akcji. Akcja "Razem dla autyzmu" zostanie przeprowadzona także w sobotę na stadionie Chojniczanki, gdzie nasza drużyna podejmować będzie Stomil Olsztyn.
- Akcja ma pomóc rozgłośnić idee tolerancji i akceptacji oraz zminimalizować ryzyko powstawania stereotypów i szufladkowania osób z autyzmem - zaznacza Natalia Sołtysiak ze "Skrzatów".
W przedszkolu "Skrzaty" na ponad 220 dzieci 10 jest z autyzmem. W Polsce autyzm diagnozuje się u 1 dziecka na 100. Niegdyś klasyfikowany jako choroba, dzisiaj całościowe zaburzenie rozwojowe dziecka. Dzieci z autyzmem mają problem z nawiązywaniem kontaktu i relacji z innymi rówieśnikami, nie chcą mówić.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (6)
- Komentarze Facebook (...)
6 komentarzy
wiem, co mowie, bo sam sie z "tym czyms" zmagam....
wiem, co mowie, bo sam sie z "tym czyms" zmagam....
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!