MZK przyjazny pracownikom
Miejski Zakład Komunikacji otrzymał certyfikat Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom. Była to ósma edycja plebiscytu organizowanego przez NSZZ Solidarność. Patronat nad nim objął prezydent.
W plebiscycie co roku nominowanych jest 20 firm. Certyfikat przyznawany jest pracodawcom, którzy stosują dobre praktyki w zakresie przestrzegania prawa pracy i poszanowania godności pracowników. To wyraz uznania dla zakładów pracy, w których funkcjonują związki zawodowe. W trakcie ośmiu edycji certyfikaty otrzymały 132 firmy, w tym pięć zakładów świadczących usługi transportu publicznego w Lublinie, Kielcach, Koszalinie, Grudziądzu i ostatnio Chojnicach. Wśród kryteriów przyznawania certfikatu najważniejszy element to zatrudnianie pracowników na umowy o pracę na czas nieokreślony.
Reklama | Czytaj dalej »
- Ponad 90 % umów w MZK to właśnie umowy na czas nieokreślony. Nie ma żadnych umów śmieciowych – informuje Mieczysław Sabatowski, prezes miejskiej spółki. Trzy czwarte załogi jest zrzeszone w związkach zawodowych, z czego ponad połowa w Solidarności. Organizatorzy patrzeli też na firmy przez pryzmat integracji pracowników, podwyżek, nagród czy poprawy warunków BHP i PPOŻ.
Prezes Sabatowski odebrał laur 20 kwietnia w pałacu prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy, który miał powiedzieć: - Tym razem nie jest to wynagradzanie pracowników przez pracodawcę, tylko sytuacja odwrotna, kiedy pracodawca otrzymuje z rąk pracowników uznanie, poszanowanie i za to przede wszystkim, że zapewnia stabilność zatrudnienia, stabilność przyszłości firmy.
- Pan prezydent powiedział...
Certyfikat MZK może używać przez 3 lata. - A potem dalej trzeba mieć dobre stosunki z załogą, aby można było marzyć o takim certyfikacie - mówi Sabatowski.
W tegorocznej edycji w województwie pomorskim certyfikat zdobyły także lęborskie wodociągi.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (9)
- Komentarze Facebook (...)
9 komentarzy
1-2-3 maja czemu w te dni nie było darmowych przejazdów autobusami.
22 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu to czemu tego dnia nie mieliśmy darmowych przejazdów autobusami w mieście Chojnice.
1 listopada i 2 listopada w Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny także te dni nie było darmowych przejazdów autobusami w mieście Chojnice.
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.
Tu podaje istotne logiczne przykłady dlatego popieram propozycje darmowej komunikacji.
A tu skoro MZK przyjazny pracownikom to niech będzie i klijentom-pasażerom.
Ale i tak wypłatę nadal dawałbym w kopercie wtedy kiedy bym miał kiedy bym chciał Bo muszę kupić sobie nową bryczkę tzn, lekko waloną.
Jak widać na przestrzeni wielu lat w tej kwestii nie wiele się zmieniło,kiedyś naburmuszony niemiły Kazio teraz Stasio.Praca ciężka ale więcej życzliwości.Ukłony dla Pana kierowcy który ma wiele empatii i na PL Jagiellońskim pomógł inwalidzie wysiąść z autobusu .
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!