Piknik na pierwsze urodziny
II Piknikiem Naukowym uczczono pierwszą rocznicę powstania interaktywnej wystawy w Chojnicach. Eksperymentarium od dzisiaj (6.06) ma swoje logo i hasło promujące.
Miłośnicy nauki mogli dzisiaj na dłużej zabawić przy ul. Piłsudskiego. Poza 18 interaktywnymi stanowiskami w budynku Eksperymentarium, ze swoimi propozycjami rozstawiły się chojnickie szkoły. Można było liznąć nieco mechatroniki, założyć okulary do wirtualnej rzeczywistości czy przekonać się jak wygląda nauka w chojnickiej 'trójce' na kierunku fototechnik. Na najmłodszych uczestników pikniku czekały gigantyczne bańki mydlane i malowanie twarzy.

O bieliku Edku.....
Drugie miejsce w konkursie na hasło promujące zajął Tomasz Nierzwicki, trzecie Mariusz Czapiewski. Płeć piękna z kolei wiodła prym w konkursie na logo. Zwyciężyła wizja graficzki komputerowej Marzeny Jarosz przedstawiająca ludzkie stopy. - Myślę, że to najlepiej odzwierciedla koegzystencję człowieka z naturą - przyznała pani Marzena, do której w nagrodę trafił teleskop. - Wspólnie z mężem i synkiem będziemy z niego korzystać. Żeby coś zobaczyć trzeba będzie wybrać się na wycieczkę poza miasto - powiedziała czerszczanka z pochodzenia, obecnie mieszkanka Gdańska. Drugim najlepiej ocenionym przez internautów logiem okazało się to autorstwa Beaty Wnuk Lipińskiej. Trzecią została praca Katarzyny Rudnik.
Reklama | Czytaj dalej »

Nagrody uczestnikom konkursu wręczyła dyrektor Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego Monika Kuchta w asyście starosty Stanisława Skai i wicestarosty Marka Szczepańskiego.
Chojnickie eksperymentarium jest czynne w dniach: wtorek – sobota, w godz. 8:00 – 16:00.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!