Piątek, 12 Lipca 2024 | Imieniny: Brunona, Jana, Wery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Wybieg dla psów otwarty

Rocznej Kirze do szczęścia wystarczyła sama trawa i przestrzeń do biegania.

Choć oficjalne otwarcie odbyło się dzisiaj rano, to pierwszych korzystających z przestrzeni wydzielonej specjalnie na potrzeby czworonogów w parku Tysiąclecia można było spotkać już wczoraj.

W godzinach wieczornych na wybieg dla psów ze swoim pupilem zawitała pani Wiktoria.          - Wcześniej wypuszczałam Kirę, żeby się wybiegała na terenie zielonym koło prezydium. Niestety pełno tam śmieci i potłuczonych butelek. Suczka dotkliwie pocięła sobie łapy. Tutaj mogę być o jej zdrowie spokojna - mówiła chojniczanka, podczas gdy psina z lubością tarzała się na trawie i biegała. - Do tych wszystkich sprzętów podchodzi ze strachem. Następnym razem zachęcę ją jakimś przysmakiem - mówiła właścicielka, której podoba się nie tylko sam wybieg, ale i możliwość integracji pomiędzy czworonogami.

Na dzisiejszym otwarciu placu zabaw niestety zabrakło psiaków. Na obiekcie zielonym o powierzchni 850 m2 czeka na nie 11 urządzeń do zabawy i tresury, a także  piaskownice, które mają skłonić zwierzęta do załatwiania swych potrzeb właśnie w tym miejscu. Dojechać ma jeszcze zdrój wodny. Opiekunowie czworonogów mogą przycupnąć na ławeczce, nie muszą też pamiętać o workach na odchody, bo pojemnik z nimi znajdą zaraz przy wejściu.

Reklama | Czytaj dalej »

Ważne, by dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników wybiegu zamykać bramki wejściowe.

Psie novum w Chojnicach chwali ogrodnik miejski i członek Związku Kynologicznego zarazem. - Urządzenia, które zainstalowaliśmy na placu, pozwolą zwiększyć ruch piesków, jak i ich właścicieli, co jest równie korzystne. Są przeszkody trapezowe, słupki do pokonywania różnych wysokości regulowane w zależności od wysokości psa - opisuje Waldemar Spichalski i zaznacza, że czworonogi na obiekcie mogą przebywać jedynie pod opieką.

Urządzenia, które zainstalowaliśmy....- Urządzenia pozwalają przygotować psy częściowo na konkursy - zauważa miejski ogrodnik. Przykładowe ćwiczenia chojniczanie będą mogli obejrzeć na wybiegu 31 lipca, przy okazji odbywającej się w naszym mieście wystawy psów. Jak zaznacza Spichalski, obecność specjalistów od tresury na obiekcie jest zawsze mile widziana. - Jak ktoś zobaczy, jak się z wyszkolonym pieskiem ćwiczy, to na pewno też będzie próbował swojego psa czegoś tutaj nauczyć - zaznacza pan Waldemar.

Ja jako członek związku kynologicznego....Wybieg dla psów wykonała firma Radosława Czyżyka z Krojant. Koszt inwestycji to 117 tys. zł, w tym projekt i nadzór inwestorski 6,6 tys. zł, 109 tys. zł wykonanie placu. - Urządzenia kosztowały nas 61 tys. zł, ogrodzenie 18,5 tys. zł, przyłącze wody ze zdrojem 19 tys. zł, nawierzchnia i zieleń 10,5 tys. zł - wylicza Magdalena Wlazłowska z wydziału budowlano-inwestycyjnego.

Na zdjęciu od lewej: ogrodnik miejski Waldemar Spichalski, kierownik robót budowlanych Gabriela Piesik i Magdalena Wlazłowska z UM Chojnice.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

Jak dla mnie i mojego psa, wybieg jest za mały, płot za niski, urządzenia za śliskie (faktycznie pochylnie to buble). Chyba, że ten wybieg to tylko dla yorków. Miałam obawę że pies zechce się napić wody ze stawu .
23 Czerwca 2016, godzina 10:23
Oceniono 9 razy 3
~greq
Miasto, które nieustannie się rozwija. Fajna sprawa z tym wybiegiem, szczerze z serca to zazdroszczę, gdyż w naszym kochanym Sępólnie BURMISTRZ nie wyłoży grosza na utworzenie schroniska, a co tu dopiero mówić o tak fantastycznej sprawie jak wybieg. Nie oceniam jakości a sam pomysł.

Boże czemu nasze miasto nie może choć w połowie dorównać Waszemu ?!
22 Czerwca 2016, godzina 18:52
Oceniono 24 razy 8
~t.n.
Potwierdzam to co napisał tfaruk .Byłam z moim psem na wybiegu.Zdecydowanie urządzenia są wykonane ze złych materiałów(złych dla psów).Sądzę ,że robiono to pod względem estetyki i trwałości.Ale nie o to w tym chodzi.W założeniach nasze psy miały tam dobrze się,,bawić".Niestety materiały użyte są śliskie.Na trapezie psu ślizgają się łapy co jest bardzo niekorzystne dla stawów psa.
Wymyślił to ktoś kto nie ma psa i nie zna się na tym. Bubel!!!!
22 Czerwca 2016, godzina 09:21
Oceniono 23 razy 5
Aha, przydałby się tez dystrybutor z wodą - jak coś robimy to róbmy to na 100%...
21 Czerwca 2016, godzina 11:16
Oceniono 19 razy 9
Generalnie cieszę się z placu, to bardzo dobry krok, ale...
Pomijam kwestie finansowe, choć przyznam, że za te pieniądze spodziewałem się czegoś... "innego" (lepszego...?). Spodziewałem się też większego terenu placu - tutaj nawet nie można psu rzucić aportu - chyba, że jesteśmy właścicielami chihuahua... Ale cóż, w życiu nie można mieć wszystkiego... ;-)
Sprawdziłem ten wybieg z własnym psem, niestety elementy infrastruktury wydają się być nieodpowiednio przygotowane - powierzchnie płaskie są zdecydowanie zbyt śliskie (!!!). Nie wiem jak inne psy, bo nikt inny w tym czasie nie korzystał z nich pomimo obecności kilku psów na wybiegu, ale mój pies kilkakrotnie przewrócił się na tych przeszkodach - są zbyt śliskie!!! Pomijam kwestie kosztów, ale to moim zdaniem niedopuszczalne - przeszkody sprawiają wrażenie elementów placów zabaw zaadoptowanych w tym przypadku na potrzeby psów. Psy po tym biegają a nie chodzą (!). Miałem okazję korzystać z urządzeń na torze agility, więc mam porównanie. Najwyraźniej, jak widać, p. Spichalski, pomimo że jest członkiem Związku Kynologicznego, nie zna się na wszystkich aspektach "psiej rzeczywistości" (podobnie pewnie jak i sam Związek jako taki) - strzelam, że jako zarządzający tą przestrzenią był jedynym, nieomylnym konsultantem (???). A wystarczyłoby podpytać... Jest w Chojnicach szkoleniowiec, który m.in. zajmuje się szkoleniem psów w psich sportach - z pewnością by doradził lub odradził. Spytajcie sami o zdanie. Ale cóż, smutna prawda jest taka, że konsultacje społeczne nie działają w Chojnicach jak powinny, pomimo, że obok gabinetu Burmistrza wisi dyplom pochwalny za partycypację społeczną (sic!) - wprawdzie w którymś tam roku, ale zawsze... (przynajmniej kiedyś wisiał).
Nawet nie chce mi się zgłaszać tych uwag do UM, bo raczej jest już po temacie skoro plac jest oddany do użytku. Tutaj "betonu" raczej się nie skruszy, szkoda że budowniczy nie dowiedział się wcześniej jak przygotować "fundamenty"...
Enyłej, mamy znów tak - jak większość rzeczy robionych ze środków publicznych zrobione jest na 70-80% - mamy plac, który ładnie komponuje się w parku, ale jest niepraktyczny a biegające psy mogą się na nim połamać. Ale jak przyjedzie jakaś delegacja to będzie wzdychać... Czy o to tu chodzi?
Kończąc - pewnie będę "korzystał", ale nie "wykorzystywał" tak jak na to liczyłem...
21 Czerwca 2016, godzina 11:14
Oceniono 21 razy 13
~obserwator
Wybiegowi przyjrzy się CBA . W głowie się nie mieści by taka prosta klatka dla kejtrów , kosztowała 150 000 tys zeta . Za takie pieniądze to można kupić mieszkanie !
21 Czerwca 2016, godzina 05:20
Oceniono 32 razy 0
~obserwator
Wybiegowi przyjrzy się CBA . W głowie się nie mieści by taka prosta klatka dla kejtrów , kosztowała 150 000 tys zeta . Za takie pieniądze to można kupić mieszkanie !
21 Czerwca 2016, godzina 05:20
Oceniono 31 razy -1
~Do "ISIS"
Uśpić powinno się ciebie debilu skretyniały, jaki nick taki komentarz!
Powiedz ile trzeba zeżreć śniegu aby urodzić takiego wielkiego bałwana jak ty, którego nawet ostatnie upały nie zdołały roztopić, pewnie sporo co bałwanie?
18 Czerwca 2016, godzina 12:14
Oceniono 75 razy -9
~isis
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Czerwca 2016, godzina 11:07
Oceniono 70 razy -38
~udostępnianie IP na podstawie durnych wpisów - TO ZA MAŁO!!!
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych może skierować do podmiotu którego dotyczy skarga wystąpienie służące doskonaleniu ochrony danych (art. 12 pkt 5), może żądać wszczęcia postępowania dyscyplinarnego lub innego przewidzianego prawem postępowania przeciwko osobom winnym dopuszczenia do uchybień w procesie przetwarzania danych osobowych (art. 17), bądź kieruje do organu powołanego do ścigania przestępstw zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (art. 19).

http://www.giodo.gov.pl/579/
18 Czerwca 2016, godzina 10:44
Oceniono 61 razy 1
~do chojnice 24 - tutaj zgłaszacie niezgodność decyzji prokuratorskiej
18 Czerwca 2016, godzina 10:34
Oceniono 54 razy -2
~prokurator i portale
Wychodzi na to, że ktoś może złożyć zawiadomienie do prokuratury, a ta szybko wydaje decyzje o udostępnienie IP, a portale nawet nie negują takiej decyzji, chociaż MOGĄ POSTAWIĆ SIĘ PROKURATURZE. Był taki przypadek, że pewna osoba zażyczyła sobie IP osób, którzy rzekomo pisali o niej, chociaż było brak nazwiska czy jednoznacznych powiązań. Prokurator zgodził się, a portal wydały IP. W jakim kraju to się dzieje? Gdyby zwykły Kowalski poszedł na policje czy do prokuratora, że ktoś go od ch...jów wyzywa, zostałby wyśmiany, ale jak ktoś z powiązaniami idzie, że ktoś rzekomo o nim pisze, że jest gruby, to prokuratura na wszystko się godzi, a portele nawet nie pisną.

Może warto zrezygnować z pisania na chojnice24, skoro Arek wie ile razy Marzena pisała?

Do chojncie24 - macie prawo odmówić prokuratorowi, nie wiecie o tym? Szkoda.
18 Czerwca 2016, godzina 10:31
Oceniono 58 razy 4
~mieszkaniec chojnic
Burmistrz Finster na ostatniej sesji powiedział, że pani Osowicka rozmawia sama ze sobą w internecie. Skąd może o tym wiedzieć? Jeśli Finster mówi prawdę, to skąd ma takie informacje? Tylko z prokuratury. A jakim prawem otrzymał takie informacje? Ochrona danych osobowych jest wpisana w konstytucyjne prawo obywateli naszego kraju. Czyli Finster przyznał się do kontaktów z prokuraturą, która udostępnia mu informacje o mieszkańcach Chojnic, których inwigiluje. Kamli Kaczmarek zarzucił Finsterowi kontakty z chojnicką prokuraturą i wychodzi na to, że ma rację. Finster publicznie na sesji obnażył swoje powiązania z prokuraturą.
A jeśli Finster kłamie i publicznie opluwa panią Osowicką? No bo w jaki sposób udowodni, że ona rozmawia sama ze sobą w internecie? Na podstawie własnych urojeń i nienawiści za krytykę?
Myślę, że burmistrz zabrnął w ślepą uliczkę.
18 Czerwca 2016, godzina 06:40
Oceniono 63 razy 5
~RUSKIE OD ISIS.
Tu Cię Boli Parafianinie Nieśmiały Rozpoznany !!!!!!!!!!!!!
17 Czerwca 2016, godzina 21:15
Oceniono 118 razy -8
~DO PONIŻEJ !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
17 Czerwca 2016, godzina 21:11
Oceniono 87 razy -33

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 49.80 52.10
EUREUR 423.00 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 433.00 443.00 NOKNOK 29.00 31.90
GBPGBP 501.00 510.00 SEKSEK 36.10 37.20
Aktualizacja: 2024-07-12 15:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.13 395.96 DKKDKK 49.90 52.00
EUREUR 424.36 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 434.00 439.00 NOKNOK 29.10 31.80
GBPGBP 504.16 509.43 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-07-12 15:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.54 zł 6.99 zł 6.64 zł 2.63 zł
Orlen 6.64 zł 7.37 zł 6.73 zł 2.69 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij