Trzy plaże z ośmioma ratownikami
Choć jezior w gminie Chojnice jest więcej, to strzeżone przez ratowników są trzy plaże: w Charzykowach, Małych Swornychgaciach i Swornychgaciach. Woda w tychże miejscach badana jest dwukrotnie, bo takie są wymogi dla miejsc zwyczajowo przyjętych do kąpieli.
Pierwsze badanie miało miejsce w czerwcu. - Wyniki są w normie. Nic nie wskazuje na to, żeby ta woda nie nadawała się do kąpieli. Nie ma zakwitu sinic - informuje Andrzej Brunka z wydziału ochrony środowiska urzędu gminy. Ten zleca badania do laboratorium, a wyniki jest zobowiązany przekazać do sanepidu. - Czekamy jeszcze na ich oficjalne stanowisko. Następne badanie zlecimy na przełomie lipca i sierpnia - dodaje urzędnik.
Reklama | Czytaj dalej »
Ośmioro ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czuwa nad bezpieczeństwem kąpiących na trzech kąpieliskach. Czworo na największym - charzykowskim, a duety w Małych Swornychgaciach w okolicy mostu zwodzonego oraz w Sworychgaciach. Pełna obstawa jest w godz. 11 - 18, a od 10, kiedy plażowiczów nie ma jeszcze tak wielu, czuwa jeden ratownik. Wodniacy patrolować będą też z wody. - Jeżeli chodzi o sprzęt, który posiadamy, to dwie łodzie oraz skuter będą na Jeziorze Charzykowskim, będą obejmowały okolice do mostu do Małych Sworów. Natomiast w Dużych Sworach będzie jedna motorówka, akurat będzie obsługiwała teren jeziora Karsińskiego - relacjonuje Marek Hackert, prezes chojnickiego WOPR-u.
- Jeżeli chodzi o sprzęt, który posiadamy...
Jak co roku gmina podpisuje umowę z WOPR-em na świadczenie usług w dwóch wakacyjnych miesiącach. - Obejmuje kompleksową obsługę, czyli oznaczenie tych miejsc według przepisów, zabezpiecznie w ratowników, apteczkę, utrzymanie i konserwację sprzętu itd. - wymienia Bożena Kubiak, dyrektorka wydziału organizacyjnego w UG Chojnice. Umowa opiewa na kwotę 90 tys. zł.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (1)
- Komentarze Facebook (...)
1 komentarz
Doba inicjatywa WOPR-u było by stworzenie szkółek nauki pływania dla dzieci - szczególnie z terenów wiejskich, które mają mniejsze możliwości korzystania z basenu w Chojnicach w ramach szkolnych zajęć WF i nauki pływania. Nauka pływania mogła by być prowadzona przez woluntariuszy z umiejętnościami trenerskimi i pedagogicznymi a całość mogła by być nadzorowana przez WOPR.
Najlepszą prewencją utonięć w czasie wakacyjnego rekreacyjnego korzystania z jezior i rzek jest zdobycie przez dzieci i młodzież umiejętności pływania!
Każde dziecko w powiecie i gminie chojnickiej powinno mieć możliwość efektywnej i skutecznej nauki pływania.
nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i wieloletni osobisty znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!