Pomoc dla osób niepełnosprawnych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach do 30 sierpnia (wtorek) przyjmuje wnioski w ramach Programu „Aktywny Samorząd” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawdź na jakie formy pomocy możesz liczyć.
Wspracie w ramach programu obejmuje:
- oprzyrządowanie do posiadanego samochodu
- prawo jazdy kategorii B dla osoby niepełnosprawnej ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze względu na dysfunkcję narządu ruchu
- sprzęt elektroniczny lub jego elementy oraz oprogramowanie dla osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności ze względu na dysfunkcję obu kończyn górnych lub narządu wzroku
Reklama | Czytaj dalej »
- naprawa posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
- zakup protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne
- naprawa protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne
- utrzymanie aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla dziecka osoby niepełnosprawnej ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, aktywnej zawodowo.
Szczegółowe informacje na temat procedur realizacji programu dostępne są na stronie internetowej www.pcpr.infochojnice.pl w zakładce Aktywny Samorząd oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach, ul. Piłsudskiego 30 - pokój nr 121,119,120 (tel. 52/ 33 44 487, 52/ 33 44 485, 52/ 33 44 486).
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (3)
- Komentarze Facebook (...)
3 komentarze
To jak traktujemy osoby z ograniczeniami fizycznymi i mentalnymi w naszym środowisku świadczy przede wszystkim o nas samych - o naszej kulturze osobiste, etyce, uczciwości i empatii. Z mojego życiowego doświadczenia wiem, że wszędzie tam gdzie dobrze i z empatią traktuje się ludzi z ograniczeniami fizycznymi i mentalnymi tam żyją uczciwi, przyjacielscy, i empatyczni ludzie, z którymi kontakt i wszelka współpraca jest przyjemnością.
Powinniśmy promować właśnie takie pozytywne i pożądane społecznie zachowania. Jeżeli będziemy dobrze traktować najbardziej bezbronne i potrzebujące pomocy osoby z naszego środowiska i społeczeństwa to i nam samym będzie żyło się lepiej, przyjemniej, i przyjaźniej. Niestety - tak w Chojnicach jak i innych polskich miastach i wioskach - dominuje ogólnopolska nietolerancja, nienawiść, i wrogość promowana przez kler kościoła katolickiego i ogólnie przez polskich katolików. Polski kościół katolicki opiera się i jednoczy swoją społeczność za pomocą szerzenia i promowania religijnej nienawiści, pogardy, i nietolerancji wobec urojonych przeciwników i wrogów. Sam osobiście w chojnickiej bazylice w ciągu ostatnich lat nieraz słyszałem z ambony, że osoby z upośledzeniami to kara boża za grzechy rodziców, a i choroby jak HIV, nowotwory, i inne to kara za grzeszne życie. Dzisiaj z katolickich ambon regularnie słyszy się katolickie słowa pogardy, nienawiści i społeczne szczucie w stosunku do kobiet, homoseksualistów, żydów i mahometan, nienawiść rasistowską, i szczucie katolików na środowiska liberalne, ateistyczne, i na osoby popierające i promujące demokracje w Polsce.
Jakkolwiek nawet w naszym środowisku zdarzają się pozytywne i godne podziwu zjawiska jak na przykład „Czwartkowe spotkania z zabawą” organizowane przez Stowarzyszenie „Pośrodku życia”, którego celem było zapewnienie atrakcyjnego wypoczynku najbardziej potrzebującym dzieciom (zobacz informacje na stronie http://chojnice24.pl/artykul/23146/czwartkowe-spotkania-z-zabawa/). Członkowie Stowarzyszenia „Pośrodku życia” potrafili tchnąć trochę empatii, i solidarności społecznej w nasze środowisko i uzyskać pomoc logistyczną, emocjonalną i materialną od wielu chojnickich przedsiębiorców, samorządowców, i osób prywatnych. Co cieszy mnie niezmiernie to to, ze lista partycypantów jest długa i różnorodna.
Chwała wszystkim pomocnikom i dobroczyńcom za ich empatie, społeczną solidarność i chęć pomocy! Za to tych chojniczan powinniśmy szanować i podziwiać!
Jakże miło jest przeczytać coś pozytywnego nawet o osobach, o których najczęściej słyszy się niezbyt pozytywne informacje, że jednak mają w sobie odrobinę człowieczeństwa, i że stale potrafią pomagać innym osobom w trudniejszej sytuacji.
Może nie jest jeszcze tak źle z chojnickim społeczeństwem jeżeli kilku działaczom stowarzyszenia „Pośrodku życia” udaje się wykrzesać z chojniczan iskry empatii i społecznej solidarności wobec chojniczan w trudniejszej sytuacji materialnej, fizycznej, bądź umysłowej. Wszystkie chojnickie dzieci, jak i wszyscy dorośli to są nasi chojniczanie, współmieszkańcy naszego miasta, i solidarnie powinniśmy patrzeć by pomóc sobie nawzajem w miarę możliwości. A to, że niektórym wiedzie się finansowo gorzej nie powinno stanowić powodu by po katolicku nimi pogardzać lecz raczej by humanitarnie im pomóc - zaczynając od troskliwej solidarności społecznej, empatii, i materialnej pomocy w miarę możliwości!
Każdy chojniczanin ma coś wartościowego do zaoferowania naszemu społeczeństwu wiec pomóżmy sobie nawzajem by każdy mógł proporcjonalnie do możliwości włożyć swój pozytywny wkład w tworzenie naszego społeczeństwa i lepszej przyszłości.
W empatycznym, życzliwym sobie, i dbającym o siebie nawzajem społeczeństwie będzie żyło się nam lepiej. By polepszyć jakość naszego życia potrzeba nam w Chojnicach i w Polsce więcej humanitaryzmu i mniej wszechobecnej katolickiej nienawiści!
nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i wieloletni osobisty znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!