Poniedziałek, 15 Kwietnia 2024 | Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Dialog z każdym... ale z wyjątkami

W ubiegłym tygodniu w ratuszu doszło do scysji. Zaczęła się na obradach komisji, którą przerwano.

W ubiegłym tygodniu w ratuszu doszło do scysji. Zaczęła się na obradach komisji, którą przerwano.

Po ostatniej awanturze w urzędzie z udziałem burmistrza, członków komisji rewizyjnej i politycznego adwersarza Kamila Kaczmarka nieco opadły emocje, a jej główni uczestnicy komentują zajście. Zdaniem Arseniusza Finstera chojniczanin był niegrzeczny i to nie po raz pierwszy. I tu przypomina pewne zajście. W świetle nowych faktów zasadne jest tylko pytanie - czy trzeba być ugrzecznionym w stosunku do człowieka, który został aresztowany pod zarzutem zdrady Ojczyzny? A może "młoda sadzonka" - jak burmistrz nazwał niegdyś Kaczmarka, ma nosa do ludzi?- Każdy może przyjść na komisję i może uczestniczyć biernie lub czynnie w obradach komisji. Ale czynne uczestnictwo jest uzależnione od relacji, jaką w czasie obrad będzie przyjmował przewodniczący. Gdybym ja przyszedł na komisję rewizyjną i nie byłbym burmistrzem, a mieszkańcem, to bym przede wszystkim powiedział: - Dzień dobry panie przewodniczący, przychodzę w sprawie i będę chciał zabrać głos. Czy pan mi tego głosu udzieli? - zaznacza burmistrz Arseniusz Finster. Przerywanie i pouczanie członków komisji w jego opinii jest nieefektywne. Jeszcze w czasie obrad uznał, że doszło do zakłócenia porządku publicznego i następnym razem wezwie policję.

Mimo że przewodniczący komisji rewizyjnej odmówił Kaczmarkowi możliwości wypowiedzi, to burmistrz deklaruje, że w urzędzie chętnie rozmawiają z obywatelami, choć jest kilka wyjątków. - Jesteśmy nastawieni na dialog. Jeżeli ktoś chce dialog prowadzić, to my jesteśmy gotowi go prowadzić z każdym. I z panem Gogaczem, i z panem Kaczmarkiem, i panem Janikiem. Chociaż patrząc na to co się dzieje, to ten dialog jest raczej niemożliwy, ale być może to się zmieni w najbliższym czasie.

Reklama | Czytaj dalej »

- Każdy może przyjść na komisję i może uczestniczyć...

Burmistrz zestawia ostatnie zachowanie swojego politycznego adwersarza z zachowaniem sprzed dwóch lat w czasie wykładu dra Mateusza Piskorskiego. Podczas spotkania w Chojnicach Kamil Kaczmarek najpierw sam usiłował zabrać głos, a potem na prośbę organizatora "zastąpił" wykładowcę, przedstawiając jego sylwetkę. Mówił m.in. o misjach obserwacyjnych Piskorskiego na Białorusi, w Syrii, Egipcie czy na Ukrainie podczas wyborów na Krymie. Początkowo miał powtarzać rosyjską wersję, jakoby Majdan był intrygą Zachodu. Później się z niej wycofał. Aktualnie przywoływany przez burmistrza Chojnic doktor nauk przebywa w areszcie po tym jak został zatrzymany przez ABW i przedstawiono mu zarzuty szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu cywilnego. Burmistrz Finster wracając do wystąpienia Kaczmarka sprzed dwóch lat skupił się na tym, że ten niegrzecznie się zachował, ale zapomniał już dodać, że Piskorski został aresztowany.

- Od dwóch lat pan Finster zarzuca mi przerwanie wykładu Mateusza Piskorskiego, człowieka, który podawał się za prezesa prorosyjskiej partii „Zmiana”. Czyni mi z tego wielki zarzut, a ja nie poczuwam się do winy - zaszłą sprawę komentuje Kamil Kaczmarek.

- Przyjechał do Chojnic człowiek, który jak wskazują najnowsze ustalenia służb – jest zwykłym zdrajcą. Siedzi obecnie w areszcie za działalność szpiegowską na szkodę Państwa. Burmistrz mówi o nim z szacunkiem dr Piskorski, przyjechał na wykład „ę”, „ą” – Kaczmarek zakłócił! – jak mógł!? Nawet na konferencji prasowej puszczał dziennikarzom treść nagrania z YouTube z całego zajścia. Dlaczego? – nie wiem, może dlatego, że tak jak on – Piskorski to moskiewski doktor, a może łączy ich rusofilia? – nie wiem. Wiem, że Piskorski wielbił Putina, a burmistrz Finster składa kwiaty pod pomnikiem „bohaterów ZSRR”. W moim odczuciu pogonić z miasta zdrajcę, czy pożytecznego idiotę, to obowiązek, a nie powód do wstydu. Burmistrz się ze mną nie zgadza, bo gdyby przyjął taką zasadę straciłby wielu przyjaciół.

W swoim pytaniu o treść wniosku postawionym w czasie obrad komisji rewizyjnej Kaczmarek nie widzi zakłócenia prac komisji. Po stronie przewodniczącego Edwarda Gabrysia zauważa za to dziwną niechęć, której wyraz miał już dać w czasie prac komisji ds. referendum o likwidacji straży miejskiej. - Kierowanie obradami komisji nie oznacza prawa do łamania obywatelskich przywilejów nadanych ustawami i konstytucją - podkreśla chojniczanin.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

25 komentarzy

~To jeszcze mało
Antek ubzdurał sobie, że w Warszawie musi powstać kolejny pomnik, pomnik chwały "Cudu nad Wisłą", no i żeby było jeszcze śmieszniej to odznaczył TŁUSTEGO APTEKARZA medalem "Za zasługi dla obronności kraju" i wieczorem śpiewał na scenie razem z Pietrzakiem! To są jaja jakich jeszcze nie było!
15 Sierpnia 2016, godzina 22:00
Oceniono 78 razy 66
~Święto WOJSKA POLSKIEGO
ciąg dalszy prężenia muskułów przez Antosia na drewnianym koniku, ale odsłonięcie na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza tablicy upamiętniającej tzw. "żołnierzy wyklętych" /chyba przeklętych/ którzy po wojnie zamordowali około 15.000 osób to już nie jest śmieszne, to tragiczne i żałosne! Po czymś takim Polacy nie powinni już dziwić się Ukraińcom, że dla nich ci z UPA i OUN to kombatanci i bohaterowie!

PIS-owcy dzisiaj straciliście u mnie resztki jakiegokolwiek szacunku, który do was miałem w niektórych sprawach, dla mnie jesteście już kompletnym dnem i nie istniejecie.
15 Sierpnia 2016, godzina 19:50
Oceniono 74 razy 64
~Warto posłuchaćmądrego człowieka i jego punktu
widzenia na temat demokracji natemat.pl/185267,prawico-czas-na-lustracje-kwity-i-hejt-wiktor-zborowski-obnazyl-sposob-niemyslenia-w-pis
W Chojnicach też oddalamy się od rządów wyborców :-)
15 Sierpnia 2016, godzina 10:13
Oceniono 70 razy 60
~Dwa PAJACE wytrzeźwiały
po wczorajszej libacji alkoholowej i teraz stawiają sobie plusy a wszystkim normalnym minusy aby jutro wyglądało jakie to oni mają w Chojnicach poparcie i jak to naród nie cierpi i nienawidzi tego "ciemiężyciela" burmistrza Chojnic! No dalej, dalej sprężać się chłopcy, tylko nie chlejcie przy tej "robocie" alkoholu, bo to grozi połamaniem palców albo co gorsza stawianiem minusów nie tym którym chcecie.
14 Sierpnia 2016, godzina 22:07
Oceniono 113 razy 41
~Publikacja-dotyczy przegranego Zbigniewa z Ratusza
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Sierpnia 2016, godzina 13:02
Oceniono 104 razy -42
~Chyba dostali szału i zatrudnili
cały sztab stawiających "plusy" przy kretyńskich komentarzach i "minusy" przy tych które są prawdą a nie bajkami z mchu i paproci pisanymi przez jakichś niezrównoważonych psychicznie osobników!
14 Sierpnia 2016, godzina 09:04
Oceniono 137 razy 31
~Prawda w oczy kole takich dwóm panom
Prawda w oczy kole takich dwóm panom, więc musieli zatrudnić nocną zmianę do minusowania prawdy a do plusowania swoich życiowych wypocin. teraz czas zatrudnić dzienną zmianę, ludzie już was znają i wiedzą czego po was można się spodziewać, jesteście jak chorągiewka na wietrze. Kiedyś SLD-owcy, teraz pisowcy, ciekawe czym będziecie po następnym wyborach do parlamentu. Dziwne, że jeszcze na pielgrzymkę z Torunia, z dyrektorem Tadeuszem nie wyruszyliście .
14 Sierpnia 2016, godzina 07:37
Oceniono 145 razy 29
~Każdy ma prawo do wypowiedzi
Każdy ma prawo do wypowiedzi, ale na ch24 to kultury brakuje
13 Sierpnia 2016, godzina 15:23
Oceniono 185 razy 33
~Janik co ty bierzesz, że wypisujesz takie głupoty?
Nie pisz o burmistrzu, że jest chory bo to ty jesteś chory i każdy wie na co !
13 Sierpnia 2016, godzina 11:37
Oceniono 206 razy 36
~Chojnice24, ten portal jest coraz gorszy
Rzadko odwiedzam portal Chojnice24, ten portal jest coraz gorszy i coraz bardziej jest przesiąknięty nienawiścią a wypowiedzi pewnych osób ( M.J. , A.G. , K.K. , M.W. , R.S. , Z.R. , J.S. itd.. ) , które swoje bóle serca wylewają ta tym portalu są po prostu żenujące, sprawia im to radość jak komuś (głównie władzy Chojnickiej) na Chojnice24 dokopią i podsycają innych do nienawiści. Dziwię się, że Chojnice24 publikują takie komentarze,pewnie takie komentarze moderatorów Chojnice24 podniecają ?
13 Sierpnia 2016, godzina 04:57
Oceniono 246 razy 34
~_krzysiu
dwoch hipokrytow sie odezwalo ,rozmawiac z wami ? kto zdrowy zgalsza burmistrza do czegos tam na narodzie polskim???? trzeba byc chorym! I za moje pieniadze podatnika to miasto sie rozwija to wy Gogacz i kumpel Janik jestescie poniezej poziomu. Gdyby mi ktos taki numer wykrecil nigdy bym z nim nie chcial gadac. to jest oczywista prawda i nikt zdrowy na umysle sie temu nie dziwi
13 Sierpnia 2016, godzina 00:13
Oceniono 250 razy 34
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Sierpnia 2016, godzina 21:36
Oceniono 272 razy -32
~Adam Gogacz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Sierpnia 2016, godzina 20:19
Oceniono 264 razy -30
~W przypadku wątpliwości wróćmy do podstawowych praw i pojęć prawnych!

Wszelkie podstawowe relacje pomiędzy burmistrzem jako władzą wykonawczą, radą miasta jako władzą ustawodawczą lokalnego samorządu określa Konstytucja RP (elektroniczna kopia dostępna jest na stronie http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm)

Art. 1.
Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

Każdy obywatel jest równy wobec prawa i ma jednakowe prawo uczestniczyć w życiu gospodarczym, politycznym, i publicznym - bez wyjątków - niezależnie czy ktoś lub coś podoba się burmistrzowi Arkowi czy nie.

Art. 2.
Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

W Polsce włączając Chojnice obowiązuje demokratyczny systemem państwa prawa. Grymasy, i widzi-mi-się burmistrza Arka i członków jego mechanicznej rady miejskiej nie są prawem a jedynie bezprawiem, które nielegalnie usiłują narzucić lokalnemu społeczeństwu!


Art. 4.
Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Wszyscy obywatele maja prawo wpływać i sprawdzać działania władz samorządowych pośrednio poprzez swoich przedstawicieli jak i bezpośrednio - osobiście. Burmistrz nie ma prawa decydować czy ktoś ma prawo czy nie interesować się działaniami rady miasta i sprawowaniem urzędu burmistrza przez niego samego. Prawa Konstytucji RP jednoznacznie zapewnia prawo obywateli do kontroli i nadzoru nad lokalnymi władzami samorządowymi.

Art. 7.
Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.

Grymasy, preferencje, obrażanie się na krytyków, i widzi-mi-się burmistrza i członków jego mechanicznej rady miejskiej nie mają znaczenia. Wszelkie działania i kontakty burmistrza i radnych miejskich z mieszkańcami Chojnic i obywatelami reguluje prawo.


Art. 8.
Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

Przepisy Konstytucji są najwyższym prawem w Polsce i osobiste decyzje, widzi-mi-się burmistrza i członków jego mechanicznej rady miejskiej nie mogą podważać i unieważniać praw zawartych w Konstytucji RP.

Art. 12.
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych, organizacji społeczno-zawodowych rolników, stowarzyszeń, ruchów obywatelskich, innych dobrowolnych zrzeszeń oraz fundacji.

Każdy obywatel ma prawo uczestniczyć w życiu gospodarczym, politycznym, kulturalnym, sportowym, i społecznym według własnego uznania i wyboru. Organizacje zrzeszające osoby o wspólnych przekonaniach, potrzebach, i celach mają prawo działać w imieniu swoich członków a i każdy członek tych organizacji może występować w ich imieniu we wszelkich relacjach i interakcjach z lokalnymi władzami samorządowymi. Grymasy, preferencje i widzi-mi-się burmistrza Arka i jego mechanicznej rady miejskiej nie mają żadnego znaczenia i ich także obowiązuje Konstytucja jako najwyższe prawo w Polsce. Wszelkie stwierdzenia burmistrza Arka i posłusznych mu członków mechanicznej rady miejskiej że z kimś nie mają zamiaru się spotykać i rozmawiać jedynie wykazuje ich brak kultury osobistej, brak umiejętności socjalnych, i bezdenną ignorancje i kompletny brak znajomości praw podstawowych jakie ich obowiązują jako samorządowców.


Edukacja prawna, socjalna, kulturalna, i etyczna być może pomoże zrozumieć zagubionemu burmistrzowi Arkowi i jego posłusznym mechanicznym radnym ich błędy i bezprawie jakiego się dopuszczają!

Tak burmistrz jak i jego posłuszni mechaniczni radni miejscy jako lokalne władze samorzadowe nie mają prawa odmawiać komukolwiek kontaktu, obecności, i czynnego udziału w pracach władz samorządowych - odmawiając praw obywatelskich osobom chcącym uczestniczyć w pracach władz samorządowych łamią jednoznaczne prawa Konstytucji RP i dopuszczają się bezprawia!

Tłumaczenie się głupotą, osobistymi grymasami, i nieznajomością prawa nie zwalnia samorządowców od obowiązku stosowania się do wszystkich wymogów prawnych jakie ich dotyczą. A prawo obywatelskie do czynnego uczestniczenia w życiu społecznym jest jednym z podstawowych praw jakie mają mieszkańcy Chojnic i wszyscy obywatele RP.

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i wieloletni osobisty znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
11 Sierpnia 2016, godzina 18:10
Oceniono 238 razy 28
~Adam Gogacz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Sierpnia 2016, godzina 18:01
Oceniono 182 razy -38

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 406.00 DKKDKK 50.60 53.50
EUREUR 426.00 434.00 RUBRUB 4.13 4.40
CHFCHF 437.00 447.00 NOKNOK 31.60 33.50
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.00 37.40
Aktualizacja: 2024-04-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 400.90 405.13 DKKDKK 50.70 53.40
EUREUR 427.55 432.00 RUBRUB 4.13 4.40
CHFCHF 437.59 444.93 NOKNOK 31.70 33.40
GBPGBP 498.40 504.85 SEKSEK 36.10 37.30
Aktualizacja: 2024-04-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.82 zł 7.52 zł 6.99 zł 2.72 zł
Circle K 6.73 zł - 6.89 zł 2.72 zł
Mol Chojnice 6.63 zł - 6.89 zł 2.81 zł
MZK 6.69 zł 7.24 zł 6.79 zł 2.75 zł
Orlen 6.79 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.75 zł
PKS 6.74 zł - 6.82 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij