Wtorek, 18 Czerwca 2024 | Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Mała, ale dobra

Na zdjęciu dyrektor Radosław Krajewicz i radna Maria Błoniarz-Górna.

Taka ma być salka kinowa, która powstanie w budynku Miejskich Wodociągów. Kiedy? - Potrzeba dwóch miesięcy na wykończenie pomieszczeń. Potem my możemy zacząć ją przystosowywać - mówi dyrektor Chojnickiego Centrum Kultury Radosław Krajewicz.


W lipcu odbyły się ostatnie seanse w chojnickim kinie. Zanim na teren przy ul. Swarożyca wjechał ciężki sprzęt, zorganizowano nawet aukcje. Pod młotek poszły m.in. fotele kinowe. - Setkę sobie zostawiliśmy. Może użyjemy ich w małej salce, choć wolelibyśmy kupić nowe, porządne - mówi dyrektor Radosław Krajewicz. W pomieszczeniu w wodociągach przy pl. Piastowskim miałoby funkcjonować kino, jak i teatr. Ludziom z ChCK-u zależy, żeby przytrzymać widza przy sobie. Poza tym niewielka sala mogłaby z powodzeniem funkcjonować w Chojnicach po zakończeniu termomodernizacji centrum kultury.

Reklama | Czytaj dalej »- Dopóki nie mam tytułu prawnego do lokalu, nie mogę działać. Czekamy na umowę najmu, żeby móc zlecić projekt - informuje dyrektor. Jak zaznacza Krajewicz, owa sala, choć mała, ma być dobrze wyposażona. - Warunki muszą być dobre, tak samo jakość obrazu.
Inwestycja może pochłonąć nawet kilkanaście tysięcy złotych. - Będą rozmawiał z radnymi i burmistrzem, żeby pomieszczenia zostały nam wynajęte za korzystną cenę i na jak najdłużej, żeby poniesione nakłady mogły się zwrócić - zapowiada.

W kalendarzu dyrektora jutro spotkanie z Bogdanem Kufflem. Panowie pochylą się nad kwestią DKF-u, który ostatnio cieszył się sporym zainteresowaniem. Trzeba także podjąć decyzję, co z Filmobraniem. - Mamy nadzieję, że odbędzie się, może tylko z lekkim przesunięciem w czasie.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym
Tagi: kinoChCK

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

7 komentarzy

~kino w parku

Czyż nie po to został zainstalowany w parku telewizor aby wyświetlać tam filmy dla mieszkańców Chojnic?

Teraz jest jak znalazł - po zamknięciu na czas remontu ChCK-u - do wyświetlania filmów można wykorzystać ten wspaniały telewizor zainstalowany w naszym parku.

Po co szukać innego tymczasowego miejsca podczas gdy mamy od lat zamontowany na stałe telewizor w parku! Burmistrz osobiście przekonywał mieszkańców, że to wspaniała rzecz, że można oglądać filmy na świeżym powietrzu w naszym przepięknym parku!

Burmistrz potrafi pomyśleć o wszystkim zawczasu i nawet kazał zamontować ten telewizor zanim zdecydował o zamknięciu ChCK-u na czas remontu. Tak wiec po co szukać tymczasowego kina gdy mamy kino na stałe w parku 1000-c lecia?
28 Sierpnia 2016, godzina 19:51
Oceniono 23 razy 21
~Joanna
Byłoby super! Kino (nawet przejściowe) jest potrzebne w mieście.
27 Sierpnia 2016, godzina 21:49
Oceniono 13 razy -3
~alternatywny dostęp do aktualnych i starszych filmów i seriali tv


Nieczęsto bywam w naszym chojnickim kinie bo repertuar jest ubogi i bardzo spóźniony w stosunku do premier. Jakkolwiek, lubię oglądać filmy na dużym ekranie i telewizor - chociażby duży - nie zastąpi wrażenia jakie dostarcza olbrzymi ekran w kinie. Tak wiec w naszym chojnickim kinie bywam może z kilka razy w roku.

W Chojnicach najlepszą opcją by oglądać aktualne filmy, seriale telewizyjne, przestawienia teatralne, filmy dokumentalne i inne przedstawienia jest internet. Praktycznie wszystkie polskie seriale i filmy są dostępne w internecie z legalnych serwisów prawie w tym samym czasie gdy pojawiają się w kinach i w telewizji. Dodatkowa zaleta telewizji cyfrowej oglądanej poprzez komputer z internetu jest to, że można bez ograniczeń oglądać legalnie filmy i seriale z innych krajów (w oryginalnym języku). Na przykład, wystarczy połączyć się z BBC.com przez proxy w UK by legalnie za darmo oglądać brytyjskie filmy, seriale, programy dokumentalne, i przedstawienia teatralne (o rozdzielczości 1080p) bez żadnych ograniczeń. Tak samo można za darmo oglądać aktualne seriale i filmy ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady po połączeniu się z ich stacjami telewizyjnymi (NBC, ABC, FOX, HBO, CTV, i inne) lub z portalami studiów filmowych poprzez proxy w Stanach Zjednoczonych lub w Kanadzie. Tak samo używanie proxy w US lub w Kanadzie umożliwia legalne oglądanie filmów, seriali, i innych prezentacji na serwisie YOUTUBE.com (i innych), które są geograficznie blokowane jeżeli połączenie jest inicjowane z polskiego IP. Podobnie jest z mediami z Niemiec, Francji, krajów skandynawskich, Rosji, Arabii Saudyjskiej, - jeżeli użyje się lokalnego proxy z danego kraju to można oglądać filmy i seriale legalnie i za darmo. Polskie serwisy filmowe także są blokowane dla internautów spoza Polski. Jakkolwiek w Polsce można oglądać filmy i seriale tv legalnie i za darmo na kilku portalach internetowych, jak na przykład na portalu: http://serialnet.pl/. Przeważnie as to starsze filmy i seriale.

Az trudno uwierzyć, że w dzisiejszym świecie połączonym i oplecionym internetem stale panuje chęć blokowania przepływu informacji pomiędzy społecznościami z rożnych krajów. Tak samo polskie stacje i serwisy telewizyjne i filmowe blokują możliwość oglądania jeżeli połączenie z polskim serwisem jest z IP z innych krajów. W 21 wieku jest to kompletna głupota, tym bardziej, że proste użycie lokalnego proxy i adresu IP z danego kraju gdzie znajduje się stacja telewizyjna lub studio filmowe pozwala obejść te głupie ograniczenia.

Także sprzęt elektroniczny by oglądać aktualne filmy i seriale przez siec komputerową jest coraz bardziej dostępny finansowo. Za zakupiony ostatnio ze sklepu internetowego w Chinach tv box z cztero-korowym procesorem i z Androidem jako system operacyjny zapłaciłem mniej niż 100 złotych. Tv box jest mniejszy niż polowa kartki papieru i zużywa mniej niż 10 W energii w czasie projekcji i mniej niż 0,1 W w stand-by gdy komputer jest nieużywany. Dodatkowo zakupiłem 3 tunery tv DVB-T2 (jeden tuner za mniej niż 25 złotych) by móc jednocześnie nagrywać na komputer 3 programy tv z anteny lub z kabla. Tv box mogę podłączyć do telewizora LCD lub do cyfrowego projektora by wyświetlać obraz w dużym formacie (o przekątnej kilku metrów) na ekran. Odwiedzający nas goście przeważnie wolą oglądać z nami filmy z projektora na dużym ekranie, a moja żona lub ja służymy za lektorów gdy film lub serial jest w języku nieznanym naszym gościom. Dodatkowa zaletą komputera jest to, że projekcje można zatrzymać i wznowić w każdym momencie gdy trzeba zrobić przerwę na ubikacje, jedzenie, lub by się napić. Każdy film lub serial z internetu, anteny tv, lub z kabla można bez kłopotu nagrać na dysku twardym połączonym z komputerem. Tak wiec nagrane media można oglądać kiedy tylko się zechce i według upodobania. Jeżeli ogląda się na żywo strumień medialny z internetu to konieczne jest by połączenie zapewniało wystarczającą pojemność i szybkość przesyłu. Z mojego doświadczenia, by oglądać program o dużej rozdzielczości 1080p trzeba mieć połączenie internetowe o prędkości co najmniej 1,5 Mbps lub więcej. Jeżeli media są nagrywane wcześniej by oglądać je w późniejszym czasie następnego dnia (lub w jakiś innym dniu) to prędkość sieci komputerowej i połączenia internetowego nie ma większego znaczenia. Starsze filmy można bez kłopotu znaleźć na serwisie YouTube.com lub w sieci i systemie torrentów. Jakkolwiek, każdy korzystający w Polsce ze systemu torrentów powinien dla własnego bezpieczeństwa łączyć się ze siecią torrentów jedynie z wykorzystaniem anonimowego systemu VPN lub anonimowych serwerów proxy typu socket v4 lub v5.

Chociaż dominująco oglądam filmy, seriale, i inne media poprzez internet na domowym telewizorze lub projektorze, to jednak od czasu do czasu lobię pójść do kina. Kino ma swoistą atmosferę i choćby najlepszy telewizor nie zastąpi przyjemności pobytu w kinie i oglądania filmów w dużym formacie na srebrnym ekranie.

Chociaż mamy technologiczne alternatywy, to jednak kino z prawdziwego zdarzenia jest niezastąpione i dostarcza wrażeń i doświadczeń - szczególnie dzieciom i młodzieży - jakich telewizja nie jest w stanie dostarczyć widzowi.nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i wieloletni znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com


26 Sierpnia 2016, godzina 15:39
Oceniono 46 razy 14
~Kino u Państwa Koperskich
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Sierpnia 2016, godzina 08:08
Oceniono 19 razy -13
~,,,,
Mam problem, żeby zrozumieć, dlaczego starania w kierunku rozpoczęcia funkcjonowania tej salki nie były czynione jeszcze gdy działało kino. Dlaczego zaczynają się dopiero miesiąc po zamknięciu głównego obiektu?

Przecież można było formalności mieć z głowy dawno, a teraz tylko przenieść niezbędne wyposażenie. Byłoby z pożytkiem dla wszystkich. Kino funkcjonowałoby z minimalną przerwą.

Druga kwestia. Dlaczego ChCK ma płacić MIEJSKIM wodociągom. Obydwie spółki należą do miasta. Salka i tak stoi niewykorzystana, więc Klaman nic na tym nie traci. No chyba, że przy swojej ogromnej pensji (zgodnie z informacjami prasowymi 23.000 PLN / m-c) i premii stał się tak zachłanny, że nie popuści.
W innych miastach, w podobnych sytuacjach, obserwowałem miejskie spółki współpracujące na zasadzie umów "złotówkowych", więc jest to możliwe. No, ale tam prezes miejskiej spółki ściekowej nie zarabia więcej od prezydenta kraju.
25 Sierpnia 2016, godzina 10:29
Oceniono 27 razy 3
~Adi
Mała, ciasna ale własna
25 Sierpnia 2016, godzina 10:20
Oceniono 19 razy 1
~Basia
Dobra i mała salka. Tak trzymać.
24 Sierpnia 2016, godzina 22:46
Oceniono 25 razy 1

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 401.00 411.00 DKKDKK 50.60 54.00
EUREUR 431.00 441.00 RUBRUB 4.40 4.70
CHFCHF 453.00 463.00 NOKNOK 30.30 34.40
GBPGBP 508.00 518.00 SEKSEK 37.70 38.80
Aktualizacja: 2024-06-18 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.63 406.80 DKKDKK 50.70 53.90
EUREUR 432.96 437.57 RUBRUB 4.40 4.70
CHFCHF 454.00 459.00 NOKNOK 30.40 34.30
GBPGBP 510.10 515.65 SEKSEK 37.80 38.70
Aktualizacja: 2024-06-18 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.64 zł 7.34 zł 6.74 zł 2.59 zł
Circle K 6.59 zł - 6.69 zł 2.56 zł
Mol Chojnice 6.62 zł - 6.69 zł 2.58 zł
MZK 6.52 zł 6.99 zł 6.61 zł 2.55 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.57 zł
PKS 6.56 zł - 6.65 zł 2.56 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij