Jak kupić mieszkanie w Warszawie?
Syn lub córka przenosi się do Warszawy na studia? Kupujecie z mężem nowe lokum w stolicy? Oto garść rad, które pomogą odnaleźć się w tej kluczowej decyzji i nie pogubić się w morzu ofert.
Mieszkanie z rynku pierwotnego?
Na początku warto zastanowić się, czy poszukujemy mieszkania całkiem nowego czy jednak starszego do remontu. Wszystko zależy od upodobań oraz tego, w jakim czasie chcemy w nim zamieszkać – na nowe mieszkania czas oczekiwania może być dłuższy. Zgodnie z badaniami TNS Polska, ci, którzy wybierają nowe mieszkania, cenią:
-
estetykę budownictwa
-
swobodę w urządzaniu mieszkania
-
obniżone koszty transakcyjne
-
ważne jest dla nich nowe mieszkanie, w którym nie trzeba robić remontów
Możliwości finansowe
Wyszukaj inwestycje w interesującej cię części Warszawy i deweloperów, którzy je sprzedają. Biur deweloperskich jest mnóstwo, dlatego często prześcigają się one w promocjach i bonusach. Zanim jednak udasz się do dewelopera, odpowiedz sobie na pytanie:
-
czy masz możliwości finansowe na mieszkanie lub dom, jeśli tak to jakie? Zwróć uwagę na nie tylko na cenę za metr, ale też powierzchnię mieszkania i lokalizację, w której znajduje się mieszkanie.
-
czy zapoznałeś się z historią dewelopera i mieszkaniami, jakie oferował do sprzedania? Zanim podejmiesz decyzję, możesz zasięgnąć opinii na forach lub udać się na targi nieruchomości i osobiście porozmawiać z deweloperami
O co pytać dewelopera?
Firmy deweloperskie na swoich stronach oferują wiele informacji, zdjęcia, kalkulator, którym sprawdzisz ratę kredytu, itd. Nie są to jednak wszystkie informacje. Gdy spotkasz się osobiście z deweloperem, poproś o prospekt informacyjny, w którym znajdziesz:
-
termin rozpoczęcia i zakończenia wybranych inwestycji
-
dane dotyczące dewelopera
-
informacje na temat doświadczenia dewelopera
-
dane dotyczące nieruchomości i przeznaczenie lokalu
-
harmonogram inwestycji
-
dane dotyczące budynku (technologia wykonania, liczba lokali, itp.)
Budowa: start!
Po negocjacjach z deweloperem podpisuje się umowę przedwstępną, która jest zobowiązaniem do kolejnej umowy ostatecznej. To również dokument ważny dla banku, który udziela ci kredytu. Warto zrobić przegląd swoich operacji finansowych – spłacić zaległe rachunki, zlikwidować karty kredytowe czy limity – wszystko to może opóźniać udzielenie ci kredytu. W umowie przedwstępnej powinny się znaleźć:
-
dokładne dane obu stron umowy
-
opis przedmiotu umowy oraz cena
-
harmonogram prac budowlanych
-
standard wykończenia mieszkania
-
harmonogram płatności
-
termin odbioru mieszkania przez nabywcę
-
termin wpisu do księgi wieczystej
-
plan zagospodarowania przestrzeni wokół inwestycji
Odbiór mieszkania
Jeśli wszystko poszło po twojej myśli, możesz odebrać klucze do mieszkania. Zanim jednak podpiszesz umowę ostateczną, która jest potwierdzeniem nabycia własności, sprawdź, czy mieszkanie spełnia wszelkie standardy określone w umowie. Kluczowe są wszelkie instalacje, montaż drzwi, okien czy równa powierzchnia ścian. Jeśli znajdziesz jakieś usterki, poproś o naprawę i określenie terminu, do kiedy zostaną one naprawione.
Apartamenty w Warszawie - PROMOCJA
Jeśli szukasz mieszkania w:
-
Woli
-
Targówku
-
Ursynowie
-
Mokotowie
Skorzystaj z promocji na mieszkania w APM Development. Firmę reprezentuje grupa doświadczonych deweloperów, oferujących mieszkania i domy o oryginalnej architekturze w spokojnym otoczeniu. APM Development przestrzega Kodeksu Dobrych Praktyk.
WEJDŹ: http://apm-development.com.pl/
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!