Środa, 28 Lutego 2024 | Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

'Atmosfera sięgnęła zenitu'

- Nikt nie zakazuje mediom wejścia do sejmu - zapewnia poseł PiS Aleksander Mrówczyński. Zdaniem parlamentarzysty z Chojnic wydarzenia na Wiejskiej są prowokacją opozycji.

 

- To co się wydarzyło w sejmie jest niegodne opozycji. Wyprowadzanie ludzi na ulice, po to by skłócić nas przeciwko. Doszło do niepotrzebnych takich sytuacji, które mogłyby sprowokować trudniejsze sytuacje. Zdecydowanie jest hańbiącą postawą, niegodną opozycji - uważa Aleksander Mrówczyński, który podobnie jak pozostali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości został zobligowany do przeprowadzenia konferencji prasowej w poniedziałek między godziną 12 a 13. Tak samo jak na poprzednich spotkaniach z dziennikarzami, Mrówczyński posiłkował się materiałami przygotowanymi przez partię. Wczoraj była to m.in. notatka w sprawie kontynuacji posiedzenia sejmu w dniu 16 grudnia w sali kolumnowej autorstwa p.o. szefa kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej.
- Nie ma podstaw prawnych by dokonać reasumpcji głosowania - przekonywał. - Opozycja ma jeden postulat, aby demokracja była czystym pozorem - dodał. Poseł z Chojnic brał udział w głosowaniu na budżetem. Jego zdaniem to przebiegło należycie. - Trzy metry ode mnie siedział protokolant liczący głosy.
Dlaczego do sali kolumnowej nie zostali wpuszczeni dziennikarze? - Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Dlaczego połsowie PiS blokowali dojście do marszałka? - Chodziło o uniemożliwnie dojścia do marszałka, żeby ponownie nie zerwać obrad.(...) Była tak daleko idąca prowakacja zagrożenia cielesnego. To też pewnie z emocji - tłumaczył Mrówczyński.

Poseł o zdarzeniach na sali kolumnowej...

Poseł odniósł się także do list obecności. - W piątek podpisałem listę dopiero około 14.30. Biegnąc z komisji na komisję czasami się o tym zapomina. Ale o obecności posła świadczą choćby zapisy z głosowań. Jak podkreśla poseł, prowokacją w sejmie miało wiać już od jakiegoś czasu, ale w piątek "atmosfera sięgnęła zenitu".
Planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy poseł postrzega nie w kategorii ograniczenia, a jedynie uporządkowania. Kolokwialnie mówiąc, media nie mają się plątać parlamentarzystom pod nogami, a zdobywać informacje w miejscach do tego wyznaczonych na tzw. galerii i kwadracie. - Dziennikarze często przechwytują osoby na korytarzu, przez co stwarzają się problemy komunikacyjne. Ciężko przejść - mówi Mrówczyński, który sam na takie napotkał oprowadzając po gmachu wycieczkę z Chojnic. - Może wcześniej zabrakło na ten temat rozmowy - dodaje.

Media muszą mieć dostęp do każdej informacji, od tego wyjdźmy

Do 11 stycznia Mrówczyński zostaje w Chojnicach. Będzie dostępny w swoim biurze przy ul. Sukienników. Mimo bardzo napiętej sytuacji w kraju, poseł wierzy, że "sprawę da się rozwiązać". Szansę upatruje w dialogu i przestrzeganiu regulaminu sejmowego. Póki co za swoich politycznych oponentów się modli... - Naród zadecyduje za 3 lata komu powierzyć władzę.

Reklama | Czytaj dalej »


Brief specjalny PiS, Notatka dot. posiedzenia w sali kolumnowej
Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

66 komentarzy

~Piosenka o Antosiu
"ANTONI WZYWA DO BRONI" - Krzysztof Skiba pokazuje prawdę o Antku!

POLECAM!!!
02 Stycznia 2017, godzina 22:18
Oceniono 3 razy 1
~Zabicie Niemca przez Żyda
było powodem tzw. "nocy kryształowej", podobnie jest dzisiaj, zabicie Polaka przez Araba też jest dobrym pretekstem do zdemolowania miasta i atakowania policji. Ludzie powstrzymajcie emocje które nie prowadzą do niczego dobrego.
02 Stycznia 2017, godzina 20:10
Oceniono 5 razy 5
~EŁK - 2017
No proszę będzie nawet msza w katedrze za 21 letniego "bohatera" który jak do tej pory sporo miał na sumieniu, ale to nieważne, dla różnej maści narodowców i PIS-owców zostanie bohaterem.
02 Stycznia 2017, godzina 13:54
Oceniono 9 razy 9
~Polska to dziwny kraj
głosowałem na pana Mrówczyńskiego i muszę powiedzieć, że się bardzo zawiodłem na tym panu, nie chodzi o to, że jest z PiS-u, ale o to, że jako poseł nic dla miasta nie robi, do tego coś u pana posła załatwić to już cud musi być albo bym musiał do PiS-u się zapisać, bo to że na niego oddałem swój głos - widocznie jest to za mało.
02 Stycznia 2017, godzina 13:24
Oceniono 9 razy 9
~Zamieszki i urdy w Ełku
Dlatego, że 21 latek został zabity przez Arabów! Ale najpierw należy powiedzieć co zrobił ten "aniołek" zanim go zabito, otóż wpadł do lokalu prowadzonego przez Arabów, ukradł jakieś napoje i rzucił we wnętrze lokalu petardę co spowodowało pościg za nim i w efekcie śmierć zadaną mu przy pomocy noża!

Przykład drugi: Jelenia Góra, noc sylwestrowa, pijany Ukrainiec samochodem "Jeep" wjeżdża na chodnik którym idą dwie dziewczyny w wieku 14 i 16, dziewczyny giną na miejscu, sprawca wpada samochodem do rzeki.

Dlaczego w tym drugim przypadku nie doszło do fali zamieszek, czy dlatego, że dziewczyn nie zabił pijany Arab tylko Ukrainiec? /dla jasności jestem przeciwnikiem zamieszek zarówno w jednym jak i drugim przypadku/
Dlaczego występuje eskalacji coraz większej nienawiści do Arabów, kto nakręca tą spiralę nienawiści ?
02 Stycznia 2017, godzina 12:29
Oceniono 9 razy 9
~Wiersz o POLSKIM ROBOTNIKU
Był sobie robotnik, przodująca klasa.
Miał stałą robotę i miał na pół basa.
I jeszcze do tego za niewiele kasy
Mógł dostać mieszkanie i jechać na wczasy.
Ale strajkował, wiecował, wojował z "komuną".
Wznosił palce w górę i śpiewał "Mury runą".
W salonach mówiono: "ciemny lud to kupi",
Bo Polski robotnik jest wielki ale głupi.
I mury runęły bez większego huku,
Trochę go przygniotły i został na bruku.
Zostali robole zdradzeni o świcie,
A na salonach dalej salonowe życie.
02 Stycznia 2017, godzina 11:35
Oceniono 10 razy 10
~Spalenie kukły Żyda
Cóż za precedens, prokurator żąda zmniejszenia kary!
Ludzie trzymajcie mnie, cóż za wspaniały prokurator, broni przestępcę niczym adwokat! Na czyj rozkaz, czyżby na rozkaz swojego zwierzchnika Zbigniewa Zero który oburzył się wyrokiem, że jak można skazywać na odsiadkę "patriotę"?
Jeżeli ten który spalił kukłę jest patriotą, to ten który go broni jest idiotą!
02 Stycznia 2017, godzina 11:05
Oceniono 13 razy 11
~Marcin Dobaj
Bez wsi nie ma wolności – Dość już niewoli i poniżenia, dość nędzy i upokorzenia, dość kategorii społeczeństwa i dość na społeczeństwie biurokratycznej zemsty i prześladowania – apeluje do mieszkańców z miasta Chojnice w 2017-2018 roku Marcin Dobaj. – Czas ostatni na zmiany, na zmiany wielkie, głębokie i trwałe.
Drodzy Chojniczanie to Ja Marcin Dobaj Opozycjonista społeczny ; Działacz- ruchu- ludowego.
Ja nie należę do żadnej grupy- ani towarzystwa jak i partii jestem niezależny, a dla miasta Chojnice wprowadzam korzystne zmiany, projekty oraz programy.
A tym samym oczyszczam miasto z fałszywej biurokracji, którą już znam i już znacie to was drodzy Chojniczanie - obywatele zapewniam.
26 lat Polskiej wolności i chojnickiej wolności w ostatnich 18 latach to stracony czas dla większości chojniczan w mieście Chojnice. Naprawdę nie mamy czym się chwalić jak i cieszyć. Bo 26 lat nie było wolności i podkreślam 18 lat kadencji burmistrza Arseniusza Finstera jesteśmy rynkiem zbytu, miastem zadłużonym, bez swoich banków i przemysłu
Np. Na kolei i przy dworcach kolejowych w szczególności przygranicznych miast wojewódzkich powinno się budować potencjał polskich producentów kolejowych.
Powinniśmy się zgłosić do wiceprezesa spółki Track Tec Krzysztof Niemiec
Aby uruchomić fabrykę rozjazdów kolejowych w Chojnicach z przeznaczeniem na eksport do Niemiec .A tym samym pozyskiwać kapitał finansowy miastowy , bo unijne fundusze to pewne niebawem się zakończą i skąd będziemy czerpać fundusze inwestycyjne.
A co najgorsze bez realnej perspektywy tym samym borykamy się z bezrobociem i emigracją za chlebem oraz niżem demograficznym.
Jedynym plusem jest to, że można swobodnie podróżować lecz to ma również wszelkie granice negatywną stronę-emigracja młodych ludzi.
Czy informacja ,że chojniczanie zapuścili korzenie na innych zielonych wysepkach, stały się ciosem ,w usta wymierzonym planom niegospodarności obecnej władzy kierowanej do dziś przez Czarne owce w Platformie Obywatelskiej.
Platforma Obywatelska - Platforma Oszustów?!
W każdej społeczności znajdują się czasem tzw. "CZARNE OWCE", ale ostatnio ujawniane afery pokazują, że w Platformie Obywatelskiej znajdują się tylko czasem i to bardzo rzadko "BIAŁE OWCE". Czy liberałowie to wyłącznie aferzyści, a ich partie tj. Platforma Obywatelska to ich polityczna reprezentacja?
I obecna władza Czarne owce w Platformie Obywatelskiej Platforma Obywatelska - Platforma Oszustów?!
I tym samym za liczne błędy obecna władza miasta Chojnice , z powodu braku rozwoju
Zakładów pracy i sprzedaży majątku powinna ponieść konsekwencje utraty stanowisk.
Bo chojniczanie stali się hojnym dostarczycielem taniej siły roboczej na zachodzie UE.
A dla mieszkańców ważna jest praca- umowa o prace, dochód, ważne są mieszkania oraz co za tym idzie gwarancja pracy na okres wychowania dzieci.
Urzędnicza samowola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja chcę podkreślić przypominając, że w Polsce powinna nastąpić przemiana zrównania prawa karnego między władzą a obywatelami. Należy wyciągnę pełne konsekwencje prawne wobec obecnej władzy. Ponieważ powinno się bronić ludzi przed naciskiem urzędników . Oraz powinno nastąpić sprawiedliwe postępowania wobec źle sprawujących zadania urzędników którzy tez łamią przepisy. A tu mamy przykład wyraźny że prawo karne wobec urzędników powinno być zaostrzone aby przepisów również przestrzegali.
Urzędnicza urzędników samowola postępowanie tylko według własnej woli, ignorowanie poglądów od mieszkańców jako obywateli .
Urzędnicza urzędników samowola czyn będący wynikiem nie godnej zachowania postawy w kierunku uszanowania mieszkańca.
Urzędnicza urzędników samowola powinna być usunięta nie za darmo, a własnym kosztem wraz z utratom stanowiska w Urzędzie za konkretne błędy.
Mogli byśmy się dopiero w tym momencie móc z czego cieszy gdy by wybierana władza w naszych kochanym mieście i KRAJU nie wprowadzała prawa korzystnego sama dla siebie czyli dla urzędników. A dla większości obywateli również zmiany typowo korzystne wprowadzała i decyzje, poglądy obywateli brała pod uwagę.
Biorąc w szczególności wysokie bezrobocie które wraz z mijającym okresem 26 lat nie uległo poprawie z koro zakładów pracy brak .
30 Grudnia 2016, godzina 14:45
Oceniono 18 razy -8
~DO SUWEREN:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Grudnia 2016, godzina 20:26
Oceniono 19 razy -13
~a jak nie
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Grudnia 2016, godzina 20:20
Oceniono 19 razy -13
~Do "EQUILIBRIUM"
Zamknij mordę miejski przygłupie!
Widać, że znowu cię szarpie i masz rozdwojenie jaźni !
29 Grudnia 2016, godzina 20:12
Oceniono 21 razy 13
~DO PONIZEJ:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Grudnia 2016, godzina 17:21
Oceniono 20 razy -14
~Do Marcina Dobaja
Dla ciebie PAN Burmistrz a nie żaden Arek, bo burmistrz świń z tobą nie pasł, bruderszafta też z tobą nie pił.
Zrozumiałeś, czy jesteś za mało kumaty aby to zrozumieć?
29 Grudnia 2016, godzina 08:21
Oceniono 28 razy 14
~DO SUWEREN
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Grudnia 2016, godzina 15:46
Oceniono 27 razy -17
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Grudnia 2016, godzina 15:40
Oceniono 28 razy -16

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.00 407.00 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 428.00 434.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 447.00 457.00 NOKNOK 33.10 34.70
GBPGBP 499.00 508.00 SEKSEK 37.50 38.50
Aktualizacja: 2024-02-28 13:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.64 401.20 DKKDKK 52.70 55.50
EUREUR 429.09 432.79 RUBRUB 4.05 4.34
CHFCHF 449.35 455.84 NOKNOK 33.30 34.60
GBPGBP 500.40 506.74 SEKSEK 37.60 38.40
Aktualizacja: 2024-02-28 13:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.44 zł 7.14 zł 6.78 zł 2.82 zł
Circle K 6.39 zł - 6.73 zł 2.79 zł
Moll Chojnice 6.42 zł - 6.77 zł 2.87 zł
MZK 6.35 zł 6.89 zł 6.69 zł 2.85 zł
Orlen 6.42 zł 7.22 zł 6.77 zł 2.87 zł
PKS 6.37 zł - 6.71 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij