Niedziela, 19 Maja 2024 | Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Radny Pepliński zarzuca burmistrzowi manipulacje. Ten grozi prokuraturą

Choć wczorajszą sesję miała zdominować głównie dyskusja o in vitro, to już na samym początku emocje sięgneły zenitu i to za sprawą zdawałoby się zwykłej uchwały o zbyciu miejskiej nieruchomości. Radny Leszek Pepliński zarzucił burmistrzowi próbę manipulacji i spekulował o prywatnym interesie Arseniusza Finstera, czym go rozsierdził. Ten najpierw odsyłał do prokuratury z dowodami, a potem sam zapowiedział donos na rajcę za pomówienia.Leszek Pepliński powtórnie wniósł o wykreślenie uchwały o sprzedaży działki o powierzchni 4 tys. m2 na os. Asnyka z porządku obrad sesji. - Po raz kolejny jesteśmy świadkami lekceważenia rady miejskiej oraz arogancji władzy wykonawczej i jaskrawej próby manipulacji przez pana burmistrza - tak rozpoczął swoje pismo adresowane do przewodniczącego rady miejskiej Mirosława Janowskiego. Uchwała wróciła po miesiącu i poprzedzona była ankietą. Radny zarzucił jednak burmistrzowi szereg pozorowanych działań, począwszy od sprytnie zredagowanego pytania w ankiecie, gdzie mieszkańców w jednym punkcie pyta się o zgodę zarówno na lokalizację sklepu, jak i placu zabaw, po piorunujące tempo, czyli planowanie konsultacji na okres dwóch tygodni, po czym skrócenie ich o połowę. Do tego radny Platformy Obywatelskiej znalazł szereg błędów w pismach, ale nie tylko on, bo sam burmistrz zmuszony był załączyć do nich sprostowanie. - Co świadczy wyłącznie o determinacji pana burmistrza w uzyskaniu pozytywnej uchwały rady miejskiej, ale z drugiej strony potwierdza przypuszczenia o istnieniu innej, nieznanej mieszkańcom i radnym przyczyny pośpiechu pana burmistrza, ktory jednak mało stanowczo, ale zaprzecza istnieniu konkretnego nabywcy tej działki -  spekulował Pepliński, który do swojego wniosku załączył owe pisma.

Reklama | Czytaj dalej »

- Co świadczy wyłącznie o determinacji p. burmistrza...

Podobnie jak na lutowej sesji zaproponował odłożenie decyzji do momentu, kiedy sejm podejmie decyzje dotyczący ordynacji wyborczej - dwukadencyjności, czyli będzie wiadomo czy Finster będzie mógł wystartować w wyborach w 2018 roku.

Leszek Pepliński swoim wystąpieniem rozsiedził burmistrza. - Zarzuty o prywatny interes traktuje w kategorii zwykłego chamstwa. Jak może się tak radny do burmistrza wypowiadać?! Tłumaczył, że nie chodzi o market, a zwykły osiedlowy sklep i nie wiadomo, czy znajdzie się chętny inwestor.

- Mógłbym ulec brzydkiemu szantażowi pana Peplińskiego i powiedzieć, żeby nawet nie było plotek o mnie i jakimś prywatnym interesie, zdejmijmy to z porządku obrad. Otóż nie, ja składam w państwa ręce decyzję. Ja panu nigdy tego nie zapomnę, że pan na forum rady miejskiej może snuć takie dyrdymały. Jeżeli pan coś wie o moim prywatnym interesie, to prokuratura jest 100 m stąd - polecił radnemu.

- Mógłbym ulec brzydkiemu szantażowi...

Radny opozycji Mariusz Brunka próbował studzić emocje, bo jego zdaniem taka pyskówka jest niepotrzebna. A jeżeli zarzuty zostały formalnie wypowiedziane i złożone na piśmie, to należy to sprawdzić. Po podjęciu decyzji o zbyciu wyjaśnianie będzie działaniem pod tezę, dlatego lepiej ją odłożyć. Kolegę z opozycji postrzega jako raczej wyważonego, a nie żadnego oszołoma. - Radny Pepliński, z którym tutaj od początku kadencji jestem, nigdy w sposób tak zdecydowany w żadnej sprawie się nie wyrażał i nie żądał określonego zachowania. To nie jest osoba, która na każdej sesji atakuje pana personalnie czy stawia jakieś zarzuty - próbował załagodzić sytuację, kierując te słowa do Arseniusza Finstera.

- Radny Pepliński nigdy w tak zdecydowany sposób...

- Ja nie jestem emocjonalnie nawet podniecony panie Brunka - przekonywał burmistrz.            - Powołajcie komisję śledczą. Ale ostatecznie Arseniusz Finster dał się przekonać radnemu PChS, by chociaż w przerwie zaprosić urzędników z wydziału nieruchomości do biura rady, by radni mogli podpytać i obejrzeć ankiety. Zdaniem Brunki, czytelne byłoby rozdzielenie pytań o sklep i plac zabaw. Do tego błędu przyznał się burmistrz, ale poza tym uznał, że to jedyna merytoryczna kwestia. Oświadczył, że nie ma konkretnego nabywcy. - Czy pan ma honor panie Pepliński? Jestem zdruzgotany pana wypowiedzią.

Antoni Szlanga z komitetu burmistrz od razu zapowiedział, że jest przeciwny wnioskowi Peplińskiego, a Bogdan Kuffel przypomniał, że autor wniosku zgłosił uwagi już na komisji przed sesją i dostał odpowiedzi. Ostatecznie za zdjęciem uchwały był tylko autor wniosku. Od głosu wstrzymał się klub PChS w osobach Marzenny Osowickiej i Mariusza Brunki. Ale to nie był wcale koniec tematu. Przed samym głosowaniem o zbyciu tejże działki na os. Asnyka, burmistrz obwieścił, że złoży zawiadomienie do prokuratury na Peplińskiego, że ten go pomówił.

Przewodniczący rady miejskiej zwrócił uwagę burmistrzowi, że taka wypowiedź w tym miejscu nie była właściwa. - To jest niedopuszczalne, żeby w takim momencie występować z taką informacją, bo to jest jednak pewna forma nacisku na radnego przed samym aktem głosowania - Mariusz Brunka także wyraził swoję opinię.

- To jest niedopuszczalne...


- Ale przed aktem głosowania można kogoś pomawiać, że ma inwestora przygotowanego i że manipuluję?! Wtedy nie brał mnie pan w obronę - wyrzucił Brunce. - Nie wywieram nacisku.

- Ale przed głosowaniem można pomawiać?!


Za sprzedażą działki pod sklep było 16 radnych, dwoje się wstrzymało (PChS), a przeciwny był jedynie Pepliński.

 

Wniosek L. Peplińskiego o wykreślenie sprzedaży działki na Asnyka z porządu obrad sesji RM

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

14 komentarzy

~,,,,,,
Arseniusz Finster to czysty gościu z ZSRR
30 Marca 2017, godzina 15:49
Oceniono 11 razy 5
~Suweren
Ratuszowi widać bardzo zależy by mu się przyjrzał prokurator prokuratorii Krajowej pan Święczkowski . Kawał chłopa i bardzo ostry !
29 Marca 2017, godzina 12:11
Oceniono 23 razy 3
~qaz
bidulek ten burmistrz on je taaaki uczciwy, wyremontuje dom kultury za 11 milionów i dworzec za 32 miliony.
Oczywiście dotowane + kredytowane.
29 Marca 2017, godzina 10:36
Oceniono 14 razy 2
~DO PANA FINSTERA pod rozwagę
Władza, która chce zarządzać wszystkim dziwi się, gdy pociągają ją do odpowiedzialności za wszystko.

Stefan Kisielewski
29 Marca 2017, godzina 10:13
Oceniono 16 razy 8
~Tarantula
Skąd tą wydmuszkę Finstera do Chojnic przywieziono ? W teczce sowieckiej ? Nie strasz Finster / co to za nazwisko i imię - nie polskie / prokuratorem ! Niebawem prokurator się tobą zajmie !
28 Marca 2017, godzina 20:54
Oceniono 29 razy 13
~Czy ze sprzedaży miejskiej działki Arek chce dorobić sobie pare groszy do emerytury?

Burmistrz Arek w przyszłym roku zakończy karierę i chce z wykorzystaniem majątku miasta dorobić sobie do emerytury. Korupcją śmierdzi wynajmowanie pomieszczeń w starym szpitalu. Korupcją śmierdzi "sprzedaż i wynajem" apteki na ul Kościerskiej. Korupcją śmierdzi planowane wykorzystanie funduszy MOF-u. Korupcją śmierdzi nadzór Arka nad parkiem wodnym. Korupcją śmierdzi przyznawanie grantów miejskich na sport i kulturę. Korupcją śmierdzi organizowanie przez Arka "dyskoteki pod gwiazdami". Korupcją śmierdzi przekazywanie przez Arka miejskiego majątku i pieniędzy chojnickiemu klerowi. Korupcją śmierdzi przyznawanie kontraktów miejskich znajomym i skorumpowanym przedsiębiorcom w ustawionych przez Arka konkursach na wykonanie inwestycji miejskich.

Czy można spodziewać się, że przyszłe działania Arka będą pozbawione korupcyjnego fundamentu?

Każdy mieszkaniec Chojnic nauczony doświadczeniami z lat poprzednich spodziewa się niestety, że jeżeli Arek nalega na sprzedaż miejskiej działki to z prawdopodobieństwem większym niż 95% kryją się za tym korupcyjne przewały i przekręty.

Takiego niestety mamy w Chojnicach burmistrz, że z góry można założyć, że prawie wszystkie jego działania z wykorzystaniem majątku miejskiego mają fundament korupcji i defraudacji społecznego majątku!

Radny Leszek Pepliński jako reprezentant chojnickiego społeczeństwa ma obowiązek - nawet agresywnie - domagać się kompletnej, przejrzystej, i prawdziwej informacji od naszego skorumpowanego burmistrza Arka na temat kombinacji jakie burmistrz planuje z działką miejską na osiedlu Asnyka!

Arek jak zwykle może zaprezentować się jako pieniacz i pozwać Leszka do sądu z frywolnym oskarżeniem o pomówienie. Da to Arkowi możliwość by przez jakiś czas z wykorzystaniem społecznych pieniędzy warcholić się w sądzie lecz sprawę i tak przegra - tak jak i wiele innych spraw o pomówienie jakie frywolnie nasz burmistrz-pieniacz wytacza masowo mieszkańcom Chojnic w ostatnich latach!

28 Marca 2017, godzina 20:39
Oceniono 32 razy 16
~Anna
Nie rozumiem, po co dalej drążyć. My, mieszkańcy wypowiedzieliśmy się w ankiecie. Pani radna próbuje załatwić na siłę swój prywatny interes. Nieładnie.
28 Marca 2017, godzina 19:44
Oceniono 32 razy -2
~do poniżej:
podobno jest rozdzielnosc władzy od kosciola
wiec klechy niech sie swoim zajma to bedzie najlepiej !!!
28 Marca 2017, godzina 16:13
Oceniono 22 razy 4
~... do poniższego - i zawsze z nami był
kościół. Jego funkcjonariusze często działali na rzecz państw ościennych, a zawsze na rzecz obcego państwa Watykanu! Im słabsze państwo tym silniejszy kościół. Myśleć!!!
28 Marca 2017, godzina 16:07
Oceniono 22 razy 6
~US COSTGUARD
I dlatego nigdy , przenigdy w Polsce nie bedzie dobrze, ta zlosliwosc, zawisc i same najgorsze cechy.

Nie jest wcale dziwne patrzac na historie Polski że byly rozbiory, wieloletnia niewola, wojny, potem komuna wiele wiele lat. Ze byla AK i AL i sie nawzajem nienawidzili. W Polsce tak zawsze bedzie , dlaczego? Bo Polacy maja kilka wstrętnych cech charakterów , zajadłośc i pełno KOMPLEKSÓWpozdrawiam
28 Marca 2017, godzina 16:03
Oceniono 23 razy 7
~Krytyka Burmistrza nie jest karalna
To jest jakaś patologia. Coraz dalej idzie z tymi sądami Finster. Kiedyś był tylko Janik, Później, Sawicki, Kaczmarek, Brunka, teraz Ppliński. Nie można krytykować Burmistrza, bo to karalne? Dajcie spokój, wstydu nie ma!
28 Marca 2017, godzina 14:41
Oceniono 38 razy 12
~FINSTER JESTEM ZA TOBĄ !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Marca 2017, godzina 12:56
Oceniono 59 razy -13
~qaz
bidulek ten burmistrz on je taaaki uczciwy, wyremontuje dom kultury za 11 milionów i dworzec za 32 miliony
28 Marca 2017, godzina 12:45
Oceniono 40 razy 18
~kabel
Jak małe dziecko, któremu zabrano wiaderko z piaskownicy. Czy tak ma wyglądać zarządzanie miastem ? Straszenie sądami.
28 Marca 2017, godzina 12:20
Oceniono 43 razy 23

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 403.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 428.00 436.00 NOKNOK 31.20 33.90
GBPGBP 493.00 501.00 SEKSEK 35.60 36.70
Aktualizacja: 2024-05-19 12:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 398.00 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 424.50 429.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 429.00 435.50 NOKNOK 31.30 33.80
GBPGBP 495.00 501.00 SEKSEK 35.70 36.60
Aktualizacja: 2024-05-19 12:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Weźmiesz udział w chojnickiej Nocy Muzeów?Ceny paliw2024-05-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.87 zł 7.57 zł 6.92 zł 2.68 zł
Circle K 6.82 zł - 6.87 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.87 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij