Majówka na ludową nutę
Stowarzyszenie "Dworek Polski", przy współpracy z Chojnickim Centrum Kultury i SP nr 1 im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach, zorganizowało w Fosie Miejskiej imprezę pod nazwą „Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2017”. Majówka z folklorem uświetniła chojnickie obchody Święta Konstytucji 3 maja.
Majówkę otworzył występ dzieci ze SP nr 7 w Chojnicach, tuż po nim organizatorzy zaprosili najmłodszą część publiczności do wspólnej zabawy podczas rozgrzewki z Bocianem i Narodowego Tańcowania Oberka. Na przybyłych do fosy czekały liczne konkursy z nagrodami, degustacja wyrobów wiejskich, kiełbaski z rożna, grochówka i gulasz dworski, chleb ze smalcem, domowe wypieki oraz przejażdżka konna.
Reklama | Czytaj dalej »
Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2017
Jednym z punktów programu był IV Ogólnopolski Konkurs Kapel Ludowych Na Szlaku Kultur Chojnice 2017. W konkursowe szranki stanęły zespoły: Kapela Kaszubska Purtki z Chojnic, Kapela Jana Kani z Lipnik, Kapela Dudziarska „Koźlary” z Domu Kultury w Stęszewie, Kapela Ludowa „Pieńkowianie” z Centrum Kultury i Sportu w Postominie, Zespół Pieśni „ Powiślanki” z Kwidzyna, Kapela Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Tursko” z Turska, Zespół regionalny „Szczyrzycanie” ze Szczyrzyca.
W przerwach pomiędzy występami konkursowymi, na scenie w charakterze gości pojawili się: Młodzieżowa Kapela Dudziarska z Kościana, Zespół „Modrzanki” z Domu Kultury w Stęszewie oraz Zespół „Złoty Krąg” z Gminy Bobrowo.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (5)
- Komentarze Facebook (...)
5 komentarzy
Mało w Chojnicach jest imprez bardziej zabawnych niż korowody religijnych fundamentalistów i dewotów odprawiających w religijnym amoku gusła i magiczne przepędzanie czarta i demonów piekielnych z naszego miasteczka.
DAJCIE COŚ Z INNEGO MIASTA !!!
Wkrótce przez nasze miasteczko przejdzie korowód dzieci sypiących płatki kwiatów w czasie pochodu kościelnego pod przewodnictwem pierwszego plebana i odprawi uroczyste i pięknie celebrowane gusła i zaklęcia by przepędzić demony, diabły, i inne moce piekielne z ulic naszych Chojnic.
Podobno znany już od średniowiecza lokalny diabeł Iskrzycki poprzez swój profil na Facebooku zapowiedział, że w dzień kościelnych pochodów będzie (gdzieś w ukrytych podziemiach baszy człuchowskiej) oglądać sobie telewizje Tadzia Rydzyka - jego ulubiony program! Podbudowany i zainspirowany propagandą Tadzia Rydzyka Iskrzycki szybko nadrobi zaległości w diabelskiej robocie po północku gdy moc piekielna jest największa i gdy diabłom jest najłatwiej zwodzić zagubionych chojniczan na manowce!
Należy się podziw i wdzięczność dla ludzi zaangażowanych w podtrzymywanie regionalnej kultury folklorystycznej w naszym regionie. Należą się im podziękowania, że swoje pasje łączą ze społecznym aktywizmem podtrzymywania i odtwarzania naszej niematerialnej kaszubskiej kultury folklorystycznej.
Jakkolwiek w Chojnicach przy każdej okazji władze i lokalni politycy serwują lokalny folklor i to powoduje postępujący proces przesycenia naszej lokalnej społeczności nadpodażą lokalnego folkloru. Zbyt dużo folkloru powoduje przesycenie i może wywoływać zniechęcenie do tej formy kultury. Monotonia działa na niekorzyść naszego rodzimego folkloru. Nasze społeczeństwo potrzebuje odmiany i dostępu do innych form kultury poza lokalnym folklorem.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!