'O szkoleniach dla ludzi…'
W miniony piątek odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu „O szkoleniach dla ludzi, sieciowaniu w gminie i o tym jak można zarobić na wiejskim festynie” realizowanego przez Stowarzyszenie Akolada w partnerstwie z GOK. Szkolenie odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Silnie. Dotyczyło ono prawodawstwa i obowiązujących przepisów regulujących odpłatną działalność statutową stowarzyszeń.
Pierwszy wykład nawiązywał do szkolenia na temat kuchni regionalnej – wygłosiła go pracowniczka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Chojnicach Aleksandra Wenta. Wystąpienie p. Aleksandry miało na celu zwiększenie wiedzy członków lokalnych organizacji pozarządowych na temat wymogów sanitarnych dotyczących okazjonalnej sprzedaży żywności (np. podczas festynów, jarmarków).
Reklama | Czytaj dalej »
W spotkaniu wzięli udział także pracownicy Urzędu Skarbowego w Chojnicach – dzięki temu liderzy lokalnych stowarzyszeń mogli zapoznać się z obowiązującymi przepisami regulującymi działalność organizacji pozarządowych - w tym dotyczącymi zobowiązań wobec urzędu skarbowego a także przepisami regulującymi okazjonalną sprzedaż produktów rękodzielniczych i spożywczych przez organizacje pozarządowe.
Na temat aktów prawnych regulujących działalność stowarzyszeń szkolenie przeprowadził radca prawny p. Marek Kanikowski. Zakres tematyczny szkolenia dotyczył m.in. tworzenia podstawowych dokumentów wynikających z obowiązków ustawowych, źródeł finansowania organizacji pozarządowych, oraz definicji działalności statutowej odpłatnej i nieodpłatnej a także różnic pomiędzy odpłatną działalnością statutową a działalnością gospodarczą.
Szkolenia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Organizatorzy i uczestnicy szkoleń składają serdeczne podziękowania wszystkim prowadzącym za przeprowadzenie wykładów i odpowiedzi na pytania oraz rozwianie wątpliwości towarzyszących członkom lokalnych organizacji pozarządowych w ich działalności na rzecz pożytku publicznego. Projekt „O szkoleniach dla ludzi…” dofinansowano ze środków MRPiPS w ramach Programu FIO.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (0)
- Komentarze Facebook (...)

USD
DKK
EUR
TRY
CHF
NOK
GBP
SEK



Związki i pracodawcy domagają się...
Hołownia: 6 sierpnia odbiorę od...
Nowy sondaż prezydencki
Brak komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!