Czwartek, 20 Czerwca 2024 | Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała chojnice24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka, fot. (aw)

'To szukanie sensacji'

Wójt o remoncie drogi w sąsiedztwie galerii ze środków pomocowych od samorządów na skutki nawałnicy.


O uszkodzone drogi gminne po sierpniowej nawałnicy na niedawnej sesji Rady Gminy Chojnice pytała radna Ewa Pruska: - Jest zainteresowanie mieszkańców na co pójdą te pieniądze. Jest dużo zapytań ws. ulicy Podmiejskiej, czy ona była uszkodzona po nawałnicy, jak również na temat starej berlinki.

- Czy Podmiejska była uszkodzona po nawałnicy?


Radna z Lichnów podała przy tym przykład innej drogi, która także nadaje się do remontu. - Śmieciarki z gminy Czersk jeżdzą ciężkim sprzętem przez Chojnaty. Też bym powiedziała, że przez nawałnicę zrobił się większy ruch.

Reklama | Czytaj dalej »

Pruska prosiła o dokładną informację co sesję o wydatkowniu pieniędzy, które spływają do gminy Chojnice z całej Polski.

Kwota do tej pory przekroczyła dwa miliony złotych. Ponad 400 tys. zł zapisano na remont ul. Podmiejskiej w Lipienicach (200 tys. zł od prezydenta Gdańska, 150 tys. zł od marszałka województwa dolnośląskiego, 20 tys. zł od miasta Andrychów, 50 tys. zł od marszałka województwa łódzkiego). To największa kwota na jedną ulicę. Dla porównania na naprawę drogi Jakubowo - Lotyń przypisano 20 tys. zł (od gm. Suwałki), a w samym Jakubowie 100 tys. zł (miasto Łódź).

- Jeżeli dyrektor Zdzisław Stormann mówi mi, że najbardziej zniszczone dzisiaj drogi, które musimy ratować, to m.in. Podmiejska i Jeziorki - Sternowo, to stwierdziliśmy, że to szansa na uporządkowanie tych będących w fatalnym stanie dróg - swoją odpowiedź zaczął wójt.

- Jeżeli dyrektor Z. Stormann mówi mi, że to najbardziej...

Odniósł się też do dziennikarskich dociekań. - Szukanie sensacji, że my chcemy pieniądze z Gdańska i innych samorządów na ulicę Podmiejską, jest dla mnie śmieszne, żenujące i wynikające z niskich pobudek. Jeśli słyszę zarzut, że z tych pieniędzy wójt robi dojazd do galerii, to odpowiadam, czy galeria dzisiaj powstaje, czy 3 lata temu?

- Szukanie sensacji jest dla mnie śmieszne...


Zbigniew Szczepański przypominał, że prawie połowę ul. Podmiejskiej pobudował inwestor galerii. Szacowany koszt remontu tej ulicy to 600 tys. zł. Właściciel Bramy Pomorza zobowiązał się do przekazania jednej czwartej kwoty. - Nie musiał, ale widzi co sie u nas dzieje - podkreślał włodarz. Tyle samo zadeklarowało sołectwo Pawłówko - Lipienice.

- Podmiejska jest mocno uszkodzona. Tam służby energetyczne też mocno działały. Nie wiem czy cały połupany asfalt jest pochodną nawałnicy - mówił wójt na sesji, a o wyjaśnienia poprosił obecną na niej szefową sołectwa Pawłówko - Lipienice.

- Jeśli ktoś urywa sobie lusterka, koła... Najlepsze wytłumaczenie to wsiąść w samochód i się tam przejechać w godzinach szczytu - mówiła Mariola Pażontka Lipińska. - To mała obwodnica Chojnic od strony Tucholi. Co drugie auto to CTU. Oni omijają miasto, nie tylko sama galeria - tłumaczyła sołtyska.

- To mała obwodnica Chojnic...

 

O trwonieniu pieniędzy w gminie Chojnice pisze dzisiejszy Fakt.

Aktualizacja. Po publikacji wójt wystosował oświadczenie, do którego dołączył też oświadczenie mieszkańca Lotynia, którego odwiedzili dziennikarze tabloidu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

22 komentarzy

~Anonimowy Anonim
W dzisiejszym Fakcie ponownie Wójt, ale już nie na Jedynce. Komentują oświadczenie Wójta.
22 Września 2017, godzina 11:37
Oceniono 2 razy -2
~Smerf Maruda
p.Marzeno, to nie społeczeństwo szukało sensacji, a pewien dziennikarz 12 dni przed tym, nim lokalne media postanowiły o tym napisać. A były na tej samej konferencji prasowej.
21 Września 2017, godzina 12:00
Oceniono 6 razy 2
~Społeczeńśtwo nie szuka sensacji tylko uczciwego wydawania pieniedzy na zniszczenia po nawałnicy, a nie wymyślanie inwestycji przy okazji nawałnicy
20 Września 2017, godzina 21:42

Uważam za słuszną i w pełni popieram poniższą opinię.
20 Września 2017, godzina 23:06
Oceniono 16 razy 4
~Społeczeńśtwo nie szuka sensacji tylko uczciwego wydawania pieniedzy
na zniszczenia po nawałnicy, a nie wymyślanie inwestycji przy okazji nawałnicy
20 Września 2017, godzina 21:42
Oceniono 15 razy 3
~jotdwatrzy
Sugerujesz że ktoś zamiast jechać główną drogą Tucholską jedzie o wiele dalej żeby po wąskiej i dziurawej drodze przejechać się nie ryzykując spotkania z patrolem? Jakoś to naciągane.
20 Września 2017, godzina 17:22
Oceniono 8 razy 6
~do poniżej
pieniądze dla ofiar nawałnic to pieniądze dla ofiar nawałnic, po to były te pieniądze darowane i trzeba je zgodnie z przeznaczaniem darowania zagospodarować inaczej prokurator za dupssko czapnie z paragrafu o sponiewieranie

drogi są remontowane z innego rozporządzenia, nie można ot tak sobie szastać kasą i przerzucać ją gdzie się chce, to urząd państwowy, nie portfel prywaciarza

wójt jak został obsmarowany w ogólnopolskiej gazecie, to jest już the end of wójt, niech się zbiera, zanim go dyscyplinarnie pognają za takie kwiatki - ale wstyd!!!!! może warto zobaczyć w dokumentach czy wcześniej czegoś takiego czasem, może być może????? nie robił, że np. kasa na zieleń wydana na kasę np. na ciastka dla urzędasów, skoro tak lekko i miękko machnął się na pieniądze z nawałnic i twierdzi, że to nic takiego????
20 Września 2017, godzina 14:36
Oceniono 14 razy -2
~bzdfzfdf
Gówno wiecie o tej drodze i tyle. po 1 droga została pobudowana w pośpiechu, gdy ul. Leśna w Lipienicach była budowana to starostwo w pośpiechu zaczęli remontować ulicę Podmiejską co skutkowało położeniem cienkiej warstwy asfaltu bezpośrednio na grunt bez jakiegokolwiek przygotowania podbudowy (wtedy była to droga powiatowa), po 2 remont ul. Tucholskiej w Chojnicach spowodował zwiększony ruch na ul. Podmiejskiej (również samochody ciężarowe). Po 3 dzisiaj niektórzy przyzwyczaili się nią jeździć (zapie.......lać), bo nie ma tam policji, również samochody ciężarowe. Jestem mieszkańcem Lipienic i pytam mieszkańców Chojnic oraz Człuchowa i innych miejscowości dlaczego jadąc z Chojnic do galerii jadą na około zamiast ul. Tucholską (wyremontowaną). Mam odpowiedź bo na Tucholskiej często jest policja natomiast na ul. Podmiejskiej można zap....lać. W takim razie, skoro chcecie dojeżdżać do galerii ul. Podmiejska to trzeba ją wyremontować dla bezpieczeństwa wszystkich (nie wspominając o dzieciach którzy chodzą na przystanek do Pawłówka) i tyle. A z jakich pieniędzy to już inna sprawa.
20 Września 2017, godzina 14:25
Oceniono 9 razy 1
~realista
Czy tylko ja wiem iż zniszczenia drogi dokonały ciężarówki budujące własnie galerię ??
Żadna nawałnica, ta droga jest zniszczona od 3 lat!!
19 Września 2017, godzina 22:02
Oceniono 23 razy 11
~nie ma to jak być DOOPOLIZEM!!!!
nie ma to jak lizać komuś tyłek i to na forach internetowych, tzw. zwalczać hejt i budzić fałszywą litość i udawać jeszcze jakieś współczucie - to prawdziwie zniesmacza - fuj!!!!!
19 Września 2017, godzina 21:33
Oceniono 14 razy 2
~podatnik
Ludzie uszkadzają lub topią samochody na wszystkich drogach w gminie ale galeria jest najważniejsza ???? Czy w gminie mają Nas mieszkańców za idiotów ??? .... a ,sołtyska niech wsiądzie w swoje auto i objedzie gminę,to może jej się oczy otworzą i przestanie się ośmieszać. Brawo Pani radna !!!
19 Września 2017, godzina 20:19
Oceniono 23 razy 7
~a może by tak całe pieniądze wykorzystać na bony
do Bramy Pomorza? jak iść, to na całość - co tam droga za kilkaset tysięcy, bony za te 2 miliony i uzasadnić, że ludzie po nawałnicy ubrania i buty potracili, tłumaczenie w stylu tłumaczenia o remont drogi, więc zgadzałby się tok myślenia

chłopie - wstydu nie masz, wyczucia czasu oraz wyczucia sytuacji, w tym przypadku tragedii ludzkiej - droga do galerii?????
19 Września 2017, godzina 18:26
Oceniono 26 razy 8
~Nie wiem czy cały połupany asfalt jest pochodną nawałnicy...
i daję na to pieniądze.
Mój Boże!!!!! Człowieku, czy ty się słyszysz?????
19 Września 2017, godzina 17:00
Oceniono 26 razy 4
~ludzie bez dachów nad głowami, a wójt trasę do sklepów remontuje
to dopiero zniesmacza

To koniec wójta. Poszło w Polskę, pod dywan już się nie zamiecie w lokalnych kręgach.
19 Września 2017, godzina 16:57
Oceniono 30 razy 6
~zniesmaczona
Przez wiele dni urzędy szacowały straty po nawałnicy włączając zniszczenie dróg, które były nieprzystosowane do masowych przejazdów ciężkich pojazdów. Z kolei samorządy przekazywały darowizny na naprawienie szkód w tym dróg.

Niestety kiedy przychodzi do dysponowania pieniędzmi to ZAWSZE okaże się, że remontowi zostanie poddana nie ta droga co trzeba, że przy drodze stoi nie ta firma co trzeba itp. Do tego brukowiec vide Fakt napisze obraźliwy artykuł to poruszenie bo gazeta gniot, ale ogólnopolska. Co najmniej jakby wójt remontował sobie dojazd do posesji. Wychodzi że już lepiej jakby nic nie robił albo cały czas kupował za to środki higieniczne, konserwy itp. bo to gdzieś tam trafia, niewielkie inwestycje i nikt się nie pokłóci. Nie zazdroszczę Szczepańskiemu bo cokolwiek nie zrobi i tak będzie hejt...
19 Września 2017, godzina 15:49
Oceniono 38 razy -4
~CTU
Teraz pokazał swoje prawdziwe oblicze.
Opuść chłopie urząd.
Wstyd i hańba
Prawdziwe oblicze oszusta, to co dal UG teraz zabrał, czyli wyszedł na ZERO
Czyli nic nie dał.
19 Września 2017, godzina 15:06
Oceniono 24 razy 6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 400.00 410.00 DKKDKK 50.60 54.00
EUREUR 430.00 438.00 RUBRUB 4.43 4.75
CHFCHF 452.00 462.00 NOKNOK 30.40 34.50
GBPGBP 508.00 518.00 SEKSEK 37.70 38.80
Aktualizacja: 2024-06-19 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.07 406.73 DKKDKK 50.70 53.90
EUREUR 431.90 436.58 RUBRUB 4.43 4.75
CHFCHF 453.00 458.00 NOKNOK 30.50 34.40
GBPGBP 509.68 515.22 SEKSEK 37.80 38.70
Aktualizacja: 2024-06-19 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.61 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.58 zł
Mol Chojnice 6.61 zł - 6.71 zł 2.57 zł
MZK 6.52 zł 6.99 zł 6.61 zł 2.55 zł
Orlen 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.62 zł
PKS 6.56 zł - 6.65 zł 2.56 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij