'Zdarzeń pod okiem kamer jest mniej'
Mówi komendant straży miejskiej Arkadiusz Megger i zarazem ubolewa, że nie ma nikogo na etacie monitoringowego. Do sieci miejskiego monitoringu podpiętych jest 99 kamer, w tym 59 zewnętrznych.
Po reformie straży miejskiej nie ma komu oglądać na bieżąco miejskiego monitoringu. We Wszechnicy, gdzie znajduje się centrum monitoringu, jest co prawda dyżurny, ale ten w pierwszej kolejności koordynuje pracę strażników w terenie. - Mamy w mieście monitoring pasywny. Jak jest potrzeba, to szukamy danego zdarzenia na zapisach i ustalamy sprawców po fakcie, a nie na żywo - wyłuszczał radnym z komisji komunalnej i społecznej komendant Arkadiusz Megger.
W roku bieżącym o udostępnienie nagrań z monitoringu 66 razy wnioskowały upoważnione organa, 16 osoby prywatne. Niemal identycznie sytuacja przedstawiała się w roku ubiegłym. A oko miejskiej kamery rejestruje np. wykroczenia drogowe, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych i załatwianie potrzeb fizjologicznych, akty wandalizmu czy kradzieże. - Zdjęcie złodzieja, który okradł zakrystię obiegło niemal całą Polskę - przypomniał komendant.
Dużo lepszej jakości jest obraz z kamer cyfrowych. Do chojnickiej sieci wpiętych jest takich 13. W planach rozwoju i modernizacji monitoringu miejskiego jest wymiana wszystkich kamer analogowych na cyfrowe. - Jak na razie wymieniamy je sukcesywnie przy okazji awarii. W mieście chcieliby także wymienić zasilanie centrum, wykonać i wpiąć do sieci monitoring na Wzgórzu Ewangelickim, a także na odcinku od Subisława do Towarowej. Na wpięcie liczy także kamera zainstalowana przez Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 9 (schody za PCPR). "Wielki brat" obserwuje już kompleks rekreacyjno-sportowy "piątki" przy ul. Karsińskiej. Niebawem obraz z internetu radiowego popłynie z terenu przy Szkole Podstawowej nr 1. - Zobaczymy jak to się sprawdzi. To będzie swoisty test. Niestety nie mamy w całym mieście łączy, do których moglibyśmy się wpiąć. Tak jest np. w przypadku bardzo kolizyjnego skrzyżowania Młodzieżowa - Obrońców Chojnic - mówił Megger. Tutaj radni podsunęli pomysł, aby zapytać dostawców internetu, ile kosztowałaby dzierżawa światłowodu lub wpięcie do niego.
Za ilością kamer musi iść odpowiednia infrastruktura, dlatego też w urzędzie myślą o przebudowie centrum monitoringu i zatrudnieniu operatorów.
Reklama | Czytaj dalej »
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (13)
- Komentarze Facebook (...)
13 komentarzy
Chojnicki system kamer nadzorowany przez staż miejską został zaplanowany i zbudowany w jednym celu - aby wykorzystać go do wystawiania mandatów za parkowanie samochodów! Nigdy nie pomyślano i nie zaplanowano aby wykorzystać kamery do zapewnienia "na żywo" bezpieczeństwa na ulicach, parkach, i obiektach sportowych naszego miasteczka. Od początku istnienia straż była zorganizowana w jednym celu - aby łupić kierowców z pieniędzy pod pozorem karania za złe parkowanie - miały temu sprzyjać nieprawidłowe oznakowanie, nieprawidłowe interpretowanie prawa przez straż miejską, i rutynowe działania by zmniejszenie ilości miejsc parkingowych na starym mieście!
W Chojnicach nie potrzebujemy bezużytecznej staży miejskiej w której prawie wyłącznie pracują ludzie najęci do pracy przez burmistrza po znajomości!
No i jeszcze jeden hit nie grozi nam odcholowanie samochodu w mieście przez straż miejską gdyż mają podpisane umowę z firmą oddaloną o 40 40 ot tak sobie możemy czuć się bezpieczni .
Dodatkowo straszenie przez Straż miejską pobieraniem próbek z pieców hahaha żenada takie bajki panie komendancie może sobie opowiadać małym dzieciom , nigdzie w chojnicach taka próbka nie została pobrana ani zbadana a na takową prośbę...... to drogo kosztuje i długo trwa ))
DLATEGO GBUROM ZE STRAŻY MIEJSKIEJ MÓWIĘ ZDECYDOWANE NIE.
Szkoła, dla której organem prowadzącym jest jednostka samorządu terytorialnego należy do kręgu pracodawców wymienionych w sposób enumeratywny w art. 2 Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (DzU z 2008 r., Nr 223, poz. 1458). W stosunku do pracowników samorządowych zatrudnionych w szkole oraz w stosunku do osób, które dopiero mają być zatrudnione w szkole na stanowiskach nienauczycielskich ma zastosowanie zakaz dotyczący zatrudniania małżonków, krewnych i powinowatych, o którym mowa w art. 26 ustawy o pracownikach samorządowych:
Małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli nie mogą być zatrudnieni w jednostkach, o których mowa w art. 2
Jest nr kamery jest godz. data wiec przeciętny Kowalski będzie mógł i zgłosić w jakiejś zakładce zdarzenie.
Bedzie tanio i solidnie, a nie że "syn jednego z chojnickich wysoko postawionego urzędnika" narozrabiał pod okiem kamer a kamery nic nie zarejestrowały.
Skoro wolno podglądać mieszkańców to i mieszkańcy mogą oglądać.
Jeśli się mylę proszę o zapodanie ustawy która tego procederu zabrania.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!