Środa, 17 Kwietnia 2024 | Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Dyrektor wystawia 4+, mieszkańcy niekoniecznie

W piątek odebrano ul. Człuchowską po przebudowie. - Takiego trudnego roku, jeśli chodzi o warunki pogodowe i wykonawców jeszcze nie było - przyznaje Jacek Domozych, dyrektor wydziału budowlano-inwestycyjnego w chojnickim ratuszu. Wykonaną inwestycję ocenia na czwórkę z plusem.


Chojniczanie przemierzający odcinek do Topoli pieszo bądź rowerem w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Po obu stronach ulicy pobudowano chodniki i ścieżki rowerowe, łącznie ponad 3 km. Przy Topoli przejście dla pieszych zostało oświetlone. Arteria w końcu stała się bezpieczna dla niechronionych uczestników ruchu.

W ramach inwestycji za 4,4 mln zł zmodernizowano odcinek 1,6 km drogi, w tym przebudowano skrzyżowania Człuchowskiej z Leśmiana, Wyszyńskiego i Asnyka. Przy ostatnim z wymienionych pojawiła się sygnalizacja świetlna. - Wybudowano 1,7 km kanalizacji deszczowej, 4 zatoki autobusowe, wodociągi wyremontowały swoją strukturę, teren został w pełni uzbrojony. Mamy 35 punktów świetlnych - informuje Jacek Domozych odpowiedzialny w mieście za inwestycje.

Odbiór Człuchowskiej, budowanej przez konsorcjum chojnickich firm Ekomel i Marbruk, odbył się z 3-tygodniowym opóźnieniem. Przy pogodzie, jaka towarzyszyła realizacji inwestycji, dyrektor budowlanki taki termin i tak uważa za wielki sukces. - Warunki pogodowe były, jakie były a prace odbywały się na niełatwym terenie.  Opóźnienie w tym roku jest na wszystkich inwestycjach, nie tylko miejskich - zaznacza Domozych.  A na Człuchowską udało się samorządowi pozyskać 2 mln zł dofinansowania z tzw. schetynówek.

Nie obędzie się jednak bez poprawek. - Prace powinny zostać wykonane do końca tygodnia. Ale nie są to elementy, które warunkują użytkowanie inwestycji. Udało się zrobić oznakowanie poziome - mówi urzędnik, który inwestycję ocenia na czwórkę z plusem. 

Odmienne zdanie ma Czytelnik, który w piątek, tj. dniu odbioru, przesłał fotografie Człuchowskiej na kontakt@chojnice24.pl. Widać na nich m.in. luki między jezdnią a chodnikiem. "Tu ewidentnie nie chodzi o złą pogodę, czy oznakowanie. Od rana obserwowałem tam prace typowo budowlane i porządkowe. Dodatkowo to jest naprawdę fuszerka, nie nadaje się do jakiegokolwiek odbioru" - napisał chojniczanin w mailu. Wcześniej obiekcje do wykonywanych prac w trakcie sesji zgłaszał radny Kazimierz Drewek. Przewodniczący "dziesiątki" alarmował m.in. o ryzyku zalania niektórych posesji.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Przy posesjach nr 68, 70, 80, 82 są tak podniesione te kostki brukowe, że będzie działo się to samo co na Tucholskiej

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi w piątek (3.11) na objazd po miejskich inwestycjach Arseniusz Finster nie zdecydował się zabrać dziennikarzy. Burmistrz tłumaczył, że na Człuchowskiej trwa jeszcze malowanie oznakowania poziomego. To przez wolne, jakie wykonawca miał dać pracownikom przed Świętem Zmarłych.

 

Przepraszam, że dzisiaj nie będzie wycieczki, ale tak jak powiedziałem na wstępie konferencji prasowej nie spodziewałem się, że firma da wolne pracownikom przed Świętem Zmarłych

 

Jacek Domozych krytyki miejskich inwestycji ma serdecznie dość. Po raz kolejny powtarza, że ten rok jest wyjątkowo ciężki pogodowo, a w dodatku sektor budowlany zmaga się z niedoborem pracowników. To prawda, że z poślizgiem odebrano Człuchowską, obsuwa jest na Bytowskim i ChCK-u, ale nie można nie zauważyć np. inwestycji w byłym Gimnazjum nr 1. Tam w ciągu trzech miesięcy udało się stworzyć oddziały przedszkolne i wczesnoszkolne - zauważa urzędnik.

- Jeśli chodzi o centrum kultury, to wykonawca chyba nie dorósł do tej inwestycji. Będziemy tutaj musieli sięgnąć po inne środki - zapowiada dyrektor. Jeśli aura dopisze, w przyszłym tygodniu na Niemcewicza zostanie położona pierwsza warstwa asfaltu. Jak wyjaśnia Domozych, sporo czasu na os. Bytowskim zajęło doprowadzenie przyłączy kanalizacji deszczowej.

Zdjęcia wykonane przez Czytelnika 3.11.2017

Aktualizacja 9.11.2017 r.

Kolejna uwaga ze strony naszych Czytelników odnośnie przebudowanej arterii. Chojniczanie wskazują na stare znaki drogowe, które zostały zamontowane w niechlujny sposób. Pytają także o sens wykonania tak stromej skarpy przy Topoli.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

21 komentarzy

~pytanie
Czy ten co minusuje posty pani Osowickiej dostaje kase od burmistrza Arka? Bo inaczej nie potrafie sobie tego wytłumaczyć.
12 Listopada 2017, godzina 23:35
Oceniono 9 razy -1
~ten co tak minusuje Marzenne
to złodziejaszek i donosiciel zatrudniony po znajomości przez Arka w szkole prowadzonej przez żonę Wiesia Gosie. Wiesiek spędza parę godzin dziennie w pracy i w domu minusując komentarze na tym portalu. Odwdzięcza sie Arkowi za dobrze płatne miejsce pracy stworzone specjalnie dla niego bo w mieście Chojnice gdzie jest 40.000 mieszkańców nawet straż miejska nie ma stanowiska monitoringowego a ta szkoła ma. Wiesiek i jego żona Gosia nie cierpią Marzenny. Bo Gosia przegrała z nią proces o pomówienie. Dlatego Wiesiek minusuje komentarze Marzenny. Korzysta przy tym z nielegalnego oprogramowania tora i dlatego tak szybko mu to minusowanie idzie. Wiesiek bez wątpienia ma parszywy charakter!
12 Listopada 2017, godzina 21:33
Oceniono 7 razy 3
~Minusy pod komentarzem nie mają znaczenia!


Gdy widzę, że komentarz został napisany przez panią Marzenne Osowicką to czytam go niezależnie czy jest zminusowany czy też nie. Zawsze znajdę tam coś ciekawego i wartościowego!

chojniczanin


12 Listopada 2017, godzina 18:24
Oceniono 13 razy 9
~Czy tylko wybrani dziennikarze dostąpili zaszczytu?


Według informacji pani Marzenny Arek odwołał wycieczkę dziennikarzy i radnych na ul Człuchowską:

Marzenna Osowicka
Także i mnie dziwią tłumaczenia pana Domozycha usprawiedliwiające akceptację fuszerek. Nie wspomnę już o bublach firmy Apis na placach zabaw. Jak widać na każdy merytoryczny zarzut znajdzie się zawsze urzędnicze wytłumaczenie. Używając kolokwializmu: "jak nie urok, to sraczka"... Ale żeby zwalać winę na niesprzyjającą aurę??? Mrozy były???
A jeszcze bardziej zadziwiła mnie wolta ze strony pana Burmistrza, który najpierw szumnie zapraszał radnych i dziennikarzy na wycieczkę na Człuchowską, a potem pod pretekstem braku oznakowań poziomych, wycieczkę odwołał. Po czym dokonał odbioru prac. To jak to możliwe, że prace nie są ukończone, a odbiór następuje???
12 Listopada 2017, godzina 09:57
Jednak Olek na portalu chojnice.com pisze o piątkowej wycieczce dziennikarzy na ul Człuchowską:
http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Wycieczka-po-nowej-Czluchowskiej/19858

Czy ta wycieczka odbyła się jedynie w towarzystwie wybrańców Arka a nie wszystkich zainteresowanych dziennikarzy i radnych?


12 Listopada 2017, godzina 18:19
Oceniono 9 razy 7
~Ewa
Osowicka nikt nie chce sluchac po minusowaniu jej , kazdy ma widac dosc tych jej kocobołów
12 Listopada 2017, godzina 17:46
Oceniono 15 razy 5
~Czy tylko wybrani diannikarze dostapili zaszczytu?
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Listopada 2017, godzina 17:31
Oceniono 37 razy -13
~rex
co zrobil burmistrz przez 20 lat w chojnicach ! A no sporo
co zrobila osowicka ? przez male o ?
a no szczeka fakt
12 Listopada 2017, godzina 17:11
Oceniono 57 razy 43
~Roland Garros
Tak
Pani Osowicka jest the best .
Gdyby ona zarzadzała bylaby najlepsza z najlepszych .
Taka mała wredna osoba , co wbija szpile .
Na kazdy temat ma swoje wizje .
Szkoda , ze nie została Pani jeszcze Prezydentem ( conajmniej ) bo czytajac Pani mądrosci mdli mnie .
Typowe to u pseudo-politykow .
Pozdrawiam ozięble .
Ajjjjj czy jest Pani pewna , ze to pisze osoba o ktorej Pani tak czesto mysli i wypisuje na forum ?
Zanim bezmyslnie Pani to napisze , niech sie Pani upewni w 100% , ze to ta osoba , a nie bezmyslnie chlapac jezykiem .
12 Listopada 2017, godzina 17:01
Oceniono 72 razy 56
~to nic nowego, czas na zmiany
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Listopada 2017, godzina 14:11
Oceniono 76 razy -46
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Listopada 2017, godzina 09:57
Oceniono 90 razy -46
~uzytkownik roweru

Może ktoś odpowie mi na pytanie ;dlaczego od ronda na człuchowskiej ścieżka rowerowa z czerwonego polbruku jest przy jezdni , a od ul Leśmiana nagle przechodzi na prawa stronę chodnika. Czym taka zmiana jest podyktowana, że piesi będą poruszać się między samochodami a rowerami. Na bytowskiej ,kościerskiej a także przez cały Człuchów, ścieżka rowerowa biegnie zawsze przy jezdni. Czy takie budowanie jest zgodne z przepisami?
Czekam na merytoryczne wypowiedzi, także urzędników .
11 Listopada 2017, godzina 11:38
Oceniono 15 razy 1
~Wojtek - mieszkaniec ulicy
Zróbmy najpierw porządki w swoim obejsciu zanim zaczniemy krytykować. Maluczcy tak mają. Bez urazy oczywiście.
10 Listopada 2017, godzina 17:03
Oceniono 16 razy 10
~ola
no cóż ?......................może i są rzeczy które trzeba poprawić, ale jedno wiem, że należy docenić to co w tej chwili jest. Jest po prostu bezpiecznie. Nie wiem czy te osoby, które tak bardzo krytykują ten stan chciałyby powrotu do stanu tej drogi sprzed roku. Ja powiem, że NIE i wielu użytkowników tej drogi również. Ja dziękuję
10 Listopada 2017, godzina 08:45
Oceniono 25 razy 13
~JA
P.Domozych dopilnował ul. WARYŃSKIEGO -ale dlaczego?!
09 Listopada 2017, godzina 17:34
Oceniono 18 razy -8
~jotdwatrzy
Ku...wa, kolejne niepotrzebne czerwone światła i przedłużenie korków od ronda do Asnyka. Teraz to już będzie korek od Przemysłowej do Asnyka.
09 Listopada 2017, godzina 15:58
Oceniono 21 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 404.00 414.00 DKKDKK 51.20 54.30
EUREUR 431.00 439.00 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 443.00 453.00 NOKNOK 32.20 34.30
GBPGBP 503.00 513.00 SEKSEK 36.10 37.10
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 406.81 411.49 DKKDKK 51.30 54.20
EUREUR 433.13 437.83 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 444.48 450.92 NOKNOK 32.30 34.20
GBPGBP 503.91 509.61 SEKSEK 36.20 37.00
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.83 zł 7.53 zł 6.95 zł 2.71 zł
Circle K 6.77 zł - 6.9 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.77 zł - 6.91 zł 2.72 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.77 zł 7.49 zł 6.91 zł 2.72 zł
PKS 6.74 zł - 6.88 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij